forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 14:32:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659837 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Kącik historyczny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kącik historyczny  (Przeczytany 122932 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #60 : 2014-03-20, 08:37:55 »

Wołodżka może i by chciał tyle, że to już by poszło na noże i wtedy rosyjskie społeczeństwo, chyba nie udzieliłoby mu takiego poparcia jakie ma teraz. Rolling Eyes
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #61 : 2014-03-20, 09:35:21 »

Jak jednym z pierwszych dekretów majdanowskich jest wprowadzenie jedynie języka ukraińskiego, to nie ma się co dziwić, że już Krymu nie mają i aż dziw, że Włodzimierz nie chce wschodniej Ukrainy!  Shocked
Mnie się zdaje, że ukraiński bardziej podobny ruskiemu, niż słowacki czeskiemu.  Wink
Zyrinowski slusznie zauwazyl, ze sa na Ukrainie miasta gdzie tylko wegrzy i rosjanie.

Przeczytajcie to, pierwszy wpis, tak nasze media dzialaja i tak nas oglupiaja, ze same siebie cenzuruja Very Happy
"Ale od tego, co działo się dawniej, bardziej przerażające są ich plany na przyszłość. Neofaszyści otwarcie przyznają, że z ukraińskich szkół zostaną wycofane lekcje języka rosyjskiego; obywatelstwo dostaną tylko ci, którzy zdadzą specjalne egzaminy; tylko Ukraińcy będą mogli adoptować sieroty; nowe paszporty będą zawierać informacje o rasie ich posiadaczy. Dowiemy się więc, czy dana osoba jest etnicznie Polakiem, Rosjaninem, Żydem czy kimś innym".
http://popisypolityczne.blogspot.com/
Zapisane

Work Buy Consume Die
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #62 : 2014-03-20, 09:39:20 »

Owszem na Ukrainie jest np. Użgorod i Beregovo, gdzie nazwy ulic są węgierskie a obywatele nie znają ani jednego słowa po ukraińsku, bo są i czują się Węgrami. Wiem ,bo sama (przez tłumacza) z nimi rozmawiałam i byłam tam.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #63 : 2014-03-25, 16:43:51 »

Patriotyzm w dziecku i jednocześnie w moim ulubionym Autorze kształtowały prawdopodobnie "Laszki-synowe".
Gdybyście zechcieli poczytać wyrwane z kontekstu dwa fragmenty:
Cytuj
...Babunia i obydwie ciotki naturalnie mówiły po francusku, ale z pozostałymi osobami we dworze musiałem początkowo porozumiewać się na migi. Wkrótce jednak, ku zdumieniu, a nawet przerażeniu ciotek, z francuskiego o paryskim akcencie przeszedłem wprost na białoruski, doskonalony w zabawach z wiejskimi rówieśnikami.
 Babunia Michasia była wyrocznią. Przede wszystkim zostałem pozbawiony swoich paryskich bucików, bo najlepsze są z własnej skóry. Po śniadanie musieliśmy iść o wschodzie słońca do otaczających dwór lasów. O jednym z nich mówiono MATECZNIK. Storczyki tam rosnące miały stanowić unikatowe okazy, nigdzie już nie występujące. Ten matecznik babunia najwięcej kochała. Nie pozwoliła ściąć ani jednego drzewa, nawet na pokrycie kursów literackich jednej z ciotek, uczącej się na nich w Warszawie. Każde drzewo przecież mogło służyć za tarczę dla powstańca. W czasach mego dzieciństwa atmosfera popowstaniowa była wciąż żywa, może bardziej niż dzisiaj pamięć drugiej wojny światowej.
...
W porze grzybów wyruszaliśmy do lasu po śniadaniu- znów z wszechwiedzącymi ciotkami. Zbieraliśmy głównie borowiki, jesienią rydze. Początkowo musiałem każdy grzyb pokazać, zanim włożyłem go do koszyka, borowiki bowiem różniły się między sobą barwą czapek i kształtem. Inne były z zagajników, inne z matecznika, inne z dębuszek. Tam rosły krępe, o kolorze orzechowopopielatym. Małe borowiki odkładano do posolenia na zimę, trochę większe suszono na słońcu, największe, uduszone w maśle ze śmietaną, podawano do stołu n a obiad z gotowanymi kartoflami. Na deser- ponownie jagody(ze śmietanką "prosto od krowy") zbierane z rana. Po kolację trzeba było iść także do lasu.
 Gdy po raz pierwszy, pozbawiony swych paryskich buciczków, boso wróciłem z lasu do domu, wydawało mi się, stopy mam w ogniu. Byłem bliski płaczu. Babunia, widząc moje cierpienie przypomniała mi wierszyk "Kto ty jesteś?", gdy doszliśmy do słów: "oddać życie", zapytała:___ Jeśli zostaniesz powstańcem i nie będziesz miał bucików w lesie, to co zrobisz?
 Babunia zawsze miała rację, a gdy jesienią wracałem z matecznika z koszem pełnym laskowych orzechów na podwieczorek, przypomniałem sobie pierwsze kroki bez trzewików i pomyślałem, że teraz byłoby rzeczą okropną je włożyć. ...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #64 : 2014-03-25, 17:09:29 »

No fajne, ale nie, żeby tak zaraz naśladować Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #65 : 2014-03-25, 17:16:38 »

Aż się obejrzałem. Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #66 : 2014-03-26, 14:32:04 »

Aż się obejrzałem, czy przypadkiem ktoś mi nogi nie podbija. Very Happy
Niektórzy nie mają potrzeby naśladować, w tym bezmyślnie.
Tu- poza nieszczęsnym "patriotyzmem", jest więcej interesujących zjawisk do wyodrębnienia. Smile
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #67 : 2014-03-28, 19:33:59 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #68 : 2014-03-28, 19:35:48 »

Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #69 : 2014-03-28, 19:37:01 »

Zapisane
Optymalny Farmer
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #70 : 2014-03-29, 05:55:05 »


Moze w tym roku uda mi sie przykleic do Rajdu Katyniskiego ,zawsze o tym mazylem
Bede staral sie ich wspierac ,robia dobra robote .Motocyklem nie dam rady jechac ale jako pasazer ,napewno dam rade .Bede mial okazje odwiedzic cale kresy
Aby Wiktor mi odpowiedzial pozytywnie .
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #71 : 2014-03-29, 07:04:53 »

Katyń- tam w rzeczywistości wymordowano... ofiary, choć to patologia. Rolling Eyes
Warto o tym pamiętać, niestety każdy robi to jak mu wygodniej i ... dobrze mu tak. Very Happy mumu

Aż się obejrzałem, czy przypadkiem ktoś mi nogi nie podbija. Very Happy
Niektórzy nie mają potrzeby naśladować, w tym bezmyślnie.
Tu- poza nieszczęsnym "patriotyzmem", jest więcej interesujących zjawisk do wyodrębnienia. Smile

"Tu"- oznacz cytowany przeze mnie tekst mojego ulubionego Autora. Very Happy tutu
Zapisane
Optymalny Farmer
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #72 : 2014-03-30, 05:36:50 »

Katyń- tam w rzeczywistości wymordowano... ofiary, choć to patologia. Rolling Eyes
Warto o tym pamiętać, niestety każdy robi to jak mu wygodniej i ... dobrze mu tak. Very Happy mumu

Aż się obejrzałem, czy przypadkiem ktoś mi nogi nie podbija. Very Happy
Niektórzy nie mają potrzeby naśladować, w tym bezmyślnie.
Tu- poza nieszczęsnym "patriotyzmem", jest więcej interesujących zjawisk do wyodrębnienia. Smile

"Tu"- oznacz cytowany przeze mnie tekst mojego ulubionego Autora. Very Happy tutu


Nie ma nieszczesliwego patrioztyzmu, sa nieszczesliwi tz patrioci
Napewno jest wiecej  interesujących zjawisk do wyodrębnienia. dla myslacych ludzi
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #73 : 2014-03-30, 07:01:48 »

Wszystko, praktycznie wszystko, co do tej pory zdziałał człowiek sapiący należy wyodrębnić. Od wiary i kształtującej ją mamony począwszy, a na ... i na tym etapie myślenia, w zasadzie Wink, skończywszy. Very Happy
I może się zdarzyć, że (wielgachny skrót myślowy)czasami trudno ustać, z czego- na przykład- zdawał sobie sprawę Adam Jany i osoby, które od niego oczekiwały pomocy- nie znam ich osobiście, ale jest to spora grupa.
O moim Przyjacielu nie mam potrzeby wspominać. Film dla Dobrych Dzieci w zupełności im wystarczy. Wink

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3827.msg284570#msg284570

P.s.
W jaki sposób nie można zrozumieć moich chociażby dwóch ostatnich, merytorycznych wypracowań- rozumiem. A z czasem ten "brak zrozumienia" zaakceptuję.
Od czytających zależy jak się do tego ustosunkują, jeżeli zechcą lżyć, to znaczy, że tak jest im dobrze, a to z kolei oznacza, że dobrze im tak.
I do tego służy właśnie retoryka i nasze forum kochane, wraz z uprzejmym- to napisałem w swoim mniemaniu, wyrozumiałym, pracowitym, niezależnym, opiekuńczym gospodarzem- Szefu moim. Very Happy Coś pominąłem? Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #74 : 2014-04-11, 08:07:22 »

http://www.tv100.ru/news/mid-rossii-nastoyatelno-rekomenduet-rossiyanam-vozderzhatsya-ot-zarubezhnyh-poezdok-91464/

        "Правоохранительные органы США объявили настоящую "охоту" за нашими соотечественниками по всему миру, сообщает Министерство иностранных дел России. В сообщении речь идет о том, что американская администрация, которая безосновательно отказывается признавать воссоединение Крыма с Россией, может задерживать и арестовывать наших граждан, как правило, по сомнительным обвинениям. В связи с этим, МИД России настоятельно рекомендует россиянам воздержаться от зарубежных поездок."

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji przestrzega swoich obywateli przed wyjazdem za granicę, w związku z prawdziwym "polowaniem" na obywateli Federacji Rosyjskiej, ogłoszonym przez USA.
USA bez powodu nie uznaje zjednoczenia Krymu z Rosją i bez podstaw aresztuje i zatrzymuje obywateli Rosji. Shocked

Z tego co wiem po rozmowach mojej pracownicy z jej matką, mieszkającą na Krymie trwa wojna propagandowa. Polega ona na odłączeniu kanałów jakiejkolwiek telewizji oprócz rosyjskiej i zalewie informacji o faszystach popieranych przez USA, Zachód a najbardziej Polskę.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17078


Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #75 : 2014-04-11, 08:21:49 »

Ruskie drążą temat, chyba marzy im się dogodny dojazd do Krymu od północy.
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #76 : 2014-04-11, 08:23:22 »

Propaganda była zawsze mocną stroną wschodnich sąsiadów. A my jak zwykle, dzięki dzielnej postawie rządzących mamy to, co mamy.
Zachód nie będzie za nas głowy nadstawiał. My z ręką w nocniku.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #77 : 2014-04-11, 08:26:22 »

Wschodnia Ukraina jest ruska, jak Krym. Ukraińcy też są w ogóle ruskie, więc w czym problem?  Rolling Eyes  Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #78 : 2014-04-11, 08:28:07 »

Wschodnia Ukraina jest ruska, jak Krym. Ukraińcy też są w ogóle ruskie, więc w czym problem?  Rolling Eyes  Cool

Lwów jest polski, i Ivanofrankivsk -Stanisławów. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kącik historyczny
« Odpowiedz #79 : 2014-04-11, 08:29:15 »

Przeprowadź referendum, to się okaże, czy tak jest.  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.