forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-13, 23:27:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661394 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  MAGNEZ.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: MAGNEZ.  (Przeczytany 17552 razy)
MORGANO
Go


Email
MAGNEZ.
« : 2006-12-12, 04:39:45 »

MAGNEZ.Magnez, którego ilość w organizmie ocenia się na około 25 g, jest składnikiem mineralnym koniecznym do metabolizmu wapnia, fosforu, sodu, potasuj witaminy C. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, w tym mięśnia sercowego, utrzymuje normalny rytm serca. Wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową. Jest niezbędny w procesach energetycznych, zachodzących w trakcie spalania cukru. Wpływa także korzystnie na proces krzepnięcia krwi —jest stabilizatorem płytek krwi / fibrynogenu. Stymuluje mechanizmy obronne organizmu, wpływa na prawidłowy rozwój układu kostnego, a także wywiera działanie uspokajające Pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów oraz zapobiega odkładaniu się wapnia w postaci złogów w układzie moczowym i pęcherzyku żółciowym.

Niedobór
Niedobór magnezu objawia się wzmożonym napięciem mięśniowym, drżeniem mięśniowym, skurczami mięśni, w skrajnych przypadkach osłabieniem, nudnościami i wymiotami, napadami tężyczki, zaburzeniami rytmu serca, zmianami psychicznymi — objawami depresyjnymi, drażliwością, stanami lękowymi, omamami, zaburzeniami snu. Często obserwuje się zwiększenie dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym. Niedobór magnezu może występować u osób nadużywających alkoholu.

Nadmiar
Nadmiar magnezu może powodować biegunkę Długotrwale przyjmowanie dużych ilości magnezu może być toksyczne w przypadku jednoczesnej wysokiej dawki wapnia i fosforu lub w przypadku niewydolności nerek.

Źródła
Głównym jego źródłem w naszym pożywieniu są rośliny strączkowe, grubo mielone produkty zbożowe, warzywa zielone, podroby, migdały orzechy, morele, figi, banany oraz kakao.
/ z mojego archiwum Morgano/


Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #1 : 2006-12-12, 11:12:26 »

I wchłania się tym samym systemem transportowym co wapń.
Pijmy zatem śmietanę codziennie...nasili nam się arytmia.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #2 : 2006-12-12, 15:15:53 »

Moge tylko na swoim przykladzie potwierdzic co pisze lekarka.Cierpie na arytmie od 9-ciu lat.Jestem na DO 3-y lata a arytmia serca nie ustapila.Pilam przez ten okres codziennie smietane jak i  jadlam inne prod.mleczne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #3 : 2006-12-12, 17:06:27 »

Ustąpiła Ci arytmia?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #4 : 2006-12-13, 03:54:48 »

Zawsze u lekarzy brakowało mi takiej dociekliwości i zaangazowania. Równiez cxzuje sięiekawości świata, ludzi i zyczliwosci, jaką ty emanujesz, Lekarko Smile Czuje się w tobie energię małego dziecka.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #5 : 2006-12-13, 03:57:09 »

Wkleił mi sie niechcący tekst w zdanie, ale poradzisz sobie z rozszyfrowaniem go. Smile
To przez kota, ktory kladzie mi sie na klawiaturze i walczy ze mna, gdy próbuję dostać sie do klawiszy Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #6 : 2006-12-13, 09:27:41 »

Ewo-lekarko,arytmia daje nadal o sobie znac.Uwielbiam prod.mleczne i sa tygodnie,ze rotuje,sa takie dni,ze jem  takie prod. codziennie.Brak mi silnej woli.Uzaleznienie jest silniejsze.Ja mam czas i powalcze sobie jeszcze z tym nalogiem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #7 : 2006-12-13, 11:54:59 »

Co trzy dni wystarczy(na diecie bez zbóż, razem jednak z masłem/mlekiem-co trzy dni). Przez 3 - 4 tyg.
Albo wiecej zielska (kapusta, brukselka, ogórki, salata-widziałam ją po 1,50 wczoraj w warzywniaku).
Nie przejmuj się, ja mam zrobić trzy dni bez cukrów prostych (zachowując kanony DO i moje "usprawnienia". I też zabieram sie do tego jak pies do jeża.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #8 : 2006-12-13, 11:58:53 »

Ewa. Da się "wyczuć" rozmówcę.
Po kursie Silvy wiedziałam co telefonującemu jest. Zanim sie odezwał. Ale lekarzowi nie przystoi bawić sie w jasnowidzenie. Chociaż przystoi. Ma to zmierzyć, zważyć i opracować powtarzalną, logiczną metodę, dla innych.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #9 : 2006-12-17, 23:31:46 »

Ja wiem, czy nie przystoi? Po prostu jest jednak niepewność, czy to zgadywanka, czy jasnowidzenie.
Znany jasnowidz warszawski - Mustafa - przepowiadając, nigdy nie był pewny tego co mówi. Pisał, ze miał za każdym razem wrażenie, ze oszukuje delikwenta, potem sie okazywało, ze jednak dobrze widział przyszłość.
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #10 : 2007-01-12, 07:17:59 »

To jak to jest z tymi produktami mlecznymi a arytmią??

Tak w ogóle to co ma Pani Ewo do produktów mlecznych aha i sprawa orzechów i nasion... czy magnez sie z nich dobrze przyswaja?

Pozd
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #11 : 2007-01-12, 10:59:28 »

Cytuj
To jak to jest z tymi produktami mlecznymi a arytmią??

to moze ja na wlasnym przykladzie.Od dziewieciu lat dokucza mi arytmia.Od 3 lat na DO .Codziennie smietana,maslo ale smalec tez.Prawie kazdej  nocy  skurcze w lydkach.Zjadalam 300g warzyw zielonych i innych prawie codziennie.Wegli na 24h 50-60 g.Prawie codziennie nierowne,szarpiace bicie serca,trwajace czasami sekunde,czasami znacznie dluzej.Bole konczyly sie potrzeba kaslania.Po zapoznaniu sie z kasiazka Ewy Witoszek,i po jej poradach ograniczylam rotacyjnie zpozyw.pr.mlecznych.Serce znacznie uspokoilo sie i kazdego dnia jest lepiej.Zadnych lekow nie bralam i nie biore.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #12 : 2007-01-12, 11:06:21 »

Cytuj
To jak to jest z tymi produktami mlecznymi a arytmią??

to moze ja na wlasnym przykladzie.Od dziewieciu lat dokucza mi arytmia.Od 3 lat na DO .Codziennie smietana,maslo ale smalec tez.Prawie kazdej  nocy  skurcze w lydkach.Zjadalam 300g warzyw zielonych i innych prawie codziennie.Wegli na 24h 50-60 g.Prawie codziennie nierowne,szarpiace bicie serca,trwajace czasami sekunde,czasami znacznie dluzej.Bole konczyly sie potrzeba kaslania.Po zapoznaniu sie z kasiazka Ewy Witoszek,i po jej poradach ograniczylam rotacyjnie zpozyw.pr.mlecznych.Serce znacznie uspokoilo sie i kazdego dnia jest lepiej.Zadnych lekow nie bralam i nie biore.

Co to za arytmia?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #13 : 2007-01-12, 11:18:43 »

Dzieki za zainteresowanie.Specjalistow kardiologow,nie odwiedzam,moze to i moj blad.Arytmie stwierdzil oginekolog podczas badania USG.Stwierdzono dodatkowy skurcz serca.Skurcz nasila sie po zjedzeniu owocow i sokow. stresie,alkocholu,smietanie,wysilku.Wiecej grzechow nie pamietam...... Razz
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #14 : 2007-01-12, 11:21:11 »

Dzieki za zainteresowanie.Specjalistow kardiologow,nie odwiedzam,moze to i moj blad.Arytmie stwierdzil oginekolog podczas badania USG.Stwierdzono dodatkowy skurcz serca.Skurcz nasila sie po zjedzeniu owocow i sokow. stresie,alkocholu,smietanie,wysilku.Wiecej grzechow nie pamietam...... Razz

Jeśli to skurcze dodatkowe , to nie choroba Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #15 : 2007-01-12, 13:18:41 »

Cieszy mnie to bardzo Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #16 : 2007-01-12, 13:59:53 »

Dzieki za zainteresowanie.Specjalistow kardiologow,nie odwiedzam,moze to i moj blad.Arytmie stwierdzil oginekolog podczas badania USG.Stwierdzono dodatkowy skurcz serca.Skurcz nasila sie po zjedzeniu owocow i sokow. stresie,alkocholu,smietanie,wysilku.Wiecej grzechow nie pamietam...... Razz

Jeśli to skurcze dodatkowe , to nie choroba Very Happy

Widzisz Alinko ,jaką Ci Bruford postawił wspaniałą diagnoze  Laughing   Laughing   Laughing
 
Arytmia czyli dodatkowy skurcz serca, niemiarowa praca serca.
No...arytmia nie jest chorobą samą w sobie ,ale jest objawem różnych chorób  Confused
Ale ,lepiej nie łazić po specjalistach  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #17 : 2007-01-12, 14:09:37 »

Chce jeszcze dodać ,ze jakies 6 lat temu mialam takie cos ,kolatanie ,nierowne tętno itp .Poszlam do lekarki do przychodni i przepisalam mi atenolol -o ile nazwe dobrze pamiętam.
Przeczytalam ulotke i zdębiałam  Shocked ,nie pamietam dokladnie co tam pisalo ,ale chyba stosuje sie go po przebytych zawalach, w chorobie wiencowej i itp. I tak sobie pomyslalam ,czy ja potrzebuję az takiego leku?  Shocked .No... nie potrzebowalam ...
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #18 : 2007-01-12, 16:41:33 »

Kodar piszesz.  Prawie kazdej  nocy  skurcze w lydkach. To jest grzech który pamiętasz. Jako pokuta
zwiększ minimalnie ilość węglowodanów wieczorem, aż do ustąpienia skurczy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #19 : 2007-01-12, 17:46:43 »

dzieki, juz to zrobilam Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.