forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 07:47:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661475 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.  (Przeczytany 383622 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #940 : 2016-02-09, 11:41:45 »

Tak, tak, ten Chaos ma takie zrównoważone poglądy niskowęglowodanowo-błonnikowo-suplementacyjno-zdroworozsądkowe, nie zaden fanatyk jak niektórzy "optymalni". Very Happy
Wcale jak nie chaos.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #941 : 2016-02-09, 12:00:42 »

No i ten nowy wysmiewa metody Bioslone, ze placebo i sciema, a Grzesiek to nawet list pochwalny napisal do Mistrza, ze jego metody dzialaja i wyleczyl kilka osob.
http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=29952.0
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #942 : 2016-02-09, 12:06:24 »

Ja to już zgłupiałem, nie wiem sam co o tym wszystkim myśleć.
Poczytam DD przez jakiś czas, może mi się rozjaśni? Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #943 : 2016-02-09, 12:12:20 »

Cytuj
Główną przyczyną tycia jest wysoki poziom insuliny, ponieważ insulina jest przeznaczona głównie do sterowania tkanką tłuszczową. Więcej insuliny powoduje, że tkanka tłuszczowa magazynuje składniki energetyczne (węglowodany i tłuszcze) w postaci tłuszczu. Mniej insuliny - odwraca się kierunek metaboliczny w stronę katabolizmu i tkanka tłuszczowa zrzuca tłuszcze zapasowe do krwiobiegu dla innych tkanek.

Węglowodany, które szybko się wchłaniają, zmuszają trzustkę do interwencyjnej nadprodukcji insuliny, żeby uchronić organizm przed zatruciem glukozą. Białka i tłuszcze nie powodują takiego bałaganu.

Zamiana węglowodanów na tłuszcze jest praktycznie nieodwracalna. Z tłuszczów prawie nie można odzyskać glukozy.

Dlatego istnieje blues cukrowy, potrzeba nieustannego podjadania co 2 godziny słodyczy.
W przypadku węglowodanów zawodzi mechanizm sytości - im więcej ich jemy, tym więcej łakniemy.
Niestety, jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów, nimi też można się przejadać ponad miarę.

Jedynym makroskładnikiem, który organizm prawidłowo sobie dozuje, jest białko. Jedynie białkiem nie można się przejeść. Na żywieniu niskowęglowodanowym, a zatem wysokotłuszczowym, zapotrzebowanie na białko jest wyższe, niż na tradycyjnym żywieniu i wynosi 1 do 1,5 g na kg masy należnej.

Jeżeli białka jest za mało, na każdym żywieniu pojawia się patologiczny głód i następuje przejadanie się, ponieważ organizm stara się wyekstrahować ważne składniki z większej ilości pożywienia, niż jest to potrzebne energetycznie. A każdy nadmiar energii jest magazynowany w postaci tłuszczu, bo taka jest rola tkanki tłuszczowej.
JW
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=250622#250622
 Very Happy
Warto tez poczytać niejakiego Gregory Chaos, niesamowita wiedza i mądrość.  Wink
Komiczne jest to twierdzenie JW, ze tylko bialkiem sie nie da przejesc, taki dogmat sobie wytworzyl i wokol tej osi snuje swoje teorie.
A przeciez analogicznie do jego twierdzenia - "jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów," mozna powiedziec - "jak wykazała praktyka Dukanowcow, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku białek".  Very Happy
No ale wiadomo jakie pobudki kieruja niektorymi.. Wink Mam nadzieje, ze ten nowy uczony, Gregory go wyprostuje z biochemii, ktora pewnie zna jak wlasna kieszen.
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #944 : 2016-02-09, 12:16:54 »

A ja mysle, ze Grzesiek i Gregory to jedna osoba  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #945 : 2016-02-09, 12:17:46 »

Cytuj
Główną przyczyną tycia jest wysoki poziom insuliny, ponieważ insulina jest przeznaczona głównie do sterowania tkanką tłuszczową. Więcej insuliny powoduje, że tkanka tłuszczowa magazynuje składniki energetyczne (węglowodany i tłuszcze) w postaci tłuszczu. Mniej insuliny - odwraca się kierunek metaboliczny w stronę katabolizmu i tkanka tłuszczowa zrzuca tłuszcze zapasowe do krwiobiegu dla innych tkanek.

Węglowodany, które szybko się wchłaniają, zmuszają trzustkę do interwencyjnej nadprodukcji insuliny, żeby uchronić organizm przed zatruciem glukozą. Białka i tłuszcze nie powodują takiego bałaganu.

Zamiana węglowodanów na tłuszcze jest praktycznie nieodwracalna. Z tłuszczów prawie nie można odzyskać glukozy.

Dlatego istnieje blues cukrowy, potrzeba nieustannego podjadania co 2 godziny słodyczy.
W przypadku węglowodanów zawodzi mechanizm sytości - im więcej ich jemy, tym więcej łakniemy.
Niestety, jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów, nimi też można się przejadać ponad miarę.

Jedynym makroskładnikiem, który organizm prawidłowo sobie dozuje, jest białko. Jedynie białkiem nie można się przejeść. Na żywieniu niskowęglowodanowym, a zatem wysokotłuszczowym, zapotrzebowanie na białko jest wyższe, niż na tradycyjnym żywieniu i wynosi 1 do 1,5 g na kg masy należnej.

Jeżeli białka jest za mało, na każdym żywieniu pojawia się patologiczny głód i następuje przejadanie się, ponieważ organizm stara się wyekstrahować ważne składniki z większej ilości pożywienia, niż jest to potrzebne energetycznie. A każdy nadmiar energii jest magazynowany w postaci tłuszczu, bo taka jest rola tkanki tłuszczowej.
JW
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=250622#250622
 Very Happy
Warto tez poczytać niejakiego Gregory Chaos, niesamowita wiedza i mądrość.  Wink
Komiczne jest to twierdzenie JW, ze tylko bialkiem sie nie da przejesc, taki dogmat sobie wytworzyl i wokol tej osi snuje swoje teorie.
A przeciez analogicznie do jego twierdzenia - "jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów," mozna powiedziec - "jak wykazała praktyka Dukanowcow, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku białek".  Very Happy
No ale wiadomo jakie pobudki kieruja niektorymi.. Wink Mam nadzieje, ze ten nowy uczony, Gregory go wyprostuje z biochemii, ktora pewnie zna jak wlasna kieszen.

Ale on przeczy sam sobie, bo w innym miejscu pisał o inuickim powiedzeniu: "Można mieć żołądek pełen ryb i umierać z głodu". Very Happy
Film się rwie i lewica nie wie , co robi prawica.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #946 : 2016-02-09, 12:18:25 »

A ja mysle, ze Grzesiek i Gregory to jedna osoba  Laughing
Shocked Shocked Shocked
Pewno Side i Grenis też?! Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #947 : 2016-02-09, 12:18:45 »

A ja mysle, ze Grzesiek i Gregory to jedna osoba  Laughing
E bez jaj, maja kompletnie rozne poglady, wrecz przeciwstawne. Nie wierze.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #948 : 2016-02-09, 12:20:38 »

Cytuj
Główną przyczyną tycia jest wysoki poziom insuliny, ponieważ insulina jest przeznaczona głównie do sterowania tkanką tłuszczową. Więcej insuliny powoduje, że tkanka tłuszczowa magazynuje składniki energetyczne (węglowodany i tłuszcze) w postaci tłuszczu. Mniej insuliny - odwraca się kierunek metaboliczny w stronę katabolizmu i tkanka tłuszczowa zrzuca tłuszcze zapasowe do krwiobiegu dla innych tkanek.

Węglowodany, które szybko się wchłaniają, zmuszają trzustkę do interwencyjnej nadprodukcji insuliny, żeby uchronić organizm przed zatruciem glukozą. Białka i tłuszcze nie powodują takiego bałaganu.

Zamiana węglowodanów na tłuszcze jest praktycznie nieodwracalna. Z tłuszczów prawie nie można odzyskać glukozy.

Dlatego istnieje blues cukrowy, potrzeba nieustannego podjadania co 2 godziny słodyczy.
W przypadku węglowodanów zawodzi mechanizm sytości - im więcej ich jemy, tym więcej łakniemy.
Niestety, jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów, nimi też można się przejadać ponad miarę.

Jedynym makroskładnikiem, który organizm prawidłowo sobie dozuje, jest białko. Jedynie białkiem nie można się przejeść. Na żywieniu niskowęglowodanowym, a zatem wysokotłuszczowym, zapotrzebowanie na białko jest wyższe, niż na tradycyjnym żywieniu i wynosi 1 do 1,5 g na kg masy należnej.

Jeżeli białka jest za mało, na każdym żywieniu pojawia się patologiczny głód i następuje przejadanie się, ponieważ organizm stara się wyekstrahować ważne składniki z większej ilości pożywienia, niż jest to potrzebne energetycznie. A każdy nadmiar energii jest magazynowany w postaci tłuszczu, bo taka jest rola tkanki tłuszczowej.
JW
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=250622#250622
 Very Happy
Warto tez poczytać niejakiego Gregory Chaos, niesamowita wiedza i mądrość.  Wink
Komiczne jest to twierdzenie JW, ze tylko bialkiem sie nie da przejesc, taki dogmat sobie wytworzyl i wokol tej osi snuje swoje teorie.
A przeciez analogicznie do jego twierdzenia - "jak wykazała praktyka optymalnych, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku tłuszczów," mozna powiedziec - "jak wykazała praktyka Dukanowcow, mechanizm sytości zawodzi również w przypadku białek".  Very Happy
No ale wiadomo jakie pobudki kieruja niektorymi.. Wink Mam nadzieje, ze ten nowy uczony, Gregory go wyprostuje z biochemii, ktora pewnie zna jak wlasna kieszen.

Ale on przeczy sam sobie, bo w innym miejscu pisał o inuickim powiedzeniu: "Można mieć żołądek pełen ryb i umierać z głodu". Very Happy
Film się rwie i lewica nie wie , co robi prawica.
No i z ta nieodwracalnoscia zamiany wegli na tluszcze i, ze prawie nie da sie odzyskac glukozy to tez....no Slawek Ambroziak by zaprzeczyl nawet Very Happy
Mi to wyglada, ze sam sobie napisal mitologie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #949 : 2016-02-09, 12:21:52 »

To wszystko pisze "Edyta" z koolesiem włącznie, bo to ulubienica "kangura" jest...  Laughing Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #950 : 2016-02-09, 12:24:32 »

I na tym Forum też. Cool Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #951 : 2016-02-09, 12:30:48 »

 Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #952 : 2016-02-09, 12:31:26 »

Jasne, bo na każdym Forum tak jest... Wink
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #953 : 2016-02-09, 13:21:50 »

A ja mysle, ze Grzesiek i Gregory to jedna osoba  Laughing
E bez jaj, maja kompletnie rozne poglady, wrecz przeciwstawne. Nie wierze.
Powaznie  Very Happy
Poglady mozna zmieniac co Grzesiu juz udowodnil. Zwroc uwage na podobny styl, emocje i czestotliwosc postow. Poza tym taki nick tylko on sobie mogl wymyslic  Laughing
Nie zbanowali go przypadkiem na bioslone?
Rumpelstiltskin to chyba on?
ps. jakis trojan na bioslone sie przyplatal  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #954 : 2016-02-09, 13:32:29 »

E nie wierze, ze ten Gregory to Grzecho. Przeciezo Grzesiek pisal zanim go wywalili, ze dr Kwasniewski ma racje a oni nie, ze on jest wieloletnim optymalnym i wszystko to sprawdzil, i ze w ogole Lutz i Kwasniewski maja racje....przeciez nie da sie tak zmieniac pogladow co chwila Rolling Eyes  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #955 : 2016-02-09, 13:40:04 »

Jasne, bo na każdym Forum tak jest... Wink

I na tym Forum też. Cool Laughing

A jak się spotykamy, to też jesteśmy klonami...  Rolling Eyes Confused Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #956 : 2016-02-09, 13:55:11 »

No jasne, "wirtualia" rządzą... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #957 : 2016-02-09, 14:15:24 »

To ja już nie wiem, czy ja jestem prawdziwa... Confused Laughing
Pewnie wszyscy jesteśmy "edytami"... Rolling Eyes
Zapisane

grenis
Go


Email
Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #958 : 2016-02-09, 15:13:41 »

E nie wierze, ze ten Gregory to Grzecho. Przeciezo Grzesiek pisal zanim go wywalili, ze dr Kwasniewski ma racje a oni nie, ze on jest wieloletnim optymalnym i wszystko to sprawdzil, i ze w ogole Lutz i Kwasniewski maja racje....przeciez nie da sie tak zmieniac pogladow co chwila Rolling Eyes  Shocked
Pod publike mozna  Very Happy
Moim zdaniem Grzesiu R ma powaznie cos z glowa i stad te jego kolejne wcielenia na dd i na bioslone. Sadze, ze dla kogos kto zawodowo zajmuje sie psychiatria bylby znakomitym okazem  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chamskie zachowanie i banowanie na forum DobraDieta.
« Odpowiedz #959 : 2016-02-09, 15:35:35 »

Nie wierze.... Confused Przeciez Grzesiek pisal takie wspaniale rzeczy... Shocked Confused
: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=22956&postdays=0&postorder=asc&start=690

Cytuj z: Grzegorz Rec
Jestem na DO od 2002 roku. Żyję mam się dobrze.

Człowiek dzięki któremu dziś jestem zdrowy i lekarze skrobali się w beret dlaczego tak jest, jest tu notoryczni atakowany.
Hańba.

Ta hańba jest chyba wpisana w naszą historię.

Dziwię się bardzo że nikt z was się nie domyślił choć uważacie się za mądrzejszych niż optymalni.

Gdybym nie trafił na książkę Jana Kwaśniewskiego była by d..a blada.
Miałem czekać do teraz kiedy nieśmiało wspomina się o Lutzu który niczym nie różni się od JK ?


Już bym nie był w stanie utrzymać ksiązki w rękach.

Żrecie się jak psy podczas gdy masę ludzi robi dzięki Kwaśniewskiemu rzeczy które nie mieszczą się w głowach lekarzom. Odstawiają insulinę, unikają amputacji itd długa lista.

Plujcie nadal na Kwaśniewskiego, i całą resztę, rotujcie , dobierajcie itd

Przez 12 lat nie zaobserwowałem u siebie nic o czym tu piszecie.
Nie spędzałem miło czasu ale jeździłem tu i tam w kraju i poza nim. Nic mi się nie stało, umysł i ciało mam sprawne.
Wiedzę czerpałem tylko z książek JK nie byłem nawet na forum optymalnych nie mówiąc już o przynależności do jakiejś organizacji optymalnej.

Nie chcę już z wami dyskutować. Jesteście oszczercami i działacię na szkodę zwykłych ludzi.
Nie możecie strawić myśli że jeden optymalny z telefonem udowodnił że większość tego co jest tu napisane na temat Diety Optymalnej jest wyssane z palca.

Dlaczego więc przez tyle lat nie zaprotestował kiedy wiele osób nieprzychylnych JK wypisywało tu bzdury o rzekomo wysokim poziomie cukru na DO ?

Nie zauważyłem u siebie skłonności sekciarskich, nie mam ochoty przejeżdżać na czerwonym świetle, nie wpadam w euforię bo w polsce jest to odbierane jako naganne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.