forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 21:26:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
661518 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  OSO - władze
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 33 Do dou Drukuj
Autor Wtek: OSO - władze  (Przeczytany 372795 razy)
administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #460 : 2015-05-09, 21:15:26 »

Też prezesa by popierała w 100%? Rolling Eyes  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #461 : 2015-05-09, 21:50:23 »

Ciekawi mnie co z obecnych "zawirowań" może w nieodległej przyszłości powstać. Szkoda pracy Państwa Janych, jak i Państwa Kwaśniewskich, bo że było jej dużo i mocno nie wątpię.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #462 : 2015-05-09, 22:03:31 »

Lepiej juz bylo...
chyba ze
Kukiz zostanie Prezydentem,a Bronek przyjmie na swoje barki zaszczyt bycia Shogunem Smile  Laughing
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #463 : 2015-05-11, 15:05:46 »

Prezes OSO prosił mnie o zamieszczenie tutaj tej informacji,
gdyż On - jak podaje - na tym Forum nie ma swojego konta,
ale jest jego stałym czytelnikiem.

      "Pozdrawiam wszystkie osoby zatroskane losem OSO, równocześnie informując,
że Stowarzyszenie działa nadal, miesięczniki "Optymalni" ukazują się terminowo
i będą nadal wydawane.
Zapewniam, że działalność Stowarzyszenia jest bliska mojemu sercu i poświęceniu.
Są pewne fakty, których czytelnicy Forum nie znają, gdyż działania te wymagały
bardzo dużej dyplomacji w ich realizacji.
Działania moje zawsze były zgodne ze statutem Stowarzyszenia.
     Osoby zaangażowane w życie i działalność Stowarzyszenia zdają
sobie z tego sprawę, że czasy najtrudniejsze dla OSBO/OSO już dawno minęły
(głównie problemy finansowe).

Z pozdrowieniami i poważaniem:
Prezes OSO Bogdan Tkocz."

Wobec eskalacji wielokierunkowych nieporozumień związanych z funkcjonowaniem Stowarzyszenia, tu na Forum, napisałam już wiele różnych wyjaśnień. Z racji funkcji w Komisji Rewizyjnej traktowałam to jako mój obowiązek wobec Członków, aby byli świadomi sytuacji i mieli szansę zażegnać wszelkie niezrozumienia poprzez DIALOG, czyli zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.  Blokowanie przez dosłownie kilka osób z Zarządu i Komisji Rewizyjnej zwołania NWZ prowadzi do narastania niedomówień, pomówień, niezrozumienia, niezadowolenia i w konsekwencji rezygnacji z członkostwa, z funkcji, z zakupu gazety, ….., porostu ROZŁAM i ROZPAD.
Dlaczego kilka funkcyjnych osób od 7-8 miesięcy zablokowało zwołanie NWZ, przecież to jest najwyższy organ, władny rozstrzygać wszelkie sprawy? Wtedy właśnie, przede wszystkim Oni sami mieliby możliwość wytłumaczyć się i obronić swoją drogę działania i uzyskać prawną akceptację dalszego funkcjonowania na najwyższym szczeblu, tym samym zaprzestać wzajemnych oskarżeń, pomówień, otworzyć  czystą kartę działania.                                                 
OPTYMALNI, ABY ZASŁUGIWAĆ NA TO MIANO POWINNI DĄŻYĆ DO DIALOGU.
Jest mi bardzo ciężko z powodu zaistniałej sytuacji i najchętniej nie zajmowałabym się sprawami stowarzyszenia nigdy więcej. Jednak wobec zamieszczonego oświadczenia Prezesa, zarazem wobec zachowania się niektórych WARTOŚCIOWYCH OSÓB wiem , że nadal trwa „krecia robota” w środowisku Optymalnych, a brak dążenia do rzetelnego i otwartego wyjaśnienia spraw, czyli zwołania NWZ. W związku z powyższym uznałam za słuszne odnieść się do powyższego oświadczenia Prezesa.

1.Dlaczego Prezes mając do dyspozycji statutowe narzędzie (prawo zwołania NWZ), aby przekazać pełne sprawozdanie drogą statutową  swoje stanowisko , wchodzi nazwijmy to „od kuchni” na Forum (na te chwilę, jedyne źródło z którego Członkowie mogą się dowiedzieć co nieco o stowarzyszeniu) i prosi o opublikowanie swojego ogólnikowego oświadczenia? Oświadczenie nie wyjaśnia Członkom prawie nic, a wręcz robi dalszą burzę mózgów dla osób mało zorientowanych. A przecież wiadomo, że prawda tkwi w szczegółach i należałoby przygotować rzeczowe sprawozdanie, stworzyć możliwość konfrontacji na  NWZ i problemy poddać pod przegłosowanie. To byłby wyraz pragmatyzmu i szacunku wobec Członków Stowarzyszenia i dałoby szansę na dalsze działanie.
 
2.Praca w Stowarzyszeniu jest pracą społeczną i bez względu na to, ile kto zrobi mało czy dużo, każdy powinien być doceniany i szanowany, a z przykrością przychodzi mi stwierdzić, że tak nie było i wielu wartościowych ludzi było źle traktowanych!!!. Praca NAS WSZYSTKICH składa się na ostateczny efekt Stowarzyszenia. Doceniam wysiłek Prezesa  pracy w Stowarzyszeniu, szczególnie z początkowego okresu kadencji, kiedy pełnił rolę redaktora gazety „Optymalni”. Sam zachęcał mnie do pisania artykułów do naszej gazety. Co to znaczy dobra wola, dobra współpraca?! Ja osobiście pomimo licznych prywatnych obowiązków napisałam w ciągu półtora roku kilkanaście artykułów do gazety, które spotykają się z aprobatą czytelników. Mówiąc krótko, chciało się działać! I za ten okres współpracy dziękuję Prezesowi. Dalej jednak stopniowo narastały rozbieżności pomiędzy osobami funkcyjnymi i o tym zostało na Forum  już wiele powiedziane i nie chcę tego wątku rozwijać. Wspomnę jedynie, że rozbieżności były coraz większe, zarówno wobec  przestrzegania założeń statutowych OSO jak i bieżącego administrowania i nie można było, w imię fałszywie pojętej dobrej współpracy, być biernym.

3.Prezes deklaruje: „ Zapewniam, że działalność Stowarzyszenia jest bliska mojemu sercu i poświęceniu.” Nie mam prawa wątpić ani oceniać tej deklaracji! Zauważę jednak, że jestem przekonana, iż WSZYSKIM CZŁONKOM Stowarzyszenia leży jego los „na sercu”, bo  po to znaleźli się w Stowarzyszeniu.  Czyli problemy jakie narosły w OSO  nie tkwią w intencjach, a w sposobie działania.
Pani Prezesie, mając „władzę” – uprawnienia, co Pan z tym zrobił? Już około rok temu ze Stowarzyszenia odchodzi jeden z Założycieli Stowarzyszenia Pan Doktor Marek Chyliński uzasadniając, że nie zgadza się z upolitycznianiem stowarzyszenia przez Zarząd i redakcję. Jak się ma rozstrzygnięcie tej sprawy przez Zarząd  wobec powyżej pana deklaracji, że Pana „ działania były zawsze zgodne ze statutem”. To jest nieprawda chociażby właśnie w kontekście powyższej rezygnacji. Czy zgodne z założeniami STOWARZYSZENIA - uczciwe, wobec Członków, jest nieupublicznienie listu otwartego Pana Marka Chylińskiego? Nawet ja jako osoba funkcyjna nie wiedziałam o tym. Czy zgodne ze Statutem jest nie podjęcie uchwały Zarządu Głównego o wykreśleniu z listy członków, jeżeli wpłynął wniosek w tej sprawie?
Obowiązkiem Prezydium Zarządu jest pełna informacja Członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej o wpływającej korespondencji i wszelkich zdarzeniach, a nie „zamiatanie pod dywan”. Jak Członkowie Zarządu mogą brać odpowiedzialność, skoro nie byli rzetelnie informowani przez Prezydium ZG?

4. „Oddać co cesarskie………”
Nie prawda jest, że czasy najtrudniejsze dla OSO minęły. Jest ogromny podział i niezadowolenie Członków, skutkujące licznymi rezygnacjami z życia Stowarzyszenia, a rezygnacja Rodziny Państwa Kwaśniewskich nie pozostawia żadnych wątpliwości, że dzieje się źle. I to są te lepsze czasy?
Odniosę się natomiast do pozytywnej sprawy - finansów.
Panie Prezesie jest Pan w Zarządzie Głównym bodajże od 2006 roku, ale w sprawie poprawy sytuacji finansowej OSO, która nastąpiła od około dwóch lat nie ma Pan praktycznie żadnego udziału, nie ma też wieloletnia Pani Skarbnik Zarządu Głównego. Pan Tomasz Kwaśniewski wielokrotnie wnosił do ZG, aby księgowość przenieść do niezależnego Biura rachunkowego, ale zawsze spotykało się to ze sprzeciwem ze strony ZG. Dopiero w 2012 roku kiedy jako przewodnicząca Komisji Rewizyjnej wraz z Członkiem ZG z Poznania bardzo zaniepokojeni zaległościami płatniczymi wobec Państwa (ZUS, podatki – za co Funkcyjni odpowiadają osobiście) doprowadziliśmy do spotkania z przedstawicielką Biura Rachunkowego w biurze OSO, w celu przedstawienia warunków współpracy.
W tedy „ważyły się losy księgowej” , z jednej strony mój nacisk na wiele nieprawidłowości w księgowości i obniżenie kosztów, z drugiej strony Pana i Pani Skarbnik prośby do księgowej, aby nie rezygnowała z funkcji. Dobrze się stało, że księgowa zrezygnowała dobrowolnie. Przeniesienie księgowości do Biura Rachunkowego pozwoliło zaoszczędzić dużo. Tylko na bezpośrednich wydatkach związanych z księgowością koszty obniżono o około 12.000 zł rocznie. Dalej, nastąpiła realna kontrola dokumentacji, fachowa opieka prawna i inne korzyści. Negatywów nie widzę. W związku z przeorganizowaniem księgowości nastąpiła także zmiana w systemie obiegu dokumentów, w pełni prawne przyjęcie  odpowiedzialności materialnej za majątek OSO przez pracownicę biura i dyscyplina w jego rozporządzaniu. Wspomnę, że to nie Pan, a Pana dyscyplinowano w sierpniu 2014 w zakresie finansów. W tym miejscu wyrażam uznanie dla Pani kierownik Biura M. Jany, która z dużym zaangażowaniem wykonywała nowy zakres obowiązków i była otwarta na sugestie organizacyjne z mojej strony. Bardzo dużą zasługę w zaprowadzeniu dyscypliny płatniczej miał Członek Zarządu Głównego Pan Heniu Jagodziński, który bieżąco pilotował sprawy księgowe, a współpraca z Nim podczas kontroli KR była rzeczowa, owocna i życzliwa.
Panie Prezesie moje stwierdzenie, że nie ma Pan udziału w poprawie sytuacji finansowej nie jest bez dowodu. Otóż podczas kontroli KR w Biurze Rachunkowym stwierdziłam np., że zbiór dokumentów księgowych z kilku miesięcy nie ma akceptacji żadnego Członka Zarządu, co jest bezwzględnie wymagane i świadczy także o tym, że nie była sprawowana kontrola Zarządu nad ewidencją zdarzeń gospodarczych. Świadczy to także o tym, że nie stworzył Pan sprawnego systemu weryfikacji dokumentacji, co jest jednym z głównych obowiązków Prezesa Zarządu – ADMINISTROWANIE.



Na zakończenie pragnę Państwu oświadczyć, że uczestnicząc w życiu Stowarzyszenia działałam wyłącznie w ramach swoich uprawnień  i przyjętych obowiązków, a wobec zaistniałych destrukcyjnych faktów  nie chcę dalej angażować się w sprawy Stowarzyszenia.

z poważaniem  Regina Janicka



Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2876


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #464 : 2015-05-13, 23:11:47 »

Tak w Rajculi

W Rajculi sympatycznie było i na kiełbasce też.  Very Happy

Na tę uroczystość OSO zleciło napisanie utworu u Jorgusiów.

„Szczęśliwy los” tekst i muzyka: Jerzy Moskała – z repertuaru zespołu Nowy Jorg

„Patrząc optymalnie na świat
Wtedy więcej dostrzegasz
Jeśli myślisz też tak
Życie więcej ma barw
Właśnie można tak żyć
I o siebie zabiegać
Miłość wiele ma imion
Wiele daje nam szans

REFREN:
Przecież żyje się lepiej
Kiedy kocha Cię ktoś
Kiedy sam się poczujesz
Przez to bardziej szczęśliwy
Przecież żyje się lepiej
Kiedy sprzyja Ci los
Temu szczęściu pomagać trzeba wciąż

Patrząc optymalnie na świat
To jest zdrowe spojrzenie
I na siebie - o tak
Sobie możesz zaufać
Właśnie miłość jest tym
Co jest proste i czyste
Warto oto się starać
Czego często nam brak”
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #465 : 2015-05-19, 21:49:19 »

Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #466 : 2015-05-19, 21:51:15 »

Nie, bo nie mamy konta na pejsbooku.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #467 : 2015-05-19, 21:51:46 »

Może założysz? Czy mam skopiować?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #468 : 2015-05-19, 21:53:14 »

Ja na pejsbook się nie wybieram.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #469 : 2015-05-19, 21:54:02 »


Marek Drewniak
Wczoraj o 15:13 · Edytowany
Miesiąc temu wysłałem list mailowy do zarządu OSO z prośbą o odpowiedź władz OSO na zadane przeze mnie pytania (publikuję poniżej skan mojego maila). Cierpliwie, naiwnie czekałem na odpowiedź, namawiany wcześniej przez członka zarządu OSO pana Budnika aby skierować oficjalnie pismo do biura OSO. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Wcześniej na tej grupie zadawałem inne jeszcze pytania- zarzuty kierowane pod adresem Prezesa OSO p.Tkocza oraz innych osób z zarządu. Dla przypomnienia zainteresowanym zamieszczam poniżej fragment wcześniejszej mojej wypowiedzi na tym forum:
" Nie znam źródeł i dowodów na sformułowane przez Musiała zarzuty do ZG, znam tylko zarzuty i jak wiesz sformułowałem je w 9 pytankach. Dla odświeżenia pamięci wszystkim przytaczam je ze swojego wcześniejszego komentarza : ".....Dlatego narażając się na ostrzał z obu stron konfliktu lub jak kto woli aferki lub afery, pytam jeszcze raz: 1) kto to jest ten szpieg z krainy deszczowców (wtyczka), który zainstalował się rzekomo w zarządzie OSO? 2)Czy to prawda, że ktoś z zarządu OSO płacił partii politycznej ( PIS ??) za coś (za co?) z funduszy stowarzyszenia i czy zgodne to by było (gdyby miało miejsce) ze statutem OSO ?. 3)Czy prawdą jest że prezes OSO wymyślił aby bezprawnie pobierać opłaty za korzystanie z zastrzeżonego znaku towarowego (Ż.O)od właścicieli Arkadii i innych osób zajmujących się popularyzacją Ż.O bez zgody prawnego właściciela tj.doktora Jana Kwaśniewskiego ? 4)Co faktycznie mówi statut OSO, odnośnie trybu wyboru zarządu i czy został naruszony w czasie ostatnich wyborów władz zarządu OSO icz ewentualne naruszenie trybu wyborów oznaczałoby, że obecny zarząd OSO działa wbrew statutowi, czyli nielegalnie? 5)Czy faktycznie osoby wymienione z nazwiska przez Mariusz Musiał, nie okazały należytego szacunku dla taty Tomasza Kwaśniewskiego? 6) Co oznacza enigmatyczne sformułowanie "czarno widzę los OSO" ? Czyżby oznaczało to grożbę rozpadu stowarzyszenia, czy też autor miał na myśli inne niebezpieczeństwo zagrażające potencjalnie dalszemu trwaniu i rozwojowi naszego stowarzyszenia? 7) na czym miałby polegać "scenariusz" działań lub wydarzeń jakie mogą lub powinny być podjęte w stowarzyszeniu i przez kogo? Cool Czy rzeczywiście dostrzegalne są w naszym stowarzyszeniu działania osób (ewentualnie jakich) zagrażające de***********mu podejmowaniu decyzji i na czym miałyby ewentualnie polegać? 9) Czy szanowny Pan Mariusz Musiał, rzeczywiście cytuje wypowiedzi Szanownego Pana Tomasza Kwaśniewskiego, i czy podjął te działania mając zgodę samego Tomasza Kwaśniewskiego czy też działa na własną rękę? Zadając ponownie te pytania jestem zaniepokojony BRAKIEM odpowiedzi członków zarządu. W tej sytuacji nie wiem czy mogę ufać dalej obecnym władzom. ...." Co się zmieniło od tamtej pory, odbyło się posiedzenie zarządu, wydano krótszy komunikat niż moje wypociny, w którym mało przekonująco oddalono zarzuty jako rzekomo kłamliwe...."-koniec własnego cytatu.
Ponieważ:
1) jest dla mnie oburzające, że władze OSO swoim niegodziwym postępowaniem doprowadziły do złożenia rezygnacji z honorowego członkostwa w OSO przez wielce zasłużonych dla ruchu Optymalnych Panów i Pań Kwaśniewskich oraz innych zasłużonych osób.
2) brak jest woli oczyszczenia się z publicznie sformułowanych zarzutów pod adresem Zarządu OSO
3) brak odpowiedzi na mój mail odbieram jako rodzaj lekceważenia mnie jako szeregowego członka OSO
dlatego też
oświadczam, że zawieszam swoje członkostwo w OSO jako zwykły członek
i namawiam ludzi odpowiedzialnych i zaangażowanych w stowarzyszeniu do wymuszenia przeprowadzenia kontroli działań i finansów OSO.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #470 : 2015-05-19, 21:57:26 »

A to znamy z innego źródła.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #471 : 2015-05-19, 21:58:49 »

Myślałam, że jest jedno Źródło... Rolling Eyes Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #472 : 2015-05-19, 22:00:03 »

Poważnie? Rolling Eyes Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #473 : 2015-05-19, 22:00:56 »

Ja jestem zawsze poważna... Cool Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #474 : 2015-05-19, 22:03:05 »

Jeszcze trochę i liczba członków u "dobrej władzy" spadnie poniżej setki!  Shocked
Jak można było tak zniszczyć w parę miesięcy wiele lat pracy tak wielu Optymalnych! Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #475 : 2015-05-19, 22:03:32 »


Ja jestem zawsze poważna... Cool Wink

...przynajmniej w poważnych sprawach... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70715


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #476 : 2015-05-19, 22:06:01 »

Jeszcze trochę i liczba członków u "dobrej władzy" spadnie poniżej setki!  Shocked
Jak można było tak zniszczyć w parę miesięcy wiele lat pracy tak wielu Optymalnych! Rolling Eyes


Dłużej to trwało niż parę miesięcy... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #477 : 2015-05-19, 22:18:34 »

Nieodwracalne zmiany zaszły na początku września, więc całkiem niedawno.  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #478 : 2015-07-19, 17:13:16 »

Pojemnik na warzywa z żółwiem to już tarrarium!  Confused
A jak terrarium, to wyższy VAT!  Wink Mr. Green

to tak jak w Grecji - witamy w ponownie Łuni  Wink

Cytuj
A Grecy uczą się kupować od nowa. Bo trudno jest im zrozumieć dlaczego, kiedy ekspedientka kroi ser, to jest on obciążony stawką 23 proc., a jeśli podaje ten sam ser w kawałku, to obowiązuje dawna stawka — 13 proc. To samo jest w przypadku chleba i z płatkami śniadaniowymi — luzem, na wagę — VAT 13 proc, w pudełkach — 23 proc. Tyle samo wynosi VAT na wołowinę, ale już na łososia — 13 proc. Mleko w kartonie — 13 proc, skondensowane — 23 proc. Zwyczajny olej — 23 proc, oliwa z oliwek — 13 proc. Dla sklepów, to wielkie wyzwanie, bo muszą zmienić kody kreskowe na ok 30 tys. artykułów. W przeszłości nie było takich problemów, ponieważ jak podnoszono VAT, to na wszystko.

http://www4.rp.pl/Gospodarka/307199944-Kryzys-wystraszyl-turystow.html
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56025


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #479 : 2015-07-19, 18:00:56 »

I dobrze im tak!  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 33 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.