forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 16:11:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661751 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Omlet "wykop"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Omlet "wykop"  (Przeczytany 24140 razy)
Mari
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #40 : 2009-05-19, 13:18:05 »

Kochani mówicie o ketonach często i mam z tym problem typu ,że u mnie się czasem pojawią ..mało ważne , daję radę sobie z nimi , ale dziwi mnie jedno..co się dzieje u męża?.

On choruje na cukrzycę . Ja wiem co podaję do jedzenia i zdarza się ,ze czasami z W mam problem (ilością dzienną ) a ketonów u Niego nie stwierdziliśmy nigdy .
Co jest? , proszę o rozwiązanie tej zagadki , bo to jest dla mnie bardzo dziwne  Confused.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #41 : 2009-05-19, 14:47:04 »

Masa marcepanowa do ciast nie kojarzę producenta, przywożone z Niemiec, cena około 10 zł (chyba 100g)
Nigdzie indziej nie spotkałam.


No to u siebie pewnie nie znajdę, a marcepan b. lubię, byle nie był przesłodzony. Moźe w internecie znajdę?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #42 : 2009-07-20, 14:26:08 »

Kochani mówicie o ketonach często i mam z tym problem typu ,że u mnie się czasem pojawią ..mało ważne , daję radę sobie z nimi , ale dziwi mnie jedno..co się dzieje u męża?.

On choruje na cukrzycę . Ja wiem co podaję do jedzenia i zdarza się ,ze czasami z W mam problem (ilością dzienną ) a ketonów u Niego nie stwierdziliśmy nigdy .
Co jest? , proszę o rozwiązanie tej zagadki , bo to jest dla mnie bardzo dziwne  Confused.
..............bo on ze wzgledu na chorobe,potrzebuje wiecej bialka. Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #43 : 2009-07-20, 14:36:25 »

.....................szukacie niemieckiego marcepana w polskich sklepach,u mnie tego pelno i nie tylko od swieta. Bedac na wakacjach w Polsce zajadalam sie chalwa.Migdaly jem prazone,bo cukier mi szkodzi. Razz
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #44 : 2009-10-02, 11:34:31 »

A jakie proporcje ma chałwa? Confused
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #45 : 2009-10-02, 12:03:30 »

Czasem B1:T2,4:W2,9 a czasem B1:T3,3:W5,6 zależy kto jak wyprodukuje.
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #46 : 2009-10-09, 20:17:52 »

Też lubię i jem często, robię dzieciom, bo przepadają za nimi, a przy okazji jedzą wszyscy (babcia też) Very Happy

Reniu!! a ile jesz usmażonych fytek??? wazysz przed usmazeniem czy po??? ja z mezem tez uwielbiamy frytki Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #47 : 2009-10-09, 20:25:59 »

Ja teraz, aktualnie nic nie ważę (co dwa, trzy miesiące kontrolnie przez parę dni sprawdzam zjadane dzienne BTW i wtedy ważę) Ale wcześniej, to ważyłam frytki po smażeniu i brałam dla nich BTW z Książki Kucharskiej. Dla gotowych frytek wynosi ono BTW=1,1 :12,5 :13.
A zjadałam ich w granicach 100 - 150 g. W zależności od ochoty.  Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #48 : 2009-10-09, 20:35:47 »

Piszę - zjadałam ale nadal często zjadam - bo głównie dzieciaki (choć nie tylko one  Smile) ich się domagają. A jeżeli frytki robi się dla kilku osób jednocześnie, to trudno by było ważyć je w przód (surowe) i jeszcze nie wiedziałabym ile one wchłonęły tłuszczu.
Zapisane

akazah
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #49 : 2009-10-09, 21:18:01 »

dziekuję za informację. Gdzieś przeczytałam, że powinno się ważyć ziemniaki przed usmażeniem ale ich wychodzi wtedy mało i dlatego z ciekawości spytałam. Ja generalnie też ważę po usmażeniu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70760


Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #50 : 2009-10-09, 21:47:09 »

Też czytałam, że ktoś waży frytki przed smażeniem, ale musimy sobie życie ułatwiać.. Smile
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Omlet "wykop"
« Odpowiedz #51 : 2009-10-17, 22:37:03 »

Też lubię i jem często, robię dzieciom, bo przepadają za nimi, a przy okazji jedzą wszyscy (babcia też) Very Happy

Reniu!! a ile jesz usmażonych fytek??? wazysz przed usmazeniem czy po??? ja z mezem tez uwielbiamy frytki Smile


Powiem tak; tez wazylem takie pierdolki, wszysko wazylem, nawet maslo przed wrzuceniem do omleta. Ale...
Frytki najlepiej zrobic samemu i wszystko wiesz. Na osobe jeden ziemniak i trzy porcje smalcu,wowczas sa fryty najlepsze.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.