forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-03, 20:19:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
662789 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poważne problemy ze ściegnami i skórą  (Przeczytany 192645 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #220 : 2010-09-11, 23:01:28 »


To, że dr Kwaśniewski napisał, że węglowodany możemy spożywać nawet w produktach zbożowych, nie oznacza jeszcze, żeby je jeść codziennie. To tak jak te 30g białka..
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #221 : 2010-09-11, 23:09:32 »

Ale dr Kwasniewski nie uzyl w stosunku do produktow zbozowych okreslenia "nawet" sugerujac tym samym ze sa niewskazane. Ba, umiescil je przeciez na pierwszym miejscu w swoim zdaniu o uzupelnianiu weglowodanow!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #222 : 2010-09-11, 23:20:41 »

Ja Tobie tych płatków nie zabraniam..
Zerknęłam do "Żywienia Optymalnego" JK, żeby zobaczyć co Doktor zaleca w ramach węglowodanów:"..najlepsze są ziemniaki. Można zjadać dziennie 1 ziemniak średniej wielkości do obiadu. Źródłem węglowodanów mogą być: mąka dodawana do potraw w niewielkiej ilości, np. w zasmażce, tarta bułka używana do panierowania kotletów, niektóre warzywa i owoce, chlebki i ciasta optymalne..."s.34
Zapisane

zeto555
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #223 : 2010-09-11, 23:21:46 »

Ziemniaki, fasolka szparagowa no i rozne warzywa- wegle najlepsze ze skrobii i tego sie trzymaj.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #224 : 2010-09-11, 23:23:56 »

Czytajac "Zywienie Optymalne" natknalem sie na takie zdanie odnosnie weglowodanow: "W jakich produktach mozna te weglowodany dostarczac? Moga to byc produkty zbozowe, warzywa, owoce..." str. 17

Takiego cytatu w tej książce na tej stronie nie ma...
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #225 : 2010-09-11, 23:49:55 »

Czytajac "Zywienie Optymalne" natknalem sie na takie zdanie odnosnie weglowodanow: "W jakich produktach mozna te weglowodany dostarczac? Moga to byc produkty zbozowe, warzywa, owoce..." str. 17
Takiego cytatu w tej książce na tej stronie nie ma...
Nie moge teraz tego bezposrednio zweryfikowac poniewaz ksiazke pozywyczylem i mam w tej chwili tylko wersje eletroniczna.

To jest sam poczatek podrozdzialu o nazwie "5. Węglowodany tak, ale ile?" Rozdzial nazywa sie "II Stosowanie diety optymalnej w codziennym zyciu". Jak trzeba bedzie to zrobie screena...
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #226 : 2010-09-12, 08:53:46 »

Ziemniaki, fasolka szparagowa no i rozne warzywa- wegle najlepsze ze skrobii i tego sie trzymaj
Aby dostarczyc organizmowi 100g weglowodanow, moja codzienna dawke, to musialbym zjesc 1300 gramow fasolki szparagowej! Prawie poltora kilograma dziennie gdyz ma ona ledwie 7.6g weglowodanow na 100g...
To jak maszynowe tuczenie gesi na niezdrowo opasłą wątróbke Wink

Renia specjalnie dla ciebie zrobilem zrzut ekranu z tesktu ktory przytpoczylem. Byly zapewne rozne wydania ksiazki, uzupelniane, strony wiec nie musza sie pokrywac. Ale majac ten podtytul powinnas znalezc w miare łatwo. I co ty na to?

http://img408.imageshack.us/img408/4476/13266286.jpg
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #227 : 2010-09-12, 09:14:05 »

100 g węglowodanów to bardzo dużo. Na pewno nie za dużo?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #228 : 2010-09-12, 09:33:23 »

Jest to duza ilosc weglowodanu dla osoby "SIEDZACEJ", nie uprawiajacej sportu. Ludzie cwiczacy maja zapotrzebowanie na wieksze ilosci weglowodanu.Trzeba pamietac, ze cwiczacy jedza duzo tluszczu.  Poza tym do 100 gr jest to ilosc zupelnie bezpieczna.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #229 : 2010-09-12, 09:57:20 »


Renia specjalnie dla ciebie zrobilem zrzut ekranu z tesktu ktory przytpoczylem. Byly zapewne rozne wydania ksiazki, uzupelniane, strony wiec nie musza sie pokrywac. Ale majac ten podtytul powinnas znalezc w miare łatwo. I co ty na to?

http://img408.imageshack.us/img408/4476/13266286.jpg

Dzięki, ale nie musiałeś się fatygować. To, że dr. Kwaśniewski napisał, że "mogą to być produkty zbożowe, nie oznacza jeszcze, żeby jeść tylko produkty zbożowe. Również to, że w tym miejscu wymienił je na pierwszym miejscu nie oznacza, że są one najlepsze. Nigdy tego nie napisał, np. tak jak w przypadku białek, że w żółtkach są najwyższe jakości. Dr. Kwaśniewski pisał również, że wszystkie produkty, które są w postaci surowej niejadalne dla człowieka - nie są nawet po obróbce termicznej zbyt zdrowe. A z tymi warzywami to przeginasz. Nigdzie nie pisze, żeby jeść same warzywa.
Według mnie możesz jeść co chcesz, ja już przestaję pisać o tych węglowodanach. Ty wiesz swoje...
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #230 : 2010-09-12, 10:35:39 »

Renia, dr Kwasniewski o zadnym chyba produkcie weglowodanowym nie pisze, ze mozna go jesc caly czas. To ze w zdaniu tamtym w pierwszej kolejnosci napisal o produktach zbozowych nie oznacza ze te sa najlepsze, ale wskazuje, ze na pewno nie sa zle skoro sa one pierwsze jakie mu do głowy przyszly, skoro w czasie korekty tekstu ksiazki przed wydaniem tego nie zmienil. Co do weglowodanow to mam tu liste zawartosci w warzywach:

http://kulturystyka.bajo.pl/1129,tabele,kaloryczne.html

...i mowiac szczerze wyglada to dla mnie słabo. Jedynie czosnek (!!!) i groch maja duza zawartosc W, w przypadku innych musze po prostu jesc ich wielkie ilosci. by spozyc 100g W. Czosnku nie da sie tyle zjesc, z kolei groch jest zakazany na diecie optymalnej. Czy ktos sie orientuje konkretnie czemu jest zakazany? Poza tym nie obrazaj sie Renia, jest dobrze Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #231 : 2010-09-12, 10:39:55 »


Ja się tak szybko nie obrażam.. Very Happy tylko zmęczył mnie już trochę ten temat. Mam wrażenie, ze szukasz skrajności typu -wszystko albo nic.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #232 : 2010-09-12, 11:05:27 »


Te tabele przypomniały mi o owocach suszonych, które mają dużo węglowodanów. Myślę, że najlepiej by było, gdybyś np. połowę dziennego zapotrzebowania na węglowodany - zjadał w postaci ziemniaków (od czasu do czasu mogłaby być zamiennie jakaś kasza) 25% zapotrzebowania w postaci warzyw (buraczki, marchewka, pomidor itp.) a ostatnia cześć 25% w postaci np. owoców świeżych, suszonych i ewentualnie gorzkiej czekolady..)
Takie jest moje zdanie. Może ktoś jeszcze coś podpowie..
Zapisane

Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #233 : 2010-09-12, 11:25:22 »


 a ostatnia cześć 25% w postaci np. owoców świeżych, suszonych i ewentualnie gorzkiej czekolady..)


Pod warunkiem, że nie jesteś cukrzykiem Smile
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #234 : 2010-09-12, 11:38:56 »

Jeszcze nie spotkalem optymalnego, ktory jadlby codziennie 100gr wegli - straszna ilosc. Sporadycznie mozna, ale codzienie to faktycznie tuczenie. Sprobuj troche skorygowac i koniecznie na warzywach - skrobia najlepsza.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #235 : 2010-09-12, 13:39:04 »

Jeszcze nie spotkalem optymalnego, ktory jadlby codziennie 100gr wegli - straszna ilosc. Sporadycznie mozna, ale codzienie to faktycznie tuczenie.
Jakis uzytkownik jakis czas temu na forum pisal, ze jak nie zje tych 100g W to odczuwa negatyne skutki. Na dodatek z tego co pamietam to byla to kobieta i nie wiem czy nie "kodar". Byc moze mam pasozyty przewodu pokarmowego, a one zywia sie wlasnie weglowodanami, byc moze to one mi tak nabijaj licznik. Musze sie przebadac pod tym katem w ciagu najblizszych tygodni.
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #236 : 2010-09-12, 13:40:48 »

A waga u mnie stoi w miejscu, nawet bym powiedzial ze spada 30-40 gramow dziennie, ale potrzebuje dluzszego okresu czasu by sie co do tego upewnic. Nie ma wiec mowy o tuczeniu sie tymi weglowodanami.
Zapisane
Zonia
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #237 : 2010-09-12, 13:43:36 »

A u mnie w centymetrach znowu po 3 mniej, a waga stoi w miejscu Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #238 : 2010-09-12, 17:07:39 »

A zwiekszylas T?
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: Poważne problemy ze ściegnami i skórą
« Odpowiedz #239 : 2010-09-12, 17:16:43 »

A u mnie w centymetrach znowu po 3 mniej, a waga stoi w miejscu Sad
Mowil o tym dr Pala w swoim wykladzie, ktory na youtube jest podzielony na 8 czesci. Mowil ze zdarza sie iz optymalnym ubywa obwodu w pasie a np. waga nie spada. Przyczyna? Nadbudowa miesni.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.