forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 23:33:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661728 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 639880 razy)
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #280 : 2012-07-23, 17:36:17 »

 Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17203


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #281 : 2012-07-23, 17:42:44 »

...haczyki na "plagiatorów" ...  Cool
Jest urodzaj na plagiatorów, zawsze był. Małpowanie jest w genach ludzkich. Praca twórcza, odkrywcza to Himalaje są.  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #282 : 2012-07-23, 19:24:33 »

Zawsze byli cwaniaczki co na cudzych odkryciach robili pieniądze - podając je za własne.....
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #283 : 2013-07-12, 09:21:04 »

wczoraj odebrałam wyniki i są takie :

cholesterol całkowity -  270    norma - 200
chol.      HDL          - 79        norma- powyżej 40
Trójglicerydy          - 89         norma- ponizej 150
cho. LDL (wyliczany) - 173   - norma- ponizej 130

mocz ph - 5

myślę , ze jest ok ,och mój rodzinny lekarz na pewno mi przepisze leki  Smile

Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17203


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #284 : 2013-07-12, 09:56:31 »

...myślę , ze jest ok ,och mój rodzinny lekarz na pewno mi przepisze leki  Smile


No i postraszy, co by myśli ok nie było za dużo.  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #285 : 2013-07-12, 09:58:34 »

wczoraj odebrałam wyniki i są takie :

cholesterol całkowity -  270    norma - 200
chol.      HDL          - 79        norma- powyżej 40
Trójglicerydy          - 89         norma- ponizej 150
cho. LDL (wyliczany) - 173   - norma- ponizej 130

mocz ph - 5

myślę , ze jest ok ,och mój rodzinny lekarz na pewno mi przepisze leki  Smile



Bardzo dobre wyniki. Norma na całkowity cholesterol powinna wynosić około 350mg/dl bez żadnej szkody dla zdrowia.  Cool
Statyny, jako czynnik rakotwórczy, destabilizujące metabolizm, powinny być natychmiast zakazane.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #286 : 2013-07-12, 10:33:31 »

Dziękuję za odpowiedz Panie Tomaszu, bardzo się ciesze , że jest ok   Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #287 : 2013-10-23, 07:49:24 »

Patrzcie jak chcą wykończyć zdrowego człowieka, który ma prawidłowy poziom cholesterolu, choć "niezgodny z normami"!

cyt:
"Mam 29 lat i 190 cm wzrostu ŻO rozpocząłem w czerwcu 2012 r ważąc 110 kg.

W chwili obecnej moja waga wynosi 103 kg. Nigdy wcześniej nie konsultowałem
się z nikim na temat tego czy dobrze dobrałem dla siebie schemat żywienia.
W sierpniu tego roku postanowiłem zrobić ogólne badania, które wyszły dobrze
poza jednym badaniem poziomu cholesterolu.

- Cholesterol całkowity     267

- HDL 60

- LDL 194,74

- trójglicerydy  59

- odsetek HDL 22.6

Zdaniem lekarza, wynik poziomu cholesterolu jest fatalny o wiele za duży
biorąc pod uwagę fakt, że mój ojciec choruje na miażdżyce jest po dwóch
zawałach i wylewie,

W tym miesiącu wykonałem badania jeszcze raz i wyszły jeszcze gorzej :

- Cholesterol całkowity 278

- HDL 63

- LDL 200,58

- trójglicerydy  72

- odsetek HDL 22,7

Lekarz kazał mi natychmiast zrezygnować z ŻO, ale ja nie chcę tego robić
czuje się naprawdę bardzo dobrze może czasami nie wypoczęty, miałem
dolegliwości związane z powiększaniem się węzłów chłonnych podżuchwowych
kiedy bardzo zmarzłem lub napiłem się czegoś zimnego na ŻO już o tym nie
pamiętam. Bardzo rzadko jem śniadania prawie w cale, jedynym posiłkiem w
ciągu dnia jest obiad zjadany ok godziny 17 w ciągu dnia zajęty pracą nie
odczuwam głodu. Niestety  często podjadam węglowodany czy to może być
spowodowane wysoki cholesterolem ? Proszę o pomoc co muszę zmienić żeby
cholesterol obniżył się. Czy mój schemat żywienia jest dobry :

Śniadanie: omlet 8 żółtek, łyżka masła klarowanego, 100 gr sera edamskiego

Obiad : 200 gr Żeberek, Łyżka masła klarownego, jedno jajko całe, jedno
żółtko, 200 gr Ziemniaków"


Żal człowieka, bo jak nie wybierze będzie nieszczęśliwy...  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #288 : 2013-10-23, 08:03:33 »

Cooler zaraz skopiuje tego posta  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #289 : 2013-10-23, 08:06:17 »

Bardzo dobre wyniki, a skąd jest ten cytat?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #290 : 2013-10-23, 08:14:18 »

A z poczty toan@q4.pl  Very Happy
Z reguły nie cytuję takich maili, no ale to klasyka więc postanowiłem upublicznić!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70754


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #291 : 2013-10-23, 08:23:05 »

I dobrze, że ten ktoś napisał do Ciebie. Facetowi by zmarnowali zdrowie. Widać, że już gościu zaczął myśleć logicznie i czerwona lampka mu się zapaliła... Idea Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #292 : 2013-10-23, 09:21:25 »

I jeszcze żeby nie było niedomówień: zacytowane wyniki są bardzo dobre i świadczą o prawidłowej gospodarce lipidowej.
Chore są zaś narzucone przez .... i powszechnie przyjęte normy cholesterolu we krwi.
Statyny przyjmowane na "cholesterol" zaś obok insuliny i fitosteroli są jedną z najbardziej karcerogennych przyczyn pandemii nowotworów.
I "dalsze badania nie są konieczne", jeśli dysponuje się stosowną wiedzą, którą opublikował do powszechnej wiadomości - Dr Jan Kwaśniewski.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #293 : 2013-10-24, 08:16:50 »

...
I "dalsze badania nie są konieczne", jeśli dysponuje się stosowną wiedzą, którą opublikował do powszechnej wiadomości - Dr Jan Kwaśniewski.  Cool

FAKT! Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #294 : 2014-04-12, 12:48:03 »

Czytam sobie o lanosterynie
http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/summary/summary.cgi?cid=246983
I wpadłem na kilka informacji o cholesterynie, jak dawniej nazywano cholesterol.
Jest go około 150 g w ciele przeciętnego człowieka, ma niewiele wspólnego z lipoproteinami występującymi we krwi, nazywanymi "cholesterolem" Very Happy
Jeden hodowca owiec mówi to samo co nasz Admin, że zawartość cholesterolu i puryn w pokarmie, jest najlepszym wyznacznikiem wartości odżywczej, a nie jakieś tam witaminy i minerały... Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #295 : 2014-04-12, 13:54:15 »

Ten pasterz wie co mówi!  Cool
Ciekawe jak do tego doszedł?  Rolling Eyes
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #296 : 2014-04-12, 14:40:35 »

Ten pasterz wie co mówi!  Cool
Ciekawe jak do tego doszedł?  Rolling Eyes
Jakiś Nowozelandczyk.
Nie wiem, ale dzisiaj rzadko można coś takiego usłyszeć.
Prosty człowiek, ale nie prostak.
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #297 : 2014-04-20, 17:37:12 »

Jajka to dla wielu... zabójczy cholesterol, którym strachliwych straszą lekarze.  Very Happy

Na "Medonet",  pod artykułem pt. "Podwójne oblicze cholesterolu" http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,pokaz-slajdow,359949,1,podwojne-oblicze-cholesterolu,index.html
przeczytałem taki oto komentarz:

Prawda o cholesterolu
~lekarz 
 
23 kwi 13, 19:39

Mit nr 1: Ludzie, którzy maja wysoki poziom cholesterolu, są bardziej podatni na atak serca.
Prawda: Młodzież oraz ludzie w średnim wieku, u których poziom cholesterolu przekracza 350, znajduja się tak naprawde w takim samym zagrożenia jeżeli chodzi o zawał, jak ludzie, u których ten poziom jest znacznie poniżej tego pułapu.Natomiast dla mężczyzn w wieku dojrzałym oraz dla wszystkich kobiet, niezaleznie od wieku, wysoki cholesterol wpływa pozytywnie na długość życia.

Mit nr 2: Cholesterol i tłuszcze nasycone zatykaja tętnice.
Prawda: Tak naprawdę ilość cholesterolu i nasyconych tłuszczy w tetnicach nie stanowi dla nich samych żadnej przeszkody, żadnego problemu. To co istotnie sie na nich osadza to wapń, który następnie ulega utwardzeniu i to jest rzeczywistą przyczyną problemów. Natomiast kwasy tłuszczowe zostają rozłożone.

Mit nr 3: Spożywanie pokarmów bogatych w nasycone tłuszcze i cholesterol powoduje wzrost poziomu cholesterolu we krwi i naraża nas na zawał serca.
Prawda: Przeprowadzono w tym kierunku wiele naukowych badań i jak do tej pory, absolutnie ŻADNO z nich nie potwierdza, jakoby istniał jakiś związek pomiędzy w/w elementami diety, a zawałem. Dowodem na poparcie tej tezy, moga być natomiast Amerykanie, którzy w pewnym momencie pod wpływem ostrzeżeń dietetyków zredukowali znacznie ilość tłuszczów i cholesterolu w diecie, czego wynikiem był-paradoksalnie- wzrost liczby zawałów.

Mit nr 4: Leki obniżające poziom cholesterolu uratowały wielu ludziom zycie.
Prawda: Dwa ostatnie eksperymenty, przeprowadzone na ponad 10 tys. osobach, dowodzą iż leki te nie wpłynęły na poprawę stanu zdrowia pacjetów, ani tym bardziej na ich wyleczenie się.

Mit nr 5: Kraje, w których dieta mieszkańców opiera sie głównie na tłuszczach zwierzecych i cholesterolu, notuje się ogromne ilości zawałów.
Prawda: Mamy wiele wyjatków od tej "reguły". Chociażby Hiszpania, Szwajcaria czy Francja, gdzie spozycie w/w stanowi wieksza część jadłospisu. Widzimy zatem, że takie połączenie składników NIE JEST przyczyną, dla której co roku odnotowuje się horendalną ilość zawałów. Dowodem sa kraje wysoko rozwiniete i bogate, gdzie ludzie- paradoksalnie- spozywaja dużą ilość pokarmów pochodzenia zwierzecego, odnotowuje się mase innych czynników, które maja wpływ na częstotliwość ataków serca.

Teraz proponuję przejść do informacji, które pomogą nam w przyszłości uniknąć problemów z sercem:

Większość znanych leków obnizających poziom cholesterolu działają poprzez zablokowanie enzymu, który odpowiada za powstanie cholesterolu w wątrobie (tzw. enzym HMG-CoA). Te "blokady" enzymu, zwane "statynami", sprzedawane sa jako m.in. Zocor, Pravacol, Lipitor, itp.
Najwiekszym skutkiem ubocznym ich zażywania jest osłabienie i stopniowa utrata mięśni. Dzieje sie tak w jednym przypadku na trzy.Inne konsekwencje to: bóle mięśni, pleców, bóle piety czy kłopoty z wyraźnym mówieniem. To ostatnie związane jest z interferencją statyn z koenzymem Q10 niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Często jednak na objawienie sie pełnej gamy tych skutków musimy czekąć około 3 lat od rozpoczecia "leczenia", ponieważ są to leki z grupy działania z "opóźnionym zapłonem". Na szybsze ich doswiadczenie moga liczyć jednakże bardzo aktywni ludzie, u których ze wzgledu na tryb zycia, większość procesów zachodzi szybciej.
Niewydolność serca: ta ciężka choroba również podwoiła liczbe swoich ofiar od czasu wprowadzenia "cudownych" leków obnizających poziom cholesterolu na rynek. Jak wiemy, serce to mięsień, który wymaga bogatych dostaw koenzymu Q-10.
Polineuropatia: choroba objawiająca się uczuciem mrowienia i bólem w dłoniach i stopach oraz problemami z chodzeniem, to kolejny skutek uboczny zazywania statyn. Sama choroba czesto okreslana jest "choroba wieku starczego", tymczasem nikt nie wini leków...
Uszkodzenie świadomości: wielu pacjentów doświadczyło kłopotów z pamięcią i umysłowego wyczerpania, w skrajnych przypadkach nawet "czarnych dziur" w pamięci (amnezja). Objawy te zgłaszali często piloci, czy osoby które zawodowo zajmowały sie prowadzeniem maszyn czy samochodu.
Rak: Bardzo wiele badań z wykorzystaniem gryzoni dowodzi, że mają one wpływ na powstanie raka.Większość prób na szybkość rozrostu nowotworu, nie jest przeprowadzana wystarczajaco długo, aby móc podac wymierne dane. Jednak przeprowadzono takie badanie na kobietach, które cierpiały na raka piersi. Udowodniono, że szybkość rozrostu komórek rakowych u kobiet, które brały statyny przewyższała szybkość jego rozrostu u kobiet nie stosujacych leku o blisko 1500% !
Depresja: Na ten temat przeprowadzono wiele studiów i wszystkie zgadzaja sie co do jednego: niski poziom cholesterolu ma niebagatelny wpływ na rozwój tej choroby.

Teraz wypadałoby odpowiedziec sobie na następujace pytanie: Jeżeli rzeczywiście to nie cholesterol odpowiada za kłopoty z sercem to CO?

Wielu naukowców wysnuło na ten temat wiele przekonujących teorii na podstawie swoich obserwacji istnej epidemii zawałow w społeczeństwach zachodnich. Oto kilka z powodów:

brak witaminy A i D - w latach 30-tych, Weston A. Price, zaobserwował, że ilość odnotowanych ataków serca wzrastała, w okresach kiedy ilość rozpuszczalnych w tłuszczu witamin, zawartych w lokalnej produkcji masle, zmalała.
brak witaminy B-6 i B-12 oraz kwasu foliowego - wykazano jednoznacznie, że te braki prowadzą do wzmożonego poziomu homocysteiny- substancji w duzej mierze odpowiedzialnej za zawał.
tłuszcze "trans"- wielu naukowców wykazało szkodliwość tego typu tłuszczów na zdrowie i kondycje serca; w przeciwnieństwie do tłuszczów nasyconych, które na wiele sposobów nas przed chorobami serca chronią
ubytki w minerałach - w szczególności niedobory magnezu, miedzi i wanadu maja wpływ na osłabienie kondycji serca
pasteryzacja mleka - tego chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyc Wink
stres - pozbawia organizmu wielu odzywczych składników, tym samym jest jednym z głównych czynników wpływających na zawał

w takim razie: Co nalezy robić, aby zminimalizować ryzyko ataku serca?
Przede wszystkim, nie martw sie o swój cholesterol. stres związany z zamartwianiem sie, może prowadzic do zawału serca. Wink

a tak całkiem powaznie to należy:
-wyeliminować szkodliwe dla serca leki, przede wszystkim rzeczone STATYNY
- unikać jedzenia wysokoprzetworzonego oraz produktów zawierajacych tłuszcz trans oraz przetwarzanych chemicznie olejów roślinnych
- spozywać mięso, tłuszcz oraz podroby, głównie zwierząt trawożernych
- jeść dużo "owoców morza"
- unikac odzywek proteinowych, chudego miesa, SAMYCH białek kurzych (bez żółtka), mleka odtłuszczonego (Konsumpcja oparta na wysokobiałkowych produktach przy wykluczeniu składników odzywczych dostarczanych do ustroju wraz z tłuszczem zwierzecym, to prosta droga do zawału)
-jeść wątróbke conajmniej raz w tygodniu, aby zapewnic sobie odpowiednie ilości wit. B6, B12, kwasu foliowego, żelaza i miedzi
-nie żałowac sobie masła i oleju wątrobianego (tran) w celu zaopatrznenia orgaznizmu w niezbedne wit. A i B
- utrzymywać odpowiednia wagę; precz z nadwagą! Wink
- angażowac się w ćwiczenia i treningi na świeżym powietrzu
...i oczywiście nie palic ;D
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #298 : 2014-04-20, 18:01:20 »

Ja Cię, a Certyfikat z OSO ma ten lekarz?  Rolling Eyes  Wink
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #299 : 2014-04-20, 18:08:58 »

By miał, by pokazał. Chyba, że nie lubi się chwalić.
Skromność, to też cnota.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.