forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-03, 19:25:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660874 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  sentencje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 83 Do dou Drukuj
Autor Wtek: sentencje  (Przeczytany 742799 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1180 : 2015-01-31, 15:37:18 »

Albo te miniaturki pinczerki z wyłupiastymi oczami. Moja psina nawet kotu przepuściła, ale temu czemuś nigdy!  Shocked  Laughing
Mój dziadek mówił, że małe to głupie, bo im się rozum z g... miesza. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55971


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1181 : 2015-01-31, 15:40:31 »

 Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1182 : 2015-02-18, 17:49:09 »

Champion to ktoś kto wstaje kiedy nie może.

Jack Dempsey.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55971


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1183 : 2015-02-18, 18:21:42 »

Mam tak co rano poza weekendami. Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1184 : 2015-02-18, 18:48:54 »

 Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1185 : 2015-03-10, 09:52:18 »


   Czy coś można zrobić? Można, chociażby powinniśmy się dowiedzieć kto na kogo głosuje. Zastąpić demokrację tajną, demokrację jawną, taką jaką mamy w sejmie. To nie przypadek, że w tym samym kraju funkcjonują dwa odrębne systemy demokratyczne. Pierwszym etapem jest uświadomienie tego sobie, a ci co to będą akceptować sami przyłączą się do dyskusji utożsamiając się z grupą.

Problemem demokracji nie jest kogo wybierze lud – bo zawsze wygra oszust, który łatwowierną i prostą większość skusi socjalem. Problemem demokracji jest to, że większość ma prawo głosu.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1186 : 2015-03-10, 16:44:25 »

 Laughing
Mimo tego i tak będę próbował. Mr. Green
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1187 : 2015-03-20, 19:27:01 »

O! Przypomniałem sobie. Smile
Poniżej zaszyfrowałem- dla jajogłowych. Ufny, że tym razem naruszę skorupy- w które zupełnie przypadkowo i bezinteresownie wleźli- podczas deszyfrowania. Very Happy

Na to zwykłe spostrzeżenie natknąłem się będąc w pewnym wirtualnym oddaleniu od Ziemi- Matki. I co widzę? Gówniarzeria beztrosko ujeżdża Przyjazną Ludziom Planetę. Na dodatek, z wiadomych powodów, korzystają przy tym z cudzych, lichych przecież rezerw, mając w sobie pełne zbiorniki paliwa DO dyspozycji. To jest wbrew Naturze, logice, zdrowemu rozsądkowi, prawu zachowania energii, czy w końcu biochemii! Coś pominąłem?
                                             Radzio, Ojciec Ch, Pierwszy Lepszy Lach! Very Happy


Hmm hmm... A jak sklasyfikować UFOsnopowiązałki typu następującego: http://youtu.be/n1hM8mcoF-g  Wink

Jako pomroczność jasną, wylazł by podglądacz z tych krzaczorów, to lepiej będzie ją widać. Wink

Kociołek. Akiualne. Very Happy Laughing Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70585


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1188 : 2015-04-12, 23:59:30 »

Zapisane

Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1189 : 2015-04-13, 00:33:14 »

Renia, cos w tej maksymie sie zgadza. Stowarzyszenie to dla mnie przeszlosc, a sie smuce.......
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1190 : 2015-04-13, 06:22:13 »

http://s7.postimg.org/5gxurw9gr/tes.jpg


Rozważnie z tym co myślisz;
Staje się tym co mówisz.
Rozważnie z tym co mówisz;
Staje się tym co robisz.
Rozważnie z tym co robisz;
Staje się tym co jest nawykiem.
Rozważnie z tym co jest nawykiem;
Staje się tym co jest charakterem.
Rozważnie z tym co jest charakterem;
Staje się tym co jest przeznaczeniem.

 Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1191 : 2015-04-13, 10:43:48 »

Renia, cos w tej maksymie sie zgadza. Stowarzyszenie to dla mnie przeszlosc, a sie smuce.......

Z pewnością zwierzętom od pyszczków pokarm odejmował- szczyt, szczyt łańcucha pokarmowego. Wink Very Happy Laughing

Cytuj
Gdy pewnego dnia odwiedził go Konfucjusz i zapytał, co należy robić, by uczynić życie innych ludzi lepszym, Laozi miał odpowiedzieć: „Tak jak komary nie pozwalają człowiekowi zasnąć, tak gadanie o powinnościach wobec innych wprawia mnie w irytację. Nie przejmuj się tym! Staraj się jedynie utrzymywać swój świat w takiej prostocie, jaka tylko jest możliwa. Pamiętaj: tak jak wiatr wieje gdzie i kiedy chce, tak pomyślność pojawi się sama, gdy tylko będzie miała na to ochotę. Bądź naturalny, daj się ponieść wiatrowi”. Konfucjusz wychodząc ze spotkania miał według legendy powiedzieć: „Ptaki latają, ryby pływają, zwierzęta biegają. Ten, kto biega, może wpaść w pułapkę, ten, kto pływa, w sieć, tego, kto fruwa, może dosięgnąć strzała. Ale oto mamy Smoka. Nie wiem, jak galopuje na wietrze ani jak dostaje się do nieba. Wiem tylko, że dziś widziałem Laozi i mogę rzec, że widziałem Smoka” (tekst pochodzi z „Shiji”).

 Very Happy
A mnie pozwalają spać, bo ich nie tłukę umyślnie, ... w ogóle ich nie tłukę, przecież człowieka na szczycie rypią, to gdzie mi tam do nich i do niego. O! Laughing Laughing Laughing

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70585


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1192 : 2015-05-01, 21:11:34 »

 Sentencje Profesora Sedlaka...
   
To więcej niż humanizm nie wziąć odwetu za krzywdę nie z braku siły czy okazji, tylko by nie mnożyć podłości na świecie.

To więcej niż humanizm za wyrządzone świństwo świństwem nie odpowiedzieć, nie z braku możności, tylko by nie dublować ludzkiej trzody chlewnej.
     
Przede wszystkim ustawiamy "ostrość" naszej analizy na widzenie zła u drugiego człowieka. Dobro jest wtedy nieostre, zamazane, nawet niedostrzegalne, pierwszoplanowe jest zło. Nie szukamy dobra u innego człowieka, chcemy przeanalizować w nim zło, mechanizmy zła.

A miłość to wyrozumiałość. To nie dzielenie ludzi na I i II czy III gatunek. Robi to kontrola techniczna w zakładzie przemysłowym z wyprodukowanym towarem. Miłość to tolerancja dla cudzych przekonań, nie w formie pobłażania pomyłkom, lecz widzenia też racji. Miłość to sprawiedliwość, a nie stronniczość ocen. Miłość nie dzieli na wielkich i małych, na ważnych i śmiecie ludzkie. Miłość nie ma pogardy dla obcej sobie idei. Miłość nie rozdaje uśmiechu co trzeci czy pięty raz. Miłość nie dyskryminuje nikogo w swoim sercu i życiu. Dla miłości człowiek jest ważniejszy, niż różnice wszelkiego rodzaju.

    Po czym poznać prawdziwą miłość? Często plącze nam się interes życiowy, jakaś korzyść z miłości, wspólnota interesów może jej towarzyszyć, ale w ostateczności to nie kochająca się spółdzielnia, czy kochająca się spółka akcyjna handlowo - przemysłowa. Najwyższa klasa miłości - to nie szukanie niczego dla siebie, nawet rewanżu uczuć, wdzięczności, uznania, oceny. Miłość kocha takim, jakim kto jest. Miłość nie pyta o wartość, sens, cel, rykoszet, echo, skuteczność.
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55971


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1193 : 2015-05-01, 21:22:25 »

Ta pierwsza to już nie moja bajka, bo uważam wręcz przeciwnie.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25524

pindżar ryskow wyszy


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1194 : 2015-05-02, 10:15:09 »

"Zgoda buduje, dlatego nie ma zgody na brak zgody" Bronisuaw Bul-Kumorowski
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1195 : 2015-05-02, 10:36:50 »

Ta pierwsza to już nie moja bajka, bo uważam wręcz przeciwnie.  Very Happy

Jasne, altruizm, to szczyt głupoty, bo dbając bezinteresownie o innych niespokrewnionych, nie dba się o siebie i własną rodzinę.
Mam taki beznadziejny przypadek altruisty pod własnym dachem...  Cool
Wystarczy jak się nie szkodzi, szczególnie gdy się może zaszkodzić.  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1196 : 2015-05-02, 10:51:05 »

Rozważnie z tym co myślisz;

Ja bym dał:
"Strzeż* swych myśli...", no ale wiadomo, że się nie znam na anglosaskim...  Cool

* - "pilnuj" też pasuje. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1197 : 2015-05-02, 11:06:36 »

Tak, "pilnuj" mi nawet bardziej pasuje, bo to prosta droga do:
"pilnuj się sam, bo jak się nie upilnujesz, to nikt i nic cię nie upilnuje" - co znacznie upraszcza dojście do konkluzji - "przeznaczenie" ... Wink
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: sentencje
« Odpowiedz #1198 : 2015-05-02, 11:19:04 »

Ta pierwsza to już nie moja bajka, bo uważam wręcz przeciwnie.  Very Happy

Oko za oko, a później wendeta i mechanizm wojenek sie napędza ..... Question
Życie jest bardzo barwne i nieraz lepiej jest odpuścić...... , aby nie "mnożyć podłości na świecie".
"Lepiej krzywd doznawać niż krzywdy zadawać" taka myśl także ma swoje zastosowanie w życiu......
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: sentencje
« Odpowiedz #1199 : 2015-05-02, 11:33:19 »

Okrucieństwo wynika z przyjętych norm prawnych i często za "sprawiedliwość" sankcjonowaną prawem uchodzi.
Zapisane
Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 83 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.