forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:14:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Prawda o "mądrości"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prawda o "mądrości"  (Przeczytany 169567 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #240 : 2008-02-18, 20:31:41 »

Edyta -
  człowiek to inteligentna bestia ,pazerna i nienasycona .

     

Dziś też myślałam nad innymi "społecznościami" w przyrodzie i zastanawiałam się czy jest taka społeczność równie pazerna,walcząca,zabijająca i przecież są takie społeczności.Jakąkolwiek byśmy wzieli pod uwagę,tam jest przemoc,zabijanie,walka o przetrwanie.
I to jest ta mądrość-sprytniejszy zwycięża.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #241 : 2008-02-18, 20:44:42 »

Podobno -mrówki  Cool.
   Nieraz animals planet oglądam -to doszłam do wniosku ,ze raczej nam inne
    gatunki narazie nie zagrażają . My sami stanowimy dla siebie największe zagrożenie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #242 : 2008-02-19, 09:33:32 »

Ja mam animal planet u siebie na parapecie  Cool
Wcześniej przylatywała "nasza" cukrówka i odganiała inne strosząc się przy tym-musiała być sama.
Potem kilka tygodni jej nie było,to mówiłam dzieciom,że pewnie poszła szukać chłopaka  Smile
Przyleciała w końcu ...z drugą cukrówką  Surprised ,a młodsza córka ,zawołała; to z tym chłopakiem przyleciała  Smile
Teraz obie dziobią i odganiają inne . Śmiać mi się chciało raz ,jak walczyła z gołębiem  Very Happy

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #243 : 2008-11-14, 13:00:35 »

Właśnie mnie "oswieciło"  Very Happy Chyba po tych zmianach na Forum!  Very Happy

Człowiek mądry,to ten,który nie panuje nad drugim człowiekiem ,bo człowiek  pierwotnie miał panować  nad światem roslin i zwierząt,ale nie nad drugim CZŁOWIEKIEM! -wszyscy sobie są równi!  Very Happy jakie to wspaniałe   ! Tylko niemądry  ma poczucie wyższości nad innym człowiekiem,dlatego oczekuje chwały od innych   Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #244 : 2008-11-14, 21:34:29 »

 młody człowiek jest raczej niesmiertelny -więc potrzebuje nie tylko chwały ale i podziwu akceptacji
    lubi błyszczeć dominować -z wiekiem piórka opadają - ale pazerność , łoscędnoć i hitrość  większa.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #245 : 2008-11-14, 21:55:20 »

Ostatnio rówież zaobserwowałam na Forum,że niektórzy Uzytkownicy cierpią na manie większości  Laughing  nie wiem z czego to wynika   Shocked Laughing

Zatem przypomniał mi sie pewien werset z Biblii ; (Galacjan 6:4)

    “Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim”.   Laughing


Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #246 : 2008-11-14, 22:05:58 »

Żaden człowiek nie jest na tyle mądry, aby zastępować Boga. Czyli głupcami są ci co chcą błyszczeć, przewodzić, dominować nad innymi ludźmi. Po stokroć jest głupi ten co oddaje pokłony takiemu wodzowi. Te prawdy są znane ludziom od tysięcy lat, a nadal głupota triumfuje. Ile jest jeszcze do zrobienia, aby mądrość triumfowała? Teraz Boga zastąpiono demokracją czyli głupotą. 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #247 : 2008-11-14, 22:12:40 »

Żaden człowiek nie jest na tyle mądry, aby zastępować Boga. Czyli głupcami są ci co chcą błyszczeć, przewodzić, dominować nad innymi ludźmi. Po stokroć jest głupi ten co oddaje pokłony takiemu wodzowi. Te prawdy są znane ludziom od tysięcy lat, a nadal głupota triumfuje. Ile jest jeszcze do zrobienia, aby mądrość triumfowała? Teraz Boga zastąpiono demokracją czyli głupotą. 

Daniel . Czytałam na Forum,ze człowiek to pono Bóg (tak pono pisze w Biblii),to wzielałm dzis do rąk tą Księgę i szczerze sie uśmiałam  Laughing Usmiałam sie z interpretacji tych ,którzy twierdza ,ze człowiek jest Bogiem ,bo tak pisze w Biblii  Laughing A niech to!  Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #248 : 2008-11-14, 22:17:41 »

Warto przypomnieć, że to jego własne postępowanie określa jakim on jest. To co z człowieka wychodzi jest tym co go określa. Natomiast mądremu człowiekowi nie są w stanie zaszkodzić wszelkie treści, opinie, informacje, które do niego docierają. Nawet w tedy jak będą go przedstawiać w złym świetle lub obrażać, to i tak nie przeszkodzi mu być nadal dobrym, uczciwym człowiekiem. Bo znosić krzywdę jest chwałą, a ją wyrządzać jest hańbą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #249 : 2008-11-14, 22:29:03 »

Warto przypomnieć, że to jego własne postępowanie określa jakim on jest. To co z człowieka wychodzi jest tym co go określa. Natomiast mądremu człowiekowi nie są w stanie zaszkodzić wszelkie treści, opinie, informacje, które do niego docierają. Nawet w tedy jak będą go przedstawiać w złym świetle lub obrażać, to i tak nie przeszkodzi mu być nadal dobrym, uczciwym człowiekiem. Bo znosić krzywdę jest chwałą, a ją wyrządzać jest hańbą.

Warto znów przypomnieć :

    “Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim"

dlatego,że ludzie maja tendencje porównywania innych ze sobą ,okreslając siebie albo mniej atrakcyjnym (głupim) i to jest kompleks niższości,albo na odwrót -okreslając siebie jako lepszym od innych (mądrzejszym) i tu już mamy manie wyższości - a w sumie nie do nas należy osądzanie,jestesmy "tacy sami" i każdego czeka ten sam los (śmierć)  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #250 : 2008-11-14, 22:45:02 »

A propo sądzenia,to wyczytałam ;

  "  Nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczym na korzyść ubogiego, ani nie będziesz miał względów dla bogatego. Sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego. "

Kapłańska 19:15
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #251 : 2008-11-16, 22:58:09 »

Warto przypomnieć, że to jego własne postępowanie określa jakim on jest. To co z człowieka wychodzi jest tym co go określa. Natomiast mądremu człowiekowi nie są w stanie zaszkodzić wszelkie treści, opinie, informacje, które do niego docierają. Nawet w tedy jak będą go przedstawiać w złym świetle lub obrażać, to i tak nie przeszkodzi mu być nadal dobrym, uczciwym człowiekiem. Bo znosić krzywdę jest chwałą, a ją wyrządzać jest hańbą.

Warto znów przypomnieć :

    “Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim"

dlatego,że ludzie maja tendencje porównywania innych ze sobą ,okreslając siebie albo mniej atrakcyjnym (głupim) i to jest kompleks niższości,albo na odwrót -okreslając siebie jako lepszym od innych (mądrzejszym) i tu już mamy manie wyższości - a w sumie nie do nas należy osądzanie,jestesmy "tacy sami" i każdego czeka ten sam los (śmierć)  Cool
przeczytac,i strescic to co sie przeczytalo pewnie potrafi kazdy,gorzej jednak  co niektorym  nauki zaczerpniete z ksiazek zrozumiec i  zrealizowac w codziennym zyciu Confused
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #252 : 2008-11-17, 01:14:22 »

Cos ,zeście nagmatwali
 przeciez człowiek  to zwierze społeczne ,stadne -uczy sie od bliżnich- podgląda ,miewa autorytety
    porównuje sie - konkuruje ,rozwija sie-cały czas ewoluje.
  Też dostosowuje sie do  grupy choc nie koniecznie podziela ich poglady -jest to
  obawa przed utratą pozycji  utratą w danej społeczności .
   Np uczestniczenie i podtrzymywanie tradycji-
  chociaz większośc to męczy a jednak TAK WYPADA-CO LUDZIE POWIEDZĄ.
       Edyta -biblie pisali ludzie baaaaaardzo dawno temu ,
       ktos tam namieszał przesadził -nawet z tą ilością Żydów na pustyni .
    przez 40 lat to by cały swiat pare razy przeszli.
    Mojzesz za swoje wybawienie i luksusowe wychowanie
    odwdzięczył sie rabunkiem, podstępem i ucieczką Sad Sad [niegodziwy wyrodny  bachor]
        To jest jeden mały przykład faworyzowania żydów i podwójnej moralności.
   
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #253 : 2008-11-17, 01:36:20 »

(...)
    Mojżesz za swoje wybawienie i luksusowe wychowanie
    odwdzięczył się rabunkiem, podstępem i ucieczką Sad Sad [niegodziwy wyrodny  bachor]
    To jest jeden mały przykład faworyzowania żydów i podwójnej moralności.
(...)

Ależ to artystycznie złe do szpiku kości!
Można prosić o linka do większej ilości takich interpretacji?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #254 : 2008-11-17, 02:18:41 »

Adam
   czy ja coś znowu namotałam???
    Mojzesz nie wyprowadził żydów z Egiptu???
   Nie mam linka -bo wydawało mi sie ,że tak napisane jest w mądrej księdze.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #255 : 2008-11-17, 13:35:46 »

Jak to napisał  Antoine de Saint-Exupery;

"Czy nie lepiej byłoby, zamiast tępić zło, szerzyć dobro?"



Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #256 : 2008-11-17, 14:28:02 »

.
       Edyta -biblie pisali ludzie baaaaaardzo dawno temu ,
       ktos tam namieszał przesadził -nawet z tą ilością Żydów na pustyni .
    przez 40 lat to by cały swiat pare razy przeszli.
    Mojzesz za swoje wybawienie i luksusowe wychowanie
    odwdzięczył sie rabunkiem, podstępem i ucieczką Sad Sad [niegodziwy wyrodny  bachor]
        To jest jeden mały przykład faworyzowania żydów i podwójnej moralności.
   
he he pkręcili i to bardzo - Boga uniwersalnego z bogiem osobowym
no i masz ci babo  placek, następna nawiedzona??
przecie ja tu jestem  etatowy antysemita
od teorii spiskowej dziejów
nie miszka?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #257 : 2008-11-17, 15:01:07 »

pkręcili i to bardzo -

No jak mieli nie pokręcić skoro wegług ogólnej teorii "evosonic" - cyt: "ten co napisal ... jadl grzyby halucynki".  Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #258 : 2008-11-17, 15:25:26 »

...No jak mieli nie pokręcić skoro wegług ogólnej teorii "evosonic" - cyt: "ten co napisal ... jadl grzyby halucynki".  Wink..

Jak moglo przez tysiace lat dotrwac do dzisiaj
 "COS" bez "razacych bledow i wypaczen", Shocked Shocked Shocked
skoro historie z przed roku, miesiecy, tygodni, usiluje sie
zmanipulowac, aby "na sile" tworzyc "zwodniczy obraz"!!! Shocked Shocked Shocked

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Prawda o "mądrości"
« Odpowiedz #259 : 2008-11-17, 15:31:22 »

...przecie ja tu jestem  etatowy antysemita
od teorii spiskowej dziejów
nie miszka?...

Dla mnie osobiscie jestes NORMALNYM CZLOWIEKIEM!!! Cool

Ja rowniez interesuje sie tym samym co TY,
i nigdy nie nazwalbym tego "antysemityzmem"
lub "teoriami spiskowymi"!!! Cool

Tak moze rozumowac jedynie "planktoni cun"   Cool Razz

Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.