forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 15:16:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660423 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Mukowiscytoza
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mukowiscytoza  (Przeczytany 53068 razy)
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #100 : 2009-01-07, 13:03:18 »

Pani Ewo 

A tak między nami Jaskiniowcami Razz
Czy Pani prywatnie przyjmuje w Arkadi  W Brynowie? Very Happy
Kiedys już tam brałam prądy selektywne.
Korzystałam z porad lekarza optymalnego Smile
Do Katowic mam 20 km.żaden problem sie wybrac do Pani  Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #101 : 2009-01-07, 13:15:47 »

Życzę Sobie (tak już poświątecznie Very Happy) by sprawdzić mukowiscydozę. Bea, skoro mukowiscydoza ujawnia się w różnym okresie życia u dziecka i "czasem jest gorzej a czasem lepiej" to można wrócić do stanu metabolicznego sprzed ujawnienia się jej i/lub można zrobić tak by było cały czas "lepiej" (skąpoobjawowa mukowiscydoza) Very Happy Very Happy Very Happy. Skoro mają pomagać suplementy to CZEMU ZMIANA DIETY NIE POMOGŁABY? Kriss, siostrze daj spokój, nie da się pomóc na siłę, paznokcie można tylko połamać i się pokaleczyć przy tym.


Czekam na Panią Doktor..
Czy dowię sie cos wiecej na temat Mukowisydozy,i zechce sie mną zając?
Dusze sie...Na 80 %  ją mam. Sad
tylko niczego sobie nie wmawiaj,a moze tak zaczelabys pozytywniej myslec,podbudowywac sie,miast  cos tam sobie wmawiac????

Masz tylko 20 km i jeszcze nie pojechalas???? Shocked Razz
Pamietaj,ze wszystkie choroby,to odpowiedz na pokarmy jakie zjadamy oraz alergeny jakich sobie z tymi pokarmami dostarczamy.A jak dziala na ciebie ciepla zupa,albo rosol ??czy tez organizm prod,wiecej flegmy??
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #102 : 2009-01-07, 13:25:02 »

Kodar
Niczego sobie nie wmawiam.
Raczej probuje sobie wmówić ze mi niec nie ma ,no ale to dziadostwo mnie nawet w nocy budzi i spływa.Rano to mam tak gardło podraznione ze strach mówic.
Rotuje mleczne,a zbożowe całkiem odrzucilam.
Dlatego chce sie umówić z Lekarką.
Napewno to mi nie zaszkodzi.
Gdyby cie tak męczyło przez kilka lat ,w dzień i noc to byśmy mogły pogadać Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #103 : 2009-01-07, 13:35:42 »

Kodar
Niczego sobie nie wmawiam.
Raczej probuje sobie wmówić ze mi niec nie ma ,no ale to dziadostwo mnie nawet w nocy budzi i spływa.Rano to mam tak gardło podraznione ze strach mówic.
Rotuje mleczne,a zbożowe całkiem odrzucilam.
Dlatego chce sie umówić z Lekarką.
Napewno to mi nie zaszkodzi.
Gdyby cie tak męczyło przez kilka lat ,w dzień i noc to byśmy mogły pogadać Cool
Odpowiadam  z wlasnego doswiadczenia.Wiem,co to zaflegmiony nos i splywajaca gesta brunatna,cuchnaca flegma.Ciagle ropne migdaly i powtarzajace zapalenia oskrzeli.Mialam te cuda przerazliwie dlugo,by rozumiec o czym pisze.
Jestem ponad 4 lata na Diecie Optymalnej,od 2 lat nie jadam pszenicy,czy zyta.Jak mam ochote na chlebek,lub bulki zjadam chleb ryzowy z maslem,lub flipsy kukurydziane,ale moze 1x w miesiacu.Sluzowke w nosie  smaruje prawie zawsze smalcem przetopionym ze sloniny z dodatkiem czosnku albo i bez.Mozna tez oliwa.Dieta bardzo mi pomogla,to dlaczego mialoby byc inaczej u ciebie??? Razz Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #104 : 2009-01-07, 13:43:30 »

Ja licze na to że wkoncu DO mi też pomoże. Razz
Minęło już dwa miesiące jak sie żywie.
Napewno juz mam poprawę jesli chodzi o bóle kosci ,kregosłupa,ustapily mi skoki tętna oraz cisnienia. Razz
Same pozytywy Very Happy .Tylko z ta męczarnia nie widze poprawy.Obawiam sie że to jest nie do wyleczenia Sad
Sama nie wiem czy jeszcze poczekać i nie zawracać glowy Lekarce? Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #105 : 2009-01-07, 13:54:31 »

A czy pora roku wpływa jakos na te Twoje zaflegmienie?
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #106 : 2009-01-07, 13:58:58 »

co ty...
swiatek ,piątek i niedziela -jednakowo Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #107 : 2009-01-07, 14:07:53 »

No to Ci szczerze współczuje.
Teraz czytałam w wikipedii i mukowiscydozie i ;

Potwierdzenie rozpoznania

   1. dodatni wynik testu potowego (Cl- >60 mmol/l w co najmniej dwóch badaniach, lub
   2. wykrycie mutacji w obu allelach CFTR, lub
   3. duża wartość przezbłonowej różnicy potencjałów.


Miałas cos podobnego robione? Chodzi o te allele czy jak im tam....

W sumie, co by nie mówic,jestes obciazona genetycznie ,to nie musi byc mukowiscydoza,ale moze byc...
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #108 : 2009-01-07, 14:26:47 »

próbe potową wykonałam jeden raz w listopadzie i wyszło mi 50 mmol/l
u mnie tylko 5 min pobierano pot.Doczytałam sie ze powinno conajmniej 30 min i 100 ml.Nie możliwe jest w ciągu 5 min pobrać tyle.
CHce ponowic test tylko nie wiem gdzie jeszcze w katowicach to wykonują lub okolicy.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #109 : 2009-01-07, 17:57:45 »

Kriss, jest bardzo prosty i darmowy sposób na likwidację zaparcia. Rano na czczo należy wypić pół litra ciepłej wody, z rozpuszczoną 1 płaską łyżeczką soli / w oryginalnym przepisie jest litr wody i 2 łyżeczki soli/ i oczywiście przez około 2 godzin nie wychodzić z domu. Sprawdziłam na sobie, działa szybko, skutecznie i bezboleśnie, tylko należy choć trochę się ruszać, można np. sprzątać.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #110 : 2009-01-07, 18:00:59 »

...Kriss, jest bardzo prosty i darmowy sposób na likwidację zaparcia...

Lepszy jest "cyjanek" w kilka sekund "problem" rozwiazany !!!  Cool Razz

Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #111 : 2009-01-07, 18:35:13 »

Kriss, jest bardzo prosty i darmowy sposób na likwidację zaparcia. Rano na czczo należy wypić pół litra ciepłej wody, z rozpuszczoną 1 płaską łyżeczką soli / w oryginalnym przepisie jest litr wody i 2 łyżeczki soli/ i oczywiście przez około 2 godzin nie wychodzić z domu. Sprawdziłam na sobie, działa szybko, skutecznie i bezboleśnie, tylko należy choć trochę się ruszać, można np. sprzątać.

Dzięki ,wyprubuje.
Na szczęscie wreszcie sie wyprużnilam Razz
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #112 : 2009-01-07, 18:39:55 »

grizzli
no co ty Very Happy Razz
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #113 : 2009-01-08, 20:11:08 »

kriss z tego co wiem Lekarka przyjmuje u siebie czyli :

Lekarz medycyny
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Katowice
ul. Przyklinga 18

tel. 032 203 17 67

www.dietaoptymalna.com

e-mail: ewa12@dietaoptymalna.com
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #114 : 2009-01-14, 10:55:58 »

Kodar
Niczego sobie nie wmawiam.
Raczej probuje sobie wmówić ze mi niec nie ma ,no ale to dziadostwo mnie nawet w nocy budzi i spływa.Rano to mam tak gardło podraznione ze strach mówic.
Rotuje mleczne,a zbożowe całkiem odrzucilam.
Dlatego chce sie umówić z Lekarką.
Napewno to mi nie zaszkodzi.
Gdyby cie tak męczyło przez kilka lat ,w dzień i noc to byśmy mogły pogadać Cool
Odpowiadam  z wlasnego doswiadczenia.Wiem,co to zaflegmiony nos i splywajaca gesta brunatna,cuchnaca flegma.Ciagle ropne migdaly i powtarzajace zapalenia oskrzeli.Mialam te cuda przerazliwie dlugo,by rozumiec o czym pisze.
Jestem ponad 4 lata na Diecie Optymalnej,od 2 lat nie jadam pszenicy,czy zyta.Jak mam ochote na chlebek,lub bulki zjadam chleb ryzowy z maslem,lub flipsy kukurydziane,ale moze 1x w miesiacu.Sluzowke w nosie  smaruje prawie zawsze smalcem przetopionym ze sloniny z dodatkiem czosnku albo i bez.Mozna tez oliwa.Dieta bardzo mi pomogla,to dlaczego mialoby byc inaczej u ciebie??? Razz Very Happy


Kodar.
Bardzo Ci dziękuje za radę z tym smalcem  do nosa Razz


No rewelacja,naprawde  Very Happy
Smaruje rano i wieczorem w nosie i rano budze sie  mniej zaflegmiona  Razz
Zacznę jeszcze w dzień pare razy smarować to moze wygoje sobie sluzowki na dobre Razz Razz Razz
 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Mukowiscytoza
« Odpowiedz #115 : 2009-01-14, 12:59:24 »

Kodar
Niczego sobie nie wmawiam.
Raczej probuje sobie wmówić ze mi niec nie ma ,no ale to dziadostwo mnie nawet w nocy budzi i spływa.Rano to mam tak gardło podraznione ze strach mówic.
Rotuje mleczne,a zbożowe całkiem odrzucilam.
Dlatego chce sie umówić z Lekarką.
Napewno to mi nie zaszkodzi.
Gdyby cie tak męczyło przez kilka lat ,w dzień i noc to byśmy mogły pogadać Cool
Odpowiadam  z wlasnego doswiadczenia.Wiem,co to zaflegmiony nos i splywajaca gesta brunatna,cuchnaca flegma.Ciagle ropne migdaly i powtarzajace zapalenia oskrzeli.Mialam te cuda przerazliwie dlugo,by rozumiec o czym pisze.
Jestem ponad 4 lata na Diecie Optymalnej,od 2 lat nie jadam pszenicy,czy zyta.Jak mam ochote na chlebek,lub bulki zjadam chleb ryzowy z maslem,lub flipsy kukurydziane,ale moze 1x w miesiacu.Sluzowke w nosie  smaruje prawie zawsze smalcem przetopionym ze sloniny z dodatkiem czosnku albo i bez.Mozna tez oliwa.Dieta bardzo mi pomogla,to dlaczego mialoby byc inaczej u ciebie??? Razz Very Happy


Kodar.
Bardzo Ci dziękuje za radę z tym smalcem  do nosa Razz


No rewelacja,naprawde  Very Happy
Smaruje rano i wieczorem w nosie i rano budze sie  mniej zaflegmiona  Razz
Zacznę jeszcze w dzień pare razy smarować to moze wygoje sobie sluzowki na dobre Razz Razz Razz
 
ogromnie sie ciesze. Very Happy
Sukcesy powoduja,ze otwieramy sie na pozytywne mysli,a te z kolei powoduja poprawe naszego zdrowia Razz

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.