forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 01:20:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661468 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psyche(emocje) a ciało.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psyche(emocje) a ciało.  (Przeczytany 216376 razy)
Jona
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #140 : 2006-12-29, 13:49:27 »

Ja to pytanie zadałam odnosnie  tekstu a nie w oderwaniu  od niego.
Zastanowiło mnie stwierdzenie  - 

Cytuj
Uzdrawiajaca sila plynie od tej najbardziej odrzuconej osoby.Poprzez nawyki laczymy sie z osoba odrzucona.   Milujcie waszych nieprzyjaciol.

czerpanie siły od odrzuconej osoby  , skoro odrzucona to nie kochana , niepotrzebna .Zatem jesli ktos mnie odrzuca  i czerpie
ze mnie siły  - to jest wampirem - 
I to - miłujcie nieprzyjaciół waszych ???
Co to znaczy.

A co do Tomkiewiczów to -- luibicie ,wrecz uwielbiacie  niesnaski , zwady ,intrygi , to jakis wasz narkotyk? ekstaza ,orgazm ???
W jaki temat  wejdziecie  to nabździcie Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #141 : 2007-01-16, 09:19:47 »

Wróćmy do "korzeni". Czyli mniej wiecej ostatni mój post w tym temacie.
Jak zwiększyć WOLĘ ŻYCIA? Z niecierpliwością oczekuję wszystkich wariantów odpowiedzi.
Czyli coś około: tu mi ciepło, mam się w co ubrać, mam co jeść, mam gdzie spać mam z kim  być i pochodne.Przeżycie własne, przeżycie potomstwa (czyli nasze własne).
A może Bruford wymyśli jakieś badanie biochemiczne? Oczywiście test ma być czuły i specyficzny (wybacz złośliwość, sama sie uczę).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #142 : 2007-01-16, 11:08:41 »

Zle mysli,ktore w sobie wytworzylam nienawidzac ,zazdroszczac innym urody,pieniedzy albo madrosci stale kraza w mojej glowie.Za kazdym razem przypominaja sie nawet wtedy  gdy , bodziec jest minimalny.Zle mysli wywoluja negatywne reakcje na  wszystkie  moje organy,tego  musze byc swiadomy.W takim razie odrzucam wszystkie zle mysli porozumiewajac sie ze soba.Teraz wiem,ze wiekszosc rzeczy dziejacych sie na tym swiecie staje sie bez mego udzialu,to dlaczego mam tym zaprzatac swoje mysli?.Przestaje wytwarzac w sobie zle mysli cieszac sie z kazdej przezytej chwili.Dostrzegam spiew ptakow,zapach kwiatow,szum drzew i swiadomie to przezywam w moich myslach,utrwalajac pozytywne odczucia,ktore jak najdrozszy fluid splywa na moje organy.Dlaczego rozdrapywac zagojone rany?.Czyz nie lepiej wybaczy i usunac z pamieci to co okalecza moje mysli?Ucze sie wybaczac,by wlasna osobowosc ocalic.Dotarlam do diety optymalnej,by ocalic moje cialo przed choroba.W zdrowym cile le,zdrowy duch..... jak mowi przyslowie.Wybaczam a zarazem szanuje innych,ktorzy robia i czynia inaczej by ocalic wlasny spokoj wewnetrzny.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #143 : 2007-01-16, 13:23:50 »

Zle mysli,ktore w sobie wytworzylam nienawidzac ,zazdroszczac innym urody,pieniedzy albo madrosci stale kraza w mojej glowie.

Takie myśli i taka "zazdrość" nie zjawiłyby się w Twoim umyśle, gdybyś w pełni siebie akceptowała, kochała i szanowała. Jeśli doceniasz własną wartość i jesteś pewna swoich poglądów, to widząc "urodę, pieniądze albo mądrość" innych, zwyczajnie cieszysz się z ich szczęścia i sukcesów. Zazdrość zjawia się wtedy, kiedy czujemy się gorsi od innych, mniej wartościowi, kiedy nieustannie porównujemy się do innych, ich wartości, ich standardów życia. A przecież lepiej jest skupić się na sobie i tym, co dla nas jest szczęściem...

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #144 : 2007-01-16, 14:59:19 »

Kochaj zycie, a zycie Ciebie pokocha.

Wykorzystaj wszystkie ukryte maszyn, a odczujesz natychmiastowa zachete, pod postacia cudownych rozwiazan, ktorych nie uda ci sie wyjasnic w standartowy sposob.
Twoja osobowosc odetchnie glebokim spokojem pochodzacym z twojej wlasnej jednosci.
Przedluzaj wtedy te chwile......!

Nie zwlekaj z samorealizacja, z osiagnieciem wladzy nad soba,okresleniem wlasnej osoby, wolnej od bolu i steachu.
Uczyn wszystko i ciesz sie ze wszystkiego co sam sobie stworzyles.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #145 : 2007-01-16, 15:43:13 »

Mnie złe myśli przychodzą po niewłasciwym posiłku.
Czasem nie rozumiem postępowania innych ludzi. Na szczęście zawsze znajduje się "ktoś pod ręką" kto mi wytłumaczy. I oczy mi się robią wtedy szerokie,
że ktoś może mieć inną Prawdę.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #146 : 2007-01-16, 16:36:56 »

Cytuj
[/quoteMnie złe myśli przychodzą po niewłasciwym posiłku          ]Od kiedy jestem na DO potrafie to kojarzyc.Ale gdy probuje wytlumaczyc mojej 70-cio letniej mamie,ze te meczace,zlewajace zimnym potem sny to od pozywienia,ktore wczesniej zjadla,to patrzy na mnie i kiwa glowa z pozalowania.                     
Cytuj
Takie myśli i taka "zazdrość" nie zjawiłyby się w Twoim umyśle.........M  nie pisalam akurat o swoich doznaniach psychicznych.Jestem zatym zeby cieszyc sie z tego co mnie otacza,to tez ze szczescia i sukcesow otaczajacych mnie ludzi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #147 : 2007-01-17, 16:46:02 »

nie pisalam akurat o swoich doznaniach psychicznych.

Kodar, to o kim w takim razie pisałaś w następującym zdaniu: "Zle mysli,ktore w sobie wytworzylam nienawidzac ,zazdroszczac innym urody,pieniedzy albo madrosci stale kraza w mojej glowie" ? Zawsze wydawało mi się, że pisząc w ten sposób, mówimy właśnie o sobie. W przeciwnym razie użylibyśmy zwrotów bardziej ogólnych, a to samo zdanie mogłoby brzmieć np. tak: "Złe myśli, które w sobie wytwarzamy, zazdroszcząc innym urody, pieniędzy albo mądrości, stale krążą w naszej głowie". Może czegoś nie rozumiem?

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #148 : 2007-01-17, 16:51:16 »

Lekarko Ewo,

Czy znasz książki autorstwa Dr. Eve Wood (nie wiem, na ile dobrze władasz j. angielskim)? Ona też m.in. bada związek ciało-umysł-duch i narzeka na współczesną medycynę, która tego związku nie dostrzega. To może być ciekawa lektura.

Marishka
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #149 : 2007-01-17, 17:54:04 »

Natychmiast zaczynam szukać tych Jej pozycji. Angielski w czytaniu - biegle. W mowie żywej jestem bardzo uważna by było następstwo czasów ok. i wogóle gramatycznie.
Z psychologami próbujemy przełożyć conieco. Na razie - wychodzi "niestrawialne" dla medycyny akademickej.
Trzeba się bedzie poruszać bardzo ostrożnie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #150 : 2007-01-17, 18:02:35 »

w ogóle - posze sie osobno  Sad.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #151 : 2007-01-17, 18:12:28 »

Cytuj
Kodar, to o kim w takim razie pisałaś w następującym zdaniu: "Zle mysli,ktore w sobie wytworzylam nienawidzac ,zazdroszczac innym urody,pieniedzy albo madrosci stale kraza w mojej glowie" ? Zawsze wydawało mi się, że pisząc w ten sposób, mówimy właśnie o sobie. W przeciwnym razie użylibyśmy zwrotów bardziej ogólnych, a to samo zdanie mogłoby brzmieć np. tak: "Złe myśli, które w sobie wytwarzamy, zazdroszcząc innym urody, pieniędzy albo mądrości, stale krążą w naszej głowie". Może czegoś nie rozumiem?

M.dzieki za poprawke,tak myslalam piszac powyzsze.Ty nauczylas sie po polsku b.szybko ,Hut ab,a ja rodowita Polka mieszam. Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #152 : 2007-01-17, 20:41:06 »

--Czy mozliwe jest zjednoczenie swiadomosci z podswiadomoscia?
--Czy swiadomosc moze mowic do podswiadomosci iodbierac od niej odpowiedzi?
--Czy swiadomosc moze wspolpracowac z podswiadomosciastwarzajac jednoczesnie wewnetrzna harmonie, a wtedy bedziesz mogl:
                     --przezwyciezac wszelkie leki
                     --nauczyc sie odprezac
                     --zachowac wieczna mlodosc
                     --walczyc z chandra i rozpacza
                     --poznac samego siebie
                     --lepiej sie rozumiec z ludzmi
                     --wyznaczac sobie cele i je osiagac
                     --zarobic pieniadze i osiagnac pomyslnosc
                     --wyzbyc sie zlych nawykow
                     --uwolnic sie od dolegliwosci nabierajac zdrowia
                     --wyzwolic ukryte zdolnosci
                     --pozostac wiecznie szczesliwym czlowiekiem niedostepnym dla wszelkich przeciwienstw losu
                     --sprawic aby zycie stalo sie integralna czescia TWOJEGO ZYCIA
                                                                  --(moze jeszcze wiecej)
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #153 : 2007-01-17, 21:05:43 »

Chyba mozliwe  a nawet powinno do tego dojść , tylko co nazwiemy
świadomoscia a co podświadomościa?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #154 : 2007-01-17, 21:06:03 »

A jakby to tak "po chłopsku".
Świadomość to to co widzimy, słyszymy, dotykamy, smakujemy, odczuwamy?
Podświadomość to dostęp do intuicji, "większej wiedzy", do której mamy dostęp gdy jestesmy zrelaksowani?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #155 : 2007-01-17, 21:10:44 »

Do Swiadomosci i podswiadomosci ?,jezeli jest nam blogo w tym zrelaksowaniu?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #156 : 2007-02-11, 00:03:11 »

A co powoduje( swiadomosc czy podswiadomosc),ze spotykam na ulicy osobe,z ktora sie nie umawialam ale bardzo chcialam spotkac,albo odgadniecie jakiejs specyficznej cechy u czlowieka nie znajac go osobiscie(jeszcze przed osobistym spotkaniem ojca mego meza wiedzialam,ze jedna czesc wlosow ma dluzsza by zamaskowac nia lysine).Moje stopnie egzaminacyjne sprawdzily sie do kazdego przedmiotu.Przykladow moge wyliczac bez liku,tylko maz mi wypomina od czarownic.  :lol:Wiec troche zaniechalam zabawe w "przewidywanie" i staram sie nie zwracac uwagi na zaistniale sytuacje. Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #157 : 2007-02-11, 01:56:54 »

Wiec troche zaniechalam zabawe w "przewidywanie"

Czemu. To dobrze ćwiczy intuicję. Nie można żyć tylko "pod innych", warto też trochę dla siebie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #158 : 2007-02-11, 02:16:40 »

kodar to ci zazdroszcze -bo mja intuicja mnie wyjatkowo zwodzi
  ajuż nie ma mowy ,zeby spełniły mi sie moje przewidywania -
    -chyba jesteś czarownicą Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Psyche(emocje) a ciało.
« Odpowiedz #159 : 2007-02-11, 10:32:54 »

Rudka--nad intuicja trzeba "pracowac",cwiczyc.


Kodar-z kamieniami tez praktykujesz?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.