forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 05:43:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
661656 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  jaja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: jaja  (Przeczytany 18728 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #20 : 2009-04-05, 22:44:50 »

 Renia
  Też mamy kurki i jak najbardziej zdarzaja sie podwójne żółtka .
  Kurki ,karmimy tylko pszenicą  i odpadkami -reszte wygrzebują w ogrodzie .
    Tydzień temu kupiłam na targu jaja -malutkie po 30 gr ,i wszystkie miały podwójne żółtka .
   Takie coś pierwszy raz mi sie zdarzyło -bo nasze jezeli podwójne sie zdarzają to są duże .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70739


Odp: jaja
« Odpowiedz #21 : 2009-04-05, 23:22:24 »

Renia
   Też mamy kurki i jak najbardziej zdarzaja sie podwójne żółtka .
   Kurki ,karmimy tylko pszenic±  i odpadkami -reszte wygrzebuj± w ogrodzie .
     Tydzień temu kupiłam na targu jaja -malutkie po 30 gr ,i wszystkie miały podwójne żółtka .
    Takie co¶ pierwszy raz mi sie zdarzyło -bo nasze jezeli podwójne sie zdarzaj± to s± duże .
Rudka, o ile dobrze pamiętam, to najczęściej podwójne żółtka trafiały się w dużych jajkach na wiosnę, jak kury zaczynały się lepiej nieść. Ale podwójne żółtka w małych jajkach, to chyba nie jest normalne, myślę, że te kury dostają jakieś hormony, ale może ktoś się na tym lepiej zna i tutaj napisze?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #22 : 2009-04-06, 08:02:40 »

broad beans

"bób" (Vicia faba L. major) którym się zwierząt raczej nie spasa,
lub
"bobik" (Vicia faba L. minor) i pewnie tym karmią też "swoich" Wegetarian, ale ma za mało aminokwasów siarkowych, fenyloalaniny i histaminy*, gorzki smak i inhibitory trypsyny obniżające strawność białka, ale jak się dosypie syntetycznej metioniny, ładnie opakuje, to jakoś ujdzie i nawet "przyrosty" się wyrównują...

*histamina + CO2 <-> histydyna - ta stechiometria, to na wszelki wypadek...  Wink
A faktycznie chodzi tylko o pierścień imidazolowy.  Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #23 : 2009-04-06, 09:25:31 »

"bób" (Vicia faba L. major) którym się zwierząt raczej nie spasa,
lub
"bobik" (Vicia faba L. minor) i pewnie tym karmią też "swoich" Wegetarian, ale ma za mało aminokwasów siarkowych, fenyloalaniny i histaminy*, gorzki smak i inhibitory trypsyny obniżające strawność białka, ale jak się dosypie syntetycznej metioniny, ładnie opakuje, to jakoś ujdzie i nawet "przyrosty" się wyrównują...

*histamina + CO2 <-> histydyna - ta stechiometria, to na wszelki wypadek...  Wink
A faktycznie chodzi tylko o pierścień imidazolowy.  Cool

oszszszsz...  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #24 : 2009-04-06, 10:11:07 »

*histamina + CO2 <-> histydyna - ta stechiometria, to na wszelki wypadek...  Wink

To zachodzi samo czy trzeba temu pomóż (energetyka reakcji)?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #25 : 2009-04-06, 12:12:00 »

Reakcja zachodzi w obie strony samorzutnie (chyba pod wpływem stężenia jonów Ca lub Mg? - ale nie mam pewności).
Ważne, że prócz roli pyrogennej, neurotransmitera, rozszerza również naczynia krwionośne, powoduje skurcz mięśni gładkich i co dla Ciebie ważne pewnie "lekarko" jest silnym stymulatorem wydzielania śluzu
Zapisane
Cabron
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #26 : 2009-04-09, 12:51:57 »

A widzisz MORGANO ,dzieki za informacje .Mama mojego meza kupuje od takiego pana jajka ,ktory ,to mowi ,ze te jajka pochodzą z "dobrego zrodla " ,gdy tymczasem na tych jajkach pierwsza cyferka to 3  Shocked .
Ale tez widac ,ze karmione sa "dziwnie " ,bo zoltka sa nadzwyczaj pomaranczowe.
Moje kryterium ,dobre jajka to te ,ktorych zoltka sa zolte ,a nie pomaranczowe.Bedac na wsi ,jadlam jajka ktorych zoltka byly wlasnie zolte ,a w miescie sa zazwyczaj pomaranczowe.
Podobno za niższe numerki więcej się płaci, są kontrole itd. dlatego jaja "wolnowybiegowe" są stemplowane numerem 3. Co do koloru żółtka to nie wiem, ale chyba pomaranczowe sa lepsze.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70739


Odp: jaja
« Odpowiedz #27 : 2009-04-09, 13:27:44 »

Ja słyszałam odwrotnie, że wolno biegające mają nr 1, a nr 3 mają te zamkniete w kurnikach, ale już nie mam pewności. Confused
Zapisane

Cabron
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #28 : 2009-04-09, 14:16:39 »

Właśnie wolno biegające jaja  Laughing mają 1 lub 2 ale czasem daje sie 3 ze względu na koszty i formalności... Tak mi się wydaje i tak slyszalem.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: jaja
« Odpowiedz #29 : 2009-04-09, 14:25:35 »

Prosze o Wasze zdanie na ten temat, moze to wybryk natury, ale przez dziesiec lat nie bylo " wybrykow".

Wytłumaczenie jest bardziej prozaiczne. Osoba od której kupujesz od lat jajka prześwietla je od niedawna i segreguje...
Ale jajo z podwójnym żółtkiem to czysty zysk!  Very Happy
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: jaja
« Odpowiedz #30 : 2009-04-09, 20:46:01 »

Co do koloru żółtka to nie wiem, ale chyba pomaranczowe sa lepsze.

Jajo składa się m.in. z białka i żółtka, a nie z białka i z "pomarańczka".
Żółtko zbyt pomarańczowe świadczy o dodatku sztucznego barwnika do paszy dla kur. W naturalnych warunkach żółtka w okresie wiosenno-letnim mają ciemniejsze zabarwienie, ale bez przesady.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: jaja
« Odpowiedz #31 : 2009-04-09, 20:49:48 »

Ja słyszałam odwrotnie, że wolno biegające mają nr 1, a nr 3 mają te zamkniete w kurnikach, ale już nie mam pewności. Confused

Racja.
Dość wyczerpująco temat jaj jest opisany w 75 i 76 numerze miesięcznika "Optymalni".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70739


Odp: jaja
« Odpowiedz #32 : 2009-04-09, 20:53:29 »

Dzięki, muszę sobie załatwić prenumeratę tego miesięcznika, tylko nie bardzo wiem jak?
Zapisane

Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: jaja
« Odpowiedz #33 : 2009-04-09, 21:50:51 »

Dzięki, muszę sobie załatwić prenumeratę tego miesięcznika, tylko nie bardzo wiem jak?

http://www.optymalni.org.pl/content.php?id=7

Zachęcam!!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70739


Odp: jaja
« Odpowiedz #34 : 2009-04-09, 22:04:04 »

Dzięki, już się biorę za zamawianie Very Happy.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70739


Odp: jaja
« Odpowiedz #35 : 2009-07-26, 17:07:42 »

Kupiłam dzisiaj jajka w sklepie, bo zabrakło mi już tych wiejskich. Są to jaja klasy A, numerek 2, z chowu ściółkowego. Co ciekawe, to pisze tu na karteczce w pudełku, że posiadają 8 x więcej vit.E, niż jaja "zwykłe", ponieważ kury karmione były wzbogaconą paszą w suplement vit.E. Jak coś jest lepsze od naturalnego, poprawione, to już mi się nie podoba. Sad
Z dwóch żółtek i oliwki z oliwek, zrobiłam sobie odżywkę na włosy, żeby poprawić naturę  Wink.
Zapisane

Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.