forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:18:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660311 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)  (Przeczytany 8001 razy)
Eliksiria
Go


Email
tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« : 2006-09-15, 15:08:40 »

Witam wszystkich i prosze o porade /weryfikacje moich "hipotez".
Postanowilam zywic sie optymalnie, ale po trzech dniach stosowania nowego modelu zywienia pojawil sie problem- mam nadzieje, ze przemijajacy i nie bedzie przeszkoda do stosowania diety wysokotluszczowej.
Przepraszam za obrazowy opis: wystepuja u mnie oleiste plamienia z odbytu. Ciecz jest przejrzysta, koloru jaskrawopomaranczowego, praktycznie bez zapachu. Wydobywa sie przy wizytach w toalecie. Nie wiem czy mozna nazwac to biegunka gdyz ciecz nie zawiera niestrawionych resztek pokarmowych. Poza tym defekacje w normie.
Odczuwam tez dyskomfort/napiecie w jamie brzusznej, szczegolnie w okolicy wyrostka.
Szukalam informacji na ten temat w sieci i bardzo podobne objawy daja leki bedace inhibitorami lipazy trzustkowej i zoladkowej, hamujace hydrolize tluszczow, zwiekszajace ich wydalanie z kalem; czyli stwierdzam u siebie uposledzone wchlanianie tluszczow.
Czy mam racje zakladajac, ze poprzednio stosowany przeze mnie niskotluszczowy model zywienia sprawil, ze "nie mam maszyn" do przerobki innego paliwa- i z czasem, po "przebudowie" moj organizm przystosuje sie(enzymy itd.).
(Obliczylam mniej wiecej B:T:W uprzednio stosowanej diety:120:30:200, teraz stosuje 50:100:40.)
A moze mam sie zaczac martwic:( ?
Dziekuje z gory za wszelkie porady:)
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #1 : 2006-09-15, 15:51:40 »

Może to być "efekt uboczny" przy rozpoczynaniu stosowania żywienia optymalnego. Żadne zmartwienia nic nie dadzą.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #2 : 2006-09-15, 16:16:39 »

A ile masz wzrostu i ile jadasz tłuszczu/dzień?
Zapisane
Eliksiria
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #3 : 2006-09-15, 18:03:53 »

 Dziekuje za odzew:)
  Zaniepokoilam sie bo nigdy wczesniej nie spotkalam sie z tego typu "anomalią", a w wymienianych przez dr.Kwasniewskiego mozliwych skutkach ubocznych nie ma wzmianki o takim problemie (na razie dysponuje "Zywieniem Optymalnym").



Mam 161 cm wzrostu- do 100g tluszczu na dobę.
Przykladowo dziś  3 jajka, 4 żółtka, 60g słoniny, 1 ziemniak(100g), 1 papryka czerwona i 2 pomidory.



Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #4 : 2006-09-16, 09:52:47 »

Spotykałam się z czym takim."Samo przechodziło".Sprobuj 1-2 dni tłuszczu 50-90g. Wiecej frytek (w przyzwoitej granicy), węglowodanów. I odpisz.
Zapisane
Eliksiria
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #5 : 2006-09-16, 11:45:19 »

Dzieki lekarko- zrobie jak radzisz i odpisze.

P.S.od kiedy odstawilam mleczne i zboza (wciaz na innym modelu zywienia) moja skora bardzo sie poprawila- mniej niespodzianek- na ZO spodziewam sie calkowitego wyleczenia niedobitek tradzika.
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #6 : 2006-09-18, 14:52:28 »

Tak! Twoja skóra zacznie pachnieć i stanie się gładziutka.
Zapisane
Eliksiria
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #7 : 2006-09-18, 23:01:26 »

Tak! Twoja skóra zacznie pachnieć i stanie się gładziutka.

  Very Happy ZGRYWUSIE!
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #8 : 2006-09-20, 16:07:46 »

 Twisted Evil
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #9 : 2006-09-20, 17:42:04 »

Zgrywus, Eliksiria, umówcie sie na randke i spadajta. Zgrywus, ty chyba za duzo tłuszczu jesz, bo az cię nosi. Ale pamietaj, że mózg potrzebuje węgli.
Zapisane
Eliksiria
Go


Email
Odp: tłusty problem;) (z wchłanianiem?)
« Odpowiedz #10 : 2006-09-21, 18:52:58 »

Poszło sobie to dziwne zjawisko precz!- lekarko mialas racje (albo w sprawie ilosci wegli i tluszczu albo w sprawie "samo-przechodzenia" Wink

Co do mojego wczesniejszego komentarza odnosnie skory- prosze sie nie smiac, bo odstawienie zboz i nabialu bardzo pomaga! A napisalam tak zaraz po poscie lekarki, bo to jej porady -odnosnie eliminowania konkretnych grup pokarmow- okazaly sie dzialac w przypadku mojego najwiekszego organu;)
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.