forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 14:59:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659909 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  dieta matki karmiącej
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: dieta matki karmiącej  (Przeczytany 80134 razy)
mr_smok
Go


Email
dieta matki karmiącej
« : 2008-06-02, 11:17:04 »

pytanie dotyczy diety matki karmiącej noworodka piersią.kieruje je do osob ktore maja jakies doswiadczenie w tym wzgledzie.
bede bardzo wdzieczny za podpowiedzi.
zona niestety nie jest na ZO ale wszystko co mozliwe do wyprodukowania z zywnosci w domku robie(wedlinki chlebek).
pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #1 : 2008-06-02, 20:01:30 »

pytanie dotyczy diety matki karmiącej noworodka piersią.kieruje je do osob ktore maja jakies doswiadczenie w tym wzgledzie.
bede bardzo wdzieczny za podpowiedzi.
zona niestety nie jest na ZO ale wszystko co mozliwe do wyprodukowania z zywnosci w domku robie(wedlinki chlebek).
pozdrawiam.
a  na jakie produkty  karmiaca zona ma najczesciej  ochote?Co ona chcialaby jadac.?
Nam wiadomo,ze dieta bez tluszczu wysokoweglodowanowa i wysokobialkowa jest szkodliwa dla populacji ludzkiej.
Tylko od was zalezy ,czym chcecie sie odzywiac. Smile
Karmilam 5 lat i jadalam ,mieso,ryby,kartofle,smazone na sloninie,takze boczek,podgardle.Do tego zawsze warzywa duszone na tluszczu.
Weglowodanow jadalam 70-80g dziennie,bialka tez w tych granicach,pozniej mniej.
Mieso,wedliny wybieralam takie,ktore mialy duzy dodatek tluszczu.
Zupy jarzynowe na wywarach z kosci,rosoly,flaki,salcesony,podroby,pasztety to grupa produktow,ktorych rowniez nie powinno zabraknac w jadlospisie karmiacej. Razz
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #2 : 2008-06-05, 12:51:03 »

ja jestem matka karmiąca. Problem może być z szalejącymi hormonami przez pierwsze 3 miesiące laktaji, tak jak w ciąży, żonę moze odrzucać od salcesonu czy wątrobki... a ponieważ chęć na przekąskę przychodzi z każdym karmieniem, trzeba mieć coś gotowego do zjedzenia w zapasie. Ja w tym okresie żywiłam się najwięcej śmietanką 30% dodana do gotowych nabiałowych produktów lub "gołą", dobrze szły mi paróweczki i kabanosy, bo łatwo to jeść bez chleba...
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #3 : 2008-06-05, 12:53:18 »

no i lody oczywiście radzę zrobić jakies optymalne na teraz Wink
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #4 : 2008-06-05, 20:47:11 »

Flawia paróweczki i kabanosy jeśli ze sklepu po dzisiejszym programie uwaga w TVnie już chyba w ogóle nie tknę(produkcja mięsa) No chyba,że masz kabanosy wlasnej roboty. Mnie już tak zmienił się smak ,że niesety nawet jak bym chciała zjeść kabanosa na szybko bo skąs wracam i jestem głodna to nie mogę. Dziś do pracy mąż mi kupił i odrzucało mnie po tej ilości słonego smaku. Wędlina którą kupuję na placu Barlickiego w Łodzi jedyne takie stoisko naprawdę jest bez dużej liczby ulepszaczy bo poznaję po smaku. Jednak jeśli zjem kiełbasę np. smażoną dwa dni pod rząd już trochę smak "przedobrzonej " kiełbasy czuję. Jakiś konserwant czy choćby saletra musi być. Wiem,bo wiem jak się robi kiełbasę wlasnej roboty w mojej rodzinie co jakiś czas. Ale wtedy ilość tej saletry jest nawet niewyczuwalna. Po prostu jakby dodano do smaku trochę soli i innyvh przypraw. Spuer smak.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #5 : 2008-06-06, 08:23:59 »

niestety moja rodzina jak robi wędliny to jeszcze bardziej słone... nawet te optymalne! mama nie doczytała że trzeba trochę tą sól odmoczyć...
Ja teraz kupuję tylko opakowane gdzie nie ma białka sojowego no i nie jadłam tego dużo, chyba że sie trafiły bardzo dobre. Niestety jakos trudno trafić ciągle na takie same. Ostatnio uwielbiam kabanosy z łososia, ale niestety jest tam białko sojowe ;-(
teraz muszę sama zjeść "ciasteczka z Limerick" bo ani mąż ani córka nie mają na nie ochoty. Mimo to polecam, przepis był w wątku o ciastkach bez nabiału i mąki  Laughing
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #6 : 2008-06-06, 11:51:18 »

z wedlinami jest ten luxus ze wyrabiam je w domku.interesuje nie przedewszystkim skad czerpac weglowodany co by nie pojawiala sie wysypka od chemii z nowalijek.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #7 : 2008-06-06, 18:57:52 »

Może ziemniaki ? 
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #8 : 2008-06-06, 19:03:25 »

 Very Happy
skoro żona nieoptymalna to na pewno węglowodanów jej nie zabraknie, wystarczy że sobie soku owocowego nie odpuści (chociaż wiadomo że lepiej żeby odpusciła) Ja tam sie cieszę że nie muszę już uganiać sie za nowalijkami. Nie wiem co Ci można doradzić, ja np mam szklarnię z pomidorami i warzywnik, co prawda na odległość, ale wcale mi to nie przeszkadza...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #9 : 2008-06-08, 11:16:20 »

Najbardziej kłopotliwe jest dla karmionego dziecka gdy matka je CIEMNE pieczywo. Nie ma wiekszego kłopotu wtedy dla dziecka.
Podobnie z cytrusami. Do roku karmienia są przeciwskazane. Optymalnym mniej szkodzą.
Nie wolno podawać karmiacej czekolady, ani gorzkiej ani mlecznej. Do roku życia dziecka.
Tak najogólniej.
Nie podaje się cebulowych, kapustnych, mineralnej gazowanej. Ja to jadałam, karmilam córkę do 7 roku jej zycia. Ona to akceptowała, a mnie to smakowało.
Moja córka miała "zespół jęczenia" gdy ja zjadłam czekoladę.
Matka nie może jeść tego na co nie ma ochoty.
Przyjazne dla matki karmiącej są te produkty, które można dawać dziecku do roku.
Nadmiar węglowodanów w diecie matki = wzdęcia u dziecka.
Poczytaj trochę moich postow dt matek karmiacych i diety dzieci do roku życia.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #10 : 2008-06-08, 11:31:03 »

...Nie wolno podawać karmiacej czekolady, ani gorzkiej ani mlecznej...

To jest fajne Razz "podawac"(jak na fermie) Razz Razz Razz
Una sama zre tom czekolade  :shock:Cool Razz

Czy jejej wyrywac z  "opuchnietych" lapek
skoro organizm(co to siem trzeba wsluchiwac w niego)  potpowiada "zrec"??? Razz Razz Razz

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #11 : 2008-06-08, 11:46:51 »

Uśmiałam się do łez.
Normalnych na forum - w ilośći obfitej. Very Happy
Na codzień w pracy mam "normalnych inaczej"  Cool
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #12 : 2008-06-09, 12:10:20 »

dziekuje za wszystkie odpowiedzi.pozdrawiam.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #13 : 2008-06-09, 16:59:35 »

to może nie na temat, ale skoro wytykamy ciekawe słówka pojawiające się przy niemowlaku to strasznie mnie drażni "dopajanie" niemowląt...
z autopsji radzę nie przekąszać miedzy posiłkami Wink mimo jedzenia "zdrowych" rzeczy miałam wilczy apetyt na słodkie i nadwagę która spowodowała rozmaite dolegliwości..
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #14 : 2008-06-10, 09:00:57 »

to może nie na temat, ale skoro wytykamy ciekawe słówka pojawiające się przy niemowlaku to strasznie mnie drażni
1."dopajanie" niemowląt...
z autopsji radzę nie przekąszać miedzy posiłkami Wink mimo jedzenia "zdrowych" rzeczy miałam wilczy
2.apetyt na słodkie i nadwagę która spowodowała rozmaite dolegliwości..

1. Mam do tego taki sam stosunek.
2. Warto pomyśleć o warzywie z tłuszczm, bez tłuszczu, samym tłuszczu, zupie. Cukier jest często stosowany w dietach eliminacyjnych jako produkt bezalergenowy. Lepiej namierzyć "śmiecia", który powoduje łaknięcie cukru. Lub jeść warzywo (jako szczotkę wymiatającą śmiecia) bez zastanawiania się jaki to śmieć.
Chyba lepiej jednak czasem pomyśleć...
Zapisane
mr_smok
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #15 : 2008-06-10, 12:40:32 »

na topie placki ziemniaczane na smalcu;-) reszta warzyw delikatnie w bardzo malych porcjach...,co by maly Milus nie mial wzdec.oczywiscie rano zoneczka zjada 2-3 zolteczka plus paroweczka cienka,czasem salcesonik lub pasztecik .pozniej sobie zaserwuje smietanki ( w lodach z 30% ubitej i zamrozonej)do placuszkow jakas karkoweczka badz boczek czasem schab panierowany.maly ma miesiac i narazie odpukac ma sie dobrze.duzo spi ale jak otworzy oczeta to oglada domek ze wszystkich stron;-)warto byc rodzicem.chocby dla tych chwil kiedy patrzy sie na skarba.cala reszta przedemna.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #16 : 2008-06-10, 12:50:24 »

...duzo spi ale jak otworzy oczeta to oglada domek ze wszystkich stron;-)

Moje córcie miały otwarte oczęta prawie non stop-szczególnie nocą do trzeciego miesiąca życia,a jak zamykały, to góra na godzine co kilka godzin  w ciągu dnia  Smile
Zapisane
agata
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #17 : 2010-02-20, 08:18:54 »

witam wszystkich serdecznie.Jestem matką karmiącą, a moje "maleństwo" ma bez mała trzy lata.Chciałabym się dowiedzieć, czy są może jakieś dodatkowe wskazówki co do  odżywiania się w moim przypadku,bo nie czuję się najlepiej...może napiszę co mniej więcej zjadam w ciągu dnia...
Śniadanie to przeważnie ok 5 żółtek smażonych na słoninie
na obiad albo jakaś zupa na wywarze ,albo kotlet w żółtkowej panierce,rzadziej- wątróbka, czasem boczek.
W międzyczasie garść orzechów, albo trochę słonecznika....No i lody jak zrobię.
Ostatnio czytałam o kolagenie, więc gotuję nóżki.
Aha mam 164cm wzrostu, i ważę 67kg.Bardzo proszę o pomoc.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #18 : 2010-02-20, 22:02:39 »

witam wszystkich serdecznie.Jestem matką karmiącą, a moje "maleństwo" ma bez mała trzy lata.Chciałabym się dowiedzieć, czy są może jakieś dodatkowe wskazówki co do  odżywiania się w moim przypadku,bo nie czuję się najlepiej...może napiszę co mniej więcej zjadam w ciągu dnia...
Śniadanie to przeważnie ok 5 żółtek smażonych na słoninie
na obiad albo jakaś zupa na wywarze ,albo kotlet w żółtkowej panierce,rzadziej- wątróbka, czasem boczek.
W międzyczasie garść orzechów, albo trochę słonecznika....No i lody jak zrobię.
Ostatnio czytałam o kolagenie, więc gotuję nóżki.
Aha mam 164cm wzrostu, i ważę 67kg.Bardzo proszę o pomoc.

nie napisalas na czym polegaja twoje dolegliwosci,a  weglowodany , jakie i ile  jadasz.Napoje,oraz  kolor,smak i chec zjedzenia danego posilku  rowniez wazne.
Moze rob notatki co, kiedy i ile jadasz oraz  jakie masz  samopoczucie po posilkach.Pomoze w dobraniu produktow,ktore nie beda szkodzily Razz

Zapisane
agata
Go


Email
Odp: dieta matki karmiącej
« Odpowiedz #19 : 2010-02-21, 08:40:07 »

witam serdecznie.
Oprócz dokuczających mi codziennych wzdęć, nie dają mi spokoju bóle stawów i kości..
Czy napewno dobrze wyliczyłam sobie proporcje? 164 cm wzrostu:B 32; T 160-224; W 32?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.