forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-10, 20:31:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
661309 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 190772 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #140 : 2010-08-02, 12:14:26 »

Pół kwintala (qwintala) lub decytony też dobrze brzmi, a nie trzeba uciekać w gierki.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #141 : 2010-08-02, 12:24:13 »

Te klamry, i w klamrach, to dobry pomysł Smile  Popieram.
A nie powinna pani, bo to przeciez łopatologia okropna Wink
Pół kwintala (qwintala) lub decytony też dobrze brzmi, a nie trzeba uciekać w gierki.
Ale ja przeciez w zadne gierki nie ucieklem. Uzylem wypowiedzi stricte humorystycznej, pani nie załapała faktu, ze wypowiedz ta jest humorystyczna, a po zwroceniu z mojej strony uwagi na ten fakt, poirytowala sie pani lekko i zaczela mowic o gierkach.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #142 : 2010-08-02, 13:38:56 »

Ależ się nie zirytowałam. Bez irytacji też jestem zdania, że za komunikatywność w większej części odpowiada piszący/mówiący niż czytający/słuchający. Nie pomoże obliczanie skali wtórnego analfabetyzmu, gdy "nadawca" nie będzie dostatecznie "czysty", to droga donikąd. Może Pan to rozważyć? Nuż się przyda?
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #143 : 2010-08-02, 14:17:46 »

za komunikatywność w większej części odpowiada piszący/mówiący niż czytający/słuchający
I z moja komunikatywnoscia nie bylo NAJMNIEJSZYCH problemów...
Zamiast przyznać się do OCZYWISTEGO BŁĘDU, nierozumienia tekstu czytanego, pani to ciągnie i ubierając w mundre słówka stara się odwrócić kota ogonem. Nie ze mną te numery Bruner Wink

- Ja wyraziłem się w sposób absolutnie jasny i klarowany
- Pani absolutnie jasnej i klarownej wypowiedzi nie zrozumiała
- End of Story


Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #144 : 2010-08-02, 15:53:21 »

Dziękuję za rozmowę. Powodzenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70672


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #145 : 2010-08-02, 17:33:23 »


...Na Diecie Optymalnej schudłem juz 30 kg, a od wrzesnia zeszlego roku dodatkowe 20 kg (na diecie nisko tluszczowej i niskoweglowodanowej). Czyli razem pozbylem sie juz 50 kg!

Mogę wiedzieć co to była za dieta niskotłuszczowa i niskowęglowodanowa? Wydaje się ona uciążliwa - skąd na takiej diecie brać energię?
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #146 : 2010-08-02, 18:36:05 »

Mogę wiedzieć co to była za dieta niskotłuszczowa i niskowęglowodanowa? Wydaje się ona uciążliwa - skąd na takiej diecie brać energię?
Skad brac? No wlasnie po pewnym czasie, po paru miesiacach wlasnie nie bylo skad.
Jaka to dieta? Moja własna...

Co jadłem? Codziennie to samo.

- Piers kurczaka gotowana na parze/w wodzie
- Litr chudego mleka
- Odrobina bialego ryzu
- Płatki owsiane na wodzie + 3 rodzaje otrębów lub białka jaj (nie moge sobie przypomniec, spooooro sie w zyciu naodchudzalem i mi sie mieszaja te okresy troche)

Wiecej grzechow nie pamietam. Byla to dieta skuteczna, nie moge powiedziec, chudlem okolo 2-3 kg tygodniowo. Tyle ze narastało hmmm jakby to nazwac... zmorodowanie organizmu. Raz w tygodniu robilem sobie dzien bez diety (ale tez bez szalenstw) aby pobudzic metabolizm (pomagało). Pamietam ze byla to Niedziela i ze szedłem do mamy na obiad a tam wyczekiwane co tydzien swieto, czyli min. żurek + biała kiełbasa. Po zrzuceniu w ten sposob 20 kg w ktoras niedziele bylem juz tak wyczerpany, ze czulem sie jakbym umieral i to po zjedzeniu tak okropnie wyczekiwanych frykasow. Odstapilem wiec od tej diety, jadłem zdrowo wg kanonow wspolczesnej dietetyki, a potem (2-3-4 tygodnie) w internecie trafilem na wziamne o doktorze Kwasniewskim, jego Diecie Optymalnej, i sie zaczeło Wink

Nie moge oprzec sie wrazeniu, ze to Bog mnie pokierowal, ale nie bede drazyl tego tematu, bo niektorych to drazni i uwazaja za trash talking a ja z kolei nie jestem jednym z tych wierzacych aby na pokaz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70672


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #147 : 2010-08-02, 18:44:36 »



Prawie wszystko to co napisałeś pasuje też do mnie. Też podobnie chudą dietę stosowałam i chorób mi przybywało.
I mnie chyba też Bóg pokierował.. Cool bo DO mi z nieba spadło.. Laughing
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #148 : 2010-08-20, 16:52:35 »

Wydaje mi sie ze gdzies na forum czytalem, ze arytmia serca wynika ze zbyt małej ilosci weglowodanów. Czy to prawda? Dzisiaj pod koniec treningu (przedramiona - ostatnie cwiczenie) mialem zaburzenie rytmu pokawy. Dwa uderzenia mocne - jedno uderzenie zadziwiajaco slabe i tak w kolko przez jakas minute. Moze krocej. W trakcie tego slabego uderzenia czulem jakby mi przez moment tchu brakło w płucach.


ps mam wyniki badan moczu i krwii zlecone przez reumatologa, za ktore zaplaciłem 153 zl. Z jakich danych moglibyscie cos wywnioskowac? Pytam, bo moge je tu podac.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #149 : 2010-08-21, 08:24:05 »

Nie powiedzialbym, ze arytmia wynika z braku weglowodanow a raczej, ze jedna z przyczyn arytmii moze byc brak weglowodanow. Tak. Tak bylo u mnie.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #150 : 2010-08-21, 13:01:48 »

Nie powiedzialbym, ze arytmia wynika z braku weglowodanow a raczej, ze jedna z przyczyn arytmii moze byc brak weglowodanow. Tak. Tak bylo u mnie.
Ja mialem to samo. Przy 50gr wegli na dobe mialem wlasnie taka arytmie. Zwiekszylem do ok 70 i bylo dobrze.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #151 : 2010-08-21, 13:52:35 »

...50g wegli to jest duzo zamalo na chlopa, 60-80g trzeba wrzucuc w postaci skrobii,szczeglonie jesli sie jest aktywnym fizycznie lub umyslowo...
...50g to w okresie przebudowy,albo gdy lekarz optymalny zdecyduje inaczej...
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #152 : 2010-08-21, 13:54:36 »

Dziekuje za odpowiedzi, ale jednoczesnie mam dla panow zagwozdke. Otoz ja kilka dni wczesniej zwiekszylem weglowodany az do 100g i czulem sie lepiej. Miesnie stały sie takie wieksze, pulchniejsze. Nie przybylo mi masy miesniowej oczywiscie, po prostu "dojrzały" jak ciasto na drożdżach. Czy arytmia mogla powstac z powodu ciezkiego treningu martwego ciagu, skladajacego sie z wielu powtorzen i krotkiej, 30 sekundowej przerwy?

Cos mnie tam dzisiaj lekko czasem kłuje w okolicach serca.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #153 : 2010-08-21, 20:42:51 »

Dziekuje za odpowiedzi, ale jednoczesnie mam dla panow zagwozdke. Otoz ja kilka dni wczesniej zwiekszylem weglowodany az do 100g i czulem sie lepiej. Miesnie stały sie takie wieksze, pulchniejsze. Nie przybylo mi masy miesniowej oczywiscie, po prostu "dojrzały" jak ciasto na drożdżach. Czy arytmia mogla powstac z powodu ciezkiego treningu martwego ciagu, skladajacego sie z wielu powtorzen i krotkiej, 30 sekundowej przerwy?

Cos mnie tam dzisiaj lekko czasem kłuje w okolicach serca.
obserwuj jak serce zachowuje sie po bialku lub tluszczach.Osoboscie przy wiekszej niz optymalna ilosc wegli(ale nigdy wiecej niz 100g/h zwiekszylam ilosc bialka.Zawsze gdy zjem jego zbyt mala ilosc w stosunku do ilosci zjedzonych weglowodanow,konczy sie arytmia.Uklady musza jedna wspolgrac ze soba. Razz
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #154 : 2010-08-21, 21:07:33 »

Kodar - masz rację. Zwiększenie białka spowoduje ustąpienie kłucia i różnych bóli w klatce piersiowej, ale tak naprawdę to jest następstwo wcześniejszych błędów. Potem może być różnie - trzeba obserwować i na bieżąco reagować, ale na razie niczym to nie grozi.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #155 : 2010-08-21, 22:59:08 »

Wydaje mi sie ze ilosc bialka mam odpowiednia, moze az za duzo. U mnie nadmiar objawia sie sennoscia i dzisiaj wlasnie sennosc mialem. W zasadzie to spałem po obiedzie gleboko i obudzilem sie jaki taki przytlumiony. Jem te 100g weglowodanow a nadal mam wrazenie ze za malo. Zjadam je wszystkie na raz na kolacje bez tluszczu i bialka aby wspomoc odchudzanie. Im dluzszy czas moja od zjedzenia tych wegli, tym slabszy sie czuje mimo duzej ilosci bialka i tluszczu. Gdy jestem powiedzmy 16-18 godzin od ostatniego zjedzenia weglowodanow, to czuje taka slabosc w dloniach. Czuje ze nie mam w nich sily, ze nie moge je mocno zacisnac. Natomiast po zjedzeniu tych 100 g weglowodanow czuje sile w dloniach, spora siłe (cwicze na siłowni).

Jem od jakiegos czasu duzo tluszczu, duzo bialka i duzo weglowodanow wiec nei przypuszczam abym czegos mial za mało. Serce juz jakby zdecydowanie spokojniej niz jeszcze rano i w poludnie. Naprawde mysle ze to moglo byc od tego morderczego dla mnie treningu.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #156 : 2010-08-22, 09:35:09 »

Tu akurat nie jest problem w ilości /choc tych jest za dużo/ ale w całym systemie jedzenia. Za dużo pisania - poczytaj dokładnie dr Kwaśniewskiego. Z takim odżywianiem będą problemy. Przewaga układu sympatycznego - a po co ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #157 : 2010-08-22, 10:23:01 »

Cytuj
Naprawde mysle ze to moglo byc od tego morderczego dla mnie treningu.
Morderczy trening nie jest dobry. Cwicz tak aby byc zmeczonym ale niezmordowanym. Raz na jakiz czas mozna sparwdzic wytrzymalosc organizmu ale nie kazdego dnia.

Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #158 : 2010-08-22, 10:58:24 »

Dobra, dzisiaj po raz pierwszy zaczynam odzywiac sie w pelni optymalnie. Tzn jem produkty tylko najwyzszej jakosci (tak bylo dotychczas) i przestrzegam nie tylko dziennego BTW (tak raczej bylo dotychczas) ale i BTW kazdego posilku musi byc cacy (tego nie bylo wcale). Zjadlem na sniadanie w stosunku 1-3:5-1.1, gdzie B = 7 żółtek i czuje roznice w stosunku do mojego odzywiania sie, gdy Weglowodany jadlem cala dzienna ilosc dopiero na kolacje, przestrzegajac BTW tylko dziennego. Musialem przejechac sie na gielde 5 km w te i 5 km z powrotem, + jakies 2 godziny powolnej jazdy na miejscu i mimo ze zjadlem tluszczu duzo mniej niz zwykle na sniadanie, to czulem przyplyw energii, lzej mi sie pedałowało (jezdze codziennie wiec mam porownanie) i wrocilem mniej zmeczony niz tydzien temu z tego samego miejsca. Zaraz drugi posilek, na pierwszy dzien planuje ich zrobic cztery.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #159 : 2010-08-22, 11:17:59 »

Podziel sobie dzienną porcję na 5 posiłków /do 4 godz między posiłkami nie licząc nocy/. Myślę że na 3 mies., a potem zobaczysz czy już można rzadziej. To jest tylko moje zdanie i wcale nie znaczy że najlepsze.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.