forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-12, 16:17:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661354 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 61 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy  (Przeczytany 441245 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #240 : 2010-09-14, 19:00:54 »

Można zamiast kawy pijać jaką herbatę zieloną.

Oczywiście, oczywiście!
Bo w herbacie jest przeciętnie 1,5-2 razy więcej kofeiny niż w kawie.
Tak dla ścisłości...  Wink
Dlatego herbatki lepiej odchudzają (przez stymulację lipolizy) niż kawa.
Zapisane
wloczykij
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #241 : 2010-09-14, 19:05:01 »

No dobrze. Może źle się wyraziłem. Takie specjalne herbaty. Yerba Mate, Lapacho. A może, nie wiem, spróbować przynajmniej dla odmiany i sprawdzić jak skaczą te "lipolizy". Potraktować jako odzwyczajacz od kawy.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #242 : 2010-09-14, 19:09:19 »

Ale choć w suszu herbacianym jest 2*więcej kofeiny niż w kawie, to w naparze herbaty jest około dwukrotnie mniej kofeiny, niż w naparze z ziaren kawy tej samej objętości, ale to takie niuanse dietetyczne...
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #243 : 2010-09-14, 19:17:03 »

Tak 2 tabliczki. Mam cukrzycę i byłem na insulinie. Obecnie cukier rano mam 95 - 100. Bardzo cukier pilnuję. W odróżnieniu od wielu nie jem wcale ziemniaków bo  np po 100 gramach cukier mam ok 220. Podobnie po mącznych. Każdy jednak chory na cukrzycę powinien sobie zrobić przy pomocy glukometru własny index, bo przecież każdy organizm jest inny.Po tych 2 tabliczkach cukier mam 130, Na temat czekolady /endorfin/ był w TV program o tym jak w Anglii obecnie rozdaje się przy wejściu na dyskoteki po kawałku czekolady i skończyły się awantury i bijatyki. Endorfina - hormon szczęśliwości jest dzięki tej czekoladzie skutecznie produkowana przez organizm. Nagrałem to na nagrywarce DVD i niektórzy z Was to mają - nie jest to więc żadna nowość.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70681


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #244 : 2010-09-14, 19:43:38 »


Byłam pewna, że te dwie tabliczki to była pomyłka, że miałeś na myśli 2 paski czekolady.. No no no..ja tyle bym nie potrafiła naraz wpałaszować, nawet przed ŻO..
Ładnie panujesz nad cukrzycą.. Very Happy Cukier nie może Ci podskoczyć..
Zapisane

RTS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #245 : 2010-09-14, 19:45:31 »

Tak 2 tabliczki...
Przepraszam, tak dla ścisłości - 2 tabliczki = 200g. = ok. 100 g. W?
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #246 : 2010-09-14, 19:48:49 »

Chodziło mi o 2 kosteczki Zle się wyraziłem
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70681


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #247 : 2010-09-14, 19:52:31 »


Laughing.. troszkę różnicy jest.. Laughing
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #248 : 2010-09-14, 20:47:13 »

Oj, BACA, to żeś pojechał z tymi tabliczkami. Aż tak, że chciałam wrócić do sklepu i nabyć kilka drogą kupna. Very Happy
To oczywiście żart, domyśliłam się, że się pomyliłeś Smile
Zazdroszczę Ci tak niskich cukrów. Mnie na razie udało się osiągnąć 113 z rańca, ale od trzech dni wciąż jest tendencja spadkowa:
1 dzień - 135, 2 dzień - 115, trzeci dzień - 113.
Z kawą to jakaś dziwna sprawa. Po kawie ze słodzikiem cukier skoczył na 140, a po samej kawie na 160.
Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, że IG każdy sam musi na sobie opracować i tak właśnie robię. Z czekoladą wolę na razie nie eksperymentować,
zbyt dużym łasuchem byłam, ale może z czasem, kiedy moje wyniki będą takie jak Twoje i zostaną przy mnie już na zawsze Smile
Co do ziemniaków, też się bałam. Nie jadłam przez miesiąc, wczoraj i przedwczoraj zjadłam. Po dwóch godzinach cukier jednego dnia123, a drugiego 136.
Dzisiaj też jadłam ziemniaki i po kilku godzinach, nawet w tej chwili, cukier wynosi 126. Ciesze się z tego wyniku,
ale przyznam, że ostatnio bardziej smakowały mi sałatki z pomidorów i na pewno będę jadła je częściej niż ziemniaki.

Nie napisałeś jak wygląda Twój cukier po spożyciu kawy. Ciekawa jestem czy i na Ciebie ma ona tak zgubny wpływ.

wloczykij, pijam zieloną herbatę, nie smakuje mi. W dodatku wcale pobudzająco na mnie nie wpływa Sad

Reniu, czy też chciałaś biec po czekoladę?  Laughing
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #249 : 2010-09-14, 20:55:11 »

Po ziemniakach zmierz cukier 1.5 - 2 godz po zjedzeniu. Po kawie cukier nie rośnie, ale ona jest bez cukru - nie każdemu smakuje.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #250 : 2010-09-14, 21:10:17 »

zonia - dlaczego po samej kawie skoczył Ci cukier? Tam przecież nic nie ma. Chyba tak na nią zareagowała trzustka i wysłała do boju glukagon. Ale to taka lużna dywagacja i bez szczegółowych badań nic wiedzieć nie będziemy. Ale tak naprewdę to chyba to wszystko z czasem się unormuje.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #251 : 2010-09-14, 21:16:20 »

 Rolling Eyes
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #252 : 2010-09-14, 21:51:26 »

Po ziemniakach zmierz cukier 1.5 - 2 godz po zjedzeniu. Po kawie cukier nie rośnie, ale ona jest bez cukru - nie każdemu smakuje.

Tak, po ziemniakach zawsze mierzę cukier po 2 godzinach, jak zresztą po każdym posiłku - po dwóch godzinach.
Co do kawy, to nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale możesz mieć rację z tą reakcją trzustki, bo właśnie jak przeczytałam,
co napisałeś, skojarzyłam sobie pewne fakty. Otóż, czasami gdy nie miałam śmietanki lub słodzika i musiałam pić kawę bez,
to zawsze miałam problemy ze strony wątroby lub trzustki. Miałam wrażenie, jakby taka kawa za bardzo zakwaszała.
Nigdy natomiast nie miewam żadnych dolegliwości ze strony tych trzech organów, po kawie ze śmietanką i słodzikiem.
Jest wręcz przeciwnie. Po prostu czuję się po takiej kawie wspaniale. Stąd moje rozgoryczenie, że musiałabym zrezygnować z kawy ze śmietanką i słodzikiem.
Zawsze miałam wrażenie, że te dodatki neutralizują zbyt mocne działanie czegoś, co w samej kawie mi szkodziło.
Gdyby nie ten podwyższony cukier po kawie, nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by z niej zrezygnować Sad
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #253 : 2010-09-14, 22:28:07 »

zonia - cukier po zjedzeniu owoców mierz po 40 min. Po morelach jest niziutki ale po brzoskwiniach nie. Ja pozbyłem się cukrzycy jedząc 3 jabłka codziennie. Na przekór wszystkim teoretykom cukier po nich niewiele rośnie. A to przecież już tyle lat.
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #254 : 2010-09-14, 22:52:29 »

No i bardzo dobrze. Jak weźmiesz jeszcze pod uwagę że trzeba więcej sypiać i przy lepszym odżywianiu ma się więcej energii to z czasem może ta kawa stanie się zbędna lub po prostu nie będzie czynić takich szkód. c*z*c, jeżeli się nie mylę Wink


Mi przy lepszym odżywianiu kawa w ogóle nie przeszkadza dawniej musiałem uważać aby nie przedawkować a teraz "no problem"  mogę wypić i 5 -7 i jest OK , oczywiście bez cukru z cukrem już mi nawet nie smakuje a bez cukru czuje która jest dobra a która nie

22:55 idę sobie kawkę zrobię  Cool
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #255 : 2010-09-14, 23:32:03 »

BACO, po brzoskwini rzeczywiście cukier wędruje na 140, ale mierzony po dwóch godzinach.
O tych 40-tu minutach to cenna informacja, dziękuję Smile Jabłka i morele również wypróbuję Smile
Pisz, proszę jak najwięcej o swoich doświadczeniach z DO w cukrzycy. Dla mnie to bardzo cenne.

Ludziska kochane - jesteście dla mnie kopalnią wiedzy na temat mojego nowego życia Smile
Tak bardzo jestem Wam wdzięczna...

Jutro będę już miała 2 z pięciu zamówionych książek dr Kwaśniewskiego.
Jestem pewna, że w końcu całkiem mi się rozjaśni Smile

Sandman, wystarczy mi jedna dziennie Smile, ale to, co piszesz jest bardzo optymistyczne. Mam nadzieję, że i ja będę mogła sobie na te jedną kawkę dziennie pozwolić.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70681


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tar
« Odpowiedz #256 : 2010-09-15, 08:17:19 »


Mi przy lepszym odżywianiu kawa w ogóle nie przeszkadza dawniej musiałem uważać aby nie przedawkować a teraz "no problem"  mogę wypić i 5 -7 i jest OK , oczywiście bez cukru z cukrem już mi nawet nie smakuje a bez cukru czuje która jest dobra a która nie


Skąd ja to znam.. Rolling Eyes aaa mam tak samo. Kiedyś (przed DO) często nawet po jednej kawie dostawałam jakieś "telepawki", drżenia serca, drzenia w całym ciele, rozdrażnienie, niepokój..W okresach nasilonej nerwicy i arytmii rezygnowałam z kawy całkowicie, a teraz kilka kaw i luzik.. Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70681


Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #257 : 2010-09-15, 08:18:37 »


Reniu, czy też chciałaś biec po czekoladę?  Laughing

No ja nawet zdążyłam sobie już karton ich kupić.. Wink a teraz guzik.. Laughing
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #258 : 2010-09-15, 10:58:29 »

Dlaczego guzik? Nie możesz jeść czekolady?
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: DO po przebytej chorobie nowotworowej, obecnie cukrzyca i niedoczynność tarczycy
« Odpowiedz #259 : 2010-09-15, 11:08:14 »

Robię dzisiaj kolejny eksperyment z piciem kawy bez dodatków.
Powiedzcie mi Kochani, po jakim czasie od jej wypicia, zmierzyć cukier.
Czy po dwóch godzinach, czy wcześniej?

Kolejna sprawa to rosołek Smile
Gotuje się właśnie i zastanawiam się jak obliczyć BTW dla samego wywaru,
czyli dla na przykład 1 kubka rosołku do wypicia?
Kombinuję też, z czym ten rosołek jeść skoro nie z makaronem (jak ja uwielbiam rosołek z makaronem Sad)

Doradźcie, proszę Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 61 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 19 zapytaniami.