forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:09:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.  (Przeczytany 212009 razy)
MORGANO
Go


Email
O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« : 2007-12-02, 00:03:01 »

O ALERGII.
Według opinii lekarza konwencjonalnego.

Międzynarodowa definicja określa alergię jako nabytą, jakościowo zmienną odczynowość żywych tkanek wywołana swoistym antygenem. Nadwrażliwość ustroju na swoiste alergeny jest reakcją immunologiczną, związaną z obecnością swoistych przeciwciał hormonalnych lub uczulonych limfocytów i wyraża się
określonymi objawami chorobowymi. Naturalne bariery ochronne organizmu zostają uszkodzone przez czynniki fizyczne, chemiczne i biologiczne środowiska, stan ten ułatwia przenikanie alergenów do ustroju.
Aby powstała reakcja alergiczna konieczny jest dwukrotny kontakt z alergenem. Pierwszy kontakt uczula organizm przez wytworzenie swoistych przeciwciał (IgE) i uczulonych limfocytów.
W czasie następnego zetknięcia się alergenu następuje reakcja tego Alergenu ze swoistym przeciwciałem lub (i) uczynnionymi limfocytami i do powstania zmian chorobowych. Procesem chorobowym mogą być objęte: układ krwiotwórczy, immunologiczny (limfatyczny), pokarmowy, skóra, układ oddechowy i nerwowy.
Choroby alergiczne mogą być uogólnione lub dotyczyć jednego narządu. Powstają w wyniku ekspozycji na swoisty antygen i przebiegają z odczynem immunologicznym. Do najczęstszych chorób alergicznych należy dychawica (astma) oskrzelowa, alergie pokarmowe, pyłkowi ca, odczyny polekowe, zmiany skórne o charakterze alergicznym, alergiczne nieżyty błony śluzowej. Alergenem może być każda substancja w środowisku człowieka.
Alergeny mogą dostać się do ustroju drogą wziewną (przez układ oddechowy) np. pyłki roślin, dym tytoniowy, kurz, roztocza, wywołują wtedy najczęściej astmę oskrzelową i inne choroby dróg oddechowych. Drogą pokarmową może przenikać każda substancja nierozłożona przez błonę śluzową jelit np. mleko, cytrusy, poziomki, czekolada. Przez skórę i błony śluzowe przenikają alergeny kontaktowe prowadząc do wyprysku kontaktowego np. guma, rośliny, kwiaty, metale, barwniki, kosmetyki, chemikalia przemysłowe.
Podawane różnymi drogami leki również mogą powodować ciężkie postacie reakcji alergicznych. W praktyce lekarskiej najczęściej dochodzi do reakcji nadwrażliwości po podaniu penicyliny i salicylanów oraz szczepionek.
W rozpoznawaniu chorób alergicznych istotne znaczenie ma przeprowadzanie dokładnego wywiadu z chorym. Pytamy o przyjmowane leki, pokarmy, kontakt z substancjami chemicznymi roślinami, kurzem. Dokładny wywiad umożliwia
ukierunkowanie badań dodatkowych. Podstawowe badania dodatkowe to testy skórne i próby ekspozycyjne. Testy inhalacyjne przydatne są zwłaszcza w rozpoznaniu astmy oskrzelowej. Badaniem morfologicznym krwi określa się liczbę granulocytów kwasochłonnych. Należy również oznaczyć stężenie immunoglobulin.
Leczenie można podzielić na przyczynowe, eliminujące czynniki szkodliwe oraz blokujące poszczególne etapy odczynu alergicznego i leczenie objawowe, które ma na celu ograniczenie skutków klinicznych odczynu alergicznego.
Najskuteczniejsze byłoby wyeliminowanie czynnika wywołującego alergię, nie jest to jednak proste, tym bardziej, że czynników tych jest zwykle wiele. Trzeba dokładnie przeanalizować, jakie czynniki wywołują reakcję alergiczną - leki, pokarmy, substancje - starać się je wyeliminować. Swoiste odczulanie, którego celem jest zablokowanie działania alergenuna ustrój polega na podawaniu choremu w odstępach czasu małych dawek alergenu, aby doprowadzić do powstania w organizmie przeciwciał blokujących, które łącząc się z antygenem mogą blokować reakcję alergiczną. Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu leków przeciw histaminowych, przeciwzapalnych, przeciwświądowych, stabilizatorów błony komórkowej, kortykosterydów.  Kortykosterydy są niezbędne w ostrych reakcjach wstrząsowych, zagrażających życiu np. wstrząs anafilaktyczny (ciężka napadowa dychawica oskrzelowa). Chorzy, którzy są leczeni przewlekle kortykosterydami są narażeni na zaostrzenie i powikłania choroby wrzodowej, zaburzenia elektrolitowe, przyrost masy ciała, niewydolność kory nadnerczy, cukrzycę, nadciśnienie, osteoporozę i zaćmę. Stosowane na skórę mogą powodować zaniki tkanki podskórnej.

                                                                                                        Dr n. med. Aleksander Grigorjew
                                                                                                                 Ordynator Szpitala

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #1 : 2015-06-14, 16:10:01 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #2 : 2015-06-14, 20:43:58 »

O, dzięki.  Very Happy
Jak tylko będzie dostępne dla pospólstwa, to sobie kupię. Teraz oprócz prochów przepłukuje nos i też na jakiś czas pomaga.  Very Happy
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #3 : 2015-06-14, 22:35:23 »

Alez jest dostepne, zaraz poszukam, chyba nawet juz tu gdzies link dawalam
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #4 : 2015-06-14, 22:38:10 »

po przejściu na stacjonarny komputer, i poszukaniu w ulubionych:
http://www.bestmedicalbrands.com/nosk-filtr-do-nosa-antyroztoczowy-dla-alergika-alergie-wziewne
jeszcze nie używałam.
W tym roku testowałam ze zwykłą maseczką - taką co w aptece można dostać - już ta wysoce skuteczna - tyle, że niezbyt wyjściowa [ zielona lub niebieska]
i trzeba uważać jak się kupuje - bo są lepsze i gorsze - lepsze są miękkie i lepiej się układają, gorsze są sztywne tak jakby były z papieru - ceny podobne.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30304


Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #5 : 2015-06-14, 22:41:51 »

No, można legalnie ćpać, super też kupuje.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #6 : 2015-06-14, 22:47:11 »

używałeś te filtry do nosa znaczy?
wygodne?
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #7 : 2015-06-15, 00:33:52 »

O, dzięki.  Very Happy
Jak tylko będzie dostępne dla pospólstwa, to sobie kupię. Teraz oprócz prochów przepłukuje nos i też na jakiś czas pomaga.  Very Happy
Doktor Zięba opowiada, ze wystarczy się zakwasić octem jabłkowym i po alergii.
Ja bym proponowała zakropić do nosa rozcieńczony woda (1:1) zwykly kuchenny ocet.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #8 : 2015-06-15, 07:51:29 »

Octem?  Shocked
To dużo przyjemniej wyjdzie wódą z kartofli, bo się w ocet zamienia i lepiej zakwasza przez odwodnienie...  Very Happy
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #9 : 2015-06-15, 08:19:04 »

Używanie stopnia naukowego doktor, w odniesieniu do naturoterapii to byłoby chyba nadużycie? Bo jak rozumiem doktorat dotyczył teologii?
Przy tak ogólnej informacji, nie zastosowałabym zakraplania octu do nosa. Myślę, że są różne genezy nadwrażliwości i w ew. Leczeniu dobrze je uwzględnić.
W każdym razie inchalacja oparami czystego amoniaku (zasadowy) na pewno nie pomaga - moje niefortunne zdażenia to potwierdzają -pytanie jak to wpłynęło na nadwrażliwość, i czy.
Takie rozważania.

Ale oczywiście Dziękuję za informację.

Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #10 : 2015-06-15, 08:21:18 »

Generalnie tak ostrym środkom ślepo nie zaufam, bez jakiegoś konkretnego uzasadnienia.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #11 : 2015-06-15, 08:22:15 »

ja tego słuchałem , nie chodzi tu raczej o ocet , tylko o to, aby żołądek wydzielał kwas żołądkowy odpowiedniej ilości , a jedną z metod może być na czczo łyżko octu jabłkowego , równie dobrze może to być mocno kwaśny ogórek lub musztardy pół łyżeczki , czy liznąć chili , czy pomyśleć o cytrynie  Smile  , można tez łyknąć kwas solny w tabletce ,

odpowiednia kwasowość  zapewni dobry rozkład białek w żołądku i   nie będą źle strawione ,   upośledzone białka -  ( to brak jakiegoś aminokwasu ? )    i organizm traktuje takie białka jako ciało obce i je atakuje i już choroba autoimmunologiczna zakrada się   np. alergia .   Tak to zrozumiałem w jego wykonaniu.   Ocet wypróbowałem - muli żołądek ( kolega napuchł Smile , odechciewa się jeść , cytryna z wodą chyba lepsza ,   a bezpieczny będzie ogórek mocno kiszony lub inna kiszonka . Tak mi się wydaje .    Chodzi mu o chory żołądek, który kwasowość  zbliżoną do neutralnego  lub zasadowego , co w dzisiejszym świecie jest normą Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #12 : 2015-06-15, 08:28:20 »

Co lepsze nie mieć alergii i zachorować na raka, czy mieć alergię i z rakiem święty spokój?
Bo występuje ujemna korelacja jakby kto nie wiedział.  Cool
Katar i flegma to naturalna ochrona przed wziewnymi patogenami, no ale wiadomo, że jak powiedzą, że to "be", to trzeba "leczyć" do upadłego...  Laughing Laughing Laughing
Na katar jest chustka do nosa i tyle. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #13 : 2015-06-15, 08:29:35 »

Używanie stopnia naukowego doktor, w odniesieniu do naturoterapii to byłoby chyba nadużycie? Bo jak rozumiem doktorat dotyczył teologii?


akurat nic doktorat by mu nie pomógł , jest dużo głupich doktorów i tym bym nie kierował  Smile

co z tego by mu przyszło  , gdyby napisał przewód np na temat  '' roli miodu w życiu psychicznym pracownika korporacji średniego szczebla  ''

mądrości by nie posiadł więcej ,  tylko uznanie u nieznających się ludziach  na procedurze bezmyślnego przepisywania  książek, i łączeniu ją w nową, bez wniosków Smile



Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #14 : 2015-06-15, 08:31:07 »

czyli chodzi o alergie pokarmowe?
- czyli po co krople do nosa na odkwaszenie - czego?
Ha trochę głuchy telefon.


Kiszonki to ja jem codziennie [ kapustę kiszoną lub ogórki kiszone] - raczej nie zauważyłam poprawy po ok 4 latach - wręcz odwrotnie - ale też bez przesady.
Pokarmowe alergie mi nie przeszkadzają - orzechów za bardzo nie lubię, wiśni surowych tez nie - a przetworzone termicznie jeść mogę bez objawów.
No i ta ważna rzecz - przyczyna - z której często nie znamy, a która z całą pewnością wpłynie na skutki leczenia.

Alergia wziewna to inna bajka - ta jest uciążliwa gdy pylą odpowiednie alergeny - jednak na chwilę obecną właśnie gdy już nie miałam pigułek które brałam dopiero w ostateczności - maseczki - po prostu zmniejszające stężenie pyłków w mechaniczny sposób sprawdziły się w doraźny sposób ze znacznie wyższą skutecznością od tabletek, których już nie mam zamiaru brać.


Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #15 : 2015-06-15, 08:32:57 »

Co lepsze nie mieć alergii i zachorować na raka, czy mieć alergię i z rakiem święty spokój?

podobnie jak z miażdżycą i nowotworem ,  wybieram nowotwór  ( podobno nawet  raz na miesiąc każdy z nas ma  Wink    ,   rezygnuję z miażdżycy  bez kończyn górnych i dolnych ,
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #16 : 2015-06-15, 08:33:39 »

 Laughing
Nic nie szkodzi, że głuchy, wystarczy, że Zięba tak mówi... Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #17 : 2015-06-15, 08:34:09 »

Używanie stopnia naukowego doktor, w odniesieniu do naturoterapii to byłoby chyba nadużycie? Bo jak rozumiem doktorat dotyczył teologii?


akurat nic doktorat by mu nie pomógł , jest dużo głupich doktorów i tym bym nie kierował  Smile

co z tego by mu przyszło  , gdyby napisał przewód np na temat  '' roli miodu w życiu psychicznym pracownika korporacji średniego szczebla  ''

mądrości by nie posiadł więcej ,  tylko uznanie u nieznających się ludziach  na procedurze bezmyślnego przepisywania  książek, i łączeniu ją w nową, bez wniosków Smile

Tak tak!
Ja nie uzależniam prawdziwości słów od stopnia naukowego danej osoby. Tak tylko po takim nagminnym doktorowaniu, profesorowaniu przez ludzi - z ciekawości sprawdziłam - no i nie widzę potrzeby stosowania w tym przypadku i w takim kontekście stopnia "doktora" gdyż może to być wręcz mylące.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #18 : 2015-06-15, 08:36:15 »

Ja nie czytałam książek Pana Zięby - więc tu się nie wypowiem. Mam nadzieję że dużo interesujących i pozytywnych rzeczy się tam znajduje.
Widziałam jak mówił obrazowo o cukrze w sokach - i to przedstawił w przystępny sposób dla ludzi nie znających się na chemii.
Ale tylko tyle wiem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O ALERGII. Według opinii lekarza konwencjonalnego.
« Odpowiedz #19 : 2015-06-15, 08:38:24 »

Co lepsze nie mieć alergii i zachorować na raka, czy mieć alergię i z rakiem święty spokój?

podobnie jak z miażdżycą i nowotworem ,  wybieram nowotwór  ( podobno nawet  raz na miesiąc każdy z nas ma  Wink    ,   rezygnuję z miażdżycy  bez kończyn górnych i dolnych ,

Mnie uczyli, że komórek rakowych powstaje w organizmie na dobę... ? Zapomniałem!  Shocked
Jest takie słynne zadanko na którym się sporo osób wykłada: ile komórek rakowych u pacjenta powstanie na dobę przy supresji immunologicznej...  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.