forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 13:31:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659834 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.  (Przeczytany 52319 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #40 : 2010-01-31, 14:56:17 »

wg najnowszych danych dzienna porcja wit C to 2 gr dziennie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #41 : 2010-01-31, 16:35:03 »

Tutaj mam cytat z "admin":


Tu jest artukuł, który ukazał się na ten temat w OPTYMALNI nr...?

Witamina C jako „odkwaszacz” i „antyutleniacz” - spojrzenie biochemika.
Szanowni Państwo!,
Na szkoleniu w Hiszpanii dowiedziałem się, że w pewnej broszurze napisali: witamina C odkwasza!
Stwierdzenie to skłoniło mnie do napisania kilku słów o kwasie askorbinowym (donor protonu), bo chemia uczy, że odkwasza się zasadą (akceptor protonu).
Biosyteza:
     U eukariota, z wyjątkiem małp naczelnych, świnki morskiej i pewnego gatunku nietoperza z Indii Wschodnich, witamina C powstaje z glukozy  w szlaku metabolicznym kwasu uronowego (glukuronowego).
     Metabolity pośrednie tego szlaku umożliwiają wykorzystanie glukozy, w tym nieufosforylowanych  cukrowców, jako prekursora wielu ważnych metabolitów.
Do ważniejszych należą:
UDP*-glukoza wykorzystywana w syntezie glikogenu,
UDP*-glukuronian - połączenie kwasu uronowego z innymi związkami za pomocą wiązania glikozydowago -   związek ten odgrywa bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z trucizn wydalanych z moczem i żółcią. W ten sposób jest wydalane większość leków, metanol, morfina, kwas salicylowy, hormony steroidowe, bilirubina. UDP-glukuronian jest również metabolitem wyjściowym  w syntezie heparyny i chondroityny,
L-gulonian – metabolit wyjściowy dla syntezy kwasu askorbinowego (wit. C)
D-ksylozo-5-fosforan – niezbędny przy powstawaniu pentoz.
*UDP- urydynodifosforan.
Rola metaboliczna:
Witamina C w procesie biosyntezy kolagenu jest specyficznym swoistym antyutleniaczem redukującym kompleks Fe3+ - O-    do żelaza dwuwartościowego, z odebraniem rodnika tlenowego z żelaza  w procesie hydroksylacji reszt proliny, przekształcając się z askorbinianu w kwas dehydroaskorbinianowy. I na tym rola witaminy C jako „antyutleniacza” się kończy!
Wnioski:
Witamina C jako donor protonów nie jest substancją odkwaszającą.
Witamina C jako swoisty akceptor jedynie rodnika tlenowego z żelaza z hydroksylazy prolinowej nie wychwytuje innych wolnych rodników.
Rady praktyczne wynikające z biochemii:
Ponieważ człowiek jest jedną z małp naczelnych, musi pokrywać swoje zapotrzebowanie na askorbinian z pożywienia. Obecnie przyjmuje się, że zapotrzebowanie to wynosi około 60mg/D, (prawidłowe stężenie w surowicy około 1,0-1,5mg%) i  powinno być zaspokajane pokarmami zawierającymi witaminę C – wątroba, nerki, mózg, ziemniaki, kapusta, porzeczka, cytryna…

Jak w prosty sposób stwierdzić w siebie niedobór witaminy C?.
Podczas mycia zębów, gdy w plwocinie  stwierdzi się ślady krwi, stanowi to sygnał ostrzegawczy. W takim przypadku należy dojeść codziennie świeże (mrożone) owoce z bitą śmietanką, do czasu ustąpienia objawów.
                                                                                 mgr inż. Tomasz Kwaśniewski


PS
nic nie wspomniałem o roli wit. C w biosyntezie katecholamin, czy wspomagania wchłanialności żelaza pochodzenia roślinnego, bo nie jest to przedmiotem tego artykułu."
Zapisane

bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #42 : 2010-01-31, 17:07:42 »

Czyli bita smietana (30%) plus pomarańcz będzie dobrym uzupełnieniem ? ;> Adampio jakie stostujesz dokładnie środ,ki na uzupełnienie wit. C ?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #43 : 2010-01-31, 17:08:44 »

wg najnowszych danych dzienna porcja wit C to 2 gr dziennie.
  Swego czasu zagłębiłem się w zasady prawidłowego żywienia pracę pod kier. Ziemlańskiego i doszedłem do wniosku, że gdybym miał się stosować do tychże, to byłby niezły b...l Smile Dostarczenie wszystkich makro- i mikroelementów i witamin wg założeń tych naukowców, przy stosowaniu jednocześnie % zawartości BTW w pożywieniu jest po prostu niemożliwe. Najnowsze normy na poszczególne składniki (chodzi mi przede wszystkim witaminy i makro- oraz mikroelementy) wymuszają stosowanie suplementów, a kto na tym zbija kasę, to chyba wiadomo... Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #44 : 2010-01-31, 17:50:34 »

Podpowiedź Smile

Mieć długie zęby na coś do zjedzenia - nie mieć ochoty na to Smile wręcz obrzydzenie na ten rodzaj pokarmu.
Wciągać nosem pokarmy - tak lubić coś jeść, wybrany rodzaj pokarmu, że można by go nawet z lubością nosem wciągnąć (smakołyki).
 Smile
Opal,jestem niezmiernie wdzieczna,wlasnie o to mi chodzilo Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #45 : 2010-01-31, 19:06:59 »

Opal,jestem niezmiernie wdzieczna,wlasnie o to mi chodzilo Very Happy

 Smile Smile Smile
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #46 : 2010-01-31, 23:54:51 »

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż teraz przeczytałem pewien artykuł i mogłem być cały czas w błędzie. Przy Diecie Optymalnej, aby zrzucić zbędne kg proporcje stostuje się do wagi należnej czy do wagi aktualnej ? Tj jeżeli waże 98kg to jem 0,8 * 98 białka czy tutaj jako wyznacznik jest waga należna czyli (na chłopstki rozum jak to wyczytałem na pewnej stronie) wzrost - 100 = nasza waga należna ? i jej się trzeba trzymać ? Np. mam wzrost 189 i waze 98kg. Do tej pory cały czas (po przebudowaniu organizmu) zażywałem 0,8g*98 białka na dobę, a powinienem robić tak, że 0,8g*89 ??? Pomóżcie bo ciągle odkrywam coś nowego w tej diecie i żywieniu i chciałbym być pewien.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #47 : 2010-02-01, 08:06:53 »

Należnej, do wagi - należnej. 
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #48 : 2010-02-01, 10:33:55 »

I właśnie to może być przyczyną dolegliwości o których pisałem w dziale "Dieta Optymalna" tzn. bolące stawy i zimne dłonie. Dostałem od reni spis takich objawów gdy spożywane jest za dużo białka, no i większość z tej listy się zgadza.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #49 : 2010-02-01, 11:18:25 »

Doktor Jan kwaśniewski pisze wszędzie wyraźnie - na kg wagi należnej. Pilnowanie właściwych proporcji dla BTW ułatwia stosowne konstruowanie posiłków.

Kto szkuka ten znajdzie Smile  , co się właśnie zdarzyło.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #50 : 2010-02-01, 11:35:28 »

Doktor Jan kwaśniewski pisze wszędzie wyraźnie - na kg wagi należnej. Pilnowanie właściwych proporcji dla BTW ułatwia stosowne konstruowanie posiłków.

Kto szkuka ten znajdzie Smile  , co się właśnie zdarzyło.

Dokładnie Smile U mnie błąd polegał poprostu na złym zinterpretowaniu pojęcia "należna" Smile Dzięki za odpowiedź ! Pozdrawiam !
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #51 : 2010-02-01, 18:29:02 »

Jeszcze zapytam, a raczej rpzedstawie proporcję do hmmm "kontroli" Smile Moja waga należna 89kg. BTW wd. wagi należnej 71,2 : 106,8 - 142,4 : 71,2. Czy ktoś może stwierdzić iż ta proporcja jest poprawna ? Dodam, że jestem na DO i mam do zrzucenia jeszcze parę kg zbędnego balastu Smile
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #52 : 2010-02-01, 19:07:24 »

Jeszcze zapytam, a raczej rpzedstawie proporcję do hmmm "kontroli" Smile Moja waga należna 89kg. BTW wd. wagi należnej 71,2 : 106,8 - 142,4 : 71,2. Czy ktoś może stwierdzić iż ta proporcja jest poprawna ? Dodam, że jestem na DO i mam do zrzucenia jeszcze parę kg zbędnego balastu Smile
Bredda a ile ty masz tych kilogramów do zrzucenia bo całkowicie zgłupiałem. Zrzuciłeś 60 przy wadze 156 a teraz piszesz o jakichś nowych 12 kg, nic z tego nie rozumiem.
Zapisane
Jerzy
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #53 : 2010-02-01, 19:16:14 »

Przecież zastosuj metodę dzięki której schudłeś ok.60 kg i po kłopocie.Wtedy nie martwiłeś się o stosunki białkowo węglowe. Jedź tak dale, potem zastosuj DO w normalnym wariancie i będzie ok.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #54 : 2010-02-01, 19:40:04 »

No tak ale jak schudłem to dałem sobie spokój z żywieniem optymalnym co odbiło się znacząco na moim zdrowiu i samopoczuciu. I do tego w między czasie przybrałem te zbędne kilogramy Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #55 : 2010-02-01, 21:12:02 »

Dieta Optymalna nie powinna być traktowana jak inne diety - tymczasowo na czas chudnięcia czy zdrowienia, ale jako model żywienia na całe życie. Wtedy nie będzie efektu jo-jo , czy nawrotu choroby.
Zapisane

Jerzy
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #56 : 2010-02-01, 21:24:51 »

No tak ale jak schudłem to dałem sobie spokój z żywieniem optymalnym co odbiło się znacząco na moim zdrowiu i samopoczuciu. I do tego w między czasie przybrałem te zbędne kilogramy Razz
Też kiedyś przerwałem dietę na dłuższy okres. Po 6 m-cach zacząłem ponownie ale już bez tego tzw. okresu wstępnego i było ok.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #57 : 2010-02-02, 00:24:40 »

Dieta Optymalna nie powinna być traktowana jak inne diety - tymczasowo na czas chudnięcia czy zdrowienia, ale jako model żywienia na całe życie. Wtedy nie będzie efektu jo-jo , czy nawrotu choroby.

Wiem renia, już teraz z własnego doświadczenia Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #58 : 2010-02-02, 08:22:40 »


No to super.. Very Happy Na swoich błędach uczymy się najlepiej.. Wink
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #59 : 2010-02-03, 00:12:11 »

Dieta Optymalna nie powinna być traktowana jak inne diety - tymczasowo na czas chudnięcia czy zdrowienia, ale jako model żywienia na całe życie. Wtedy nie będzie efektu jo-jo , czy nawrotu choroby.

[/quoB
Brawo renia
, co raz częściej się z Tobą zgadzam.Żywienie optymalne stosuje się, aby się wyleczyć i to zdrowie utrzymać. Żywieniem optymalnym nie można się bawić. Ch, mierzenie yba , że samodzielne przygotowywanie optymalnych posiłków; ważenie,mierzzenie oblicznie B:T:W traktuje się jak zabawę, to taka zabawa jak najbardziej wskazana.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.