forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:58:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię  (Przeczytany 17801 razy)
admin
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #20 : 2010-02-24, 00:44:09 »

Co do Mojego Taty - był, jest i będzie zawsze znany. Choć tego nie pragnął.
A uczynił wiele, by wielu mogło skorzystać za darmo! Taki jest właśnie bardzo kochany - Mój Tatuś...  Very Happy
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #21 : 2010-02-24, 01:07:45 »


A uczynił wiele, by wielu mogło skorzystać za darmo! Taki jest właśnie bardzo kochany - Mój Tatuś...  Very Happy
Czytam obecnie bardzo ciekawą książkę "Egipcjanin Sinuhe" -Sinuhe -lekarz ,który po kilkuletniej podróży po różnych krajach,wraca do Egiptu .Pomimo tego,że jest bogaty,kupuje dom w ubogiej dzielnicy Teb,swojemu słudze każe postarać się o znak lekarza,ma to być znak prosty,bez ozdób.
W swoim gabinecie przyjmuje biedotę ,tak jak to robił jego ojciec.Nie zarabia przy tym nic,a wręcz przeciwnie; leki daje za darmo,daje również miedziaki ubogim,którzy nie mają za co kupić jedzenia.Pewnie stałby się nędzarzem,gdyby nie to,że jego sługa postarał się ulokować jego zarobione złoto tak,aby się "samo" mnożyło.
Albo nie.Nie stałby się nędzarzem ,ponieważ był najlepszym lekarzem w całym Egipcie,uważany był również za najlepszego lekarza,kiedy przebywał w innych krajach.
Tak mi się jakoś  skojarzyło z tą książką Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #22 : 2010-02-24, 01:24:53 »

Waltari jest super, a "Egipcjanin Sinuhe" najlepszą jego książką, choć to o upadku Konstantynopola - też jest dobre.  Cool
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #23 : 2010-02-24, 12:51:13 »

Waltari jest super, ...
Prawda Smile
"Turms Nieśmiertelny" (nie wiem,czy czytałeś),to następna jego książka,którą mam zamiar przeczytać,kiedy skończę "Egipcjanina Sinuhe",a zostały mi jeszcze 4 księgi.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #24 : 2010-02-24, 18:44:12 »

śmietanę  bierz tylko  bezpośrednio od  gospodarza  nie przetworzoną i tylko  kwaśną...

Zadziwiające skąd ulęgło się mniemanie, że: śmietana "prosto od chłopa" jest zdrowa!  Shocked
Dlatego wyjaśniam:
 naturalna fermentacja mlekowa "od chłopa" określana jest mianem "fermantacji mlekowej niewłaściwej", bo rzadko kiedy przebiega prawidłowo ponieważ, w początkowym okresie kwaszenia dominującą rolę odgrywają bakterie nie fermentacji mlekowej - a gnilnej typu: Escherichia, Micrococcus, Microbacterium. Dlatego fermentacja "prosto od chłopa" w sprzyjających warunkach może okazać się groźna dla zdrowia, a zamiast śmietany, można otrzymać śmierdzącą breję rodem z "fanatyzmu surojadkowego"!
Dlatego, aby uzyskać dobrej jakości śmietanę należy mleko jak najszybciej schłodzić, spasteryzować, a następnie dodać stosownej kultury bakteryjnej, której skład uzależniony jest od tego, co dalej się chce z takiej śmietany uzyskać.

PS
akapitu od "he, he..." do ... "nauczyć" - nie komentuję ...   Confused

PS II
Możliwe jest zaszczepienie niepasteryzowanego mleka stosowną kulturą bakterii jedynie w przypadku, gdy partia mleka przejdzie pozytywnie próbę reduktazową, a mleko z udoju trafia natychmiast do kadzi fermentacyjnej, ale ze względów sanitarnych normy są bardzo zaostrzone!
admin o co chodzi z tą smietaną? a kto spozywa cuchnaca smietane? szczepisz smietane zakupiona w sklepie probiotykami?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #25 : 2010-02-24, 19:08:40 »

"viola44"
skoro tak zrozumiałeś ten tekst, to czemu nie?  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: poczatkująca-powiedzcie mi czy dobrze robię
« Odpowiedz #26 : 2010-02-26, 19:07:23 »

No coz?! Shocked
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.