forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 15:03:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660423 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ataki duszności
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ataki duszności  (Przeczytany 23163 razy)
AgaP
Go


Email
Ataki duszności
« : 2008-02-23, 17:17:44 »

Witam,
Od ponad miesiąca mam ataki duszności nocą.Budzę się w nocy dusząc się, serce mi bije jakby miało wyskoczyć z klatki piersiowej i jest mi zimno (początkowo miałam nawet takie drgawki jak przy padaczce).Nie wiem czy może mieć na wpływ to że 2 tyg. wcześniej zostałam morsem czy też zagrzybienie ścian w pracy (bo akurat jedno i drugie było w tym samym czasie).Robiłam już spirometrię i nie wykazało niczego.Testy alergiczne nie wykazały alergii na roztocza ani pleśnie (jedynie pylenie drzew i traw).Teraz idę do szpitala na noc na badanie bezdechu nocnego.Poza tym od kilku miesięcy mam jakąś dziwną wydzielinę, wcześniej była ciemna, a teraz zrobiła się biała i pienista, dodatkowo zauważyłam obrzęk ust.Czy ktoś może mi pomóc w diagnostyce?Nie mogę też biegać (bo po wysiłku mam ostrzejsze ataki), a całe życie uprawiałam sport.
Pozdrawiam  
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #1 : 2008-02-25, 17:10:42 »

Kilka pytań:
1. Jak dokładniej wygladają te ataki?
     - czy występują tylko w nocy
     -  wybudzają Cię ze snu czy też wcześniej już nie śpisz
     - masz problem z nabraniem powietrza ( wdechem) czy wypuszczeniem powietrza ( wydechem)
     - czy w czasie tego ataku coś Ci "piszczy", czy masz kaszel
2. Wydzielina - skąd ona jest i kiedy się pojawia?
Zapisane
AgaP
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #2 : 2008-02-29, 17:08:43 »

Witam,
Początkowo ataki te mnie wybudzały tylko w nocy i towarzyszyło temu szybkie bicie serca i drgawki. Nie mam przy tym żadnych świstów.Mogę nabrać powietrze tylko wydaje mi się bezwartościowe (jakby bez tlenu).Teraz mam przyspieszone bicie serca również w ciągu dnia (tylko nie są to takie silne ataki) i robi mi się zimno i odczuwam delikatne drgawki.Od tygodnia mierzę swoje ciśnienie i jestem zdziwiona, bo zawsze jako sportowiec  miałam bardzo niskie, tzn. 80 na 50 a teraz jest różnie,ale nie schodzi poniżej 95. Przed chwilą właśnie (kiedy zaczęły się te drgawki) miałam ciśnienie bardzo dziwne - bo 127 na 50, a puls 79.
Pozdrawiam
Aga
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #3 : 2008-02-29, 18:47:29 »

Wygląda mi to na ataki tachycardii z hiperwentylacją. Tło mówiąc potocznie nerwicowe. Bardzo pomaga w opanowaniu ataku zwolnienie oddechu , tz. nabierasz głęboki wdech, powoli wypuszczasz powietrze i robisz jak najdłuższą przerwę ( liczysz) zanim nabierzesz kolejny wdech.
Mam nadzieję,że stosujesz żywienie optymalne ( no bo skąd Twoja obecność na forum?)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #4 : 2008-03-01, 18:30:20 »

Aga, sprobuj w momencie ataku oddychac z torebka na ustach. Pomaga przy hyperwentylacji
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #5 : 2008-03-01, 18:36:37 »

Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić oddychanie z torebką na ustach? Czy to jest normalne?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #6 : 2008-03-01, 18:43:32 »

Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić oddychanie z torebką na ustach? Czy to jest normalne?
Oj Edytko, Edytko! Te Twoje docinki to są już ...nieśmieszne Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #7 : 2008-03-01, 19:02:14 »

To są docinki? Uważasz,że takie nieprecyzyjne rady są bezpieczne? Jak można oddychać z torebką na ustach?.Proszę spróbuj nałozyć sobie torebkę na usta i oddychac z dobrym skutkiem.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #8 : 2008-03-01, 23:20:06 »

Edytko, rady adampio są jak najbardziej precyzyjne i bezpieczne, właśnie przy ataku hiperwentylacji. Oddychając powietrzem zawartym w papierowej torebce (wdech-wydech-wdech-wydech) likwidujemy zasadowicę, która powstaje przy hiperwentylacji. Musisz nadobić braki edukacyjne, może zamiast przy kompie wiecej czasu spędzać oglądając TV? Ot chociażby "Ostry dyżur" czy "Dr House"?  Właśnie na filmach amerykańskich często pokazują ataki histerii, szybko trzeba podać pacjentowi papierową torebkę do oddychania i atak ustępuje. W Polsce wzywa się pogotowie i podaje "hydroksyzynkę do mięśnia" Confused
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #9 : 2008-03-01, 23:29:46 »

Edytko, rady adampio są jak najbardziej precyzyjne i bezpieczne, właśnie przy ataku hiperwentylacji. Oddychając powietrzem zawartym w papierowej torebce (wdech-wydech-wdech-wydech) likwidujemy zasadowicę, która powstaje przy hiperwentylacji. Musisz nadobić braki edukacyjne, może zamiast przy kompie wiecej czasu spędzać oglądając TV? Ot chociażby "Ostry dyżur" czy "Dr House"?  Właśnie na filmach amerykańskich często pokazują ataki histerii, szybko trzeba podać pacjentowi papierową torebkę do oddychania i atak ustępuje. W Polsce wzywa się pogotowie i podaje "hydroksyzynkę do mięśnia" Confused
No nie tylko  w TV,bo o hiperwentylacji bylo juz  pisane  na tym Forum Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #10 : 2008-03-01, 23:58:30 »

Witam,
Początkowo ataki te mnie wybudzały tylko w nocy i towarzyszyło temu szybkie bicie serca i drgawki. Nie mam przy tym żadnych świstów.Mogę nabrać powietrze tylko wydaje mi się bezwartościowe (jakby bez tlenu).Teraz mam przyspieszone bicie serca również w ciągu dnia (tylko nie są to takie silne ataki) i robi mi się zimno i odczuwam delikatne drgawki.Od tygodnia mierzę swoje ciśnienie i jestem zdziwiona, bo zawsze jako sportowiec  miałam bardzo niskie, tzn. 80 na 50 a teraz jest różnie,ale nie schodzi poniżej 95. Przed chwilą właśnie (kiedy zaczęły się te drgawki) miałam ciśnienie bardzo dziwne - bo 127 na 50, a puls 79.
Pozdrawiam
Aga
Niedawno mialem cos takiego. Bylem pewien, ze juz umre. Przyjechalo pogotowie. To byly nerwobole. Nawet w czasie obecnosci tego pogotowia, bo rozmawiali ze mna, podnioslem sie z pozycji lezacej i raptem zaczalem ciezko oddychac, pytali czy sie dusze. Aha, przed przyjazdem karetki bylo mi bardzo zimno, tak chwile; bylem pewien ze to juz koniec, podobno przed smiercia robi sie zimno, widzialem na filmach. Rozmowa z lekarzem, uspokojenie, zastrzyk /placebo?/ pomoglo. To wszystko ze stresu.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #11 : 2008-03-02, 00:09:23 »

Dodam, ze to oddychanie, ze niby bezwartosciowe , bez tlenu, tez bylo. Jeszcze cos takiego, dziwnego; jakby staranie sie, zeby nie zapomniec oddychac.
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #12 : 2008-03-02, 11:32:44 »

Dodam, ze to oddychanie, ze niby bezwartosciowe , bez tlenu, tez bylo. Jeszcze cos takiego, dziwnego; jakby staranie sie, zeby nie zapomniec oddychac.
maf
Lekarze powiadaja,ze tlen zawsze dochodzi tylko wydychanie  powietrza musi byc bardzo spowolnione,przy tym usta nalezy  ulozyc w trabke.
Tak uczyl lekarz oddychania, chora na przewlekla astme.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #13 : 2008-03-03, 08:05:19 »

Witam,
Od ponad miesiąca mam ataki duszności nocą.Budzę się w nocy dusząc się, serce mi bije jakby miało wyskoczyć z klatki piersiowej i jest mi zimno (początkowo miałam nawet takie drgawki jak przy padaczce).Nie wiem czy może mieć na wpływ to że 2 tyg. wcześniej zostałam morsem czy też zagrzybienie ścian w pracy (bo akurat jedno i drugie było w tym samym czasie).Robiłam już spirometrię i nie wykazało niczego.Testy alergiczne nie wykazały alergii na roztocza ani pleśnie (jedynie pylenie drzew i traw).Teraz idę do szpitala na noc na badanie bezdechu nocnego.Poza tym od kilku miesięcy mam jakąś dziwną wydzielinę, wcześniej była ciemna, a teraz zrobiła się biała i pienista, dodatkowo zauważyłam obrzęk ust.Czy ktoś może mi pomóc w diagnostyce?Nie mogę też biegać (bo po wysiłku mam ostrzejsze ataki), a całe życie uprawiałam sport.
Pozdrawiam 
Aga, sprobuj w momencie ataku oddychac z torebka na ustach. Pomaga przy hyperwentylacji
Cytuj
Edytko, rady adampio są jak najbardziej precyzyjne i bezpieczne, właśnie przy ataku hiperwentylacji. Oddychając powietrzem zawartym w papierowej torebce (wdech-wydech-wdech-wydech) likwidujemy zasadowicę, która powstaje przy hiperwentylacji. Musisz nadobić braki edukacyjne, może zamiast przy kompie wiecej czasu spędzać oglądając TV? Ot chociażby "Ostry dyżur" czy "Dr House"?  Właśnie na filmach amerykańskich często pokazują ataki histerii, szybko trzeba podać pacjentowi papierową torebkę do oddychania i atak ustępuje. W Polsce wzywa się pogotowie i podaje "hydroksyzynkę do mięśnia" Confused

Oczywiście,oczywiście Bea,ale jest jeden szkopół  Smile AgaP nigdzie nie napisała,że cierpi na hiperwentylacje więc skąd takie rady,aby oddychać z torebką na ustach jak w przypadku hiperwentylacji?
Diagnoza poprzez net? Może i trafna,ale jak się nie jest w 100% pewnym,to lepiej nie ryzykować z takimi radami  Confused
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #14 : 2008-03-03, 12:30:06 »

Wydaje mi się, Edyto, że odchodzisz od tematu.
Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić oddychanie z torebką na ustach? Czy to jest normalne?
Tę wypowiedź potraktowałam jako dalsze czepianie się Adama o jego pytanie odnośnie niepocenia się w saunie.  Próbowałam Ci delikatnie zwrócić na to uwagę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #15 : 2008-03-03, 12:50:11 »

Ależ ja nie odchodzę od tematu .
Tematem są ataki duszności i napisałam wyraźnie o oddychaniu z torebką na ustach,a nie o nie poceniu się.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #16 : 2008-03-03, 19:48:34 »

Myślisz Edyto, że ile osób na świecie zginęło próbując oddychać z przyłożoną do ust (własnoręcznie, dobrowolnie) papierową torebką?

To jest prosta, bezpieczna metoda terapeutyczna i raczej trudno o przeciwwskazanie, pacjent dawkuje sobie wedle uznania, nie to co leki w zastrzykach!

Wejście po schodach na drugie piętro pewnie powoduje pięciokrotnie większy „szok niedotlenienia”. Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #17 : 2008-03-03, 21:07:15 »

Ależ ja nie odchodzę od tematu .
Tematem są ataki duszności i napisałam wyraźnie o oddychaniu z torebką na ustach,a nie o nie poceniu się.

Edyta i Bea, a ja jak widze fajna babke to najpierw czestotliwosc oddechow
u mnie sie zmniejsza, a nastepnie (w miare rozwoju sytuacj )
to nawet "dysze". Laughing

Tak sie zastanawiam czy to jest normalne?? Rolling Eyes Question Mr. Green

Mam jeszcze jeden problem nie wiem czy "ta torebka"
powinna byc papierowa, plastikowa, czy moze "lateksowa"? Mr. Green

A jeszcze zapomnialem dodac, ze sie wtedy "poce" jak "dysze"
Czy to jest normalne"???  Laughing Laughing Laughing

Zapisane
AgaP
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #18 : 2008-03-03, 21:33:14 »

Dzięki za podpowiedzi.Spróbuję z tą torebką.Ale ostatnio byłam w szpitalu na badaniu bezdechu (całą noc byłam podłączona do aparatury).Lekarz stwierdził,że były bezdechy nocne i skoki ciśnienia (i puls jak na nocny to za wysoki - średnia 69).Ale nie może stwiedzić obduracyjnego bezdechu i skierować mnie na leczenie, bo  jakiś wskaźnik mi wyszedł 8, a choroba jest uznawana od 10. I mam czekać aż się rozwinie, bo nie wie jak temu zapobiec.Dokładnie mi powiedział: że może za 2 lata będę się nadawała do leczenia.
Więc nie zamierzam czekać aż będę miała jeszcze silniejsze nocne ataki (wybudzanie przez bezdech) i spróbuję się czegoś dowiedzieć u kardiologa.
A może ktoś mi poradzi jakąś dietę?
Pozdrawiam
AgaP
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ataki duszności
« Odpowiedz #19 : 2008-03-04, 12:12:00 »

Ależ ja nie odchodzę od tematu .
Tematem są ataki duszności i napisałam wyraźnie o oddychaniu z torebką na ustach,a nie o nie poceniu się.

Edyta i Bea, a ja jak widze fajna babke to najpierw czestotliwosc oddechow
u mnie sie zmniejsza, a nastepnie (w miare rozwoju sytuacj )
to nawet "dysze". Laughing

Tak sie zastanawiam czy to jest normalne?? Rolling Eyes Question Mr. Green

Mam jeszcze jeden problem nie wiem czy "ta torebka"
powinna byc papierowa, plastikowa, czy moze "lateksowa"? Mr. Green

A jeszcze zapomnialem dodac, ze sie wtedy "poce" jak "dysze"
Czy to jest normalne"???  Laughing Laughing Laughing


Podobno ktos powiedzial:"Wszystko,co ludzkie nie jest mi obce",ale grizzly,tu ludzie maja wieksze problemy ze zdrowiem,i uszanuj chorujacych.
Ty  masz ataki,tylko podczas atakowania   Shocked :lol:czyli, mniejsza czestotliwosc atakow,to i oddech spokojniejszy Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.