forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-29, 08:45:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
662435 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 635614 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #620 : 2015-06-25, 07:53:58 »

kupiłem ostatnio w Tesco  ( tffuu  !! Wink  )   Pasłęckie  po 2,49   -    25 szt.   Nie jest złe  .     Ale do kawy, zauważyłem , że musi być wybitne.   Najlepiej chyba poprzez samotrzepanie ze śmietanki dobrej ( a tę można dostać ).  Moja znajoma dostaje taką ( mówi że ma ponad 40 volt )  od gospodarza , przez tydzień zbieraną . 
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #621 : 2015-08-03, 13:26:22 »

Laughing
Pamiętam jeszcze jak Dr Kwasniewski mnie się radził, czy pisać prawdę o tłuszczach trans, czy po prostu stwierdzić, że "transy w tłuszczach zwierzęcych nie występują". Poradziłem to drugie, aby optyhipochondrycy nie wnikali w szczegóły, bo jeszcze im jaka formuła zaszkodzi...  Wink Mr. Green

Cytuj
W naturalnych tłuszczach cały wodór znajduje się w pozycji cis. Do spalania takich tłuszczów nasz organizm jest przystosowany. Konieczność „utylizowania" wodorów przyłączonych w pozycji trans (jak w margarynie) jest dużym obciążeniem dla naszego organizmu i nie jest obojętna dla naszego zdrowia.
Masło jest nienaturalne, jak bieganie. Bieganie też stanowi duże obciążenie dla organizmu i nie jest obojętne dla naszego zdrowia.
 Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31692


Odp: Masło
« Odpowiedz #622 : 2015-08-03, 13:38:38 »

Możesz jaśniej to napisać ,bo tej przenośni nie rozumie . Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: Masło
« Odpowiedz #623 : 2015-08-03, 13:45:41 »

Cytat z Toan:
Cytuj
rakotwórcze działanie margaryn nie polega na " zamianie kwasów tłuszczowych typu cis na trans" ( bo organizm robi to lepiej: wiązanie cis "prostuje" się pod wpływem redkutazy 2,4-dienoilo-CoA i izomerazy enoilo-CoA w macierzy, a geny pochodzą z puli mitochondrialnej (Biochemia Davidsona s.408), o czym wspomniałem tu: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1122.msg45811#msg45811 cyt: "nadmiar nienasyconych długołańcuchowych podlega betaoksydacji, a zamiana z cis na trans zachodzi dzieki aktywacji dwóch łatwodostępnych genów determinowanych ilością substratu cis".), ale wyłącznie z ich przemysłowym pochodzeniem, czyli poprzemysłowymi zanieczyszczeniami margaryn - głównie metalami ciężkimi Wink
Jednak zdrowotne działanie margaryn (w tym słynne z reklamy "na serce" Wink)  nie ma wpływu na zdrowie osób, które ich nie jedzą.
 
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #624 : 2015-08-03, 13:56:11 »

Czyli znowu stanęło na chemizacji serwowanej przez przemysł spożywczy.
Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: Masło
« Odpowiedz #625 : 2015-08-03, 14:03:56 »

No przeżuwacze hoduje się od kilkunastu tysięcy lat, od co najmniej kilku, użytkuje się je mlecznie.
To sporo pokoleń, którym tłuszcz mleczny nie szkodził. Very Happy
Chemia spożywcza to bardzo mylące i szerokie pojęcie, samych aminokwasów jest ze 300 rodzajów. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #626 : 2015-08-03, 14:18:49 »

Czyli znowu stanęło na chemizacji serwowanej przez przemysł spożywczy.
 Confused
Chemia spożywcza to bardzo mylące i szerokie pojęcie

"Chemizacja serwowana przez przemysł spożywczy"
to bardzo proste pojęcie, jest to:

Dodawanie podczas procesów technologicznych związków i pierwiastków chemicznych,
czyniące produkt mniej zdatnym do jedzenia niż przed jego przetworzeniem.


Co w tym szerokiego i mylącego, chyba nazwa "przemysł spożywczy".
 Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: Masło
« Odpowiedz #627 : 2015-08-03, 14:23:16 »

A to, że wszystko co jemy to chemia spożywcza. Very Happy
I nie ma to nic wspólnego z dodawaniem wytworów przemysłu chemicznego. Wink

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: Masło
« Odpowiedz #628 : 2015-08-03, 14:27:27 »

Ach, bo zaraz będzie, że niezrozumiale piszę:
http://sjp.pwn.pl/slowniki/chemizacja.html

Czyli posolenie jaja to już chemizacja, nie mówiąc o robieniu pikli. Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #629 : 2015-08-14, 08:09:37 »

Robie po prostu rundke po paru sklepach, bo w jednym tylko sklepie mam smietane 30% President a w innym z kolei tylko smietanke 30% Piaski, a wiec po prostu patrze co sie dzieje.
W Aldiku widzialem Lurpak przeceniony na 5,59 chyba.

a ja dzisiaj w SRETTO  widziałem nieprzeceniony  Lurpak ( tygodniowy promotion )    po 3,99 zł    .    Kupiłem sobie cztyry.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70861


Odp: Masło
« Odpowiedz #630 : 2015-08-14, 08:27:41 »

Wam chce się latać po tych różnych Sridlach? Shocked Ja kupuje moją "Osełeczkę górską" zawsze w tym samym miejscu  Cool w tej samej cenie i o tym samym pysznym smaku... Very Happy jednak nie zawsze o tej samej godzinie...  Laughing ale codziennie jedną kostkę 300g.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #631 : 2015-08-14, 09:18:48 »

Osełka górska jest na oleju słonecznikowym, dlatego tak ludziom "smakuje"...  Confused Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło jako czynnik ułatwiający zarządzanie czasem
« Odpowiedz #632 : 2015-08-14, 09:18:59 »

nie ma szans wszystkiego kupić w jednym miejscu, rano objazd rowerkiem , skróty, 15 minut roboty ( wiem, które półki co zawierają i w którym miejscu, nie jestem ''deptaczem '' ) . W jednym sklepie śmietanka, w innym kawa, w innym śmietana, mięso w innym, to i tak nie to co kiedyś ( pół dnia ) . Ile  odpadło sklepów  piekarniczych , cukierniczych, rybnych , warzywniaków, alkoholowych, chemicznych, farmaceutycznych, drobiarskich, zielarskich, medycznych rehab. ,    a także rzadziej odwiedzam - ze względu na prawidłową czynność umysłu  -  tekstylno - obuwnicze , telekomunikacyjne, rtv   ( ciężko daję się nakręcić na okazje i przynęty ) .
A ile usług odpadło. Usługi przychodniano-dilerskie, masaże lecznicze, szkolenia z zdrowego odżywiania  itd tid

Rozumisz, tera, dlaczego tacy ludzie jak ja stanowią zagrożenie?  Przemysł by padł, miejsc pracy by nie było. Jestem wyrzutkiem społeczeństwa i egoistą!!! optymalnym!!!

Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #633 : 2015-08-14, 09:32:39 »

Spoczko, Renia nie ma sieci marketów, dlatego do nich zniechęca... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70861


Odp: Masło
« Odpowiedz #634 : 2015-08-14, 09:36:39 »

Osełka górska jest na oleju słonecznikowym, dlatego tak ludziom "smakuje"...  Confused Wink

Jak tak możesz porządnemu masłu taką złą opinię wystawiać i to na optymalnym Forum? Shocked Cool
Zdrowa i smaczna osełka... http://www.sobik.com.pl/pl/produkt/10
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #635 : 2015-08-14, 09:38:24 »

Popatrz na drobny druczek na opakowaniu. 100% masła w maśle? Rolling Eyes  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #636 : 2015-08-14, 09:39:43 »

http://www.sobik.com.pl/pl/produkt/13

Odpowiednio dobrane proporcje tradycyjnego masła oraz tłuszczów roślinnych, w tym oleju słonecznikowego, decydują o kremowej konsystencji oraz doskonałej smarowności masełka Extra Górski.

Wink


ile smaksełek?  Shocked

http://www.sobik.com.pl/pl/produkty/2


Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #637 : 2015-08-14, 09:41:43 »

Tu więcej dodają, więc na nazwę "masło" się produkt nie załapuje.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #638 : 2015-08-14, 09:44:16 »

A w ogóle masło jest przecież rakotwórcze! Wink  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70861


Odp: Masło
« Odpowiedz #639 : 2015-08-14, 09:44:27 »

Spoczko, Renia nie ma sieci marketów, dlatego do nich zniechęca... Wink  Laughing

Myślisz, że ja jestem taka egoistyczna, krótkowzroczna i patrzę tylko na swój interes? Shocked Laughing Ważne jest dla mnie dobro wszystkich Polaków i całego świata.  Cool Przyjemnie by było patrzeć na bogaty kraj, na zdrowych i szczęśliwych ludzi... Very Happy Bo wszyscy Polacy to ................
Zapisane

Strony: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.