Aktualności:

4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.

Menu główne

Z CUKRZYCY MOŻNA SIĘ WYLECZYĆ!.

Zaczęty przez toan, 2007-06-23, 10:49:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Matti

Wczoraj została przeprowadzona batalia na www.akcjasos.pl zaczelo sie od paru niewinnych moich postów.Potem włączył sie wiraha z udokumentowanymi badaniami naukowymi z 20 ich było minimum skubaniec :). Dosyć ciekawie niestety zdministrator jak zobaczył co sie święci wywalił nawet badania naukowe.

Możecie sobie poczytać tutaj.

http://szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewtopic.php?t=51

A tu moje o curkzycy :).

http://szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewtopic.php?t=49

A tutaj akcjasos wczoraj byłu tu pełno moich niskowęglowodanowych postów.

http://www.forum.akcjasos.pl/viewforum.php?f=21

pzdr
Marcin

toan

Cytat: toan w 2007-06-23, 15:21:00
Cyt. Lumbert Streyer "Biochemia" s. 833 PWN W-wa 1999 - "Udarzającą cechą cukrzycy jest zmiana substratu energetycznego z węglowodanów na tłuszcze". Czy może być lepsze naukowe, kompleksowe potwierdzenie dla wiedzy Dr-a JK?.

Tu i tam (np: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=36&w=67360111) wegetarianie "ogłosili" badania sprzed roku, że "dieta niskotłuszczowa, wegetariańska" leczy cukrzycę typ II i to jest prawda. Dieta "oświęcimska" (dieta ubogopastwiskowa) - też bardzo skutecznie leczy tę przypadłość spowodowaną "dietą korytkową" (BTW 20:40:40 % energii strawnej), jednakże przy niedoborze białka wwb może przyspieszyć rozwój miażdżycy u ludzi (słonie afrykańskie w porze suchej).
Gdy dostarcza się organizmowi tłuszczu w niewielkiej ilości (na "diecie pastwiskowej" to tzw NNTK) nie zachodzi "okoliczność" wytłuszczona - cyt. ze Streyera. Przytoczone badanie doskonale potwierdza wiedzę podaną przez Dr JK :lol:.
Praktyka wskazuje jednak na to, że cukrzycę typ II skuteczniej i przyjemniej leczy się Dietą Optymalną, czyli nie dostarczając węglowodanów :D.

PS
Serdecznie dziękuję autorowi z podanego linku za przytoczenie kolejnego argumentu za stosowaniem DO.