forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-02, 00:30:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
662697 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 192548 razy)
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #200 : 2010-09-10, 21:31:40 »

.. Jak najlepsze sa na sniadanie jajka, to jem zawsze jajka. Jak najlepsze sa podroby, to codziennie jadam podroby a jak najlepszym zrodlem W sa ziemniaki to jadam codziennie tylko ziemniaki. Jem codziennie to samo
Reniu, na ostatnim treningu zrobilem 600 (pełnych) "brzuszkow" w jednym ciagu bez odpoczynku i 67 razy w martwym ciagu podiosłem swoja obecna wagę ciała. A to wszystko w sytuacji gdy dopiero co skonczylem chudnac 50 kg i nie moge normalnie chodzic.

Jakies pytania?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #201 : 2010-09-10, 21:32:46 »


A warzyw nie lubisz?
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #202 : 2010-09-10, 21:35:28 »

Ziemniak to bodajze warzywo. Lubie warzywa, ale skoro ziemniak jest najlepszy to jem zmieniak. Gdyby banany byly najlepsze to bym jadl banany (przy zalozeniu ze byloby mnie stac). Dla mnie nie jest wazny smak, zapach, czy potrawa jest zimna/ciepla. Wybieram najlepsze i jem.

ps Wit C codziennie dostarczam w postaci 2-5 g na dobe
ps te 67 razy wlasna wage w martwym ciaga to tez w jednej serii bez odpoczynku
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #203 : 2010-09-10, 21:36:18 »

Cytuj
Zamiast zjadac pol kg miesa zjada 250 gr watrobki

Wynika z tego, że wątróbka zdecydowanie lepsza od mięsa?
Drobiowa, czy wieprzowa?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #204 : 2010-09-10, 21:37:57 »

WSzystkie podroby sa lepsze od miesa. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #205 : 2010-09-10, 21:38:43 »

Ziemniak to bodajze warzywo. Lubie warzywa, ale skoro ziemniak jest najlepszy to jem zmieniak. Gdyby banany byly najlepsze to bym jadl banany (przy zalozeniu ze byloby mnie stac). Dla mnie nie jest wazny smak, zapach, czy potrawa jest zimna/ciepla. Wybieram najlepsze i jem.

ps Wit C codziennie dostarczam w postaci 2-5 g na dobe
ps te 67 razy wlasna wage w martwym ciaga to tez w jednej serii bez odpoczynku

Jesteś "twardy" zawodnik..
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #206 : 2010-09-10, 21:39:39 »



Ufff, to dobrze, bo wieprzowej nie lubię, ale drobiową i owszem Smile
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #207 : 2010-09-10, 21:41:26 »

 OCZYWISCIE ze wieprzowa. Nie tylko nie jem ZADNEJ zywnosci przetworzonej, to na dodatek nie jem ZADNEGO miesa/podrobu nie pochodzacego ze swini. Zreszta jem tylko podroby, bo sa bardziej wartosciowe niz mieso. Skoro swinia jest najlepsza, najblizsza genetycznie czlowiekowi to bede jadł swienie. Do samego konca. Mojego albo swini Wink


ps w szybkowarze robie tez kolagen. Poniewaz najlepszy jest z nozek wieprzowych, skorek wieprzowych i kolanek wieprzowych, to z tego go wlasnie robie. Jednym słowem zeswiniłem sie kompletnie:) I tak codziennie od 8 miesiecy. Codzienie to samo. Wlasnie notuje przyjemny skok siły na siłowni.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #208 : 2010-09-10, 21:49:55 »


W sumie dr Kwaśniewski pisał, że jeśli dostarczamy najbardziej wartościowe produkty, to jedzenie nie musi być wcale urozmaicone. Jednak taka ilość ziemniaków mnie przeraża..
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #209 : 2010-09-10, 21:58:20 »

Jednak taka ilość ziemniaków mnie przeraża..
Dlaczego? Z objetnoscia nie mam problemu, jedzac je 3 razy dziennie od 8 miesiecy nadal mi smakuja, gotuje je w mundurkach aby zachowac w srodku jak najwiecej sklanikow odzywczych.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #210 : 2010-09-10, 22:03:36 »

.........Jednym słowem zeswiniłem sie kompletnie:) I tak codziennie od 8 miesiecy. Codzienie to samo. Wlasnie notuje przyjemny skok siły na siłowni.

Porzuciłeś kurze jajeczka? To rzeczywiście świniojad z Ciebie absolutny. Wink Smile
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #211 : 2010-09-10, 22:10:59 »

A co robisz z tym kolagenem z szybkowara?
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #212 : 2010-09-10, 22:17:33 »

Nie no... jajka kurze jem i to codziennie. 6 zóltek na kazde sniadanie. Nie jem białek jaj bo to jest gorsze białko, taki "wypelniacz". Chodzi o to ze wszystko poza zółtkami jaj co moze byc ze swini - ja jem ze swini. Kolagen (w formie galaretki) szamie codziennie do sniadania aby leczy te moje sciegna i skore. Jest u mnie problem z tym kolagenem, wytwarzaniem jego. Aby orzekli to na 100% lekarze to musze go przestac brac na jakis czas by mogli zmierzyc moj naturalny poziom. Tyle ze jak przestane go brac to sie pogorszy, wiec mi sie nie spieszy.

Panowie i panie w zótkach jaj jest całe bogactwo witamin i potrzebnych sklanikow. Tam jest wszystko by wyrosl kurczak. Prosze sie wiec nie martwic ze mi brakuje czegos.

Niemniej jednak bylbym wdzieczny za ulozenie piramidy najlepszych weglowodanow. Od najlepszych na DO/ZO do tych mniej lepszych. Tak jak bialko najlepsze jest z zoltek, potem z podrobow a dopiero nastepnie z miesa.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #213 : 2010-09-11, 22:00:42 »

Ja polecam ziielone Smile  ze szczególną uwagą dla kapusty oraz cebulę. Ale jak uduszę na maśle na patelni kawałek pora z cebulą, papryką, pomidorem (wszystko po kawałku pokrojone w kostkę 2 cm) i oliwkami (kilka sztuk, posiekanych) to też jestem happy.

Dobre do wątróbki, skwarek z podgardla, czy boczku, kotletów mielonych (polecam te ze słoniną w kostkę, albo duszone na maśle z książki kucharskiej dr Jana kwaśniewskiego.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #214 : 2010-09-11, 22:23:55 »

Czytajac "Zywienie Optymalne" natknalem sie na takie zdanie odnosnie weglowodanow: "W jakich produktach mozna te weglowodany dostarczac? Moga to byc produkty zbozowe, warzywa, owoce..." str. 17

skoro tak, to czy moga to byc np płatki owsiane? Pytam gdyz gotowanie tych ziemniakow jest dla mnie uciazliwe. Tu mam rozpiske platkow owisanych jakie jadlem przed "optymalnoscia"?. Ktore platki zdaniem was bylyby najlepsze na ZO?

http://www.sante.pl/k17/produkty_sniadaniowe/platki_zbozowe

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #215 : 2010-09-11, 22:32:44 »


Owies jest dobry - ale dla konia.
Lepiej jeść warzywa, trochę owoców no i ziemniaki.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #216 : 2010-09-11, 22:34:41 »

Ja te płatki jadłam na śniadanie przez kilkanaście lat (jak więzień w celi Sad) i tylko chorób mi przybywało..
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #217 : 2010-09-11, 22:48:03 »

Ja te płatki jadłam na śniadanie przez kilkanaście lat (jak więzień w celi Sad) i tylko chorób mi przybywało..
Tak, ale ty spozywalas te platki w nieoptymalnym jadlospisie. Jest roznica miedzy platkami na zwyklej diecie a platkami na diecie optymalnej.

Przeciez zoltka jaj na diecie normalnej, przy tak duzej ilosci weglowodanow sa niebezpieczne, prowadza bodajze do miazdczycy jedzone np w liczbie 5 zoltek na kazde sniadanie (pisal o tym syn dr Kwasniewskiego). W ten sposob 50 letni czlowiek po 2 zawalach serca tez moze powiedziec - "jadlem te zoltka codziennie na sniadanie przez kilkadzisiat lat i tylko chorob mi przybywalo!" Wniosek? Zywienie Optymalne to prosta droga do chorob:)

Ja jjem 100g W na dzien. Prosilem wczesniej o liste najlepszych Weglowodanow, no ale nikt mi nic o tym nie napisal, wiec sam kombinuje...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70902


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #218 : 2010-09-11, 22:53:15 »

Zgadzam się z tym co napisałeś, ale płatki owsiane nawet na DO nie są wskazane. Jeśli zjesz trochę raz na jakiśi czas to nic Tobie się nie stanie - to podobnie jak z mąką..
Jako codzienne uzupełnianie węglowodanów nie są najlepszym rozwiązaniem.
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #219 : 2010-09-11, 22:58:20 »

Cytuj z: dr Kwasniewski
"W jakich produktach mozna te weglowodany dostarczac? Moga to byc produkty zbozowe

Cytuj z: renia
płatki owsiane nawet na DO nie są wskazane

No to wyglada na to, ze opinie ekspertów sa podzielone Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.