forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2022-05-28, 21:59:50

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
616411 wiadomoÂci w 4049 w▒tkach; wys│ane przez 28 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: loras
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Stwardnienie rozsiane...
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 17 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Stwardnienie rozsiane...  (Przeczytany 188905 razy)
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« : 2004-12-12, 10:04:11 »

mam pytanie...czy dieta optymalna dzia┼éa na t─ů chorob─Ö?...prosz─Ö o szczere opdowiedzi bo mam "problem"...je┼Ťli tak to kiedy j─ů najlepiej rozpocz─ů─ç...
chris
GoŠ

Email
Re: Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #1 : 2004-12-13, 09:57:55 »

Cytuj z: Lost
mam pytanie...czy dieta optymalna dzia┼éa na t─ů chorob─Ö?...prosz─Ö o szczere opdowiedzi bo mam "problem"...je┼Ťli tak to kiedy j─ů najlepiej rozpocz─ů─ç...

Witam,moja zona po 14 latach od zapalenia nerwu wzrokowego,
zostala zdiagnozowana wiosna tego roku.
W kwietniu dwa tygodnie w arkadii w Jastrzebiej Gorze.
Zadne objawy choroby w tej chwili nie wystepuja.

A kiedy ja najlepiej rozpoczac,dziwne pytanie.

pozdrawiam
krzysztof
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #2 : 2004-12-13, 16:48:17 »

ale zastanawiam si─Ö czy w tej chorobie mo┼╝na ryzykowa─ç jedz─ůc t┼éuszcze...s┼éysza┼éem du┼╝o i czyta┼éem te┼╝ niema┼éo i mam taki m─Ötlik w g┼éowie...ka┼╝dy m├│wi inaczej, a czas ucieka...znalaz┼éem w sieci artyku┼é, w kt├│rym niejaka dr Kolumbine zaleca wr─Öcz unikanie t┼éuszcz├│w zwierz─Öcych...prosze o opinie szczeg├│lnie os├│b cierpi─ůcych na SM, kt├│re stosuja t─ů diete...
chris
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #3 : 2004-12-13, 18:17:25 »

ale zastanawiam si─Ö czy w tej chorobie mo┼╝na ryzykowa─ç jedz─ůc t┼éuszcze...s┼éysza┼éem du┼╝o i czyta┼éem te┼╝ niema┼éo i mam taki m─Ötlik w g┼éowie...ka┼╝dy m├│wi inaczej, a czas ucieka...znalaz┼éem w sieci artyku┼é, w kt├│rym niejaka dr Kolumbine zaleca wr─Öcz unikanie t┼éuszcz├│w zwierz─Öcych...prosze o opinie szczeg├│lnie os├│b cierpi─ůcych na SM, kt├│re stosuja t─ů diete...

Witam,jezeli drKolumbine zna sposob na SM to sie
nie zastanawiaj czas ucieka,szkoda zdrowia.
pozdr
andrzejkowy
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #4 : 2004-12-13, 18:29:40 »

..... niejaka dr Kolumbine zaleca wr─Öcz unikanie t┼éuszcz├│w zwierz─Öcych...prosze o opinie szczeg├│lnie os├│b cierpi─ůcych na SM, kt├│re stosuja t─ů diete...

(':idea:') wydaje mi si─Ö ┼╝e najlepiej zrobisz wyje┼╝dzaj─ůc  do Centrum Zywienia Optymalnego w Jastrz─Öbiej G├│rze gdzie uzyskasz profesjonaln─ů pomoc.....

pozdrowienia
sławek
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #5 : 2004-12-16, 09:54:26 »

Cze┼Ť─ç,
w zesz┼éym roku by┼éem w Jastrz─Öbiej G├│rze, gdzie pozna┼éem pewn─ů Pani─ů. Pozna┼éem jej histori─Ö. Przed przej┼Ťciem na diet─Ö by┼éa praktycznie "ludzk─ů ro┼Ťlin─ů"- leczenie tradycyjne nie pomaga┼éo, a co potwierdzi┼éa i opisuje dr Kwasniewski- wr─Öcz pogarsza┼éo stan zdrowia. Do Poznania do Lekarza Optymalnego- skierowa┼é j─ů niemiecki lekarz neurolog. W czasie dw├│ch lat ┼╝ywienia- objawy zacz─Ö┼éy ust─Öpowa─ç. W czasie, kiedy j─ů pozna┼éem by┼éa pe┼énosprawn─ů kobiet─ů, o ogromnym optymi┼║mie i rado┼Ťci ducha. Jak sama wspomnia┼éa- ┼╗O uratowa┼éo jej ┼╝ycie. Dodatkowo w nastawieniu do ┼╗O wspiera┼éa j─ů dziewczyna, kt├│ra wyleczy┼éa si─Ö z SM, wysz┼éa za m─ů┼╝, urodzi┼éa dw├│jk─Ö dzieci i wyjecha┼éa do Australii. Chcia┼éem pozna─ç t─ů histori─Ö, pr├│buj─ůc pom├│c koledze, kt├│rego ┼╝ona wtedy zapad┼éa na Stw. Nie uda┼éo mu si─Ö nam├│wi─ç ┼╝ony. W┼Ťr├│d Lekarzy Optymalnych jest Lekarz, kt├│rego osobo┼Ťcie wyleczy┼é z SM Dr Kwa┼Ťniewski. Zbieraj wiedz─Ö, poszukuj rozwi─ůza┼ä- decyzj─Ö musisz podj─ů─ç osobi┼Ťcie. Ja te┼╝ tak musia┼éem zrobi─ç, b─Öd─ůc na rozdro┼╝u z perspektyw─ů w├│zka inwalidzkiego. Po roku ┼╝ywienia ta perspektywa znacznie sie oddali┼éa.
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #6 : 2004-12-16, 18:09:44 »

...SM to specyficzna choroba...jak wiecie przebiega rzutami...jak więc poznać czy wyzdrowienie to rzeczywisty wpływ diety, czy może kolejna zwykła remisja (cofnięcie objawów)?pozdrawiam
sławek
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #7 : 2004-12-17, 09:23:56 »

Kto to mo┼╝e wiedzie─ç? Nie wiem jak pozna─ç, ale mia┼éem te same obawy. W mojej chorobie te┼╝ wyst─Öpuje remisja. Je┼╝eli jest to remisja na zawsze, to jest to wyleczenie. Je┼╝eli po rozpocz─Öciu ┼╝ywienia- wyst─Öpuj─ů wszystkie te zmiany, opisywane przez dr- a w ksi─ů┼╝kach jak i podawane przez lekarzy optymalnych i dietetyczki- to znaczy, ┼╝e proces si─Ö rozpocz─ů┼é i jest to prawda. Jak si─Ö nie spr├│buje to nie b─Ödzie mo┼╝liwo┼Ťci si─Ö przekona─ç. Szukaj lekarza optymalnego, je┼Ťli b─Ödziesz zaiteresowany- dam Ci namiary. Pozdrawiam.
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #8 : 2004-12-17, 14:08:19 »

dzieki slawek...mam ju┼╝ bardzo dobre namiary w Warszawie...przejd─Ö si─Ö i popytam...chcia┼éem Was jeszcze zapyta─ç czy ci─Ö┼╝ko by┼éo Wam przej┼Ť─ç na ZO? czy to du┼╝o wyrzecze┼ä? czy rzeczywi┼Ťcie cz┼éowiek jako┼Ť si─Ö lepiej psychicznie i fizycznie czuje?...jak znalaz┼éem w sieci info o tym systemie ┼╝ywienia to jakby jakie┼Ť ┼Ťwiate┼éo mi sie zapali┼éo w tym powalonym tunelu...jaka┼Ť nadzieja sie pojawi┼éa...oby to "wszystko" by┼éa prawda...pozdrawiam
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #9 : 2004-12-17, 14:10:38 »

a tak jeszcze slawek, czy Tobie dieta pomaga? możesz cos napisać wiecej...byłbym wdzieczny
andrzejkowy
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #10 : 2004-12-17, 19:03:21 »

dzieki slawek..chcia┼éem Was jeszcze zapyta─ç czy ci─Ö┼╝ko by┼éo Wam przej┼Ť─ç na ZO? czy to du┼╝o wyrzecze┼ä? czy rzeczywi┼Ťcie cz┼éowiek jako┼Ť si─Ö lepiej psychicznie i fizycznie czuje?..

(':idea:')na diecie dr Kwa┼Ťniewskiego czyli  ┼╗ywieniu Optymalnym  jada si─Ö tak jak cz┼éowiek powinien  si─Ö od┼╝ywia─ç, smacznie i w zasadzie co lubi, generalnie ogranicza si─Ö w─Öglowodany.....jednak uwa┼╝am  ┼╝eby┼Ť przemy┼Ťla┼é tak jak Ci doradza┼éem wyjazd do Centrum ┼╗ywienia Optymalnego tam naucz─ů Cie prawid┼éowego od┼╝ywiania i otrzymasz prawdopodobnie pr─ůdy selektywne..
dzi─Öki temu unikniesz b┼é─Öd├│w i szybciej powrocisz do zdrowia...wiedza ksi─ůzkowa to wed┼éug mnie za ma┼éo, potrzebne jest tu du┼╝e do┼Ťwiadczenie w jej stosowaniu mimo ┼╝e same ┼╗O jest w zasadzie bardzo proste...

pozdrowienia
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #11 : 2004-12-19, 19:23:43 »

dzieki za rady...chcialbym wiedziec,czy taki wyjazd jest drogi? bo r├│┼╝nie bywa..............
andrzejkowy
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #12 : 2004-12-20, 02:16:03 »

dzieki za rady...chcialbym wiedziec,czy taki wyjazd jest drogi? bo r├│┼╝nie bywa..............

Arrow  na tej stronie www jest na g├│rze zak┼éadka Centrum ┼╗ywienia Optymalnego  po klikni─Öciu kt├│rej  b─Ödziesz mia┼é maila i telefon do Centrum.

W bezpo┼Ťrednim kontakcie otrzymasz interesuj─ůce informacj─Ö.

Na stronie www Centrum poprzegl─ůdaj r├│wnie┼╝ zak┼éadki umieszczone po prawej stronie.

pozdrowienia
Lost
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #13 : 2004-12-23, 20:31:58 »

kurcze...ale mam mętlik Smile w głowie...

znalazłem pewien artykuł: http://www.bssm.org.pl/sm.php?lang=pl&strona=informacje_o_sm&dzial=art-21
...ludzie no i co tu my┼Ťle─ç? co je┼Ťli to wszystko dzia┼éa ale na kr├│tki okres?
pozdrawiam wszystkich
andrzejkowy
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #14 : 2004-12-24, 21:48:38 »

kurcze...ale mam mętlik Smile w głowie.

(':arrow:')  napisz co znalaz┼ée┼Ť na stronach www  kt├│re  Ci  zasugerowa┼éem do przejrzenia i jak wypad┼éy rozmowy z Centrum Zywienia Optymalnego w Jastrz─Öbiej G├│rze....
pozdrowienia
sławek
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #15 : 2004-12-28, 10:01:39 »

Przeczyta┼éem artyku┼é. Nic nowego- przede wszystkim nieznajomo┼Ť─ç diety Kwa┼Ťniewskiego. Kt├│rego┼Ť razu znajomy dyrektor szpitala- dr nauk medycznych zrobi┼é mi p├│┼égodzinny wyk┼éad w tym stylu. M─ůdrz─ůc si─Ö jad┼é kolacj─Ö- ca┼éy dost─Öpny ┼Ťmietnik- maj─ůc ze 40 kilo nadwagi. Oczywi┼Ťcie w artykule nie ma nic o tym, ┼╝e dzi─Öki zalecanej tam diecie uratowano kilka ┼╝ywot├│w. Lekarze m├│wi─ů zgodnie- SM jest nieuleczalne. To dobrze, ┼╝e zbierasz wiedz─Ö, pytasz i szukasz. Masz wi─Öksz─ů wiedz─Ö- mo┼╝e to skieruje Ciebie do podj─Öcia jakiej┼Ť decyzji, kt├│r─ů i tak sam musisz podj─ů─ç.
chris
GoŠ

Email
sm
« Odpowiedz #16 : 2005-02-03, 03:18:53 »

cyt"G┼é├│wnym czynnikiem odpowiedzialnym za zanikanie os┼éonki mielinowej s─ů wolne rodniki."

Witam, ciekawe kiedy dojda do wniosku ze wystarczy
zadzwonic do drK aby im wyjasnil o co w tym wszystkim chodzi.

http://www.polskieradio.pl/nauka/temattygodnia/default.asp?id=145&md=0
pawel
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #17 : 2005-02-04, 09:41:34 »

znalazłem pewien artykuł: http://www.bssm.org.pl/sm.php?lang=pl&strona=informacje_o_sm&dzial=art-21
...ludzie no i co tu my┼Ťle─ç? co je┼Ťli to wszystko dzia┼éa ale na kr├│tki okres?
pozdrawiam wszystkich

Autor artyku┼éu naciaga fakty do w┼éasnych potrzeb. Sugeruje mi─Ödzy iinymi, ┼╝e Atkins zmar┼é w zwi─ůzku ze stosowaniem swojej diety co jest nieprawd─ů - zgin─ů┼é w wypadku samochodowym. R├│wnie┼╝ nieprawd─ů jest, ┼╝e Atkins opracowa┼é diet─Ö wcze┼Ťniej ni┼╝ lek.med. Jan Kwa┼Ťniewski. Ju┼╝ tylko to wystarczy, ┼╝e nie wierz─Ö a ani jedno s┼éowo z tego artyku┼éu.
Halina Ch.
GoŠ

Email
Stwardnienie rozsiane...
« Odpowiedz #18 : 2005-05-26, 20:07:25 »

Mam SM, ┼╗O stosuj─Ö 3 lata ,co to jest mie─ç SM zrozumie tylko ten kto ma t─Ö chorob─Ö.Co osi─ůgne┼éam dzi─Öki ┼╗O ?
1.Ust─ůpi┼éa m─Öczliwo┼Ť─ç /pracuj─Ö umys┼éowo 8-10 godzin dziennie/ i du┼╝o czytam.
2.Sypiam po 7 godz. i wstaj─Ö wypocz─Öta.
3.Nie mam b├│li g┼éowy ani innych cz─Ö┼Ťci cia┼éa.
4.Pami─Ö─ç MAM BARDZO DOBR─ä!
5.Nie jestem nadpobudliwa.
6.Unormowały mi się sprawy fizjologiczne całkowicie.
7.Zycie małżeńskie wróciło do normy.
8.Mam pi─Ökn─ů g┼éadk─ů cer─Ö.
Czy  pozby┼éam si─Ö SM? Na pewno NIE. Ale nikt inny nie by┼é w stanie mi pom├│c,chocia┼╝ z┼éagodzi─ç objawy.
Dzisiaj nie bior─Ö ┼╝adnych lek├│w,nie chodz─Ö do lekarzy ,tylko je┼╝d┼╝e na komisj─Ö ZUS-u.
Moim marzeniem jest uzyska─ç sprawno┼Ť─ç n├│g.

Jak i od czgo zacz─ů─ç ?
Przeczytaj min. dwie ksi─ů┼╝ki dra JK i pojed┼║ do jakiej┼Ť dobrej ARKADI polecam Jastrz─Öbi─ů G├│r─Ö /sprawdzi┼éam/,by─ç mo┼╝e S┼éawek opisuje moj─ů histori─Ö lub to bardzo podobne zdarzenie.
M├│j nr GG /je┼Ťli b─Öd─Ö w czym┼Ť pomocna /1931567 Idea
baska
GoŠ

Email
do Haliny
« Odpowiedz #19 : 2005-05-30, 12:24:07 »

Witaj! na forum bssm admin mnie zablokowal! dziwne...? ciekawe dlaczego-pewnie mu sie nie podobalo, ze propaguje DO, a na dodatek ktos mnie popiera.
Chce sie zapytac czy warto kupowac aparat do pradow selektywnych.
Mam jeszcze jeden problem z mozdzkiem Smile nie moge go przelknac, wiec susze. Czy to ujmuje mu wartosci?
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 17 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.