forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-04, 01:42:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660889 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  WITAMINA D.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25 Do dou Drukuj
Autor Wtek: WITAMINA D.  (Przeczytany 286731 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #80 : 2014-12-07, 14:48:05 »

Laughing
Znaczy, to trofeum jest takie. Very Happy
Kiedyś to były wykładzinki! Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #81 : 2014-12-09, 15:44:32 »

Jak juz o tym mowa to mam pytanie.
Jezeli 5 zoltek teoretycznie zaspokaja potrzeby dzienne przecietnego czlowiek w witamine D, dlaczego mialem ekstremalny jej brak?
Czy dlatego, ze jestem nieprzecietny?
Czy potrzeba jest, jak ktos inny wiliczyl, okolo 20 zoltek dziennie by zaspokoic potrzeby , mowie caly czas o witaminie D
Czy tez jest jeszcze trzecia mozliwosc?

Bo jezeli teoretycznie potrzeba jest 10-15 microgram D witaminy dziennie a ponoc jedno zoltka zawiera jej 3 microgramy !!! Chyba, ze nasza wiedza na ten temat jest bardzo nikla i moze dzisiejsze kury niosa jajka bezwitaminowe albo jest jej tak malo, ze trzeba jesc sztuczna wit d!?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #82 : 2014-12-09, 15:53:09 »

Jeżeli prawie wszyscy mają BEZOBJAWOWĄ, zaniżoną ilość wit.D według "naukowej" "NORMY", to znaczy, że norma jest specjalnie zawyżona, aby prawie wszyscy musieli łykać suplement. Im więcej takich naiwniaków złapią, tym więcej kaski trzepią cwaniaczki.
Czy to jest jasne?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25525

pindżar ryskow wyszy


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #83 : 2014-12-09, 15:56:38 »

e ten Grzecho tu z sensem gada nawet
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #84 : 2014-12-09, 15:59:32 »

Jak kości się nie łamią i frędzelek staje na zawołanie po pięćdziesiątce, to wszystko jest OK z pochodnymi cholesterolu.  Wink Mr. Green
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #85 : 2014-12-09, 16:05:31 »

Jak juz o tym mowa to mam pytanie.
Jezeli 5 zoltek teoretycznie zaspokaja potrzeby dzienne przecietnego czlowiek w witamine D, dlaczego mialem ekstremalny jej brak?
Czy dlatego, ze jestem nieprzecietny?
Czy potrzeba jest, jak ktos inny wiliczyl, okolo 20 zoltek dziennie by zaspokoic potrzeby , mowie caly czas o witaminie D
Czy tez jest jeszcze trzecia mozliwosc?

Bo jezeli teoretycznie potrzeba jest 10-15 microgram D witaminy dziennie a ponoc jedno zoltka zawiera jej 3 microgramy !!! Chyba, ze nasza wiedza na ten temat jest bardzo nikla i moze dzisiejsze kury niosa jajka bezwitaminowe albo jest jej tak malo, ze trzeba jesc sztuczna wit d!?
Ekstremalny brak w porównaniu z kim? Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #86 : 2014-12-09, 16:07:42 »

Nieważne, najważniejsze, jak samopoczucie dobre, to trzymać się kitelowców jak najdalej, bo zaraz jaką "chorobę" wynajdą!  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #87 : 2014-12-09, 16:13:56 »

Jak kości się nie łamią i frędzelek staje na zawołanie po pięćdziesiątce, to wszystko jest OK z pochodnymi cholesterolu.  Wink Mr. Green
Kurczę, tyle muszę czekać, żeby stwierdzić niedobora? Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #88 : 2014-12-09, 16:29:22 »

Jak kości się nie łamią i frędzelek staje na zawołanie po pięćdziesiątce, to wszystko jest OK z pochodnymi cholesterolu.  Wink Mr. Green

Fredzelek? Jezuuuu z tym to nie ma w ogole problemu Laughing
Czyli mam witamine D w normie!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #89 : 2014-12-09, 16:33:47 »

Jeszcze nigdy nic nie zlamalem. No chuba, ze czyjesz serce Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #90 : 2014-12-09, 16:47:50 »

Też nie miałem nic złamanego, choć okazje się zdarzały.
Starszy Kwaśniewski pisał, że gdyby ludzie się dobrze odżywiali, nigdy nie odkryliby witamin Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #91 : 2014-12-09, 16:57:41 »

Jak kości się nie łamią i frędzelek staje na zawołanie po pięćdziesiątce, to wszystko jest OK z pochodnymi cholesterolu.  Wink Mr. Green

Fredzelek? Jezuuuu z tym to nie ma w ogole problemu Laughing
Czyli mam witamine D w normie!!

Frędzelek, frędzelek. ... Czy to jest takie coś w głębi jamy ustnej, co sygnalizuje- po dotknięciu paluchem- przepełnienie wywołując efekt powracającej fali?


Też nie miałem nic złamanego, choć okazje się zdarzały.
Starszy Kwaśniewski pisał, że gdyby ludzie się dobrze odżywiali, nigdy nie odkryliby witamin Wink


To i nauki pewnie też, ... o nich. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #92 : 2014-12-09, 17:05:35 »

Jak kości się nie łamią i frędzelek staje na zawołanie po pięćdziesiątce, to wszystko jest OK z pochodnymi cholesterolu.  Wink Mr. Green
Kurczę, tyle muszę czekać, żeby stwierdzić niedobora? Laughing

A tam. Do de z takim niedoborem. Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #93 : 2014-12-09, 17:07:52 »

Jak kto lubi Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #94 : 2014-12-09, 17:09:59 »

 Laughing
W zacnym Centrum wypada przekazywać rzetelne informacje, bez zbytniego przyglądania się podglądom. O! Laughing*
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #95 : 2014-12-09, 18:10:32 »

Też nie miałem nic złamanego, choć okazje się zdarzały.
Starszy Kwaśniewski pisał, że gdyby ludzie się dobrze odżywiali, nigdy nie odkryliby witamin Wink


Pewnie dlatego, ze nie byloby takiej potrzeby. Problem jednak polega na tym, ze nikt, tak na prawde nie wie, jak powinnismy sie odzywiac by to odzywianie bylo optymalne. Zasada jest prosta: kazdy jest inny. Wiemy, a przynajmniej ja wiem, ze nie wszyscy moga byc na ZO i sam ten fakt obala teorie, ze jest to optymalna forma jedzenia. Jest moze najlepsza ze wszystkoch innych i moze optymalna dla Ciebie, dla mnie ale nie dla X-skiego, albo innego zabojada czy niemieckiego kartofla.  Laughing
Dlatego wszystko powinno sie brac z "gramem soli" - mysle, ze tak to sie nazywa po polsku. Dla mnie ZO jest podstawa dobrego sie odzywiania i tu nie ma o czym mowic. Sa kwestie, ktore sa dyskusyjne ale przecie nikt mnie nie pytal dlaczego jestem katolikiem, prawda? Dlatego nie zawsze mozna znalesc odpowiedz na jakies tam pytanie, przy zalozeniu, ze nie ma glupich pytan a sa tylko glupie odpowiedzi, choc tu zalezy, kto je daje. itd , itp Laughing Laughing Laughing Laughing
Milego wieczoru  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #96 : 2014-12-09, 18:33:41 »

 Laughing
Twój "X-cośtam" jest wobec tego  u s p r a w i e d l i w i o n y.  Very Happy
I pozostanie inny Confused, ... póki co. Very Happy Ważne jednak jest, aby- będąc na tym etapie- nie szkodził. To wszystko, co powinien zrobić i ... nic więcej Laughing*
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #97 : 2014-12-09, 18:34:55 »

Jasne, zawsze część populacji jest inna, dlatego mówią, że "Kwaśniewskiego" toleruje tylko 99% ludzi Laughing
Poza tym, co to jest ŻO?
200g białka + 50g węglowodanów czy formuła "200" lub "30" na chlebie ze smalcem czy Wasa z serkiem śmietankowym?
Czy może 1:1-7:0,3-1,5?
Czy bez mlecznych to też ŻO?
A bez żółtek?
Skąd wynikają trudności w byciu na ŻO, z presji otocznia, chorej wątroby, "od dziecka nie lubię tłuszczu", kocham chlebek czy coś innego?
Rolnikami, sadownikami, uprawiaczami ogódków warzywnych jesteśmy od mniej niż 10 000 lat, bardzo mało prawdopodobne, by komuś trafił się pechowy zestaw genów, uniemożliwiający przetrwanie w paleo. Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #98 : 2014-12-09, 18:42:33 »

 Laughing
Zgoda. Laughing*

Nie wiem jak to by ująć krócej, ... może Angol wie. Wink Laughing Laughing Laughing*
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: WITAMINA D.
« Odpowiedz #99 : 2014-12-09, 18:47:33 »

Zaś się czepiasz Anakina?! Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.