forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-21, 11:55:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
661954 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  PRASÓWKA
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 ... 328 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PRASÓWKA  (Przeczytany 1822093 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4480 : 2023-06-14, 20:38:51 »

............
Forma "wywiadu" nie odpowiada mi, bo zbyt wiele wątków mi ucieka, zapomniałem wspomnieć na przykład o pladze "warstwy ozonowej", co miała zmieść ludzkość kilka dekad temu, ale dzięki "naukowcom" i "ograniczeniu gazów cieplarnianych" zapobieżono tej katastrofie - przypominam, że ilość powstającego ozonu jest uzależniona głównie od aktywności Słońca, a nie "ilości freonu w atmosferze"... Wink
No i jeszcze o sztucznym wpędzeniu w niepotrzebną suplementację wit.d, ale to kompletnie osobny temat, choć powiązany ze Słońcem, statynami i kremami "z filtrem", o czym wielokrotnie tu wspominałem.
Nie lubię spontanicznych występów na żywo...  Sad

To może lepsze by były samodzielne wykłady, do których można nawet przygotować "ściągawkę" z tematami, aby nic nie umknęła... Cool  Very Happy
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17230


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4481 : 2023-06-14, 20:44:56 »

............
Forma "wywiadu" nie odpowiada mi, bo zbyt wiele wątków mi ucieka, zapomniałem wspomnieć na przykład o pladze "warstwy ozonowej", co miała zmieść ludzkość kilka dekad temu, ale dzięki "naukowcom" i "ograniczeniu gazów cieplarnianych" zapobieżono tej katastrofie - przypominam, że ilość powstającego ozonu jest uzależniona głównie od aktywności Słońca, a nie "ilości freonu w atmosferze"... Wink
No i jeszcze o sztucznym wpędzeniu w niepotrzebną suplementację wit.d, ale to kompletnie osobny temat, choć powiązany ze Słońcem, statynami i kremami "z filtrem", o czym wielokrotnie tu wspominałem.
Nie lubię spontanicznych występów na żywo...  Sad

To może lepsze by były samodzielne wykłady, do których można nawet przygotować "ściągawkę" z tematami, aby nic nie umknęła... Cool  Very Happy
Plus ewentualne pytania zewnętrzne? Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4482 : 2023-06-14, 20:52:20 »

Wolę pisać, bo zawsze w pisanym można A na mA - nawet po latach poprawić!   Shocked Wink
A jak się już powie TB, to trzeba "w panice" się poprawiać na TWh ... Wink
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56102


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4483 : 2023-06-14, 21:15:03 »

I właśnie dlatego dobrze się to ogląda, w przeciwieństwie do dklepywania tekstu z promptera jednym ciągiem, jak u niektórych.  Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17230


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4484 : 2023-06-14, 21:56:09 »

Wolę pisać, bo zawsze w pisanym można A na mA - nawet po latach poprawić!   Shocked Wink
A jak się już powie TB, to trzeba "w panice" się poprawiać na TWh ... Wink
Najgorzej to z Tera-majtami omylić  Laughing . Ale spoko póki motywu generalnego się nie zgubi z pierdółek powodu. Smile
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4485 : 2023-06-15, 09:42:23 »

Ilościowo?
Wygląda to tak: już w żwaczu na 1 wymoczka przypada 1000 bakterii, ale masa 1-go wymoczka odpowiada masie 1000 bakterii, czyli już w żwaczu jest 50% białka zwierzęcego na 50% roślinnego, a im bliżej trawieńca tym więcej białka zwierzęcego, przy czym przed trawieńcem przyjmuje się, że od 70 do 90% białka stanowi białko drobnoustrojów, a reszta to białko paszy (od 10 do 30%) - zależnie od paszowego systemu chowu. Ale - zawsze musi być jakieś ale... Wink
Stwierdzono, że skład ilościowy i jakościowy drobnoustrojów w żwaczu jest stały, a w sprzyjających warunkach w ciągu godziny przybywa około 8% ich masy co dobowo daje 200% stanowiąc tyle białka, ile przeżuwacz potrzebuje na byt i produkcję. Z badań wynika, że przez trawieniec do dwunastnicy trafia pełnowartościowe biało składające się z pełnej gamy aminokwasów - dlatego u przeżuwaczy nie ma pojęcia "aminokwas egzogenny" w paszoznawstwie - nazywa się to "aminokwas ograniczający", przy czym za Klopfenstein i wsp.*: "Jakość syntezowanego białka w żwaczu w dużym stopniu zależna jest od funkcjonowania wymoczków i ich dalszego namnażania w księgach". Do tego stwierdzono, że "białko tworzone przez mikroorganizmy żwacza ma zupełnie inny skład aminokwasowy niż niskiej wartości białko roślinne podawane w paszy i utrzymuje stały skład niezależnie od składu aminokwasowego dawki pokarmowej".

Dla uproszczenia pomijam kompletnie przemiany azotu białkowego paszy w żwaczu do NH3 (około 10% z białka paszy wchłaniane jest do krwi w postaci amoniaku, trafia do wątroby i tam w całości jest wykorzystany do aminacji kwasów na aminokwasy. Podam tylko za Ruszczycem, że doświadczenie Virtanena i Ettala z 1966r. udowodniło, że związki azotowe niebiałkowe mogą w całości zastąpić białko w dawce pokarmowej nawet u wysokowydajnych krów. I że doświadczalne znaczne ograniczenie wody pitnej u przeżuwaczy powoduje "wymieranie" wymoczków prowadzące do silnych zaburzeń przemian białkowych u krów.

* Klopfenstein T.J., Purser D.B. and Tyznik W.J.: J. Anim. Sci. 24, 3, 900, 1965. - wyjątkowo podaję autora, bo to ważna informacja!

Przy okazji pozdrawiam z podziwem wszystkich Wegetarian! Co za dzielni ludzie, że tak się poświęcają dla reszty padlinożernych przeżuwaczy i innych zwierząt. Wink
Jeśli kogoś temat głębiej zainteresował, to polecam pdf-y z googla - fraza "trawienie białka paszy u przeżuwaczy" - chyba powinno coś ciekawego się pojawić.
Fiu Fiu! Exclamation A niech mnie...  Wink  Wpisuję tą "wewnętrzną hodowlę" na listę białek istotnych proporcjonalnie. Natychmiast! Cool

Ale tak to działa jak się ma trzy przedżołądki, a nie sam "trawieniec"... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4486 : 2023-06-15, 10:06:49 »

Trzeba by było USG zrobić... Laughing Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4487 : 2023-06-15, 10:21:42 »

Miałem wspomnieć jeszcze o pofermencie jako doskonałym nawozie - oczyszczonym z "toksyn" - np.: glifosatu - bardzo łatwo się rozkłada w przedżołądkach i komorze fermentacyjnaj do wody, fosforanów, etanolu, bo to kwas fosforowy z "ogonkiem" organicznym, ale naukowcom "wyszło" że przy dawce dwieście razy przekraczającej normę - jest rakotwórczy, a nawet miesza w ludzkich genach!  Cool
Poferment jako nawóz jest ok, bo nie śmiedzi jak np. gnojowica, do tego wiąże jony "zdrowych" metali w chelaty, które są łatwiej przyswajalne dla roślin. Znanymi chyba wszystkim chelatami są chlorofil u roślin wiążący chelatacyjnie Mg i hemoglobina wiążąca chelatacyjnie Fe u zwierząt...
Ale "na żywo" kompletnie mi to z głowy wypadło!  Sad
Słyszałem niedawno od znajomego, że mu "czyszczą żyły" ze złogów miażdżycowych jakimś chelatem... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4488 : 2023-06-15, 12:08:38 »

Mam wrażenie, że wiedzę jaką tutaj podajesz wykorzystują osoby z "branży" biochemicznej, albo zoologicznej, albo jeszcze innej... Cool I dobrze, byleby nie podpisywali tego swoim nazwiskiem... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17230


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4489 : 2023-06-15, 13:11:22 »

Ale tak to działa jak się ma trzy przedżołądki, a nie sam "trawieniec"... Wink
Jak nie jak tak?! Shocked Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17230


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4490 : 2023-06-15, 13:15:31 »

Mam wrażenie, że wiedzę jaką tutaj podajesz wykorzystują osoby z "branży" biochemicznej, albo zoologicznej, albo jeszcze innej... Cool I dobrze, byleby nie podpisywali tego swoim nazwiskiem... Rolling Eyes
Wszystko co się poda publicznie, a nawet prywatnie, może i jest wykorzystywane przeciwko narodom. Tak działa obecnie system kradziejsko paserski IT banko-korpo (by $rockefeller & $rothschild).
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4491 : 2023-06-22, 19:35:42 »

Profilaktyka zdrowotna oparta na Wiedzy... Very Happy

https://pl1.tv/title/profilaktyka-zdrowotna-w-oparciu-o-wiedze/
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4492 : 2023-06-22, 19:46:47 »

 Very Happy
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56102


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4493 : 2023-06-22, 20:05:51 »

No i fajnie.  Very Happy
Pełna zgoda z Panem Piotrem.  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4494 : 2023-06-22, 20:15:27 »

Jasne.  Very Happy
Oby więcej takich!
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4495 : 2023-06-22, 22:35:41 »

 Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4496 : 2023-07-03, 12:55:36 »

Żywienie Optymalne czas wprowadzić...

Starszy Doradca Żywienia Optymalnego - Pani Anna Kazuba - "wywołana do tablicy"  Very Happy

https://pl1.tv/title/zywienie-optymalne-czas-wprowadzic/
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4497 : 2023-07-03, 14:53:54 »

 Very Happy
Świetnie.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24422


WWW
Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4498 : 2023-07-03, 15:00:49 »

Może nowy wątek typu: pl1tv - bo materiały fajne, a rozmywają się w natłoku "PRASÓWKI"... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: PRASÓWKA
« Odpowiedz #4499 : 2023-07-03, 15:23:48 »

Świetny pomysł! Very Happy Też o tym pomyślałam. Już tych filmów "trochę" jest, i ciężko będzie je znaleźć... Rolling Eyes

A Pani Ania Kazuba jak zawsze profesjonalnie i ciekawie się wypowiada.  Very Happy
Zapisane

Strony: 1 ... 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 ... 328 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.