forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 04:24:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (21)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (21)  (Przeczytany 6134 razy)
MORGANO
Go


Email
LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (21)
« : 2008-01-23, 02:23:54 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY. (21)

Szanowni Lekarze,

Mam 53 lata, jestem na diecie od 28 grudnia 2001 roku. Dietę podjęłam ze względu na takie choroby jak:
- dyskopatia kręgosłupa L3 i L5
- zwyrodnienia stawów kolanowych
- od 1992 roku liszaj zanikowy
- depresja na tle przeżyć
Odnośnie wymienionych chorób minęła mi depresja, ale wynikiem tej choroby jest to, że jestem bardzo nerwowa, płaczliwa, nie mogę spać w nocy. Nie wiem jak mam dalej postępować?
Jem codziennie 50-60 g węglowodanów, 30-40 g białka, do 120 g tłuszczu. Zapomniałam nadmienić, że ważyłam w grudniu 93,5 kg, obecnie ważę 70 kg.
Cieszę się z tego bardzo, wzrostu mam 163 cm. Przytyłam w krótkim czasie na tle przeżyć, uciekałam od jedzenia, było mi wtedy dobrze.
Drodzy Doktorzy!!! Ja wiem, że macie dużo pracy, ale odpowiedzcie mi na moje pytania od samego początku):
- czy wyleczę się z liszaja (jest bardzo dokuczliwy)
- ze zwyrodnienia stawów kolanowych
- z dyskopatii kręgosłupa
- z nerwowości (chciałabym bardzo spać w nocy)
A propos liszaja, to mi w klinice powiedzieli, że jest to choroba nieuleczalna, bo nie znają jej przyczyny. Muszę z tym żyć.
                                                                            Z poważaniem
                                                                                   Z.S.
           
Szanowna Pani

Od rozpoczęcia żywienia optymalnego upłynął Pani już prawie rok i pewne dolegliwości ustąpiły. Utrata ponad 20 kg wagi jest z pewnością bardzo korzystnym efektem diety, lecz pewne dolegliwości nadal sprawiają kłopoty.
Z listu nie wynika dokładnie, czy dolegliwości stawowe już ustępują, czy nie. Po roku prawidłowego żywienia dochodzi do cofania się zmian zwyrodnieniowych i bóle powinny być już nieco mniejsze – podobnie z dyskopatią. Na całkowite wyleczenie z tych chorób  trzeba czekać zazwyczaj około 2 lat. Bywa jednak, że stopień zaawansowania chorób uniemożliwia ich wyleczenie.
W rokowaniach pomocne jest obejrzenie i analiza zdjęć RTG chorych stawów i kręgosłupa.
Drugą chorobą jest u Pani neurastenia, którą mogą nasilać czynniki środowiskowe i przeżycia związane z chorobami o podłożu organicznym.
U kobiet nerwica jest bardzo częstą dolegliwością.
Jednak żywienie optymalne powoduje usunięcie objawów.
Pisze Pani również o liszaju zanikowym.
Polska nazwa tej choroby to toczeń ogniskowy (często używa się skrótu DLE) i należy ona do grupy tzw. kolagenoz, czyli chorób tkanki łącznej. Opisana postać dotyczy wyłącznie skóry i nie jest groźna.
Wbrew temu, co dowiedziała się Pani w szpitalu, DLE może ustąpić samoistnie po latach trwania - pisze się o tym w podręcznikach do dermatologii.
Istotą choroby jest patologiczna budowa włókien kolagenowych, co powoduje zanik tkanki łącznej.
Na diecie optymalnej toczeń ogniskowy ustępuje najczęściej po kilku- kilkunastu miesiącach. Ze względu na powyższą dolegliwość i choroby stawów powinna Pani zwiększyć spożycie kolagenu występującego w chrząstkach, zimnych nogach i salcesonie.
Ogólna ilość białka powinna być nieco większa niż 40 g na dobę, ponieważ jest ono potrzebne do przebudowy tkanek, 30 g białka pokrywa zapotrzebowanie zdrowego człowieka tylko pod warunkiem, że w całości pochodzi z żółtek jaj. Białka kolagenowe, które Pani zjada, wchłaniają się w ilości ok. 80% a 20% wydala się z przewodu pokarmowego. Bardzo dobre efekty w powyższych chorobach daje zastosowanie prądów selektywnych. Znajduje się Pani w tej korzystnej sytuacji, że może z nich skorzystać we Wrocławiu.
Powinno się zastosować serię prądów PS na głowę (najlepiej 15 po 10 min)
oraz PS na kończyny dolne. Efekty odczuwa się zazwyczaj po połowie serii.

                                                                                                              Lek. med. Przemysław Pala
                                                                                                            konsultant i opiekun medyczny.


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.