forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:50:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalny  (Przeczytany 51264 razy)
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #40 : 2009-05-05, 22:57:30 »

Cytuj
Adampio najpewnie stosował częściej zestaw: 2 rodzaje produktów bogatobiałkowych na dobę (żółtka+ śmietana)

Tu pewnej kwestii nie rozumiem i dlatego prosze o wyjasnienie.
Dlaczego smietana jest produktem bogatobialkowym?
W mojej smietanie 38-smio procentowej sa 2,5 gr bialka w 100 gr smietany. Dla mnie smietana jest przede wszystkim "zastrzykiem" tluszczu a nie bialka.

Biorac pod uwage przepisy z ksiazki kucharskiej autortwa pana dr. Jana Kwasniewskiego, mozna znalesc przepisy typu:

sniadanie: jajecznica na boczku i slonine z jakimis weglowodanami
drugie sniadanie: tort z sera brie
obiad: karkowka albo watrobka

TU SA TRZY ZRODLA BIALKA!!!!

czy to ma byc ta niewiedza (BEZWIEDZA) ?

Glowna zasada jest nie mieszanie paliw, czyli tluszczow a nie nie mieszanie bialka!!!!

Organizm sam decyduje o tym czy chce ser polacztc z jajkami i boczkiem czy tez mam zjesc same jaja!!!!NA MASLE.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #41 : 2009-05-06, 01:05:20 »

pewne bardzo rozbudowane szlaki w organizmie nalezaloby zlikwidowac.Przewaznie tymi rozbudowanymi szlakami sa glukogenne.Jezeli zostana zlikwidowane,organizm nie bedzie tracil czasu i energi na ich obsluge.Co ja tu wypisuje,skoro i tak nie mam pojecia, Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #42 : 2009-05-06, 01:13:30 »

no to ide sie przespac,bo przeprowadzka tuz,tuz i sily trzeba zbierac na zamiary Very Happy,
a taki cytacik wpadl mi w rece:
>>>>>>>>>Człowiek sam tworzy się lub niszczy.
W arsenale myśli wykuwa broń, którą sam się unicestwia. Urabia także narzędzia; buduje nimi niebiańskie pałace radości, siły i spokoju.
Dokonując odpowiedniego wyboru i robiąc właściwy użytek z myśli, wznosi się do boskiej doskonałości.(…)
To człowiek jest panem myśli, formierzem własnego charakteru oraz twórcą
i animatorem własnych warunków, otoczeniai przeznaczenia.>>>>>>>>>
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #43 : 2009-05-06, 11:10:11 »

Nie zawsze człowiek może być twórcą swoich myśli i mieć takie , jakie by sobie życzył. Ja przez długie lata próbowałam afirmacji i innych psychologicznych "sztuczek", mówiłam sobie, że się nie boję, że czuję się dobrze, a w rzeczywistości strasznie się bałam i czułam się źle. Teraz widzę, że żeby myśli były prawidłowe , najpierw trzeba odżywiać się prawidłowo, a reszta przychodzi sama.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #44 : 2009-05-06, 14:51:49 »


Glowna zasada jest nie mieszanie paliw, czyli tluszczow a nie nie mieszanie bialka!!!!

Organizm sam decyduje o tym czy chce ser polacztc z jajkami i boczkiem czy tez mam zjesc same jaja!!!!NA MASLE.
Adampio, ja to rozumię inaczej, nie mieszanie paliw, to nie czerpanie energii i z tłuszczów i z węglęwodanów (jedzenie korytkowe), naszym paliwem powinny być tłuszcze zwierzęce, a węglowodanów trochę też potrzebujemy (o czym doskonale wiesz  Very Happy).
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #45 : 2009-05-06, 15:21:17 »


Glowna zasada jest nie mieszanie paliw, czyli tluszczow a nie nie mieszanie bialka!!!!

Organizm sam decyduje o tym czy chce ser polacztc z jajkami i boczkiem czy tez mam zjesc same jaja!!!!NA MASLE.
Adampio, ja to rozumię inaczej, nie mieszanie paliw, to nie czerpanie energii i z tłuszczów i z węglęwodanów (jedzenie korytkowe), naszym paliwem powinny być tłuszcze zwierzęce, a węglowodanów trochę też potrzebujemy (o czym doskonale wiesz  Very Happy).


To zle rozumujesz.

Weglowodany nie sa dla nas paliwem tylko tlyszcz. Weglowodany sa jedynie potrzebne do spalenia tluszczu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #46 : 2009-05-06, 15:29:49 »

Cytuj
to nie czerpanie energii i z tłuszczów i z węglęwodanów (jedzenie korytkowe

Co Ty tu chcialas powiedziec?

Z czego wiec chcesz czerpac energie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #47 : 2009-05-06, 16:12:16 »

Z tłuszczów, a nie jak przy jedzeniu "korytkowym" : tłuszcze+ węglowodany, lub jedzenie "pastwiskowe", gdzie prawie same węglowodany są przetwarzane na energię. Czy coś nie tak?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #48 : 2009-05-06, 16:16:37 »

Chyba piszemy o tym samym, tylko inaczej Very Happy. Chodziło mi o to nie mieszanie tłuszczów, nie wiem co Ty miałeś na myśli, czy nie mieszanie zwierzęcych z roślinnymi, czy T z W ?.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #49 : 2009-05-06, 16:22:37 »

Chyba zaskoczyłam Very Happy ,masz na myśli tłuszcze z jajek, tłuszcze z sera i z mięsa? Ja uważam, że tylko przy niektórych chorobach może szkodzić jakieś mieszanie tłuszczów.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #50 : 2009-05-06, 16:55:34 »

pod pojeciem mieszanie paliw kryje sie mieszanie tluszczow. Nie mieszamy T roslinnych ze zwierzecymi.

I tu nie wazne co sadzimy, po prostu w ZO/DO nie miesza sie tluszczow.

T z W nie tylko, ze mozesz ale musisz "mieszac" aby spalic ten zjedzony T, tu nie ma zadnej innej alternatywy, jezeli sie chce spalic T. Tak jak w gazniku trzeba powietrza do spalenia benzynay tak w naszym organizmie potrzeba W do spalenia T Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: optymalny
« Odpowiedz #51 : 2009-05-06, 19:43:30 »

Trochę zmienię temat. Już chyba, co najmniej od dwóch miesięcy, nie ważyłam zjadanych produktów, ani nie sprawdzałam proporcji BTW. Miałam dużo spraw "na głowie", no i czułam się bardzo dobrze. Jem dość monotonnie (chociaż obiady mam urozmaicone) i zauważyłam, że zjadam trochę mniej tłuszczów. Może po zimie mam na nie mniejsze zapotrzebowanie? Trochę chudnę i wszystko byłoby super, ale zaczęłam się obawiać, że mogę stopniowo zmienić proporcje odżywcze na nieoptymalne. Chyba, że organizm sam się zrobił taki mądry i domaga się tylko tego, co potrzebuje. Czyżby ŻO było takie proste? Sprawdzę BTW w przyszłym tygodniu, jak będę miała wiecej czasu. (na wszelki wypadek Very Happy )
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #52 : 2009-05-06, 20:16:15 »

pod pojeciem mieszanie paliw kryje sie mieszanie tluszczow. Nie mieszamy T roslinnych ze zwierzecymi.

I tu nie wazne co sadzimy, po prostu w ZO/DO nie miesza sie tluszczow.
...

ciekawa teoria  Cool
moze jakis cytacik?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #53 : 2009-05-06, 20:25:59 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #54 : 2009-05-06, 20:28:49 »

mylę sie?

oczywiscie, ze nie
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #55 : 2009-05-06, 20:45:03 »

pod pojeciem mieszanie paliw kryje sie mieszanie tluszczow. Nie mieszamy T roslinnych ze zwierzecymi.

I tu nie wazne co sadzimy, po prostu w ZO/DO nie miesza sie tluszczow.
...

ciekawa teoria  Cool
moze jakis cytacik?
 

Na Twoim miejscu, flo, zamiast tracic czas tu na forum przeczytalbym ponownie "Zywienie Optymalne", bo Twoje posty nic nie wnosza do dyskusji czego dowodem jest Twoje pytanie, na ktore brak mi cytaciku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #56 : 2009-05-06, 20:52:42 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.
 

Nie pros. Przeczytaj 5-c ostatnich linijek na stronie 37 w ksiazce "Zywienie Optymalne" a dyskusja szybko sie zakonczy. Po raz kolejny, z reszta.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #57 : 2009-05-06, 21:10:01 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.
 

Nie pros. Przeczytaj 5-c ostatnich linijek na stronie 37 w ksiazce "Zywienie Optymalne" a dyskusja szybko sie zakonczy. Po raz kolejny, z reszta.

Przeczytałam str 37 Very Happy i nie widzę zwiazku z tematem o którym mówimy. Przykro mi.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #58 : 2009-05-06, 21:10:24 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.

ok, nie gmatwaj formy wypowiedzi uzywajac "obcych" slowek, powiedz jak Ty rozumiesz nie mieszaniem paliw. Nie podawaj przykladow tylko prostymi slowami postaraj sie wyjasnic, co uwazasz pan dr Jan Kwasniewski nazywa "nie mieszaniem paliw"?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #59 : 2009-05-06, 21:11:43 »

Prawdę mówiąc to trochę jestem zaskoczona, ja podobnie jak renia pojmowałam nie mieszanie paliw, tzn. żeby zarówno węgle jak i tłuszcze nie stanowiły znaczącego źródła energii, tak ma być ustawione żywienie, aby organizm energie czerpal ze spalania tłuszczy czyli beta oxydował a nie wchodził w szlaki glikolizy. mylę sie? mieszanie tłuszczów roślinnych ze zwierzęcymi nie ma większego znaczenia ponieważ optymalni zjadają tluszcze głównie zwierzęce a że czasami dodam do surówki oliwę z oliwek nawet wówczas gdy ziemniaki mam omaszczone słonina to chyba nie ma większego znaczenia.

 admin proszę o zanegowanie bądż poparcie mojego rozumowania w tej kwestii.
 

Nie pros. Przeczytaj 5-c ostatnich linijek na stronie 37 w ksiazce "Zywienie Optymalne" a dyskusja szybko sie zakonczy. Po raz kolejny, z reszta.

Przeczytałam str 37 Very Happy i nie widzę zwiazku z tematem o którym mówimy. Przykro mi.

ok! Sorry.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.