forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:27:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Cos nie tak.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cos nie tak.  (Przeczytany 49656 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #40 : 2007-11-22, 23:33:41 »

W istocie wiecej o "wynalazkach" w zakresie obserwacji żywieniowych na tym forum się nie da powiedzieć.
Lekarko, da się powiedzieć. Jak naprawdę chcesz coś powiedzieć, to mówisz. Z twoich rad korzystają ci, co chcą skorzystać.
Nie mozesz jednak oczekiwać, że wszyscy będą klaskali. Dałaś sobie nick "lekarka" na forum Jana Kwaśniewskiego, a to do czegos zobowiązuje. Gdybyś miała nick np. Bufor, twoje wypowiedzi nie byłyby tak zobowiązujące. Mozna byłoby dowoli dyskutować. Tymczasem ty, niejako w imieniu JK, również jako doradca żywieniowy, wypowiadasz się, modyfikując zasady DO. Chyba nie uzgadnialas tego z Janem kwasniewskim?
To takie trochę bezkrytyczne zachowanie. W dodatku twoje podopieczne bardzo namolnie ciebie narzucają innym.

Poza tym nie mam nic do twoich rad.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #41 : 2007-11-23, 01:22:09 »

Rady, ja to określiłaś "najważniejszej osoby -lekarki" ograniczają się do rotowania mlecznych i ograniczania zbóż, a w porywach stosowanie "dobrcy i złych produktów",

I zalecanie jednegp pr. bogatobiałkowego na dobę  Very Happy.

No ja mysle, ze kazdy wie kto jest najwazniejszym czlowiekiem na forum! Smile
Wedle mojej wiedzy tym czlowiekiem jest TOAN, gdyby nie ON, nie byloby forum
i NAS forumowiczow, portal na pewno by istnial bez naszego udzialu i rozwijalby sie,

jednak forum bez "zywych niezaleznych osob" byloby "zimne jak trup" albo cos na ksztalt "forum matiego",
nie jestem do konca przekonany czy fundator tego forum tego wlasnie pragnie. Smile

Moim zdaniem Kodar "szanuje i podziwia" Dr. Kwasniewskiego i jego "mlodsza kolezanke po fachu"
Dr. Ewe(lekarza optymalnego z wlasciwym certyfikatem). Oczywiscie lekarka udziela "informacji"
na temat konkretnych zapytan z dziedziny "kontrowersji" na styku medycyny "ustwowej"
i wiedzy wynikajacej wprost z nauk podstawowych Biochemii, Biofizyki itp.

Dobre pytanie to: co lepsze - "postulaty matiego" czy "informacje lekarki"
co lepsze obecnosc forumowicza(lekarza optymalnego) czy umyslowo chorego "naturszczyka matiego". Shocked Shocked Confused Confused

Co lepsze forum z Elmo, Kodar, Malgo35, Morgano i inni czy przedstawienie "drewnianych kukielek" Shocked Shocked Cool Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #42 : 2007-11-23, 01:38:29 »

................Książka lekarki to zaledwie cząstka wiedzy Jana Kwaśniewskiego.............

Ja bym napisal: Dr. Jana Kwasniewskiego.

Malgo35, aby wypowiadac sie w kwestii oceny "wiedzy" lekarzy medycyny
wypadaloby byc co najmniej szeregowym lekarzem medycyny.

Inaczej sa to goloslowne "planktoniczne" belkoty
zazdrosnej "niespelnionej edukacyjnie" samiczki.    Shocked Cool Cool Cool Cool Cool

hle, hle hle Laughing Laughing Laughing Laughing

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #43 : 2007-11-23, 09:16:46 »

Grizzly, czy bardzo jestes zadowolony ze swojej wypowiedzi?

Cytuj
Ja bym napisal:...
I tak trzymaj. Pisz tak, jak byś napisał, a nie jak zacietrzewiona, nieodpowiedzialna, egocentryczna nastolatka.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #44 : 2007-11-23, 13:34:05 »

Cytuj
Moim zdaniem Kodar "szanuje i podziwia" Dr. Kwasniewskiego i jego "mlodsza kolezanke po fachu"
Dr. Ewe(lekarza optymalnego z wlasciwym certyfikatem).

Grizzly suuuuuuuuper to ujeles,
wlasnie staram sie ,to na kazdym kroku podkreslic,,
a lekarka otwiera oczy ,tym niesfornym,ktorzy cos w diecie partacza,albo z wlasnej  winy albo i nie,
w 2000 r.kiedy to szukalam pomocnej str.w internecie o DO J.Kwasniewskiego,czytalam wszystkie strony Irka Bielenia,oraz W.Kaniowskiego,
i niestety byly tam listy mnostwa osob,ktorym dieta jakos nie dawala rezultatow,nie wychodzila,nie pomagala,wrecz szkodzila,
sama osobiscie tez przerwalam diete,bo nie mialam szokujacej poprawy,
lecz gdybym ,wiedziala tyle,co wiem dzisiaj wlasnie dzieki lekarce,diete kontynuowalabym dalej Smile
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #45 : 2007-11-24, 16:54:40 »

malgo35, wiesz może, dlaczego inni lekarze optymalni nie wypowiadają się na tym forum ? Wystarczy, że poczytają sobie jak się traktuje Lekarkę.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #46 : 2007-11-24, 17:16:23 »

Barja, a może to przez ciebie nie chcą się tu wypowiadać lekarze? Very Happy Szukaj, a znajdziesz
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #47 : 2007-11-24, 17:48:26 »

malgo35, wiesz może, dlaczego inni lekarze optymalni nie wypowiadają się na tym forum ? Wystarczy, że poczytają sobie jak się traktuje Lekarkę.

...a, jak sie traktuje?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #48 : 2007-11-24, 17:57:18 »

malgo35, wiesz może, dlaczego inni lekarze optymalni nie wypowiadają się na tym forum ? Wystarczy, że poczytają sobie jak się traktuje Lekarkę.
Sadze, ze maja za duzo pacjentow i nie maja czasu na opowiadanie pierdol. Albo tez DO jest kolejnym sposobem zarabiania  kasy. Trzebaby wiedziec czy lekarz optymalny przyjmuje pacjentow tylko w gabinecie pod nazwa  "Arkadia",  "Lekarz optymalny", czy tez jest to  tylko jego jakas czesc dzialalnosci.
Zdarza sie, ze lekaz stosujacy DO, w Arkadi zaleca DO, bo tutaj mu wolno, na drugi etat jako lekarz rodzinny NFZ, czy tez w szpitalu - nie moze, jest to niezgodne ze sztuka lekarska, hehe. Napewno slyszeliscie o takich przypadkach.
Ja nie poradzilbym sobie z takim rozdwojeniem. Czy to sie nazywa konformizm?
Wracajac do tematu, to kiedys pewna pani dr wchodzila na chat, jej rady byly bardzo cenne.
To wlasciwie tyle co chcialem napisac.
Pozdr
maf
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #49 : 2007-11-24, 18:04:57 »

Maf, swiat jest tak zbudowany, ze zle sie zyje bez "mamony"
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #50 : 2007-11-24, 18:44:51 »

Maf, swiat jest tak zbudowany, ze zle sie zyje bez "mamony"
Tak, tylko chodzi o to czy sa jakies granice. Taka granice kazdy sam stawia, lub nie stawia. Kurcze nawet nie wiem czy to sie nazywa granica, lepsze okreslenie to "potrzeby".
Moja mama mi mowi, "Marek, zobacz, twoj szwagier kupil sobie samochod za 100 tysiecy, ladny, bedzxiesz jeszce jezdzil tym polonezem?. Ja odpowiadam, polonez spelnia moje wymagania, jezdzi.
Tak samo jest z komputerami, ja uzywalem i w tej chwili uzywam PII 333 Mhz, bo najnowszy notebok /ktory niedawno kupilem/ z Intel Centurio 2 Duo na Viscie ma problemy z neostrada. Nie potrzeba najnowszych produktow, nie potrzeba mamony.
Najwazniejsze jest to co kazdy akceptuje, jak mu sie z tym zyje. Ja teraz buduje kurnik, troche pozno /o kurach juz pisalem/. Dzisiaj kupilem gresy na posadzke do kurnika, styropian do ocieplenia. Mozna powiedziec, ze jest to kasa wydana na marne. Kurnik bedzie lepiej wygladal niz moja lazienka/nowe plytki w kurniku/. Ale jest to pasja/hobby.
Powiem tylko, ze jaja od moich zielononozek beda drogocenne. Moze wrzuce pare fotek, dzisiaj robilem ale ew. podam linka.
Pozdr
maf
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #51 : 2007-11-24, 19:28:12 »

Maf, i zostan taki, jaki jestes, bo najwazniejsze jest --BYC PO PROSTU SOBA i dobrze sie z tym czuc!

Maf, to te Twoje zielononozki jeszcze sie nie niosa?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #52 : 2007-11-24, 20:06:48 »


Maf, to te Twoje zielononozki jeszcze sie nie niosa?
Nie niosa, byc moze z powodu za krotkiego dnia, byc moze, ze nie karmie ich karma z  paszarni "dla kur niosek" co sklad tej paszy przeczytalem. Jutra klade im glazure i ocielenie. Trociny na wysciólke , naturalne, juz mam.
Zaraz /za 10 - 15 min/dam kilka fotek, podam adres.
Pozdr
maf
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #53 : 2007-11-24, 20:15:49 »

malgo35, wiesz może, dlaczego inni lekarze optymalni nie wypowiadają się na tym forum ? Wystarczy, że poczytają sobie jak się traktuje Lekarkę.

Mogę się tylko domyślać, że np mają dużo pacjentów w realu i nie muszą poszukiwać ich na forach. Dobre sie samo obroni. Mogę przypuszczać, że każdy lekarz opty dobrze rozumiejący zasady DO będzie nakłaniał swoich pacjentów do ścisłego stosowania jej zasad, nie będzie wplatał pomiędzy porady mądrości ludowej, czy budował "własnych"teorii, których efekty będzie sprawdzał na ludziach. Ewentualne błędy swoich pacjentów będzie korygował, tak żeby zachowali proporcje DO, osoby chore będzie prowadził przez najtrudniejsze 2-3 miesiące w zależności od schorzenia (cukrzyca, SM, wieńcówka), czy też sportowców lub osoby o nietypowej aktywności fizycznej.
Uważam, że lekarka na tym forum jest bardzo dobrze traktowana, jest tu kilka osób, które namietnie biją jej brawa. O takie brawa jest oczywiście najłatwiej, bo biją je najmniej rozumiejący zasady DO. Czasem czytam jakie cuda ci ludzie jadają, a żyją w przekonaniu, że się dobrze odżywiają.
Lekarka nie radzi zgodnie z DO i to jej zarzucam, jej chaotyczne, niespójne równoważniki zdań są bardziej szkodliwe niż pożyteczne. Czyta po łebkach, wyłapuje wybrane zdanie z wątku i już "wie". Kupiłam i przeczytałam jej książkę, wcześniej już pisałam ile jest warta wg mnie. Natomiast określanie jej jako "najważniejszej osoby" jest bardzo chybionym pomysłem, podobnie jak kierowanie nowych użytkowników ze strony Jana Kwaśniewskiego na stronę lekarki.
Jestem chyba jedyną na tym forum, którą drażnią jej teksty więc nie można mówić, że jest tu źle traktowana.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #54 : 2007-11-24, 20:32:31 »


Jestem chyba jedyną na tym forum, którą drażnią jej teksty więc nie można mówić, że jest tu źle traktowana.
Nie jestes jedyna.
Atak, nie, mialo byc, a tak, OT - kurki, czyli moja nowa pasja
kurnik w budowie
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/dsc_0111.jpg
3 koguty
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/dsc_0117.jpg
najwazniejszy -zielononozka
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/img/dsc_0120.jpg
Pozdr
maf
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #55 : 2007-11-24, 23:39:28 »

Cytuj
Jestem chyba jedyną na tym forum, którą drażnią jej teksty więc nie można mówić, że jest tu źle traktowana
Nie jesteś jedyna Very Happy

A sama Barja nawet nie wie, kiedy przestała jeść optymalnie, kiedy opijała sie oliwą.

A Lekarka, przeskakuje siebie w tolerancji dla błędów w DO. Zachęca wręcz do odstępstw. Z góry zakłada, ze ktoś może nie lubić smalcu, więc wciska olej. To samo z marchewkami.
Zachęca, żeby dzieciom dawać nieoptymalne potrawy, bo uważa że takie nieoptymalne dziecko ma świetny instynkt.
Ludzie gubią się, na czym polega dieta optymalna, bo przecież lekarka z forum zaleca tak a nie inaczej.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #56 : 2007-11-25, 06:12:05 »

Lekarka przyjmuje swoich pacjentów mi. in,.
również w swoim prywatnym gabinecie w Katowicach.
Adres i telefon dla zainteresowanych zawsze jest dostępny.
Tysiące osób czyta to forum i każdy potrzebuje czegoś innego.
Każdy ma prawo wybrać lekarza. Ale nikt nie może oczekiwać cudu
by przez internet kogoś leczyć można jedynie wskazać pewne kierunki.
W artykułach publikowanych możecie dziennie przeczytać na temat różnych chorób
według spojrzenia lekarza konwencjonalnego i optymalnego.
Różnego rodzaju przekrój chorób jakie można leczyć żywieniem optymalnym jest
dostatecznie duża. Wiedza na naszym Forum  dostarczana przez wąskie grono osób jest przeogromna
i nawet w tym przypadku niejednokrotnie ręce opadają. Każdy jest zainteresowany czym innym
i doszukuje się odpowiedzi na które w danej chwili nawet Pan Bóg nie zna odpowiedzi. Może w przyszłości po tamtej stronie
uzyska odpowiedź jakie popełniał za życia błędy żywieniowe i dopiero wówczas zazna satysfakcję i przyzna rację tym którzy ją za życia mieli.
Jest takie przysłowie " Nie zaglądaj do cudzych garów" tyczy się to większości osób które odżyiają się korytkowo.
Każdy optymalny niestety musi się z tym liczyć, żeby się prawidłowo odżywiać ktoś niestety do tych garów musi zajrzeć sprawdzić czy to co zostało do garów łożone zostało prawidłowo obliczone. Niestety innej drogi po prostu nie ma.
Dla ludzi dobrej woli na tym forum jest jeszcze wiele do zrobienia, ale też wiele osób stara się wszelkimi sposobami zniechęcać
swoimi uwagami i niejednokrotnie przy tyczkami wielokrotnie dla początkujących niezrozumiałymi.
Tylko życzliwe podejście w wszechstronne przedstawianie tematu żywienia optymalnego może doprowadzić do upragnionego celu
co dedykuję wszystkim optymalnym a pseudo optymalnych bardzo proszę o wstrzemięźliwość. 


Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #57 : 2007-11-25, 09:52:18 »


Maf, to te Twoje zielononozki jeszcze sie nie niosa?
Hana, zaczarowalas moje kury? Dzisiaj zebralem 5 jaj Very Happy
Pozdrawiam
maf
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #58 : 2007-11-25, 10:07:38 »

Z tej okazji stawiasz dziś żółtkownicę Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Cos nie tak.
« Odpowiedz #59 : 2007-11-25, 14:15:33 »


Maf, to te Twoje zielononozki jeszcze sie nie niosa?
Hana, zaczarowalas moje kury? Dzisiaj zebralem 5 jaj Very Happy
Pozdrawiam
maf

Nie wiem, czy grtulacje naleza sie Tobie czy kurkom,--koguciki masz piekne--ale czy Twoje kurki nie czuja dyskomfortu--jest chyba 1:1.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.