forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-05-18, 16:46:14

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
594168 wiadomoÂci w 4039 w▒tkach; wys│ane przez 31 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: zofijeczka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  To be, or not to be?
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: To be, or not to be?  (Przeczytany 34551 razy)
slawek
GoŠ

Email
Odp: To be, or not to be?
« Odpowiedz #20 : 2009-12-21, 11:30:32 »

PS
or=czyli
Przypominam, ┼╝e Harper omawia w cytowanym zdaniu frakcj─Ö B-48 lipoprotein osocza krwi, a "tkanka" nie jest "tkank± t┼éuszczow±"!
Czy wszystko jasne?  Very Happy
Jasne Wink albo ?? to be or not to be

P.S.
piękny pRzekład.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2009-12-21, 12:51:11 »

"slawek"
czasem, aby sprawi─ç nieco rado┼Ťci "smutasom", mo┼╝na sobie "pofolgowa─ç".┬á Wink

PS
so, to be, or not to be the fool...  Laughing

PS bis
"fool" znaczy oczywi┼Ťcie - "b┼éazen", cho─ç r├│wnie dobrze "oszust", cho─ç dla wielu znaczy─ç mo┼╝e jedynie - "je┼éop"  Wink┬á Very Happy
zenon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2009-12-21, 13:49:49 »

To zastanawiamy sie dalej, nad poprawnym zrozumieniem, a nie przetlumaczeniem podrecznika...

byloby super
slawek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2009-12-21, 14:05:37 »

"slawek"
czasem, aby sprawi─ç nieco rado¶ci "smutasom", mo┼╝na sobie "pofolgowa─ç".┬á Wink
Słusznie prawicie Wink but some times is it "pofallować" ?? Sad

P.S.
znaczy smutasy Wink
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2009-12-21, 15:16:55 »

Ale za to jak─ů pi─Ökn─ů mam "ksywe" - "siekierowy"   Laughing Laughing Laughing
Rozczulaj─ů mnie normalnie...  Cool
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 59492

« Odpowiedz #25 : 2009-12-21, 15:21:02 »

"Siekierowy"  Rolling Eyes .. nie warto tym "sie kierowa─ç".. Laughing skoro to im tyle rado┼Ťci sprawia.. Laughing

Dario Ronin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2009-12-21, 19:10:11 »

to ja mam takie pytanie : O co tu chodzi  or/czyli  jak to rozumieć ?

"Biochemia Harpera na str.328 do 330 dosc dokladnie omawia to zjawisko.
Stluszczenie moze prowadzic do marskosci watroby.
Mowi sie tam m.innymi ze duze nagromadzenie tracyloglicerolu w watrobie w
czasie glodzenia (czyli takze ketozie niekoniecznie zwiazanej z ketonuria)
oraz spozywania pokarmow o duzej zawartosci tluszczu ( !!) moze dojsc do
takiego stluszczenia.

Ponadto czytamy tam: W wielu stanach nastepuje (np. glodzenia czyli takze
stanu permanentnej ketozy na poziomie krwi) takze zaburzenie zdolnosci
wydzielania VLDL, co moze byc spowodowane
malymi stezneiami INSULINY i uposledzona synteza bialka (co ma miejsce przy
przesunieciu rownowagi metabolicznej organizmy w strone zwiekszonego
stezenia w osoczu hormonu glukagonu, co w konsekwencji jest m.innymi
zwiazane z wydzielaniem wiekszym kortizonu). "

Darek
fink
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2009-12-21, 19:44:52 »

Ale za to jak─ů pi─Ökn─ů mam "ksywe" - "siekierowy"┬á ┬áLaughing Laughing Laughing
Rozczulaj─ů mnie normalnie...┬á Cool

Nie wiem czy oszukujesz sam siebie czy czytelnik├│w. Wyobra┼╝am sobie jak ja bym zareagowa┼é na tak─ů "ksyw─Ö". Dodatkowo ta ksywa wzi─Ö┼éa si─Ö bezpo┼Ťrednio z Twojego tekstu, znaczy kto┼Ť podchwyci┼é j─ů z tego co napisa┼ée┼Ť na tym forum. My┼Ťl─Ö, ┼╝e Twoim pierwszym i oczywistym uczuciem nie jest rozczulenie ale wkurzenie. Oczywi┼Ťcie taka sytuacja nie zmienia faktu, ┼╝e pisanie w ten spos├│b o kim┼Ť jest raczej prymitywne i g┼éupie. Chocia┼╝ potraktowa┼ée┼Ť mnie miejscami troch─Ö niesprawiedliwie, to mi osobi┼Ťcie nawet przez my┼Ťl nie przesz┼éo, aby Ciebie tak nazywa─ç. Co si─Ö za┼Ť jeszcze tyczy reakcji na takie okre┼Ťlenie, to nie wiem czy by┼éby┼Ť rozczulony, gdyby o Tobie tak napisa┼é na forum Dobrej Diety, kto┼Ť kto ma konto na tym forum. Przyznaj, ┼╝e konto takiego kogo┼Ť by raczej znikn─Ö┼éo z tego forum.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2009-12-22, 06:38:19 »

Darek,
jak uzyska─ç st┼éuszczon─ů, marsk─ů w─ůtrob─Ö najlepiej t┼éumacz─ů w podr─Öcznikach drobiarstwa, gdzie zawsze by┼é (bo nie wiem jak teraz jest) rozdzia┼é: "Tucz drobiu wodnego na st┼éuszczone w─ůtroby" (to powinna by─ç lektura obowi─ůzkowa dla lekarzy od w─ůtr├│b!). Z dawki pokarmowej dla kaczek lub g─Ösi trzeba tylko ustali─ç sobie proporcj─Ö mi─Ödzy GSO, skorygowa─ç o specyfik─Ö trawienia ptak├│w, aby wysz┼éo jak najpro┼Ťciej (bezaklohotowo) uzysta─ç u siebie st┼éuszczon─ů, marsk─ů w─ůtrob─Ö.

PS
Przypominam, ┼╝e w─ůtroba, to bardzo du┼╝y zapas amikokwas├│w - natychmiast do dyspozycji organizmu w─ůtroba mo┼╝e zmobilizowa─ç oko┼éo 450kcal czystych aminokwas├│w i to g┼é├│wnie egzogennych - czyli to jest wi─Öcej, ni┼╝ w─ůtroba odk┼éada w glikogenie.
A do tekstu ze stron 328-330 Harpera si─Ö odnie┼Ť─ç nie mog─Ö, poniewa┼╝ nie mam i nie potrzebuj─Ö tego podr─Öcznika.
Ale dzi┼Ť jad─Ö do Rodzic├│w, wi─Öc jak nie zapomn─Ö i znajd─Ö chwilk─Ö czasu, to si─Ö zapoznam z tekstem, bo widuj─Ö podr─Öcznik Harpera gdzie┼Ť na p├│┼éce w gabinecie Taty.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 59492

« Odpowiedz #29 : 2009-12-22, 07:32:22 »

Ale za to jak─ů pi─Ökn─ů mam "ksywe" - "siekierowy"┬á ┬áLaughing Laughing Laughing

Niekt├│rzy nie maj─ů innych rado┼Ťci w ┼╝yciu, jak ubli┼╝anie innym, ┼╝eby siebie dowarto┼Ťciowa─ç.. Confused

admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2009-12-22, 09:23:02 »

http://www.nutritiondata.com/help/analysis-help#cp-pyramid - prosz─Ö si─Ö zapozna─ç z "zaleceniami" dietetycznymi. USDA proponuje np: BTW 10:30:60 w %energii, czyli diet─Ö na pocz─ůtki oty┼éo┼Ťci bogatych, cho─ç znacznie lepiej si─Ö w─ůtroba st┼éuszcza na diecie bezt┼éuszczowej powoduj─ůc─ů oty┼éo┼Ť─ç ubogich szczeg├│lnie cz─Östo wyst─Öpuj─ůc─ů u Wegetarian, gdy w dawce pokarmowej jest zani┼╝ona ilo┼Ť─ç bia┼éka lub jest ono niskiej warto┼Ťci biologicznej.

PS
Po szczeg├│┼éy odsy┼éam do doskona┼éej ksi─ů┼╝ki: "Jak nie chorowa─ç?" - gdzie wszytko jest dok┼éadnie wy┼éo┼╝one i potwierdzone pi┼Ťmiennictwem naukowym w liczbie oko┼éo 600 pozycji! To najlepsza ksi─ů┼╝ka o od┼╝ywianiu cz┼éowieka, jak─ů kiedykolwiek napisano!
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2009-12-23, 04:36:38 »

...
PS
Po szczeg├│┼éy odsy┼éam do doskona┼éej ksi─ů┼╝ki: "Jak nie chorowa─ç?" - gdzie wszytko jest dok┼éadnie wy┼éo┼╝one i potwierdzone pi┼Ťmiennictwem naukowym w liczbie oko┼éo 600 pozycji! To najlepsza ksi─ů┼╝ka o od┼╝ywianiu cz┼éowieka, jak─ů kiedykolwiek napisano!

Wracam do lektury, czego┼Ť nie doczyta┼éem.

P.s.
Wink Smile

...
jak uzyska─ç st┼éuszczon─ů, marsk─ů w─ůtrob─Ö najlepiej t┼éumacz─ů w podr─Öcznikach drobiarstwa, gdzie zawsze by┼é (bo nie wiem jak teraz jest) rozdzia┼é: "Tucz drobiu wodnego na st┼éuszczone w─ůtroby" (to powinna by─ç lektura obowi─ůzkowa dla lekarzy od w─ůtr├│b!). Z dawki pokarmowej dla kaczek lub g─Ösi trzeba tylko ustali─ç sobie proporcj─Ö mi─Ödzy GSO, skorygowa─ç o specyfik─Ö trawienia ptak├│w, aby wysz┼éo jak najpro┼Ťciej (bezaklohotowo) uzysta─ç u siebie st┼éuszczon─ů, marsk─ů w─ůtrob─Ö.

Święta to "doskonały" czas na tego typu próby ... jest wtedy czas żeby zrobić notatki.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2009-12-27, 09:50:28 »

"Biochemia Harpera na str.328 do 330 dosc dokladnie omawia to zjawisko.

"Zjawisko" jest opisane jednym zdaniem: "Brak r├│wnowagi mi─Ödzy wytwarzaniem triacylogliceroli ich wydzielaniem jest przyczyn─ů st┼éuszczenia w─ůtroby", a wyja┼Ťnieniem - opis dw├│ch syndrom├│w metabolicznych (patologii metabolicznej) spowodowanych okre┼Ťlonymi warunkami ┼Ťrodowiskowymi (czytaj: b┼é─Ödami w ┼╝ywieniu): pierwsze dwa przypadki dotycz─ů 1 -g┼éodzenia, gdy w─ůtroba gromadzi zapas energii do w┼éasnej pracy i 2 - przej┼Ťcia na diet─Ö korytkow─ů, gdy ilo┼Ť─ç t┼éuszczu egzogennego stanowi od 40 do 60% energii dawki pokarmowej i drugi: gdy wyst─Öpuje syndrom metaboliczny bloku wytwarzania lipoprotein osocza - czyli VLDL-u - brak bia┼éka do pakowania trigliceryd├│w we frakcj─Ö w─ůtrobow─ů - B-100 (stan charakterystyczny np: dla grubych Wegetarian i cukrzyk├│w typ I). I dalej opis sztucznego wywo┼éania tego zjawiska (st┼éuszczenia w─ůtroby) przez niedob├│r choliny, spowodowany w zasadzie niedostatkiem grup metylowych.
Czyli opisywany stan nie ma nic wsp├│lnego ze zdrowiem, a jedynie opisem patologii i nie dotyczy diety wysokot┼éuszczowej, gdzie jest dostarczane w dawce pokarmowej powy┼╝ej 80% energii w t┼éuszczu - czyli Diety Optymalnej oraz bardzo dobrej, sprzyjaj─ůcej zdrowiu diety wysokow─Öglowodanowej, gdzie na gram bia┼éka przypada oko┼éo 3-i wi─Öcej gram w─Öglowodan├│w, w zale┼╝no┼Ťci od swoistego zapotrzebowania energetycznego.
Czy s─ů pytania?

PS
Przepraszam, ale od trzech dni "walcz─Ö" z PSP-go┬á Very Happy i jest to du┼╝o bardziej wci─ůgaj─ůce dla mnie obecnie - ni┼╝ biochemia┬á Confused
Dario Ronin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2009-12-27, 10:14:58 »

Mi┼éej zabawy  Very Happy

pyta┼ä jest du┼╝o , za du┼╝o  Sad
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2009-12-27, 10:20:08 »

Urz─ůdzenie jest bardzo wci─ůgaj─ůce. W┼éa┼Ťnie staram si─Ö je "przerobi─ç" r├│wnie┼╝ na GPS  Very Happy
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2009-12-27, 10:30:37 »

pytań jest dużo , za dużo 

Nic nie szkodzi, b─Ödziemy spokojnie kontnuowa─ç w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci, r├│wnie┼╝ czasowych...┬á Very Happy
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2009-12-27, 10:53:20 »

A zapomnia┼éem doda─ç (o czym Harper nie wspomina), ┼╝e r├│wnie┼╝ brak dost─Öpu do wody u zwierz─ůt i powsztrzymywanie si─Ö od picia p┼éyn├│w u ludzi na diecie wysokow─Öglowodanowej, a tak┼╝e blokowanie enzym├│w glikolizy (kierowanie cukru na szlak pentozowy) oraz w przypadku podawania statyn - mo┼╝e r├│wnie┼╝ by─ç przyczynkiem do st┼éuszczenia w─ůtroby i (lub)szybkiego tycia !┬á Cool
Wszystko zale┼╝y (kt├│re geny zyskaj─ů przewag─Ö) od podatno┼Ťci genotypu na dany syndrom metaboliczny.

PS
podstaw─ů regulacji gen├│w (unikania syndrom├│w metabolicznych) jest za┼Ť prosta zasada podana przez lek. med. Jana Kwa┼Ťniewskiego - "nie miesza─ç paliw"
Szczeg├│┼éy dla zainteresowanych w ksi─ů┼╝ce┬á "Jak nie chorowa─ç?".
Dario Ronin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2009-12-27, 12:20:38 »

Je┼Ťli chcia┼éby┼Ť mnie uszcz─Ö┼Ťliwi─ç   Smile , to takie stwierdzenia  jak  : "(kierowanie cukru na szlak pentozowy)"  spr├│buj prze┼éo┼╝y─ç na "j─Özyk praktyczny"
  zrozumia┼éy dla mniej obeznanych biochemicznie .

cho─ç czasami - prosz─Ö

ci─ůgle si─Ö dokszta┼écam , nawet mnie wci─ůgn─Ö┼éo , ale jednak ...

Darek
Sandman80
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2009-12-27, 12:26:08 »

A zapomnia┼éem doda─ç (o czym Harper nie wspomina), ┼╝e r├│wnie┼╝ brak dost─Öpu do wody u zwierz─ůt i powsztrzymywanie si─Ö od picia p┼éyn├│w u ludzi na diecie wysokow─Öglowodanowej, a tak┼╝e blokowanie enzym├│w glikolizy (kierowanie cukru na szlak pentozowy) oraz w przypadku podawania statyn - mo┼╝e r├│wnie┼╝ by─ç przyczynkiem do st┼éuszczenia w─ůtroby i (lub)szybkiego tycia !  Cool
Wszystko zale┼╝y (kt├│re geny zyskaj─ů przewag─Ö) od podatno┼Ťci genotypu na dany syndrom metaboliczny.

a tak mi sie przypomnia┼éo akurat na imprezie ┼Ťwi─ůtecznej ciotki bardzo sobie chwal─ů nowy spos├│b na walk─Ö z oty┼éo┼Ťci─ů poza ograniczaniem jedzenia trzeba du┼╝o pi─ç wody Smile i par─Ö kilo zrzuci┼éy
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2009-12-27, 14:20:55 »

Najszybciej si─Ö "chudnie" od wody gazowanej, p├│┼║niej kran├│wki, mineralnej, a woda destylowana jest niestety "tucz─ůca"! Jako "bezmagnezowa" - przyspiesza r├│wnie┼╝ post─Öpy mia┼╝d┼╝ycy...
Te badania przeprowadzono w US w latach pi─Ö─çdziesi─ůtych XXw.
Strony: 1 [2] 3 4 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.