forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 18:50:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660741 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nowy uczestnik
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowy uczestnik  (Przeczytany 24725 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #20 : 2011-10-09, 17:05:49 »

Owoc zakazany najsłodziej smakuje!  Very Happy
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #21 : 2011-10-10, 22:25:21 »

W ogóle jedzenie owoców (u mnie jest to 200-300g.dz.)jako zródła W jest dla mnie bardziej naturalne niz jedzenie zbóż:) Jednak nigdy nie jadam owoców w surowej postaci.Zawsze poddaję je ok.2 min obróbce termicznej(wcześniej oczywiście mycie).Mam nadzieję że sobie tym nie zaszkodzę z czasem...chodzi mi głownie o interakcje żółtka+cukier prosty(podobno jest to niezbyt dobre połączenie)
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #22 : 2011-10-10, 22:39:42 »

Jeżeli dr. Kwaśniewski podaje przepisy na omlety z dżemem, to widocznie takie połączenie nie jest szkodliwe. Węglowodany proste też możemy jeść - oczywiście w niewielkich ilościach. Jeśli dzienne spożycie węglowodanów nie przekracza 50 g to praktycznie mogą one być spożywane pod dowolną postacią... Jednak fruktoza jest najgorszym z cukrów a najlepsze są węglowodany zawarte w skrobi.
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #23 : 2011-10-11, 07:05:39 »

o interakcje żółtka+cukier prosty(podobno jest to niezbyt dobre połączenie)

A może coś więcej na ten temat?
Bo akurat interakcja żółtka+cukier prosty podobno jest najlepszym połączeniem!
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #24 : 2011-10-11, 08:45:27 »

Skoro tak jest to może gdzieś coś zle zrozumiałem.Ja i tak jestem skazany na ten układ gdyż mój organizm zle toleruje skrobię,zwłaszcza w połączeniu z białkiem zwierzęcym.Jeśli do takiego posiłku dodam jeszcze coś kwaśnego(np.ketchup,musztardę itp.) to już całkiem tragedia.Zauważyłem że u mnie najlepiej działa połączenie produktów nabiałowych tj.masło,biały ser,jaja(jadam tylko i wyłącznie te trzy) z owocami.A wszystkie dania mięsne z warzywami.Do dziś nie mogę ustalić dlaczego zjadając nawet 100 g ziemniaka(nawet bez niczego) odczuwam lekka zgagę, gdy połączę to z białkiem to już całkiem mnie "pali" w przełyku...Ubolewam nad tym bo ziemniaki to tanie zródło W. Być może mam jakaś nieodpowiednią kwasowość w żołądku. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki na ten temat(może ktoś miał lub ma podobnie) .Zazdroszczę ludziom którzy bez skutków ubocznych mogą łączyć wszelkie produkty ze sobą i w różnych zestawieniach.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #25 : 2011-10-11, 09:11:14 »

...jesli masz nadkwasote,strzel sobie serie pradow selektywnych na zoladek Cool...
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #26 : 2011-10-11, 09:14:42 »

Ale których?   Confused
Bo jak się źle zrozumie, to efektmoże być odwrotny, czyli opłakany!  Cool
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #27 : 2011-10-11, 09:21:30 »

.. tych wlasciwych,kto poszuka ten znajdzie... Razz
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #28 : 2011-10-11, 09:22:22 »

Ale w goooooooooglach, czy gdzie?  Confused
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #29 : 2011-10-11, 10:04:33 »

...jesli masz nadkwasote,strzel sobie serie pradow selektywnych na zoladek Cool...
Nie wiem czy można to nazwać nadkwasota.U mnie występuje to tylko przy spożyciu kilku produktów(zwłaszcza zawierających skrobię).Dziwi mnie to tym bardziej że występuje to u mnie nawet przy spożyciu niewielkiej ilości produktu i wzmaga się proporcjonalnie do zwiększanej ilości. Najgorsze jest to że ze strony produktów zwierzęcych jest też jeden jedyny produkt który powoduje u mnie w.w. objawy. Tym produktem jest wątróbka(wszystkie rodzaje).Jem ją czasami,ale pózniej muszę to odcierpieć.Próbowałem już jeść ja z różnymi warzywami jak i zupełnie osobno,efekt ten sam. Czasami wydaje mi się że może to być z powodu składu mineralnego w tych produktach(chodzi mi głównie o fosfor).Bo o ile się orientuje jest go sporo w tych wymienionych produktach.Nie mogę złożyć tej układanki żeby znalezć odpowiedz na moje dolegliwości...Chyba że po prostu będę unikał tych produktów i tyle:) Jednak tej wątróbki nie mogę sobie wybaczyć...i dlatego szukam odpowiedzi.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #30 : 2011-10-11, 10:05:13 »

...jesli masz nadkwasote,strzel sobie serie pradow selektywnych na zoladek Cool...
Zanim zaczniesz strzelac, to najpierw sprawdz czy masz nadkwasote czy niedokwasote.
Poza tym proponowalbym przeprowadzic badania na pasozyty.
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #31 : 2011-10-11, 10:10:02 »

.. tych wlasciwych,kto poszuka ten znajdzie... Razz
Być może takie prądy coś by pomogły...tylko nie wiem czy w mojej okolicy jest coś takiego.
 A Ty je stosowałeś kiedyś,jeśli tak to z jakim efektem?
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #32 : 2011-10-11, 10:20:00 »

...oczywiscie zrob niezbedne badania,najpierw trafna diagnoza,pozniej przyczynowe leczenie...
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #33 : 2011-10-11, 10:21:31 »

...jesli masz nadkwasote,strzel sobie serie pradow selektywnych na zoladek Cool...
Zanim zaczniesz strzelac, to najpierw sprawdz czy masz nadkwasote czy niedokwasote.
Poza tym proponowalbym przeprowadzic badania na pasozyty.
A jak można to sprawdzić? (Chodzi mi o tą kwasowość)
 A co do pasożytów to jeśli chodzi o te "widzialne gołym okiem" to raczej nie mam. Natomiast te niewidzialne...to myślę że są u każdego przez cały czas. Dwa razy w roku przeprowadzam kuracje preparatami Zentel Vermox Tinidazolum i Metronidazolem.Robię to bez badań na obecność ,zakładając z góry że zawsze coś tam się czasami dostanie.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #34 : 2011-10-11, 10:41:37 »

...zdaje sie,, sonda,, to tego sluzy-niezbyt przyjemne badanie Laughing  nie jedz bialka na pusty zoladek, jedz jako weglowodany produkty alkalizujace np. brokuly, szparagi ,bzraczki itp....
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #35 : 2011-10-11, 10:43:10 »

No żal mi cię coniemasensu  Wink, ale siem też na tym nie znam i nie chcem głupiutko radzić!  Wink Mr. Green
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #36 : 2011-10-11, 10:49:44 »

...zdaje sie,, sonda,, to tego sluzy-niezbyt przyjemne badanie Laughing  nie jedz bialka na pusty zoladek, jedz jako weglowodany produkty alkalizujace np. brokuly, szparagi ,bzraczki itp....
To takie badanie raczej u mnie odpada:) A powiedz mi Gwidon czy ziemniaki są produktem alkalizującym czy nie? Rożne opinie na ten temat czytałem...jednak jaka jest prawda?
Zapisane
comasens
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #37 : 2011-10-11, 11:03:15 »

No żal mi cię coniemasensu  Wink, ale siem też na tym nie znam i nie chcem głupiutko radzić!  Wink Mr. Green
WojciechuS,nie martw się:) Czytając Twoje posty widzę że jesteś dobrym człowiekiem i chcesz pomóc ludziom. A jak to w życiu jest nie ma takich ludzi którzy by wszystko wiedzieli na każdy temat.Jeden wie więcej o tym, inny o tamtym...Czasami wydaje mi się że za bardzo marudzę,bo czym są te moje dolegliwości przy nieszczęściach jakie ludzie przechodzą lub przeszli w swoim życiu.
Ciesze się że znalazłem tu ludzi do których można się zwrócić z pytaniami na które w moim otoczeniu raczej nie znajdę odpowiedzi.Pozdrawiam:)
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #38 : 2011-10-11, 11:05:48 »

Jestem dobry, ale nie chcę pomagać, bo każdy powinien pomóc sobie sam.
Ja tylko niektórym staram się wskazać dróżkę do zdrowia...  Very Happy
Skontaktuj się z dobrym lekarzem optymalnym.
To moja rada!  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70562


Odp: Nowy uczestnik
« Odpowiedz #39 : 2011-10-11, 11:17:47 »


... czy ziemniaki są produktem alkalizującym czy nie? Rożne opinie na ten temat czytałem...jednak jaka jest prawda?

http://www.odzywianie.info.pl/Rownowaga-kwasowo-zasadowa.html

Gotowane w mundurkach są średnio zasadotwórcze, a obrane - gotowane w wodzie - są średnio kwasotwórcze...
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 20 zapytaniami.