forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-07, 13:58:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
661082 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalny  (Przeczytany 52543 razy)
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #20 : 2009-04-30, 12:21:21 »

Jezeli komus cos szkodzi to sie tego unika a nie rotuje!!!! To moja teoria. Jak na razie dlamnie skuteczna
A jak poznać tą szdliwą "nację"?
 

A jak poznalas, ze alkohol Ci nie sluzy?
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #21 : 2009-04-30, 12:27:32 »

o, nie wyswietla sie, dlatego proponuje ctr+C i ctr+V: http://www.instytut-mikroekologii.pl/
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #22 : 2009-04-30, 13:40:02 »

A jak poznalas, ze alkohol Ci nie sluzy?
Piekły mnie dłonie i stopy.
Teraz czasami wypijam 20g koniaku, ale robię to sporadycznie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #23 : 2009-04-30, 13:43:35 »

o, nie wyswietla sie, dlatego proponuje ctr+C i ctr+V: http://www.instytut-mikroekologii.pl/
Badanie markerem M2-PK?
Komu ma to służyć?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #24 : 2009-04-30, 13:53:32 »

A jak poznalas, ze alkohol Ci nie sluzy?
Piekły mnie dłonie i stopy.
Teraz czasami wypijam 20g koniaku, ale robię to sporadycznie.
 

Nie oto pytalem. Pytalem o to w jaki sposob stwierdzilas, ze alkohol czi cos innego Ci zaszkodzilo?

Czyz nie przejadajac sie, przepijajac itd. Albo wrecz probujac stwierdzamy, ze cos nam nie sluzy wowczas odstawiamy. NIE ROTUJEMY
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #25 : 2009-04-30, 15:55:57 »

Cytuj
Badanie markerem M2-PK?
Komu ma to służyć?

nie marker nowotworowy (chociaz dlaczegoz by nnie ? ze jemy optymalnie ?), a ImuPro300: badanie enzymatyczne krwi pod katem alergenow na 300 skladnikow pokarmowych, chociaz spokojnie wystarczy tansza opcja ImuPro100 na 90 skladnikow.
Pytalas sie jak sprawdzic alergie, to podaje. W czym problem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #26 : 2009-04-30, 17:34:16 »

Czyz nie przejadajac sie, przepijajac itd. Albo wrecz probujac stwierdzamy, ze cos nam nie sluzy wowczas odstawiamy. NIE ROTUJEMY

A jak szkodzi masło, zboża, boczek, żółtka, ryby, smalec, ziemniaki, pomidory i wszystkie warzywa... u osoby na DO juz od 10 lat?
Odstawić wszystko? I przejść na post ... półroczny?
Oj Adampio...
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #27 : 2009-04-30, 19:17:21 »

wlasnie ten watek serowy dla sportowcow juz mnie kiedys zaintrygowal.
Ciekawe dlaczego wlasnie sery, skoro dla "normalnego" (nie-sportowca) czlowieka sery sa spychane na koniec (slaba wartosc biologiczna) w porownaniu z zoltkami, podrobami lub chociazby miesem.

Ten watek, ktory zacytowales jest ciekawy, ale kierowanie sie tylko intuicja (tzw. sluchanie wlasnego organizmu) moze byc czasami zawodne.
 

Ser jest odstawiany na boczny tor?
To jakas wielka bzdura. Ja zjadam min 100 gr twardego, jak najdwrdszego sera dziennie.
c
[/quoteCi ktorzy sera nie jedza robia wielki blad !!!!
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #28 : 2009-04-30, 19:40:43 »

                                   Miala byc odpowiedz.
Ci co sera nie jedza..............
NO i my jedlismy,maslo,smietany,ser-nie sluzyl namabsolutnie-wrecz nas trul.
Maz w krotkim czasie po odstawieniu mlecznych zaczol zdrowiec,stawy
przestaly go bolec.OB po miesiacu spadlo ze 100 do 20.CZuje sie bardzo dobrze.
ja nareszcie pozbylam sie alergii.Niepotrzebnie maz trwal w chorobie tyle lat!!!!!!
Dlaczego nikt nam o tym nie powiedzilal ?-bo wszyscy wiedzieli ,ze maslo.smietana
sa OK.Wydawalo im sie.
DZIEKUJEMY  PANI  EWO!TO wszystko bez Pani pomocy byloby niemozliwe.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #29 : 2009-04-30, 21:01:13 »

Czyz nie przejadajac sie, przepijajac itd. Albo wrecz probujac stwierdzamy, ze cos nam nie sluzy wowczas odstawiamy. NIE ROTUJEMY

A jak szkodzi masło, zboża, boczek, żółtka, ryby, smalec, ziemniaki, pomidory i wszystkie warzywa... u osoby na DO juz od 10 lat?
Odstawić wszystko? I przejść na post ... półroczny?
Oj Adampio...
 

Nie. Bledem jest wystawianie organizmu na proby. Albo  jest dla nas dobre albo nie.
Byc moze przyklad ktory teraz przedstawie jest skrajny ale wezmy ten przyklad: wodka.....sprobujmy rotowac wodke.
Alkoholik powie "dlaczego nie", bo on tego potrzebuje, raz w tygodniu napije sie do oporu od jutra nie bede pil przez tydzien albo dwa. Swiadomosc, jego mozdzek ma zarejestrowane, ze za pare tygodni znowu sie napije.

Ale tu chodzi o to, ze jemu ta wodka nie sluzy i nie powinien jej pic. Starasz sie robic grupe ludzi zaleznych od tego co moga zjesc albo odwrotnie; grupe ludzi zaleznych od tego czego niepowinni zjesc. Uwazam, ze jest to chore z gruntu.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #30 : 2009-04-30, 21:11:54 »

Adampio, - miewamy dni lepsze i gorsze, - dzisiaj jest Twoj ten drugi dzien!
                                            Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #31 : 2009-04-30, 21:14:48 »

Adampio, - miewamy dni lepsze i gorsze, - dzisiaj jest Twoj ten drugi dzien!
                                            Confused


Dlaczego tak uwazasz?

Czy tylko dlatego, ze mam ine zdanie?

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #32 : 2009-04-30, 21:18:18 »

Nie - dlatego, ze podales skrajny przyklad.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #33 : 2009-04-30, 22:12:29 »

Nie - dlatego, ze podales skrajny przyklad.
 

Skranjy pozytywnie czy skrajny negatywnie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #34 : 2009-04-30, 22:14:39 »

Bledem jest wystawianie organizmu na proby.

  Shocked

Bledem jest wystawianie organizmu na proby. Albo  jest dla nas dobre albo nie.

Jak sprawdzic Adampio,...  jak Majeczka liczyć proporcje, jeść codziennie produkty optymalne i pytać się dlaczego jeszcze dręczy choroba?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #35 : 2009-04-30, 22:21:00 »

Niezawodna metoda prob i bledow - prosto i skutecznie.

Adampio, jak wyglada Twoj cholesterol /LDL - czyzby jeszcze jeden dowod na niski LDL?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #36 : 2009-04-30, 22:32:51 »

Bledem jest wystawianie organizmu na proby.

  Shocked

Bledem jest wystawianie organizmu na proby. Albo  jest dla nas dobre albo nie.

Jak sprawdzic Adampio,...  jak Majeczka liczyć proporcje, jeść codziennie produkty optymalne i pytać się dlaczego jeszcze dręczy choroba?


Jest tylko jedna opcja: ROTACJA, czyzbym sie mylil?
A czy Majeczka jesc proporcje optymalne dla niej?  A czy Majeczka miec badania lekarskie czy lekarskie? A czy Majeczke meczyc rotacja czybrak mlecznych?A czy.....
Ja nie jestem przeciwnikiem rotacji, o czym wczesniej mowilem, nie starajcie sie mnie zabic, tu powinno byc miejsce dla kazdego. Ja nie jestem zwolennikiem rotacji, mam na ten temat soje zdanie, tak samo jak Ty na temat cholesterolu.

Jezeli przyklad z wodka Wam sie nie podobal to zrobmy przyklad z zoltkami. Przestancie jesc zoltka przez 6 dni a 7-go zjedzcie do oporu i robcie to przez trzy miesiace, jak zaleca sie przy rotacjach......i dajcie znac!
Zapisane
Majeczka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #37 : 2009-04-30, 23:45:20 »

Tak,maz musi robic badania co 2 miesiace,jesli wyniki sa zle powtarzaja co miesiac.
OB,CPR morfologie watrobowe ,to te najwazniejsze.
Po 5 tygodniach od odstawienia mlecznych,mial robione kolejne badania(akurat tak wypadlo)
,lekarz nie mogl uwierzyc w tak duza i szybka poprawe wynikow.
Adampio ,to ze prosilam Cie o pomoc nie swiadczy o mojej niewiedzy na temat zasad DO,
tylko o mojej desperacji,poniewaz ciagle czekalam na poprawe a jej nie bylo.
Wszystkie ksiazki oZO mam przerobione,znam na pamiec,lecz tego brakujacego
szczegolu nigdzie nie znalazlam.Znalezienie tego forum ipomoc lekarki to dla nas
zbawienie.A ja mam nareszcie ladne i gladkie dlonie bez masci dermatologicznych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #38 : 2009-04-30, 23:58:47 »

Tak,maz musi robic badania co 2 miesiace,jesli wyniki sa zle powtarzaja co miesiac.
OB,CPR morfologie watrobowe ,to te najwazniejsze.
Po 5 tygodniach od odstawienia mlecznych,mial robione kolejne badania(akurat tak wypadlo)
,lekarz nie mogl uwierzyc w tak duza i szybka poprawe wynikow.
Adampio ,to ze prosilam Cie o pomoc nie swiadczy o mojej niewiedzy na temat zasad DO,
tylko o mojej desperacji,poniewaz ciagle czekalam na poprawe a jej nie bylo.
Wszystkie ksiazki oZO mam przerobione,znam na pamiec,lecz tego brakujacego
szczegolu nigdzie nie znalazlam.Znalezienie tego forum ipomoc lekarki to dla nas
zbawienie.A ja mam nareszcie ladne i gladkie dlonie bez masci dermatologicznych.
 

Powiem jeszcze raz, nie jestem przeciwnikiem rotacji, sam rotuje naturalnie o czym pisalem wczesniej, duzo wczesniej. Moje rotacje, naturalne rotacje, polegaja na nie-jedzeniu tego na co nie mam ochoty.

Nie jestem, po prostu zwolennikiem rotacji wymuszanych.

Pomaga, to super. Tak trzymaj.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #39 : 2009-05-02, 16:39:06 »

Majeczka, przez pół roku jest ok. Potem ciągnie do dłuższego jedzenia mlecznych (1-7 dni). Przez dłuższy czas potem toleruje się dwa-trzy dni mleczne. I tak i tak jestem za metodą Myłek (w książce) "dociągnięcia" by mleczne można było kiedyś jeść przez 7 dni. Nie tylko Adampio krytykuje. Krytykuje tez Bruford Shocked "Między bajki można włożyć teoryjki o "prundach" , rotacjach pokarmu i gorączkotwórczych plasterkach cytryny."(cyt z forum dobradieta.pl). Adampio nie zna się na medycynie , ale Bruford? Czyżby nie widział jak "odpada" ręka po założonym jednym tescie albo, że się dostaje astmy od wdychania tego czego nie widać (rozpuszczonych kropel cytryny w herbacie też nie widać)? 
Adampio najpewnie stosował częściej zestaw: 2 rodzaje produktów bogatobiałkowych na dobę (żółtka+ śmietana), dobrze wychodzą też Ci co stosują zestaw boczek+śmietana. Warto, gdy organizm zezwoli, zastosować 1 rodzaj B na dobę. Stosowanie 3 rodzajów B (i więcej) na dobę na dłużej prowadzi do nikąd. Ma służyć z tego co obserwuję do normalizacji szlaków glukogennych rozwinietych zbożami, a utrzymywanych podawaniem alergenu (leczenie alergii wg IŻiŻ to podawanie cukrów prostych - to metoda ogólnie uznawana na świecie; w sumie stosowana/uznawana częściej przez dzieci; skuteczna; niemniej jednak potępianie w czambuł tłuszczu to ... bezmyślność czy nazwijmy to dosadniej BEZWIEDZA.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.