forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 16:43:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661751 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca  (Przeczytany 5000 razy)
Kris
Go


Email
Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« : 2008-05-09, 19:19:55 »

Mam 1,85 metra wzrostu i ważę jakieś 95 kg. W zeszłym tygodniu wpadł mi w ręce artykuł o dr. Kwaśniewiskim i jego diecie i całkowicie mnie zauroczył. Przeczytałem ŻO, zorganizowałem sobie książkę kucharską pana JK i postanowiłem ułożyć sobie jadłospis.
Oto on:
Śniadanie: Jajecznica po wiejsku 200 g 
Obiad: Serca/Wątróbki wieprzowe smażone z cebulką 300 g
Kolacja: Jajka na twardo    300 g
           Ziemniaki opiekane 300 g
RAZEM: B 107,6 - T 150,9 W 60 Kcal 2080
1:1,4:0,56

Mam następujące pytania:
Czy nie za dużo jajek?
Czy nie za dużo tych Kcal?
Co trzeba tu poprawić?

Z góry przepraszam za problem. Smile
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« Odpowiedz #1 : 2008-05-09, 20:15:49 »

Kris> 1. ważysz za dużo :/
2. Za mało tłuszczu!!!
3. Kalorie na diecie optymalnej nas NIE INTERESUJĄ
4. Jajka nie szkodzą - to mit.
5. Cholesterol niech Cię nie martwi

Masz dążyć do proporcji Białko:Tłuszcze:Węglowodany [g] 1:2,5-3,5:0,8 [g] na 1kg należnej masy ciała, tj. w Twoim przypadku ok. 79-85 kg.
Po schudnięciu spożycie tłuszczów osiąga górną granicę, tj. 3,5 g/kg masy ciała. W okresie chudnięcia powinno się trzymać dolnej granicy, tj. 2-2,5 g/kg masy ciała. NA RAZIE więcej filozofii nie potrzeba Smile
PS: JAJKA I MASŁO TO PODSTAWA, PODOBNIE ŚMIETANA, WIEPRZOWINA, SMALEC, TŁUSTE SERY.
Zapisane
Kris
Go


Email
Odp: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« Odpowiedz #2 : 2008-05-09, 20:29:42 »

Wiem, że ważę za dużo, dlatego właśnie ma to być dieta odchudzająca. Smile
Przyznam, że coraz bardziej się gubię. W jednym temacie czytam, że na diecie odchudzającej należy zachować proprocję 1:1-1,5:0,8 w innym, że należy unikać produktów mlecznych i zaczynam głupieć. Razz
W każdym razie postaram się zastosować, zwiększę ilość tłuszczu i przestanę obsesyjnie unikać masła i twarogu.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« Odpowiedz #3 : 2008-05-10, 06:52:57 »

A mnie się wydaje ,że Kris sobie wcale za mało tłuszczu nie ustalił. No, może odrobinkę.  Mój mąż miał podobne gabaryty i jak je :1,5 góra do 2 czasami tłuszczu,to każdego dnia chudnie. Kiedy tylko zje któregoś dnia tłuszczu powyżej,to zaraz waga staje,albo nawet Smile idzie do góry. Kris -  moim skromnym zdaniem powinieneś zacząć od takich proporcji 1:1,5:0,8 i ewentualnie w trakcie się okaże czy coś indywidualnie trzeba zmienić. Dopiero kiedy osiągnie się wagę należną będzie można zwiększyć tłuszcze.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« Odpowiedz #4 : 2008-05-10, 10:49:07 »

Kris> zrób więc i tak jak mówi nasza przedmówczyni. W trakcie chudnięcia zwiększaj stopniowo ilość tłuszczu. W NICZYM SIĘ NIE GUBISZ. PODSTAWĄ JEST PROPORCJA 1:2,5-3,5:0,8. TO WSZYSTKO. MASZ DO NIEJ DĄŻYĆ JUŻ W TRAKCIE ODCHUDZANIA.
PS: MASŁO jest b. dobre, więc jedz je! Very Happy Tylko takie min. 82% tłuszczu! A nie jakiś roślinny mix!

PSII: ABSOLUTNA PODSTAWA DIETY OPTYMALNEJ - BEZ TEGO MOŻESZ STRZELIĆ SOBIE W KOLANO:
Kwaśniewski Jan, "Żywienie Optymalne", wyd. WGP, Warszawa. - jest w każdej lepszej księgarni, np. sieć MATRAS, w każdej sensownej księgarni w internecie.
Zapisane
Kris
Go


Email
Odp: Weryfikacja jadłospisu - dieta odchudzająca
« Odpowiedz #5 : 2008-05-14, 20:13:03 »

Mateoosh, w jednym z wątków piszesz, że:
Cytuj
jadłem 2600-3200 kcal dziennie i schudłem w 3 mies. ok. 24 kg.
Mógłbyś pochwalić się jakimś swoim przykładowym jadłospisem z tego okresu?  Razz
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 18 zapytaniami.