forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:44:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?  (Przeczytany 60307 razy)
timonek
Go


Email
Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« : 2009-03-14, 15:29:19 »

Dzień dobry to mój pierwszy post, chociaż czytałem to forum od dawna  jak jeszcze byłem w Polsce.
Na DO jestem od kilku miesięcy mam 40 lat i mam pewien problem. Bola mnie okolice stawów i przyczepów mięśni.
Robiłem  sobie też  badanie cholesterolu i mam ponad 300 mg%.
Lekarz w przychodni  jak usłyszał na jakiej jestem diecie to zaraz zaczął mnie straszyć  zawałem serca i rakiem jelita.
Trochę się boje i zastanawiam się czy znane są wam przypadki stosowania DO i mimo tego był zawal serca lub rak jelita?
Ciekawe czy wam też zdarzały się takie dziwne pobolewania mięśni?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #1 : 2009-03-14, 15:56:57 »

Mi DO powaga na poprawę wyników i samopoczucia. Nie znam wszystkich przypadków na DO, ale znam dużo przypadków zawałów i raków u osób niebędących na DO. Dużo osób rezygnuje z tego rodzaju żywienia, gdy sprawdzi sobie po dwóch, czy trzech miesiącach poziom ogólny cholesterolu, który naogół się podwyższa, aby organizm miał siły do naprawy rzeczy ważniejszych, niż całkowity poziom cholesterolu. Następnie, przy prawidłowym stosowaniu diety, cholesterol się obniża. Wystarczy zaufać wiedzy dr Jana Kwaśniewskiego. Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #2 : 2009-03-14, 17:04:57 »

powaga-->pomaga
naogół-->na ogół
Zapisane

Hana
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #3 : 2009-03-14, 17:14:10 »

Dzień dobry to mój pierwszy post, chociaż czytałem to forum od dawna  jak jeszcze byłem w Polsce.
Na DO jestem od kilku miesięcy mam 40 lat i mam pewien problem. Bola mnie okolice stawów i przyczepów mięśni.
Robiłem  sobie też  badanie cholesterolu i mam ponad 300 mg%.
Lekarz w przychodni  jak usłyszał na jakiej jestem diecie to zaraz zaczął mnie straszyć  zawałem serca i rakiem jelita.
Trochę się boje i zastanawiam się czy znane są wam przypadki stosowania DO i mimo tego był zawal serca lub rak jelita?
Ciekawe czy wam też zdarzały się takie dziwne pobolewania mięśni?

Mnie sie zdarzaly jak przedobrzylam kilka kolejnych dni z bialkami.

Jako lekture polecam "Odpowiedzi na listy "- moze w tych ksiazkach znajdziesz rozwiazanie .
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #4 : 2009-03-14, 18:07:44 »

Dziękuje za radę muszę chyba dodać tłuszczu do dziennej proporcji
jedzenia a zredukować  białko i węglowodany.
Może zalecane proporcje ilości białka i węglowodanów są dla mnie za duże.
Czytałem że węglowodany i białko mogą wywołać raka bo on się nimi żywi.
Zobaczymy co będzie za kilka dni.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #5 : 2009-03-14, 18:20:01 »

Dziękuje za radę muszę chyba dodać tłuszczu do dziennej proporcji
jedzenia a zredukować białko i węglowodany.
Może zalecane proporcje ilo¶ci białka i węglowodanów s± dla mnie za duże.
Czytałem że węglowodany i białko mog± wywołać raka bo on się nimi żywi.
Zobaczymy co będzie za kilka dni.

Dobrze by było, gdybyś podał swój wzrost i wagę ciała oraz swoje dzinne BTW. Napewno ktoś (domyślam się kto Very Happy),Tobie pomoże.
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #6 : 2009-03-14, 21:24:33 »

mysle, ze timonek ancymonek to prowokator Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #7 : 2009-03-14, 21:42:23 »

Dziękuje za radę muszę chyba dodać tłuszczu do dziennej proporcji
jedzenia a zredukować  białko i węglowodany.
Może zalecane proporcje ilości białka i węglowodanów są dla mnie za duże.
Czytałem że węglowodany i białko mogą wywołać raka bo on się nimi żywi.
Zobaczymy co będzie za kilka dni.

 

Tymionek, podzj przykladowe dzienne menu.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #8 : 2009-03-15, 16:37:43 »

Znane są przypadki zatorów i zawałów na diecie optymalnej. Moja lekarka miała kilka zatorów (wiadomo mi o dwóch przypadkach)) u swoich pacjentów optymalnych z wysokim cholesterolem. Druga znajoma edokrynolog miała wuja, który po pól roku stosowania diety umarł na zawał. Obydwie pomimo dobrego stosunku do diety, bardzo przestrzegają przed jej stosowaniem w przypadku podniesionego cholesterolu i bynajmniej nie chodzi tu o miażdzycę. Poziom 300mg,% nie wydaje mi się wysoki, ale proszę mnie nie słuchać, bo się na tym nie znam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #9 : 2009-03-15, 17:06:00 »

Znane s± przypadki zatorów i zawałów na diecie optymalnej. Moja lekarka miała kilka zatorów (wiadomo mi o dwóch przypadkach)) u swoich pacjentów optymalnych z wysokim cholesterolem. Druga znajoma edokrynolog miała wuja, który po pól roku stosowania diety umarł na zawał. Obydwie pomimo dobrego stosunku do diety, bardzo przestrzegaj± przed jej stosowaniem w przypadku podniesionego cholesterolu i bynajmniej nie chodzi tu o miażdzycę. Poziom 300mg,% nie wydaje mi się wysoki, ale proszę mnie nie słuchać, bo się na tym nie znam.
Majka, czy wiesz jak przestrzegał DO wuj pani endokrynolog? Niektórzy myślą, że jak zjedzą tłustą golonkę i popiją ją piwem, to już są optymalni Shocked
Zapisane

Majka
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #10 : 2009-03-15, 17:46:33 »

Oczywiście, że nie wiem. Nie mam jednak podstaw, żeby sądzić, że starszy uważny mężczyzna robił poważne błędy.  Wiem, że był chory na serce (już po jednym zawale) i spodziewał się po diecie raczej poprawy zdrowia, a nie śmierci. Endokrynolog wini za to dietę. Załóżmy jednak, że nie popełniał błędów. A i od golonki popitej piwem przecież się nie umiera. Oczywiśce, że umarł nie z powodu diety, tylko z powodu choroby, ale czy dieta nie przyspieszyła tego? Czytam tutaj na forum różne historie związane z pracą serca na diecie. Zwróciłam uwagę na silne bicia serca (sama ich doświadczyłam na diecie i nie jestem w tym odosobniona). Przyszło mi do głowy pytanie. Czy dla osoby chorej taka zmiana pracy serca  jest bez znaczenia? Czy dieta, na której się umiera to dieta godna polecenia? Dieta, nie neguję ma dużo pozytywnych aspektów. Tutaj mówi się tylko o pozytywnych. Trudno mi uwierzyć, że nie ma negatywnych.
O, na świeżo napiszę. Słyszalam o osobie, która po pięciu latach stosowania przerwała ją, bo pogorszyły się próby wątrobowe. Właściwie to już jest druga osoba, którą znam z takim samym problemem. Mąż kontynuuje, ona zarzuciła. Napiszesz, że popełniała błędy. Może. Pewnie wcale o te błędy nie trudno.
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #11 : 2009-03-15, 17:50:59 »

Tak jak pisałem zwiększyłem tłuszcze do proporcji 1.0 : 3,0 : 0,8
Moja waga to 74 kg a wzrost 181 cm jem zgodnie z zaleceniami czyli jaja, boczki, omlety, zupy kolagenowe, masło, tłuste sery
ziemniaki, zalecane owoce i warzywa. Zauważyłem ze mam też problemy z wypróżnianiem.
Jak za mało tłuszczu to zatwardzenie a jak więcej to jakieś dziwne rozwolnienie.
Takie huśtawki niepokoją mnie czy u was też tak bywa?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #12 : 2009-03-15, 17:57:15 »

Przyszło mi do głowy pytanie. Czy dla osoby chorej taka zmiana pracy serca jest bez znaczenia? Czy dieta, na której się umiera to dieta godna polecenia?
Majka, na każdej diecie się umiera, nie ma ludzi nieśmiertelnych.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #13 : 2009-03-15, 18:02:03 »

Tak jak pisałem zwiększyłem tłuszcze do proporcji 1.0 : 3,0 : 0,8
Moja waga to 74 kg a wzrost 181 cm jem zgodnie z zaleceniami czyli jaja, boczki, omlety, zupy kolagenowe, masło, tłuste sery
ziemniaki, zalecane owoce i warzywa. Zauważyłem ze mam też problemy z wypróżnianiem.
Jak za mało tłuszczu to zatwardzenie a jak więcej to jakieś dziwne rozwolnienie.
Takie huśtawki niepokoją mnie czy u was też tak bywa?

Przestań sobie szkodzić i albo nie zawracaj sobie głowy Dietą Optymalną, albo udaj się tam, gdzie nauczą cię ją stosować.
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #14 : 2009-03-15, 18:05:57 »

Czytam tutaj na forum różne historie związane z pracą serca na diecie. Zwróciłam uwagę na silne bicia serca (sama ich doświadczyłam na diecie i nie jestem w tym odosobniona). Przyszło mi do głowy pytanie. Czy dla osoby chorej taka zmiana pracy serca  jest bez znaczenia?

Dziwna sprawa faktycznie jak jest więcej tłuszczu to serce zaczyna szybko bić
czy to jest normalne czy to minie po zaadoptowaniu?
Może to szybkie bicie jest korzystne i świadczy o zdrowym sercu wtedy krew przecież szybciej krąży.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #15 : 2009-03-15, 18:21:56 »

Przyspieszona akcja serca, to raczej nic dobrego. Ja pisałam o uczuciu głośnej pracy (silne uderzenia). Ale ja się nie znam.
Myślę, że należy dokładnie poczytać zasady odżywiania i przez jakiś czas konsekwentnie stosować. Po pewnym czasie pewne rzeczy (np wypróżnienia)  powinny się unormować. Cierpliwości.
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #16 : 2009-03-15, 18:24:49 »

Znane są przypadki zatorów i zawałów na diecie optymalnej. Moja lekarka miała kilka zatorów (wiadomo mi o dwóch przypadkach)) u swoich pacjentów optymalnych z wysokim cholesterolem. Druga znajoma edokrynolog miała wuja, który po pól roku stosowania diety umarł na zawał. Obydwie pomimo dobrego stosunku do diety, bardzo przestrzegają przed jej stosowaniem w przypadku podniesionego cholesterolu i bynajmniej nie chodzi tu o miażdzycę. Poziom 300mg,% nie wydaje mi się wysoki, ale proszę mnie nie słuchać, bo się na tym nie znam.

Majka czy od dawna stosujesz dietę?
Słyszałem o tych zatorach ale to akurat  wydaje się mało prawdopodobne. Kłopoty z jelitami które sam mam chyba są bardziej prawdopodobne.
Jelita muszą wykonać większą prace przy trawieniu tłuszczu i chyba dlatego są bardziej narażone na uszkodzenia.
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #17 : 2009-03-15, 18:37:53 »

Przyspieszona akcja serca, to raczej nic dobrego. Ja pisałam o uczuciu głośnej pracy (silne uderzenia). Ale ja się nie znam.
Myślę, że należy dokładnie poczytać zasady odżywiania i przez jakiś czas konsekwentnie stosować. Po pewnym czasie pewne rzeczy (np wypróżnienia)  powinny się unormować. Cierpliwości.

Tych książek to się już naczytałem teraz to chce aby dobrze się czuć jak opisywane to było w tych książkach. Sama dobrze wiesz co lekarze myślą o nas jak przyznajemy się do stosowania diety.
Jak jeszcze coś zacznie dolegać to wszystko zwalają na tą dietę  i w dodatku  straszą.
Na forum wszyscy pewnie stosują tą dietę i nikt chyba nie będzie oszukiwać jak mu coś dolega
albo ktoś się jednak  rozchoruje. Dlatego informacje od ludzi są najbardziej wiarygodne.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #18 : 2009-03-15, 19:03:59 »


 Kłopoty z jelitami które sam mam chyba są bardziej prawdopodobne.
Jelita muszą wykonać większą prace przy trawieniu tłuszczu i chyba dlatego są bardziej narażone na uszkodzenia.

bzdura

tłuszcz chroni śluzówkę  nie uszkadza

uszkadzają ją śmieci
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chciałem prosić o rade dziwne bóle mięśni?
« Odpowiedz #19 : 2009-03-27, 08:29:27 »

Tak jak pisałem zwiększyłem tłuszcze do proporcji 1.0 : 3,0 : 0,8
Moja waga to 74 kg a wzrost 181 cm jem zgodnie z zaleceniami czyli jaja, boczki, omlety, zupy kolagenowe, masło, tłuste sery
ziemniaki, zalecane owoce i warzywa. Zauważyłem ze mam też problemy z wypróżnianiem.
Jak za mało tłuszczu to zatwardzenie a jak więcej to jakieś dziwne rozwolnienie.
Takie huśtawki niepokoją mnie czy u was też tak bywa?

podaj jadlospis z ostatnich 3 dni,twoje ulubione dania,moze jadasz zbyt tlusto,jakie masz lipidy,inne wyniki krwi,?? :Pa
 Dieta uczy nas wsluchiwania sie w nasz organizm i odpowiedniego reagowania. Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.