forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 16:20:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Tania dieta optymalna?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tania dieta optymalna?  (Przeczytany 50479 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #20 : 2008-05-19, 19:56:58 »

Ja swego czasu byłam w trudnej sytuacji finansowej i siłą rzeczy musiałam skorzystać z pastwiska.
Było to nawet miłe,bo chodziłam sobie na łąki,za nic nie płaciłam,jadłam sobie komose,babke,kozibród,trzeba było trochę uwazać na osty,bo były niezbyt miłe w jedzeniu,ale jak się jest głodnym to się wszystko zje.Ze zdobyciem pozywienia raczej nie było problemu.
Najlepiej smakowały te rośliny po deszczu ,były takie soczyste  Smile
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #21 : 2008-05-20, 13:09:55 »

Mnie jakos trudno skusic sie na szpik. Juz ktoregos z rzedu byka zabilem a piszczele, te do kolan spalilem w ogniu razem ze szpikiem, skora i z lbem. Nie mam miejsca w zamrazarce aby wszystko trzymac. Taki dwuletni byk wazy z 500 kg,  miesa bedzie ponad 200 kg i to wszystko trudno trzymac w odpowiednich warunkach. Do tego dochodzi drob okresowo zbijany, wyroby wlasne tez trzeba zamrozic. Chyba kupie jeszcze jedna zamrazarke bo ta za mala a ma 600 litrow pojemnosci. Tylko dzis zycie oddalo 2 mlode indyki i 4 kury-dwuletnie. Kiedy ja to zjem? Pomocy!!!  A trawy na pastwisku 15 Ha.
Z pozdrowieniem
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #22 : 2008-05-20, 15:31:32 »

Syriusz,niepotrzebnie spaliłeś ten bydlęcy łeb.Bardzo lubię obgryzać łby,lubię sobie pójść nad sadzawkę z takim łbem i trochę posiedzieć ,a potem zabrać się za obgryzanie,no ale skąd mogłeś wiedzieć...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #23 : 2008-05-20, 16:04:09 »

Mnie jakos trudno skusic sie na szpik. Juz ktoregos z rzedu byka zabilem a piszczele, te do kolan spalilem w ogniu razem ze szpikiem, skora i z lbem. Nie mam miejsca w zamrazarce aby wszystko trzymac. Taki dwuletni byk wazy z 500 kg,  miesa bedzie ponad 200 kg i to wszystko trudno trzymac w odpowiednich warunkach. Do tego dochodzi drob okresowo zbijany, wyroby wlasne tez trzeba zamrozic. Chyba kupie jeszcze jedna zamrazarke bo ta za mala a ma 600 litrow pojemnosci. Tylko dzis zycie oddalo 2 mlode indyki i 4 kury-dwuletnie. Kiedy ja to zjem? Pomocy!!!  A trawy na pastwisku 15 Ha.
Z pozdrowieniem
[/quote
nalezaloby  zalozyc firme ekologiczno-optymalna  z dostarczeniem przetworow bezposrednio  do miejsca zamieszkania Smile Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #24 : 2008-05-21, 10:52:54 »

Syriusz,niepotrzebnie spaliłeś ten bydlęcy łeb.Bardzo lubię obgryzać łby,lubię sobie pójść nad sadzawkę z takim łbem i trochę posiedzieć ,a potem zabrać się za obgryzanie,no ale skąd mogłeś wiedzieć...

A probo jeszcze tych łbów,to bardzo dobre,odzywcze,są rybie łby.Koty je lubią i mają przez to pieknie lśniące futerka ,kto chce takie mieć(włosy),może zajadać te łby.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #25 : 2008-05-21, 12:42:56 »

Edyto - taki leb wazy okolo15 - 20 kg. Nie dasz rady tak sobie poogryzac. Chyba, ze na jakims wozku zaciagnelabys nad sadzawke. Ja juz wlosow prawie, ze nie mam wiec i te lby nie pomoga mi.
Kodar, jeszcze nikogo nie udalo mi sie namowic na moje ekologiczne jedzonko. Wszyscy dookola maja duza nadwage, choruja, umieraja i tylko kiwaja glowami patrzac na to co my tutaj zajadamy. A na uwagi, ze tyje sie od tych smieci, ktore oni zajadaja to mozna narobic sobie tylko wrogow. A ja chce zyc w przyjazni ze wszystkimi mieszkancami naszej wioski.
z pozdrowieniem
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #26 : 2008-05-21, 15:11:55 »

...A na uwagi, ze tyje sie od tych smieci, ktore oni zajadaja to mozna narobic sobie tylko wrogow. A ja chce zyc w przyjazni ze wszystkimi mieszkancami naszej wioski...

Z Twoja "strategia" co do "uwag" to masz w 100% racje. Cool

Ja "co nieco" wiem na ten temat. Razz Razz Razz

Na "zwyklych" ludzi dziala tylko jedna "strategia" ........ Razz Razz Razz
Reakcja na te strategie roznicuje "plankton" od "ELITY"
dodam ze roznicowanie jest w 99% trafne  Cool



 

[b][/b]
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #27 : 2008-05-22, 16:20:29 »


Kodar, jeszcze nikogo nie udalo mi sie namowic na moje ekologiczne jedzonko.
z pozdrowieniem
niestety....ja tez nie mam sily przebicia wsrod najblizszych ani znajomych.Przegralam niestety walke z mezem i dziecmi.
Do zmiany sposobu myslenia mojego meza  nie przyczynily sie moje prawie idealne wyniki krwi,moja mlodziencza waga  Laughing itd.itp.
Oprocz gratulacji i ironicznych zyczen w moim kierunku przezycia  100  rocznicy,zadne zmiany w jego sposobie  odzywiania nie nastapily Sad
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #28 : 2008-05-22, 20:20:53 »

...A na uwagi, ze tyje sie od tych smieci, ktore oni zajadaja to mozna narobic sobie tylko wrogow. A ja chce zyc w przyjazni ze wszystkimi mieszkancami naszej wioski...

ja jestem na diecie koło 10 lat i smiem twierdzić że nikogo nie przekonacie nawet wyciągając ręke kiedy ktoś stoi nad grobem ,miałem takie przypadki .wiem  że ludzie w mojej  miejscowosci mnie szanuja jak mędrca i mam wielu przyjaciół i znajomych którzy ciągle przychodzą po rady i kilku chciałem przekonac ,to daremne .wydaje sie że naprawde myslimy już inaczej o swiecie i jest jakaś granica między nami.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #29 : 2008-05-22, 20:45:24 »

...A na uwagi, ze tyje sie od tych smieci, ktore oni zajadaja to mozna narobic sobie tylko wrogow. A ja chce zyc w przyjazni ze wszystkimi mieszkancami naszej wioski...

ja jestem na diecie koło 10 lat i smiem twierdzić że nikogo nie przekonacie nawet wyciągając ręke kiedy ktoś stoi nad grobem ,miałem takie przypadki .wiem  że ludzie w mojej  miejscowosci mnie szanuja jak mędrca i mam wielu przyjaciół i znajomych którzy ciągle przychodzą po rady i kilku chciałem przekonac ,to daremne .wydaje sie że naprawde myslimy już inaczej o swiecie i jest jakaś granica między nami.
o swiecie, Smile
czy tylko o jedzeniu??? Razz Wink
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #30 : 2008-05-22, 20:53:18 »

o swiecie, Smile
czy tylko o jedzeniu??? Razz Wink

niestety Sad ale widze że zmiana diety ciągnie za sobą zmiany w psychice  Very Happy zmieniają sie priorytety
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #31 : 2008-05-22, 21:19:49 »

Nie no, masakra.W tym wieku zostać mędrcem? To co za ludzie mieszkają w tej Twojej miejscowości? Same dzieci?
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #32 : 2008-05-23, 08:59:51 »

tak nie myslałem ,ale masz racje - same dzieci  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #33 : 2008-05-23, 09:14:13 »

Nie no, masakra.W tym wieku zostać mędrcem? To co za ludzie mieszkają w tej Twojej miejscowości? Same dzieci?

wiesz jakie to budujące kiedy przychodzi do ciebie dużo starszy człowiek i słucha z ''otwartą gębą'' twego zdania . szkoda że do diety niepotrafie nikogo prtzekonać , ja uważam sie za idiote dla równowagi. i szanuje swojego swira mogłem miec gorszego .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #34 : 2008-05-23, 10:11:43 »

Nie no skąd.Nie wiem.Jeszcze do mnie nie przyszedł żaden dużo starszy człowiek ode mnie.To jeszcze zależy kogo uważasz za człowieka duzo starszego od siebie.
Jeśli masz na myśli o 3 lata starszego,no to fakt,mam taką koleżankę,która się mnie czasem radzi.No,a jeśli masz na myśli siwego ,zgarbionego,z długą brodą straca,który przychodzi do Twojej "lepianki" i słucha z "otwartą  gębą" Twoich mądrych słów,no to czegoś takiego nie przezyłam  Razz .
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #35 : 2008-05-23, 11:32:08 »

ja pomimo krótkiego okresu stosowania ŻO(nieco ponad 2 miesiące) już się wyleczyłem z propagowania jej wśród znajomych...

niezbyt są miłe w miejscach publicznych uszczypliwe oderwane od kontekstu uwagi które nie wiem czemu mają służyć,
podchodzę do tego tak, że ja swoje wiem, jeśli ktoś zapyta odpowiem jeśli sie zainteresuje sprawą powiem więcej i tak jest dobrze.

ale wracając do tematu dieta rzeczywiście jest tania.
w moim przypadku koszt wyżywienia 2 osób(ja i moja luba) wynosi około 80-100 PLN tygodniowo, a przecież to cena jednego obiadu w średniej klasy restauracji...
Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #36 : 2008-05-23, 12:47:59 »

[color=Navy]Nie no skąd.Nie wiem.Jeszcze do mnie nie przyszedł żaden dużo starszy człowiek ode mnie.To jeszcze zależy kogo uważasz za człowieka duzo starszego od siebie.
Jeśli masz na myśli o 3 lata starszego,no to fakt,mam taką koleżankę,która się mnie czasem radzi.No,a jeśli masz na myśli siwego ,zgarbionego,z długą brodą straca,który przychodzi do Twojej "lepianki" i słucha z "otwartą  gębą" Twoich mądrych słów,no to czegoś takiego nie przezyłam  Razz .[/color

moja lepianka to moja twierdza -ale nawet plankton jakoś sie przedostaje ,choćby przez łącze internetowe Cool Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #37 : 2008-05-23, 13:18:26 »

...moja lepianka to moja twierdza -ale nawet plankton jakoś sie przedostaje ,choćby przez łącze internetowe Cool Shocked...

Bo "plankton" jest wszechogarniajacy Cool Razz

Ale z drugiej strony bez "planktonu" nie byloby "ELIT" Cool Razz

"plankton" potega jest i basta!!! Razz ............
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #38 : 2008-05-23, 13:19:28 »

Już wiem na czym polega ta Twoja rola mędrca w Twojej miejscowości  Very Happy
Nikt nie ma tam netu,oprócz Ciebie,ktos przychodzi ,zadaje Ci pytanie,a Ty wstukujesz fraze w google i czytasz to co Ci tam wyjdzie  Very Happy  Very Happy
Dosyć mi "mędrzec"  Very Happy phi

Wśród ślepych jednooki jest królem  Very Happy
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Tania dieta optymalna?
« Odpowiedz #39 : 2008-05-23, 14:00:56 »

Jadac na zakupy, gdzies po drodze zatrzymuje mnie starszy czlowiek. Wychamowalem auto nieco dalej od niego i widze jak ten maly staruszek w krotkich spodenkach pedzi. Wysiadlem aby otworzyc mu drzwi i przepraszam, ze nie moglem zatrzymac sie tuz przy nim. Pytam ile ma lat a ten odpowiada - 84 (slownie osiemdziesiat cztery} Mowie, ze w takim tempie to lekko dozyje setki. Ten odpowiada, ze conajmiej jeszcze 40 lat bedzie zyl. Podczas kikuminutowej ze mna jazdy wymienilismy kilka madrosci zyciowych, wymienilismy telefony i adresy bo nie chcialem stracic kontaktu z madrym czlowiekiem, ktorego poznalem w tak niezwyklych okolicznosciach bo z reguly tutaj nikt nie bierze nikogo na lebka. To bylo kilka tygodni temu i kiedy za tydzien bede znowu jechal na zakupy to wstapie do niego. Powiedzial mi miedzy innymi, ze ludzie nie sluchaja jego rad jak zyc zdrowo lecz sluchaja bzdurnych reklam i glupich tutejszych  doktorow, ktorzy lecza tylko pigulami. Wiem juz, ze nie jada mlecznych ani zbozowych. Diety Optymalnej JK nie zna bo jest starym Australijczykiem ale z pewnoscia wie jak sie odzywiac skoro jest w nim tyle energii i jak twierdzi byl tylko raz w szpitalu kiedy sie rodzil.
Pozdrawiam

Misiek masz sto procent racji z tym planktonem, bo ten jest tylko jeden a co do elit to bywaja rozne, miedzy innymi lze elity.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.