forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-08, 11:39:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
661120 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 29 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: JacekG69
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  moje ''żywienie optymalne (?)''
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: moje ''żywienie optymalne (?)''  (Przeczytany 91580 razy)
kangur
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #40 : 2011-10-13, 00:17:07 »

Ale ja prosilem o zdjecie z lampa blyskowa, a nie o patrzenie w lustro.

No!
I to zdjęcie z mikroskopu elektronowego...  Laughing Laughing Laughing

Moze byc zrobione mikroskopem USB. Razz
Wojtus, chloptysiu zajmij sie czyms pozytecznym, a nie stukaniem paluszkami w klawiature. Nie glosowales, bo pewnie jeszcze nie dorosles do tego.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #41 : 2011-10-13, 06:52:43 »

kangurku,
nie ma to jak projekcje internetowocerebralne...  Laughing Laughing Laughing
W pewnym wieku to lepsze od sexu, nie?  Wink Mr. Green
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #42 : 2011-10-13, 07:27:01 »

projekcje internetowocerebralne... 

W zasadzie "projekcja webcerebralna" brzmi lepiej!  Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #43 : 2011-10-13, 11:19:30 »

kangurku,
nie ma to jak projekcje internetowocerebralne...  Laughing Laughing Laughing
W pewnym wieku to lepsze od sexu, nie?  Wink Mr. Green

Wojtus.
Idz do KOCS-u i sie nie wtracaj tam gdzie nie trzeba, dzieciaku.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #44 : 2011-10-13, 11:54:14 »

Zgoda!
Ale ty przestań trolllować na tym forumie.  Confused
Idź sobie pogadaj z MiTomaństwem!  Very Happy
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #45 : 2011-10-13, 13:25:12 »

Panowie !! nie zahowójcie siem jak .....
Zapisane
gniewko
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #46 : 2011-10-15, 16:39:14 »

Zgoda!
Ale ty przestań trolllować na tym forumie.  Confused
Idź sobie pogadaj z MiTomaństwem!  Very Happy

Wedle słów doktora Kwaśniewskiego człowiek na diecie optymalnej nabiera rozumu. Jednak nie...  Sad
Zawsze znajdzie się jeden taki, co musi siać ferment. Sad
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #47 : 2011-10-15, 16:44:56 »

 Very Happy
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #48 : 2011-10-17, 12:59:40 »

        Witam Wszystkich Forumowiczów !
    Słabo się znam na internecie, ale chciałabym pomóc Krzychowi100, Afmfie i Gniewkowi w rozpoznaniu przyczyn dolegliwości i braku oczekiwanych efektów na Ż.O. Bez porady lekarza optymalnego pewno się nie obędzie, ale warto też wspólnie poszukać przyczyn w odchyleniach od pełnej poprawności w żywieniu.
    Zacznę od tego, że poprawnie stosowane Ż.O. nie owocuje dolegliwościami i jest jedynym żywieniem przy którym cofają się prawie wszystkie choroby. Prawdopodobnie dlatego jest tak uparcie przemilczane. Choć sama przeżyłam nawrót wyleczonej 13 lat temu miażdżycy stóp, to nie zmieniam zdania na temat ozdrowieńczego charakteru Ż.O., bo nawrót choroby miał postać poronną i przy tym samym Ż.O. poronna postać miażdżycy też się cofnęła. Mój brat zmarł w wieku 43 lat, w dwa lata po amputacji nogi z powodu miażdżycy stóp.
    Optymalnie żywię się już 15 rok i od 13 lat tj od wyleczenia się z miażdżycy stóp czytam wszystko "co się ukazuje" i co wcześniej wydano na temat żywienia, żywności i technologii przyrządzania potraw. Niektórzy mają mi "za złe", że zajmuję się witaminami. Jak mam się nie zajmować witaminami, skoro autorzy VI wydania BIOCHEMII HARPERA(2008r) piszą, że jedną z przyczyn miażdżycy są niedobory witamin B6, B9 i B12. Przy niedoborze choćby jednej z tych witamin podnosi się we krwi poziom aminokwasu homocysteiny, która działa na ścianki naczyń krwionośnych jak papier ścierny. Dość straszenia. Powtarzajmy sobie: przy poprawnie stosowanym żywieniu optymalnym nie zabraknie żadnej witaminy i żadnego składnika nie będzie za dużo ani za mało.
     Wracam do Krzycha100.
   
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #49 : 2011-10-17, 14:53:49 »

C.d. Przepraszam, komputer nie chciał przyjąć podpowiedzi dla Krzycha 100 w jednym wydaniu. Nie ukrywam Krzychu 100, że objawy o których pisałeś rok temu i obecnie są niepokojące. Wstępnie chcę zauważyć, że choć wątroba wieprzowa i żółtka jaj są najlepsze, to po pierwsze nic nie jest dobre w nadmiarze, a po drugie przy smażeniu i gotowaniu tych produktów w dużej mierze znikają z nich witaminy B1 i B9. Oprócz tego obydwa te produkty dostarczają znacznych ilości gotowego kwasu arachidonowego, który jest organizmowi bardzo potrzebny, ale występując w nadmiarze może wywoływać stany zapalne w różnych narządach. Rzeczą lekarza optymalnego może być ustalenie, czy przyczyną bólów mięsni  barków i rąk jest stan zapalny.
     Drugie spostrzeżenie: wątroba wieprzowa może zawierać 3 razy tyle witaminy A ile zawierała 30 lat temu, czyli 39100 mikrogramów w 100 g produktu zamiast 13000 mikrogramów.Jeżeli ugotujesz gulasz z 0,5 kg wątroby i zjesz go w ciągu 3 dni, to zyskujesz 5 x 39100= 195500 mikrogramów nadwyżki witaminy A. Norma dzienna wit. A wynosi 800 mikrogramów dla kobiety i 1000 mikrogramów dla męzczyzny. Należy uwzględniać około 30% straty witaminy przy przyrządzaniu potraw.Nadmiar witaminy A kumuluje się głównie w wątrobie ,co utrudnia jej pracę, powoduje nawet obrzęk wątroby i złe samopoczucie. Stany zapalne też mogą być spowodowane przez nadmiar witaminy A.
      Nie jest winą dr Jana Kwaśniewskiego, że hodowcy trzody chlewnej dodają wit. A do paszy, dla przyspieszenia przyrostu masy mięśniowej zwierząt. Stąd jej potrójna ilość w wątrobie wieprzowej. Przyczyną
utraty apetytu mogą być zarówno niedobory witamin B1, B7, B9, jak też nadmiar witaminy A. Ciąg dalszy  nastąpi.s
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #50 : 2011-10-17, 17:41:28 »

To są zaniżone dawki witaminy A . Zajmuję się tym na co dzień i można śmiało przyjmować 50 000 j.m na dzień.
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #51 : 2011-10-17, 18:37:57 »

     C.d. Podpowiedź dla Krzycha 100. Z literatury naukowo-medycznej wynika, że bezsenność może być spowodowana niedoborem witamin B1, B3, i B7 oraz magnezu, podobnie nerwowość - niedoborem B1 i magnezu. Jak widać witaminy i minerały jawią się jako ważne regulatory przemiany materii i czynniki wpływające na samopoczucie. Krzychu 100, mam dla Ciebie propozycję. Czy zechcialbyś przeczytać niektóre rozdziały z poradnika na temat Ż.O. i ocenić czy np rozdział pt."Jnformacje wstępne ułatwiające zrozumienie żywienia optymalnego" - jest pomocny i przydatny? Mógłbyś też spojrzeć na przykładowe jadłospisy na czas po przebudowie przemiany materii i porównać z Twoimi jadłospisami. Przy Twoim wzroście (198cm?) do każdego dziennego jadłospisu należałoby dodać 2 całe jajka lub  porcję mięsa(wędlin) z zawartością około 10 g białka. Mnie przychodzi odjąć 10 g białka, przy 160cm wzrostu.
    Nie radzę posługiwać się kalkulatorem optymalnym, bowiem kalkulatory nie odróżniają białka zwierzęcego od roślinnego, węglowodanów przyswajalnych od nieprzyswajalnych i programują 1g białka na kg masy ciała. Tymczasem autorzy VI wydania BIOCHEMII HARPERA ustalili, że prawidłowa ilość białka to 0,6g/kg masy ciała, co w moim przypadku oznacza 60 x 0,6=36 g białka dziennie. Zjadam 36 - 40 g białka dziennie i jestem zdrowa. Dokładne liczenie węglowodanów, wyłącznie przyswajalnych przydatne jest przy leczeniu cukrzycy, padaczki, nowotworów. Napisz czy chcesz przejrzeć poradnik, wyślę Ci w ramach promocji.

Pozdrawiam       Wanda

Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #52 : 2011-10-17, 18:57:13 »

Do stwierdzenia nadmiaru lub niedoboru czegokolwiek w organizmie służy przeważnie badanie biochemii krwi.
Bez niego to "wróżenie z fusów" niestety jest...  Sad
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #53 : 2011-10-18, 07:20:29 »


      Nie jest winą dr Jana Kwaśniewskiego, że hodowcy trzody chlewnej dodają wit. A do paszy, dla przyspieszenia przyrostu masy mięśniowej zwierząt. Stąd jej potrójna ilość w wątrobie wieprzowej. Przyczyną


Witamina A powoduje szybsze przyrosty mięśniowe
? Bardzo interesujące. Czy mogłabyś podać źródło dokumentujące to stwierdzenie.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #54 : 2011-10-18, 07:39:15 »

To są zaniżone dawki witaminy A . Zajmuję się tym na co dzień i można śmiało przyjmować 50 000 j.m na dzień.

A do tego zatrucie witaminą A występuje u nas w kraju tylko u dzieci i tylko w wyniku przedawkowania pigułek.
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #55 : 2011-10-18, 09:29:47 »

Cytuj z: Dasna 2011.10.17 o 17:41:28
To są zaniżone dawki witaminy A. Zajmuję się tym na co dzień i można śmiało przyjmować 50000 j. m. na dzień
Cytuj z: Dasna  Dzisiaj o 07:20:29
Witamina A powoduje szybsze przyrosty mięśniowe? Bardzo interesujące. Czy mogłabyś podać źródło dokumentujące to stwierdzenie.
Cytuj z: Wojciech S  2011.10.17 o 18:57:13
Dasna, z jakiego źródła i z którego roku pochodzi informacja, że można zjadać 50000 j.m. witaminy A? Unikam podawania normy witaminy A w jednostkach międzynarodowych (J.M.), bo to wymaga przeliczeń, co stanowi dodatkowe utrudnienie.
1000 mikrogramów wit.A = 3300 J.M. Podana przeze mnie norma 1000 mikrogramów dla mężczyzny i 800 dla kobiety pochodzi z dwóch źródeł: "Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw" H.Kunachowicz i wsp. PZWL 1999 i "Wielkie tabele witamin i składników mineralnych" prof.dr I.Elmadfy i D.Fritzsche, MUZA SA Warszwa 1999. Nie jest mi znana informacja o zmianie normy dziennej witaminy A. Ciąg dalszy nastąpi.s
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #56 : 2011-10-18, 10:19:35 »

Cytuj z: Dasna 2011.10.17 o 17:41:28
To są zaniżone dawki witaminy A. Zajmuję się tym na co dzień i można śmiało przyjmować 50000 j. m. na dzień
Cytuj z: Dasna  Dzisiaj o 07:20:29
Witamina A powoduje szybsze przyrosty mięśniowe? Bardzo interesujące. Czy mogłabyś podać źródło dokumentujące to stwierdzenie.
Cytuj z: Wojciech S  2011.10.17 o 18:57:13
Dasna, z jakiego źródła i z którego roku pochodzi informacja, że można zjadać 50000 j.m. witaminy A? Unikam podawania normy witaminy A w jednostkach międzynarodowych (J.M.), bo to wymaga przeliczeń, co stanowi dodatkowe utrudnienie.
1000 mikrogramów wit.A = 3300 J.M. Podana przeze mnie norma 1000 mikrogramów dla mężczyzny i 800 dla kobiety pochodzi z dwóch źródeł: "Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw" H.Kunachowicz i wsp. PZWL 1999 i "Wielkie tabele witamin i składników mineralnych" prof.dr I.Elmadfy i D.Fritzsche, MUZA SA Warszwa 1999. Nie jest mi znana informacja o zmianie normy dziennej witaminy A. Ciąg dalszy nastąpi.s
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #57 : 2011-10-18, 10:34:25 »

Oficjalna zmiana nie nastąpiła , bo nikomu to nie na rękę. Dane z 2011 roku podają , ze 300 000 j.m dziennie stosuje się na w Teksasie  do leczenie chorych na raka a także wysokimi dozami witaminy D.Przy białaczce po 20 latach stosowanie 50 000 j.m wit A nie ma nawrotów choroby.
W marcu będzie Konferencja w Polsce  to mogę przedstawić inne dane.
Przedstawiasz dane oficjalne. Dane oficjalne także osadzają dietę dr Kwaśniewskiego jako szkodliwą.
Ja na Ukrainie stosuję dawkowanie 100 000 j.m dziennie w formie palmitynianu retinylu np. przy normalizacji pracy gruczołów łojowych. Po prostu normalnie w aptece można kupić witaminę A w takiej dawce w postaci palmitynianu retinylu.
Ty piszesz o jakich formach chemicznych? O retinolu? octanie retinylu? czy czystym retinolu?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70643


Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #58 : 2011-10-18, 10:35:02 »

Pani Wando Sławek, jeśli chce Pani cytować czyjąś wypowiedź, to można kliknąć na napis "Cytuj" (na niebieskim tle w prawym, górnym rogu wypowiedzi osoby, którą chcemy zacytować).
Po tym jak umieści się cytat piszemy swoją wypowiedź. Dobrze jest też kliknąć "podgląd" przed wysłaniem swojej wiadomości.
Początki są trochę trudne, wiem coś o tym...  Cool Very Happy
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: moje ''żywienie optymalne (?)''
« Odpowiedz #59 : 2011-10-18, 10:47:15 »



Witamina A powoduje szybsze przyrosty mięśniowe
? Bardzo interesujące. Czy mogłabyś podać źródło dokumentujące to stwierdzenie.

Cytuj
Amongst these recommendations, the Panel proposed setting a
level for fattening pigs at around half the current amount allowed by EU
legislation.
 
Zrodlo:
http://www.adiveter.com/ftp/noticies/N4060209.pdf
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.