forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-16, 21:59:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
667626 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Książka kolekcjonerska.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 23 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka kolekcjonerska.  (Przeczytany 91257 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71817


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #240 : 2024-06-26, 22:22:01 »

Wczoraj pisaliśmy - bez reklamy nie da się w tym   świecie funkcjonować

Przekonałam się w praktyce... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71817


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #241 : 2024-06-26, 22:24:09 »

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1012618536890592&set=a.116573306495124&__cft__
  • =AZXd8CO8XmvyYahj9cXhwzEzoKo11r1IdMeJ99VQIitGm6R4FncHMRpXN-jfhR7pjIp2zykOju9z1jq2pMeuaDy84_dL5qfiW_UOhzz45SKfJn4zfza3WE2qug0CD7ygKcsPVe6ve_Adg7FP_0DRXrbZSWr2pgh4GKffcko30F78KQ&__tn__=EH-R - zaraz się biorę za adresowanie kopert... Wink

  • Mnie to też jutro czeka, koperty kupiłam, druczki na "polecone" mam. Ale to nie ta skala... Cool Laughing
    Jednak i tak jestem zadowolona z zamówień, mało co mi zostanie. A to wszystko przez filmy Pana Sławka. Dziękuję. Very Happy

    Cudownie - gratulacje!  Very Happy
    Sławek mówił dziś, że czeka na Twój tekst o książce, ale pewnie już nakład wysprzedany?  Very Happy
    Nie cały, dobrze jest. Very Happy
    Zapisane

    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #242 : 2024-06-27, 08:39:35 »

     Very Happy
    Zapisane

    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 71817


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #243 : 2024-06-27, 17:06:30 »

    Dzisiaj się rozdzwonili tak, że mi mało co zostało... Very Happy
    Zapisane

    saymon9
    Newbie
    *
    wiadomoci: 17


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #244 : 2024-06-27, 17:14:57 »

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1012618536890592&set=a.116573306495124&__cft__
  • =AZXd8CO8XmvyYahj9cXhwzEzoKo11r1IdMeJ99VQIitGm6R4FncHMRpXN-jfhR7pjIp2zykOju9z1jq2pMeuaDy84_dL5qfiW_UOhzz45SKfJn4zfza3WE2qug0CD7ygKcsPVe6ve_Adg7FP_0DRXrbZSWr2pgh4GKffcko30F78KQ&__tn__=EH-R - zaraz się biorę za adresowanie kopert... Wink

  • Mnie to też jutro czeka, koperty kupiłam, druczki na "polecone" mam. Ale to nie ta skala... Cool Laughing
    Jednak i tak jestem zadowolona z zamówień, mało co mi zostanie. A to wszystko przez filmy Pana Sławka. Dziękuję. Very Happy

    Cudownie - gratulacje!  Very Happy
    Sławek mówił dziś, że czeka na Twój tekst o książce, ale pewnie już nakład wysprzedany?  Very Happy
    Nie cały, dobrze jest. Very Happy

    Reniu, ja błędnie początkowo zakładałem, że książka Admina będzie sprzedawana przez stronę Stowarzyszenia i czekałem na to, żeby zamówić z jedną przesyłką Razz Więc miałem opóźnienie z zamówieniem, ale finalnie już kupiona i teraz tylko czekam na dostawę Smile Swoją drogą domówiłem jeszcze z ciekawości te 3 książki prof. Wiąckowskiego. Czy ktoś z Was już je czytał i mógłby powiedzieć czy warto? Smile

    PS A co do "Łatwych odpowiedzi na trudne pytania" to już przebieram nogami Very Happy No, ale jak to mówią cierpliwość jest cnotą Razz
    Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 71817


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #245 : 2024-06-27, 19:02:06 »

     Laughing Coś tam strona Stowarzyszenia nie dzialała, nie wiem jak jest teraz.
    O! Chyba wszystko jest OK... Rolling Eyes https://optymalni.org.pl/sklep/
    Zapisane

    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41569


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #246 : 2024-06-28, 11:41:34 »

    Kolejny niski i szczupły, choć tu zdarzają się wyjątki. Wink
    Z mojego doświadczenia: niski i żylasty ma zawsze więcej energii do życia i szybko się regeneruje po ciężkim treningu, czego nie można powiedzieć o wysokich osobach. Cool
    Zapisane
    Blackend
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 56767


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #247 : 2024-06-28, 16:25:25 »

    Dokładnie, ja to z kolei obserwuję wśród osób pracujących ciężko fizycznie (górnicy, budowlańcy) tam praktycznie nie ma wysokich, większość średniego i niskiego wzrostu.  Cool
    Zapisane
    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #248 : 2024-06-28, 20:21:09 »

    A bo chodniki niskie... Wink
    Zapisane

    RafałS
    Sr. Member
    ****
    Pe: Mczyzna
    wiadomoci: 17887


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #249 : 2024-06-28, 20:42:39 »

    Wysocy w kompaniach (nie)reprezentacyjnych i w magazynach. Laughing
    Zapisane
    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #250 : 2024-06-29, 13:04:16 »

    W łatwych pytaniach i trudnych odpowiedziach w książce "Łatwe odpowiedzi na trudne pytania" miał być cały rozdział o robieniu ludzi w konia na "suplementy". Ostatecznie jednak zrezygnowałem z zamieszczenia w tej publikacji rzetelnych informacji na temat suplemenciarstwa, ale mam ten rozdział roboczo przygotowany...
    Opowiadanie bzdur typu, trzydzieści lat temu "mięso miało taką wartość, że dziś trzeba zjadać 10* więcej niż za czasów powstawania "Żywienia Optymalnego"" - nie komentuję, bo po co. Opowiadanie bzdur typu: gleba jest tak wyjałowiona, że bez suplementacji się nie pociągnie - jest również bałamuctwem, bo przeczą temu i plonowanie roślin i dobowe przyrosty zwierząt hodowlanych - nie chcę również psuć niektórym humoru uświadamiając, jak łatwo ulegli na przykład bezpodstawnej "pandemii" suplementowania  wit.D (troszeczkę jest na ten temat w książce - bo aż żal słuchać, jak to się chwalą, ile mają bez żadnego uzasadnienia biochemicznego tej wit. "w surowicy krwi". Wit.D jest bezpieczną witaminą w przeciwieństwie do wit.A powodującej ciężkie zatrucia - dlatego nikt nie poleca suplementacji wit.A - z wyjątkiem kurzej ślepoty, która praktycznie nie występuje dziś.
    Dziś surowy tekst (wymagający drobnych korekt i uzupełnień - np.: stwierdzenie, że CLA to "dobry tłuszcz trans" - bzdura do kwadratu jak "zły i 'dobry" cholesterol, tłuszcz, cukier itp. ) o CLA dla zainteresowanych, bo wątpię, czy opublikuję "suplementację" w formie książkowej.

    "CLA to nie jest zwykły kwas linolowy?
    Nie - choć ma identyczny wzór sumaryczny to inny strukturalny.
    Gdzie występuje CLA w ilościach zaspokajających kompletnie zapotrzebowanie organizmu: w zbilansowanej diecie typu Żywienie Optymalne: mięso, sery żółte, śmietanka, masło, twaróg, żółtka, jednakże w zbyt skąpym polewaniu oliwą posiłków 5*wio - wymaga korekty spożywanego tłuszczu, aby uniknąć bardzo drogiej jego suplementacji. Przypominam, że białko i tłuszcz z GSO są w diecie niezbędne, gdyż bez nich nie da się żyć w przeciwieństwie do węglowodanów, a dokładniej szczawiooctanu, którego nigdy w organizmie nie brakuje.
    A co to są "dieny" w CLA?
    Kwas linolowy mający dien sprzężony (dwa wiązania podwójne między sąsiadującymi atomami węgla w łańcuchu), nazwano kwasem rumenowym - z ang. CLA) co w żaden sposób nie wpływa na jego metabolizm.
    Ale "sprzężony dien  linolowy", a jeszcze lepiej CLA, albo Bio-CLA - to taka świetna nazwa robiąca większe wrażenie na naiwniakach. Czyli taki sprzężony marketing na przykład - "oleju lnianego".
    Mięso i mleczne spożywane wg zaleceń lek. med. Jana Kwaśniewskiego zaspakajają kompletnie zapotrzebowanie na kwas rumenowy, dlatego wszelkie rozważania o roli w organizmie i  "cudowności suplementacji" tracą sens."

    Tekst jest surowy i do publikacji książkowej się nie nadaje, ale jako lekcja poglądowa o CLA - a to jak najbardziej - tyle starczy.
    Zapisane

    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #251 : 2024-06-29, 14:53:13 »

    Miał być też cały rozdział "o szkodliwości E-dodatków", ale ten sam los go spotkał, co o suplementacji...
    przykładowy kawałek JEDNAK TU zamieszczę:

    Cyt:
    "Czy azotyn sodu jest szkodliwy?
    Szczególnie o tym się zapomina przy E-komponentach, że owszem wychodzi "rakotwórczość" w badaniach przy dawkach dziesiątki, setki i więcej przekraczających normę dawkowania w produktach spożywczych!  Na tej zasadzie można też uznać tlen za gaz zabójczy, gdy jego stężenie przekracza 70% mieszanki do oddychania.
    To tak jakby dla przykładu zamiast jednej tabletki "na serce" się wzięło sto albo tysiąc tabletek i dziwiło, że "zaszkodziło"
    Azotyn sodu nie kumuluje się w organizmie, chroni przed zatruciem jadem kiełbasianym. Zaliczany jest do konserwantów "potencjalnie niebezpiecznych" z zaniżoną normą spożycia około 0,06mg/kg nmc. W mięsie niepeklowanym zawartość tej substancji wynosi 0. Wg norm wędliniarskich max. w przetworach może go być 150mg/kg, a zawartość w peklosoli nie może przekraczać - 0,6%.
    Na pubmed jest opisany jedyny  przypadek zatrucia rodziny azotynem z domowej kiełbasy, w której znajdowało się 3,5g (3500mg) azotynu/kg mięsa, bo się w dawkowaniu pomylili - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30293223/
    Jest także kilkaset badań zatrucia azotynem sodu z powodu: przedawkowania leków, przypadkowej inhalacji toksycznymi oparami, omyłkowego spożycia saletry i spożycia pestycydów - z jakiego źródła? Chyba nie muszę pisać, ale napiszę  - warzywa i owoce (szczególnie nowalijki)  -  pełne są rakotwórczych "witamin i minerałów", ale nie tych o których naukowcy dietetyczni mówią, że są. Dlatego szkodliwość E-dodatków występuje głównie na dietach jarskich.
    Na podstawie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=poisoning+with+sodium+nitrite "

    I tak przeleciałem większość E-dodatków racjonalnie opisując zjawisko na uspokojenie czytelnika, ale zdecydowałem, że nie opublikuję w ŁONTP.
    Szczególnie dużo napisałem na temat kłamstw dotyczących glifosatu - u ssaków nieszkodliwy ponieważ nie ma genów szlaku szikimowego, a pchodne kwasu fosforowego są łatwo metabolizowane, ale czy nie lepiej, aby powszechnie było wiadomo, że glifosat to śmiertelne poskudztwo? Wink
    Zapisane

    RafałS
    Sr. Member
    ****
    Pe: Mczyzna
    wiadomoci: 17887


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #252 : 2024-06-29, 18:25:18 »

    ...
    Szczególnie dużo napisałem na temat kłamstw dotyczących glifosatu - u ssaków nieszkodliwy ponieważ nie ma genów szlaku szikimowego, a pchodne kwasu fosforowego są łatwo metabolizowane, ale czy nie lepiej, aby powszechnie było wiadomo, że glifosat to śmiertelne poskudztwo? Wink

    Pod warunkiem że skład owego to prawda, cała prawda i tylko prawda. W wydaniu korporacyjnym - dzisiaj prawda, ale czy jutro? Zaufanie do korporacji niejednego zgubiło. Monopolizowanie upraw to chyba też omijanie "wolnego rynku" (szybkim rynkiem  Wink ).
    Zapisane
    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #253 : 2024-06-29, 20:28:49 »

     Laughing
    Jasne, ale zawsze lepiej zjeść mięso z roundupem niż sałatę - bo mięso jest oczyszczane z glifosatu przez wątrobę i nerki zjadanego zwierzęcia, a liście - zero czyszczenia - ile rolnik zadał... Wink
    Na pubmedu jest kilka publikacji, które wykazały, że ostatnio glifosat wykrywa się w ludzkiej krwi w niskich stężeniach na diecie 5*wio, ale "dalsze badania są konieczne".
    Czytałem też gdzieś, że jednak w glebie glifosat się tak szybko nie rozkłada jak sugerowały poprzednie badania, ale mnie temat glifosatu nie interesuje, więc nie mam wiedzy eksperckiej, a jedynie znacznie większą niż przeciętny kowalsky i to mi wystarczy, bo ten glifosat to zwykła fosforometyloglicyna - enzymy do odrywania fosforo i metylu są, a po tym procesie zostaje zwykła glicyna - czyli żaden składnik glifosatu nie jest toksyczny po enzymatycznej "utylizacji", ale "dalsze badania są konieczne".
    Zapisane

    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 71817


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #254 : 2024-06-29, 21:33:10 »

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1012618536890592&set=a.116573306495124&__cft__
  • =AZXd8CO8XmvyYahj9cXhwzEzoKo11r1IdMeJ99VQIitGm6R4FncHMRpXN-jfhR7pjIp2zykOju9z1jq2pMeuaDy84_dL5qfiW_UOhzz45SKfJn4zfza3WE2qug0CD7ygKcsPVe6ve_Adg7FP_0DRXrbZSWr2pgh4GKffcko30F78KQ&__tn__=EH-R - zaraz się biorę za adresowanie kopert... Wink

  • Mnie to też jutro czeka, koperty kupiłam, druczki na "polecone" mam. Ale to nie ta skala... Cool Laughing
    Jednak i tak jestem zadowolona z zamówień, mało co mi zostanie. A to wszystko przez filmy Pana Sławka. Dziękuję. Very Happy

    Cudownie - gratulacje!  Very Happy
    Sławek mówił dziś, że czeka na Twój tekst o książce, ale pewnie już nakład wysprzedany?  Very Happy

    Teraz jest nakład wysprzedany, ale kilka egzemplarzy zostawiłam sobie, albo wnukom... Wink
    Zapisane

    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 71817


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #255 : 2024-06-29, 21:44:55 »

    Laughing
    Jasne, ale zawsze lepiej zjeść mięso z roundupem niż sałatę - bo mięso jest oczyszczane z glifosatu przez wątrobę i nerki zjadanego zwierzęcia, a liście - zero czyszczenia - ile rolnik zadał... Wink............


    Bardzo dużo, bardzo przydatnych informacji dzisiaj podałeś. W tym i poprzednich postach...Dzięki. Very Happy
    Zapisane

    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #256 : 2024-06-29, 22:26:51 »

     Very Happy
    Cieszę się. Może jeszcze coś tu zamieszczę ciekawego, ale nie teraz... Wink
    Teraz jakiś ceból na scenie w Lipnie. Zaś mnie Misia wyciągnęła
    Jest live z koncertu na gminnym Facebooku Lipna  Very Happy
    Zapisane

    RafałS
    Sr. Member
    ****
    Pe: Mczyzna
    wiadomoci: 17887


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #257 : 2024-06-29, 23:44:56 »

    Bardzo dużo, bardzo przydatnych informacji dzisiaj podałeś. W tym i poprzednich postach...Dzięki. Very Happy
    Na korpo przemielili niejedną rzeczywistość więc bez patyka do wynalazków najlepiej się nie zbliżać. To dobra zasada. Cool
    Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 71817


    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #258 : 2024-06-30, 22:16:17 »

    Very Happy
    Cieszę się. Może jeszcze coś tu zamieszczę ciekawego, ale nie teraz... Wink
    Teraz jakiś ceból na scenie w Lipnie. Zaś mnie Misia wyciągnęła
     Jest live z koncertu na gminnym Facebooku Lipna  Very Happy

    Lipna wyprawa to nie była Wink widziałam na fb.  Laughing Dobrze, że "Misia" Ciebie wyciąga na wszystkie okoliczne
    (i dalsze) imprezy i uroczystości... Very Happy Są przynajmniej ciekawostki na fb... Very Happy
    Zapisane

    admin
    Administrator
    Hero Member
    *
    wiadomoci: 25945


    WWW
    Odp: Książka kolekcjonerska.
    « Odpowiedz #259 : 2024-07-01, 10:00:50 »

     Very Happy
    Trochę "kultury" się złapało... Wink
    Zapisane

    Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 23 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 20 zapytaniami.