forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:21:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Swędząca wysypka, która nie chce odejść  (Przeczytany 67973 razy)
XaroN
Go


Email
Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« : 2017-02-14, 15:04:20 »

Witam!
Mam 19 lat(matura w tym roku), trenuję siłowo (kalistenika) 4 razy w tygodniu. Wraz z bratem żywienie optymalne stosujemy od 4/5 miesięcy. Wcześniej byliśmy na diecie typowo śródziemnomorskiej, która jest zalecana przed dietetyków. Chwilę po "rozpoczęciu" pojawiła się swędząca wysypka, która na początku nie była zbyt widoczna. Sądziłem, że przejdzie, ewentualnie za dużo białka.
Początkowo jadłospis wyglądał tak:

Śniadanie - omlet
4 jaja + 20g śmietany 36% + posypywałem łyżką kakao + łyżka siemienia lnianego + 20g smalcu
Później zacząłem jeść
8 zółtek + 50g śmietany 36% + posypywałem łyżką kakao + łyżka siemienia lnianego + 20g smalcu

Obiad - różnie, ale zawsze zgodnie z proporcją
wątrobianka z plackami smażonymi na maśle(~200g ziemniaków)
podgardle(~200g) z ~300g ziemniakami + 100g białek z śniadania + trochę masła
pieczonki (ziemniaki z boczkiem, cebulką etc) + szklanka maślanki (pół na pół ze śmietaną 36%)
Inaczej wyglądała już niedziela - typowy śląski obiad, czyli pierś z kurczaka (do której ojciec daje trochę boczku) i kluski.

Kolacja - jajecznica
1 całe jajko + 3 żółtka + 100g boczku + łyżka majonezu + 20g masła


Około 3 miesiąca, kiedy nie czuliśmy już takiego głodu, wprowadziliśmy zmiany:

Śniadanie - omlet
6 żółtek + 50g śmietany 36% + łyżka kakao + 50g smalcu

Obiady(ok. godz. 15-16) podobne, już bez białek, kolacji nie jemy oprócz niedzieli, gdzie jem tylko warzywa + masło.


Kiedyś pozwalałem sobie w niedzielę na pewne odstępstwa od diety (jedzenie u babci ^^), jednak po przejściu na żywienie optymalne odpuściłem i ni e robiłem żadnych odstępstw.

Co może być przyczyną tej swędzącej wysypki ? Dodam, że nie zawsze mnie swędzi. Świąd dopada mnie w bardzo różnych porach, na kilka-kilkanaście minut.
W bardzo różnych porach się nasila wysypka i jest bardzo widoczna, z czasem blednie i znowu się nasila.

Jeśli kogoś to interesuje, zdjęcia wysypki:
http://scr.hu/6irf/qzlxv
http://scr.hu/6irf/kno3i
http://scr.hu/6irf/qvaze
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #1 : 2017-02-14, 15:43:09 »

A dlaczego nie idziesz z tym do dermatologa?
"Za dużo białka", a nawet "bardzo za dużo białka" nie powoduje objawów skórnych przy prawidłowym trawieniu i wchłanianiu białka.
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #2 : 2017-02-14, 16:11:00 »

Ponieważ te zmiany skórne pojawiły się przez żywienie optymalne, więc chciałem się upewnić, czy nie robię jakiś błędów, chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z osób stosujących te żywienie miało taką przypadłość.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #3 : 2017-02-14, 16:14:20 »

A skoro tak, to natychmiast zrezygnuj z tego żywienia i zastosuj takie jak przed tymi objawami.  Cool
Powodzenia.  Very Happy
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #4 : 2017-02-14, 16:19:52 »

Nie potrzebna ironia
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #5 : 2017-02-14, 16:37:00 »

To nie ironia, a czysta logika!  Cool
Skoro założono, że objawy są przez określony model żywienia, to jedynie słusznym wnioskiem jest powrót do diety, która nie powodowała tych dolegliwości.  Very Happy
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #6 : 2017-02-14, 16:45:29 »

To nie ironia, a czysta logika!  Cool
Skoro założono, że objawy są przez określony model żywienia, to jedynie słusznym wnioskiem jest powrót do diety, która nie powodowała tych dolegliwości.  Very Happy
Eh, napiszę jeszcze raz i pogrubię dla lepszego zrozumienia.

Ponieważ te zmiany skórne pojawiły się przez żywienie optymalne, więc chciałem się upewnić, czy nie robię jakiś błędów, chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z osób stosujących te żywienie miało taką przypadłość.

Objawy pojawiły się podczas stosowania tego modelu. Jest to zmiana tylko żywieniowa, nie środowiskowa, stąd też takie było moje założenie, więc nie ma sensu kłócić się o słowo "przez", równie dobrze mogłem napisać "podczas", jednakże nie tak brzmiało moje pytanie.
Pytając "Co może być przyczyną tej swędzącej wysypki ?" spodziewałem się raczej wytknięcia błędu lub podania innej przyczyny.
Pozdrawiam.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #7 : 2017-02-14, 17:53:45 »

To nie jest odpowiedź dla Ciebie.
Dla mnie to klasyczny objaw przedawkowania benzoesanu, czego stwierdzić się na podstawie jadłospisu nie da, ale tak na wszelki wypadek podaję tę informację.
Przy prawidłowym dawkowaniu i metabolizmie pochodnych benzoesanu stan raczej ciężki do osiągnięcia, ale możliwy na przykład przy spożywaniu dużych ilości napojów gazowanych w tym "energetyków".  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #8 : 2017-02-14, 17:57:12 »

Ponieważ te zmiany skórne pojawiły się przez żywienie optymalne,

Skoro znasz przyczynę, to wystarczy ją wyeliminować, a wszystko wróci do normy.
Musisz po prostu zrezygnować z tego odżywiania.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #9 : 2017-02-14, 18:02:30 »

Cześć! Very Happy
A brat też ma wysypkę?

Stawiam na kakao, albo nowy płyn do płukania tkanin. Wink
Oczywiście żartuję, ale tylko trochę.

Żywienie to element środowiska, tak dla sprostowania, więc środowisko się zmieniło jednak, a nie ma dymu bez ognia.
Pokazałbym to fachowcowi, a sam przemyślałbym co jadłem przez tymi 4-5 miesiącami, a co jem teraz i wychwyciłbym różnice.
Może jaja, może śmietana, może maślanka, może za mało węglowodanów...
Wybacz mi zboczenie, ale u zwierząt podobnie wyglądające zmiany to w pierwszej kolejności ektopasożyty, a potem tło alergiczne na kolorowe dodatki do paszy. Very Happy
Zweryfikowałbym otoczenie, wszelkie nowości, zwierzątka domowe, ubrania, środki czystości, nie tylko Twoje, ale dziewczyny/chłopaka z którym masz intymne historie, strój do treningu, drążki i uchwyty do ćwiczeń, suplementy, nowy spray do tapicerki w aucie, rozumiesz. Wink

Ja błędów nie widzę w jadłospisie, pod warunkiem, że coś Cię tam nie uczula, nie chodzisz głodny, ani przejedzony, trawienie przebiega gładko i bez przeszkód.
Dieta eliminacyjna jest rozwiązaniem z wyboru, jeśli wykluczysz wszystko inne.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #10 : 2017-02-14, 18:12:48 »


Stawiam na kakao, albo nowy płyn do płukania tkanin. Wink
Oczywiście żartuję, ale tylko trochę.

Naszej Starszej, gdy była młodsza praliśmy wszystko w proszku Jelp, bo też miała wysypkę. Być może było to pochodną złego odżywiania, ale proszek pomógł.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #11 : 2017-02-14, 18:14:45 »

Ale tu wyraźnie napisano, że przyczyną jest "żywienie optymalne"...  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #12 : 2017-02-14, 18:20:12 »

No fakt, jak przypadek już zdiagnozowany, to przez drut nic się nie poradzi. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #13 : 2017-02-14, 18:22:57 »

Nie ma nad czym dyskutować.  Cool
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #14 : 2017-02-14, 18:24:24 »

Ponieważ te zmiany skórne pojawiły się przez żywienie optymalne,

Skoro znasz przyczynę, to wystarczy ją wyeliminować, a wszystko wróci do normy.
Musisz po prostu zrezygnować z tego odżywiania.  Cool
Błogosławieni, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem..
Tak.. nie pytałbym się o przyczynę, gdybym ją znał. Założenie nie jest równe wnioskowi.
Ponieważ te zmiany skórne pojawiły się podczas żywienia optymalnego, więc chciałem się upewnić, czy nie robię jakiś błędów, chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z osób stosujących te żywienie miało taką przypadłość.
Mam nadzieję, że nie wrócisz do słowa "przez".

Zakończę cytatem, który przeczytałem w książce Kwaśniewskiego, mam nadzieję, że czytałeś.
Podczas wizytacji jednej z twierdz Napoleon zapytał jej komendanta: - Dlaczego nie przywitano mnie
salwą z armat? Komendant odpowiedział: - Jest kilka powodów. Po pierwsze nie mamy... - To wystarczy -
odpowiedział Napoleon.

Cześć! Very Happy
A brat też ma wysypkę?

Stawiam na kakao, albo nowy płyn do płukania tkanin. Wink
Oczywiście żartuję, ale tylko trochę.

Żywienie to element środowiska, tak dla sprostowania, więc środowisko się zmieniło jednak, a nie ma dymu bez ognia.
Pokazałbym to fachowcowi, a sam przemyślałbym co jadłem przez tymi 4-5 miesiącami, a co jem teraz i wychwyciłbym różnice.
Może jaja, może śmietana, może maślanka, może za mało węglowodanów...
Wybacz mi zboczenie, ale u zwierząt podobnie wyglądające zmiany to w pierwszej kolejności ektopasożyty, a potem tło alergiczne na kolorowe dodatki do paszy. Very Happy
Zweryfikowałbym otoczenie, wszelkie nowości, zwierzątka domowe, ubrania, środki czystości, nie tylko Twoje, ale dziewczyny/chłopaka z którym masz intymne historie, strój do treningu, drążki i uchwyty do ćwiczeń, suplementy, nowy spray do tapicerki w aucie, rozumiesz. Wink

Ja błędów nie widzę w jadłospisie, pod warunkiem, że coś Cię tam nie uczula, nie chodzisz głodny, ani przejedzony, trawienie przebiega gładko i bez przeszkód.
Dieta eliminacyjna jest rozwiązaniem z wyboru, jeśli wykluczysz wszystko inne.
Dziękuję za kompetentną odpowiedź. Tak, brat też ma wysypkę.
Wcześniej nie jadałem nigdy smalcu, śmietany i podgardla.
Brat czasem skarżył się na ból brzucha w nocy(nie zawsze) po podgardlu, jednak ostatnio podgardla już trochę czasu nie jedliśmy, a wysypka nadal jest, więc nie stawiałbym na podgardle.
Czyli rozumiem, alergia pokarmowa, ewentualnie jakieś robale?
Przeanalizuję jeszcze głębiej różnicę między dawną dietą, a optymalną.
Czy jeśli chciałbym "przetestować" eliminację jakiegoś produktu, czy wysypka mogłaby się jeszcze przez jakiś czas pojawiać, aż do pewnego momentu? Czy znikła by po kilku dniach eliminacji?
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #15 : 2017-02-14, 18:27:42 »

Ale tu wyraźnie napisano, że przyczyną jest "żywienie optymalne"...  Cool

I dobrze byłoby, gdyby pan w swej ignorancji na złą drogę nie sprowadzał innych.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #16 : 2017-02-14, 18:33:28 »

Tu się nie panuje, to po pierwsze.
Po drugie, od skóry jest dermatolog - stwierdzi co jest przyczyną.
Po trzecie, cały czas się uczę, więc może kiedyś nie będę wreszcie ignorantem? Rolling Eyes 
A każdy niech sobie sam wybiera drogę, byle innym nie wadził.  Very Happy
Zapisane
XaroN
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #17 : 2017-02-14, 18:35:46 »

Biorę pod uwagę dermatologa, ale wiadomo, dzisiaj przed pójściem do lekarza lepiej jest wiedzieć co nieco na temat.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #18 : 2017-02-14, 18:39:56 »

To tylko strzały w ciemno, cholera wie, co wam jest. Very Happy
Może to taka reakcja na "oczyszczanie" organizmu na nowej diecie?
Reakcja alergiczna czasem pojawia nie na sam kontakt z alergenem, ale na przekroczenie "pojemności organizmu" nań.
Czasem 3-4 żółtka można jeść codziennie latami, ale już 12-15 niekoniecznie, wiesz o co chodzi. Very Happy
Niektórzy doświadczają poprawy po Dicoflorze czy innym probiotyku, bo ich własne bakterie nie radzą sobie z dotrawianiem resztek...

To bardzo skomplikowane, więc nie dziw się, że niektórzy opieszale reagują na Twoją pewność, że to wina miski, a nie rozwijającej się infekcji skórnej czy czego tam jeszcze.
Zrób/cie sobie monodietę na 3-4 produktach przez kilka tygodni i może się coś wyklaruje...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Swędząca wysypka, która nie chce odejść
« Odpowiedz #19 : 2017-02-14, 18:46:38 »

Na podstawie przedstawionych przesłanek, można sobie tylko pogdybać, natomiast zainteresowany już wnioski ma!  Very Happy
Jakie wnioski - takie rady. Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.