forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-14, 17:30:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
661451 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  torbiele na wątrobie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: torbiele na wątrobie  (Przeczytany 73996 razy)
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #100 : 2007-08-13, 22:21:28 »

tzn. do tych co odpisują bo to widze po ich odpowiedziach.Albo popływacie albo nie...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #101 : 2007-08-14, 17:22:31 »

Matti, nie musimy od razu zdechnąć po zjedzeniu surowego miesa, ale na ŻO, jak sama nazwa wskazuje, żywimy sie optymalnie. Jemy mało, ale najwartościowsze produkty w najkorzystniejszych opcjach, tak aby nasz organizm zużył jak najmniej energii i jak najwięcej skorzystał przy metabolizowaniu tych małych porcji pozywienia.

Białko jest słabo przyswajalne, więc przystosowujemy je (smazymy, gotujemy, dusimy), żeby przyswoić to całe białko, a nie zajmować nasz organizm przetrawianiem białka i wydalac go zaraz potem prawie w całosci.

To są niby drobiazgi, ale w optymalnej diecie bardzo ważne. W końcu celem tej diety jest optymalne wytwarzanie i wykorzystanie energii, jak również produktów odżywczych Smile
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #102 : 2007-08-14, 18:17:29 »

Matti, nie musimy od razu zdechnąć po zjedzeniu surowego miesa, ale na ŻO, jak sama nazwa wskazuje, żywimy sie optymalnie. Jemy mało, ale najwartościowsze produkty w najkorzystniejszych opcjach, tak aby nasz organizm zużył jak najmniej energii i jak najwięcej skorzystał przy metabolizowaniu tych małych porcji pozywienia.

Białko jest słabo przyswajalne, więc przystosowujemy je (smazymy, gotujemy, dusimy), żeby przyswoić to całe białko, a nie zajmować nasz organizm przetrawianiem białka i wydalac go zaraz potem prawie w całosci.

To są niby drobiazgi, ale w optymalnej diecie bardzo ważne. W końcu celem tej diety jest optymalne wytwarzanie i wykorzystanie energii, jak również produktów odżywczych Smile

1.)Generalnie to "zdychamy" w większości na raty i powoli(te 7 mld ludzi), jednak istnieje pewna grupa "ignorantów naturszczyków",   którzy znacznie sobie przyspieszają to "zdychanie".
2.)Aby podjąć dyskusje i krytykować to warto chociaż przeczytać( i próbować zrozumieć co pisze) linki które podał Matti mimo, że traktuje się go "pobłażliwie" bo w przeciwnym razie można wyjść na "EDIOTE"
3.)Jeśli chodzi o twoje "Białko jest .....w całości" to piszesz żenujące głupoty, radze poczytać i nie pisać herezji, no chyba, że się wierzy w cuda nadprzyrodzone. Smile
 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #103 : 2007-08-14, 18:35:59 »

Pisząc o tym ,że jedząc na surowo mięso zwierząt można paść ofiarą zakażeń drobnoustrojami ,to stwierdzam jedynie fakt , a nie krytykuję sposób jedzenia zaproponowany przez Mattiego.A to jest wielka różnica.
No chyba ,że Twoim zdaniem mosik,coś takiego jak drobnoustroje nie istnieje ,a są jedynie odbierane jako cuda nadprzyrodzone  Smile czy tam herezje...jak wolisz  Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #104 : 2007-08-15, 00:14:50 »

Mosik, chciałeś coś powiedzieć? To dalej, bracie, nie krępuj się. Juz przeskoczyłeś pierwsze płoty

Zacząłeś od popisów, fajnie ci sie zrobiło, a co dalej? Może przejdziesz do konkretów?
I może jakieś inne rady, bo juz dawno poczytałam lekturę, którą mi proponuijesz Very Happy

Czy od dzisiaj będziemy ciebie prosić o głos na forum? Wink
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #105 : 2007-08-15, 09:02:11 »

A czy każdy musi "wiedzieć", że Ziemia jest okrągła?. Dla niektórych przecież może pozostać na zawsze płaska Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #106 : 2007-08-15, 09:11:26 »

A czy każdy musi "wiedzieć", że Ziemia jest okrągła?.

Każdy szanujący sie mieszkaniec planety Ziemia,powinien wiedzieć,że jest ona okrągła  Razz ,ale jeśli ktoś twierdzi ,że jest inaczej (jak również z innymi oczywistymi rzeczami) znaczy,ze coś z jego umysłem jest nie tak  Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #107 : 2007-08-15, 13:12:17 »

Jest tak okragla jak amerykanie na ksiezycu Laughing Laughing
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #108 : 2007-08-15, 14:39:08 »

Ziemia nie jest ani okrągła, ani płaska, co każdy może stwierdzić naukowo spoglądając na podeszwy własnych butów. Są wygięte do góry, a więc Ziemia musi być wklęsła Twisted Evil
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #109 : 2007-08-15, 17:03:18 »

dziwne wiesz... "wojteks".To tak troche jakby was było dwóch bo po angielsku tak sie zaznacza liczbe mnogą...wiedziałęś Smile?
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #110 : 2007-08-15, 17:03:41 »

albo i więcej niz 2
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #111 : 2007-08-16, 11:49:36 »

Pisząc o tym ,że jedząc na surowo mięso zwierząt można paść ofiarą zakażeń drobnoustrojami ,to stwierdzam jedynie fakt , a nie krytykuję sposób jedzenia zaproponowany przez Mattiego.A to jest wielka różnica.
No chyba ,że Twoim zdaniem mosik,coś takiego jak drobnoustroje nie istnieje ,a są jedynie odbierane jako cuda nadprzyrodzone  Smile czy tam herezje...jak wolisz  Smile
Elmo ale nie wiem czy wiesz że jakieś 2kg ciebie to różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje, grzyby itp. Wink które potencjalnie moga w kazdej chwili wywołać jakieś zakażenie.

P.S.
tylko się nie zagotuj ze złości ;P
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #112 : 2007-08-16, 12:09:42 »


Elmo ale nie wiem czy wiesz że jakieś 2kg ciebie to różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje, grzyby itp. Wink które potencjalnie moga w kazdej chwili wywołać jakieś zakażenie.

P.S.
tylko się nie zagotuj ze złości ;P
To są moje bakterie ,a nie cudze E.coli  Razz z jakiegoś udka np. i jak będę się dobrze odżywiała,zachowywała higienę odżywiania ,to zagrożenie automatycznie ze strony tych drobnoustrojów maleje.

PS.Zaczynasz przypisywać mi jakieś emocje. Tylko proszę zlituj się i nie analizuj mojej psyche  głębiej  Razz ,no chyba ,że masz jakieś osobiste problemy,to ewentualnie możesz się na mnie wyżyć  Wink 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #113 : 2007-08-16, 12:18:05 »


Elmo ale nie wiem czy wiesz...

I bardzo dobrze  Smile Tak trzymaj,bo na nic ci się zda ta wiedza,tak samo jak mnie na nic się zda wiedza o tym co ty robisz czy wiesz  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #114 : 2007-08-16, 12:23:03 »

Obróbka termiczna pożywienia jest jednym z dorobków cywilizacji człowieka,która wydłużyła średnią długość życia człowieka,a ktoś chce to zmienić  Very Happy
Czy ludziom się poprzewracało w głowach do cna? 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #115 : 2007-08-16, 13:48:00 »

Cholera, każdy mówi co innego...  Confused

Np. Dr Norman W. Walker w "Kwitnące zdrowie, porady lekarza, który w znakomitym zdrowiu dozył 116 lat"  twierdzi, że mięsa nie powinno sie w zasadzie jeść, bo to cięzko strawne białko. Roslinne, łącznie ze sparzonym tylko ziarnem, nalezy jeść surowe ... i koniecznie codziennie płukać jelita.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #116 : 2007-08-16, 14:12:44 »

mięsa nie powinno sie w zasadzie jeść...

A dziś czytałem doniesienie "naukowe", że: "mięso, a szczególnie czerwone jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, bo powoduje wszelkiego rodzaju nowotwory i dlatego najzdrowsze jest pełne ziarno" - ale postanowiłem nie dawać linku do tego tekstu ...  Sad

PS
I naukowcy mają rację, bo spożywanie pełnego ziarna, a jeszcze lepiej kaszy, ale jednak z białkiem zwierzęcym (owadów i szczególnie skąposzczetów i.t.p.) zwiększa wartość biologiczną żółtek, poprawiając jednocześnie wybitnie zdrotność ich znosicielek, co zdecydowanie przeczy tezie "naukowców"  Confused  Wink.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #117 : 2007-08-16, 14:32:13 »

Cholera, każdy mówi co innego...  Confused
Owszem.
Poczytać można ,co ktoś ma do powiedzenia,bo czemu nie,ale wnioski trzeba już samemu wyciągnąć.
Cytuj
Np. Dr Norman W. Walker w "Kwitnące zdrowie, porady lekarza, który w znakomitym zdrowiu dozył 116 lat"  twierdzi, że mięsa nie powinno sie w zasadzie jeść, bo to cięzko strawne białko.

Może miał na myśli surowe mięso....

Jeszcze jedno: człowiek nie jest przeżuwaczem,to tak odnośnie traw ....
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #118 : 2007-08-16, 20:54:13 »

To płukanie jeli pewnie wszytko załatwia Very Happy
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #119 : 2007-08-16, 22:13:58 »

Brawo dla sławka witam 1 madrzejszego Smile

Ktoś dołączy? Very Happy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.