forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-16, 13:16:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
661549 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.  (Przeczytany 81711 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #40 : 2007-08-26, 12:01:40 »

Żeby było jasno,napisałaś:

Zamiast kału pojawił się tłusty, jasny płyn, w toalecie wygładało to tak, jakbym wylała tam olej (tylko). Nic mnie nie boli, dobrze się czuję ale przeraziło mnie to co się stało. W internecie znajduję tylko jedną odpowiedź - zapalenie trzustki.

Masz pretensję czy tam żal,że ktos napisał Ci,żebyś poszła do lekarza,zamiast chociażby podziękować za te sugestie? Myślisz,że ktoś na Forum powiedziałby Ci czy rzeczywiście masz to zapalenie trzustki czy też nie?
W sumie dobrze,że ja też napisałam w tym wątku,to znalazłaś sobie kozła ofiarnego, bo przecież na Toana,który też radził wizytę u lekarza,nie wypada nic napisać.

A po za tym piszesz,że:

Cytuj
Jestem na DO już dość długo, na tyle długo, by wiedzieć jak jeść,


To w czym problem?

Z tego co wiem,pisałaś 2006.12.05 ,że jesteś na DO od trzech miesięcy,wychodzi mi ,że na DO jesteś około roku.
Twierdzisz,że już WIESZ.Nie wiem jednak czy sobie zdajesz sprawde z tego,że sa ludzie,którzy są na ŻO /DO wiele lat i jeszcze NIE WIEDZĄ.

Cytuj
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem przynajmniej jedną książke JK.
Oj bardzo jestem ciekawa jak ją zinterpretowałaś  Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #41 : 2007-08-26, 12:45:21 »

Za sugestie podziękowałam.
Wyjaśniłam, że nie oczekiwałam diagnozy, lecz doświadczeń lub wiedzy osób na DO.
Do wizyty u lekarza odniosłam się konkretnie.
Cytuj
Jestem na DO już dość długo, na tyle długo, by wiedzieć jak jeść,
Cytuj
To w czym problem?
Właśnie podałam powód.
Cytuj
Z tego co wiem,pisałaś 2006.12.05 ,że jesteś na DO od trzech miesięcy,wychodzi mi ,że na DO jesteś około roku.
Twierdzisz,że już WIESZ.Nie wiem jednak czy sobie zdajesz sprawde z tego,że sa ludzie,którzy są na ŻO /DO wiele lat i jeszcze NIE WIEDZĄ.
Owszem WIEM. Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy nadal nie wiedzą ale to nie mój problem. Nawet niektóre osoby z wyższym wykształeceniem robią błędy ortograficzne ale czy to znaczy, że wszyscy pozostali nie znają podstaw ortografii?
Ja nie eksperymentuję, korzystam z wiedzy JK, MORGANO, Ewy i Ewy - lekarki, nie robię odstępstw od DO, ponieważ nie jest mi to do niczego potrzebne. Pierwsze miesiące na tym forum dały mi zastrzyk dodatkowej wiedzy, która naprawdę okazała się pomocna w praktycznym wykorzystaniu DO w swoim życiu. Dostałam bardzo dużo prywatnej korespondencji i naprawdę poważnie podeszłam do tematu DO. Dla mnie jedenaście miesięcy to wystarczający czas, żeby móc powiedzieć, że to co jadam jest naprawdę optymalne, z zachowaniem właściwych proporcji. Skłonność do eksperymentów w tym temacie jest nieuzasadniona, jeśli doświadcza się samych pozytywnych efektów. Nie czuję się na siłach, by robić odstępstwa od DO traktując mój organizm jak organizm zwierzątka doświadczalnego. Wydaje mi się, że jasno wyłuszczyłam powód, dla którego mam podstawy, by napisać, że WIEM. Z tego też powodu zaskoczeniem była reakcja mojego organizmu.
Cytuj
Cytuj
Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem przynajmniej jedną książke JK.
To zdanie skierowałam do osób, które kiedyś mogłyby przestraszyć się, że DO może być szkodliwe.
Cytuj
Oj bardzo jestem ciekawa jak ją zinterpretowałaś 
Problem polega na tym, że tu nie ma czego interpretować. Jeśli miałaś na myśli jak ją stosuję, to odpowiadam - właściwie i prawidłowo. Tobie także polecam nie interpretować, lecz zastosować zgodnie z jej treścią, może to w przyszłości sprawić, że czytanie prostych tekstów ze zrozumieniem nie będzie tak trudne.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #42 : 2007-08-26, 16:06:56 »

Małgosia, to w końcu co to było?
Pasozyty? Zatrucie? Czyściłaś wątrobę metodą "oliwa, cytryna"? Nerwy? Robiłaś lewatywy?
Juz lepiej sie czujesz?
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #43 : 2007-08-27, 12:16:06 »

Ewa lubi lewatywy i oczyszczanie wątroby ...Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #44 : 2007-08-27, 17:35:29 »

Wiesz, takie pytania nie do nas. Ciekawa jestem, jaki lekarz odwazylby sie postawic diagnoze majac tyle informacji? Ale mozemy sie wspólnie zastanowic. Takie stolce bywają, gdy jelita są czymś mocno podraznione. Nie robiłas eksperymentów dietetycznych? Ostatnio na forum pełno róznych propozycji Very Happy

A nie zażywałaś jakiegos leku na odchudzanie?
A moze jakieś inne leki?

Lekarz nim zdiagnozuje ma /powinien miec do dyspozycji laboratorium , i dlatego wlasnie w takich wypadkach potrzebujemy lekarza.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #45 : 2007-08-27, 18:20:05 »

malgo35-jezeli stosujesz /tak jak piszesz/zywienie optymalne wlasciwie/zachowujesz proporcje miedzy skladnikami i tak jak piszesz dobrze sie czujesz /ten kal to jednorazowy przypadek/ to ja sugeruje , ze w ten wlasnie sposob wyczyscil sie Twoj organizm.
Mnie mniej wiecej po tym samym czasie co u Ciebie stosowania Z.O. wysiadl wyrostek , i tez bylo to prawdopodobnie wyczyszczenie organizmu, akurat tam u mnie nagromadzily sie "trucizny"dotychczasowego zywienia.
Ale wizyta u lekarzy nie zaszkodzi, a poprawi Ci samopoczucie i bedziesz wtedy sama ze soba w zgodzie.

Napisz jak sie czujesz i czy jest juz wszystko OK.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #46 : 2007-08-28, 21:51:34 »

Ale...ale jest JEDEN lekarz, którego zapowiedział już  kilka wieków temu,  Nostradamus, mówiąc," że na przełomie tysiącleci znajdzie się MĘDRZEC na wschodzie, który wywróci medycyne" - i to JEMU TRZEBA ZAUFAĆ !!!- TO DR JAN KWASNIEWSKI !!! -kto myśli inaczej-jego sprawa.
 

Kristan, a mnie sie wydawało, że DO ma uczyć ufania ...sobie  Shocked .
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #47 : 2007-08-30, 22:06:21 »

Kochani, niezmiennie czuję się świetnie i dziękuję za słowa troski. Pewnego dnia wypróbowałam na sobie "cudowne" działanie ryby maślanej, szczerze odradzam. Efekt, o którym pisałam zdarzył się wielu ludziom, ja jednak nic o tym wcześniej nie wiedziałam, uznałam bowiem że ryba maślana będąc włąśnie tłustą rybką będzie dla mnie niezłym posiłkiem, zjadłam ok. 10dkg. Pod tą nazwą sprowadzana jest także ryba zawierająca woski, których ludzki orgaznizm nie trawi, błąd polega na niewłaściwym nazewnictwie nadanym przez producentów, a konkretniej przez importerów. Ten rodzaj ryby, który ja zjadłam jest po prostu szkodliwy ale na naszym rynku występuje pod taką samą nazwą handlową, jak inne, które są nieszkodliwe i jadalne czyli "ryba maślana". Sanepid już dwa lata temu rozważał wycofanie jej z naszego rynku, poprzestał jednak na nakazie informowania kupujących przez sprzedawców o "możliwości rozstroju żołądka" po jej spożyciu. Praktyka pokazuje jednak, że przepis jest martwy. Swoją drogą, nie wiem jaki byłby ten rozstrój gdybym jadała tak, jak prawie rok temu. Mój organizm zareagował jednorazowo, oczywiście nieciekawie ale przynajmniej bez bólu i pozostałych dodatków.

ps. ostatnio na naszym forum powraca temat lewatywy "zdrowotnej" bądź "oczyszczającej"... co jest u licha? Czy to propaganda Mattiego, który chyba wszystkiego już spróbował?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #48 : 2007-08-31, 21:49:20 »

Trzeba było tak od razu wspomnieć o rybie maślanej  Smile 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #49 : 2007-08-31, 22:05:46 »

"cudowne" działanie ryby maślanej, ............ włąśnie tłustą rybką będzie dla mnie niezłym posiłkiem, zjadłam ok. 10dkg.
Masz na mysli pange? Nie jest to tlusta ryba, "Maslana" powwstalo z tego, ze przyrzadza sie ja na masle./jadlem 2 razy/
Ze slodyczy najlepsze sa sledzie, a z ryb-  najlepsza golonka.
pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #50 : 2007-08-31, 22:21:39 »

Maf.Odpowiem Ci ja   Smile  .Mam nadzieję,że nie będziesz miał mi to za złe ;P . To nie panga,choć po pandze kiedyś mnie okropnie zemdliło.
Lubię makrelę w oleju,ale olej wylewam,bo nie lubię.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #51 : 2007-09-01, 09:15:09 »

Trzeba było tak od razu wspomnieć o rybie maślanej  Smile 
Zanim dotarłam do przyczyny minęło trochę czasu, poza tym jednorazowy objaw, któremu nie towarzyszyły typowe dla zatrucia bóle, rozwolnienie lub gorączka trochę mnie zmylił.
"cudowne" działanie ryby maślanej, ............ włąśnie tłustą rybką będzie dla mnie niezłym posiłkiem, zjadłam ok. 10dkg.
Masz na mysli pange? Nie jest to tlusta ryba, "Maslana" powwstalo z tego, ze przyrzadza sie ja na masle./jadlem 2 razy/
To nie panga. Ryba maślana (butterfish) to nazwa zwyczajowa, w handlu pod tą nazwą sprzedawane są ryby kilku gatunków m.in. eskolar i kostropak (oilfish), które zawierają niestrawialne przez ludzki organizm woski. To dlatego istnieje niedomówienie, pozostałe ryby maślane są jadalne ale nikt ich nie sprzedaje pod rzeczywistą nazwą tj. żuwak czy błyszczyk. Nazwa ryba maślana nie bierze się więc stąd, że ma być przyrządzana na maśle, lecz z bezpośredniego tłumaczenia całej grupy ryb. Wg mnie wina leży po stronie importerów, którzy nie nazywają właściwie poszczególnych gatunków sprzedawanych ryb, a posługują się ogólną nazwą. Nie da się więc wyeliminować kolejnych zatruć, dokąd nie zmieni się nazewnictwo. Tyle jeśli chodzi o lekcję ichtiologii Smile
Pozdrawiam, mając nadzieję, że przynajmniej Optymalni ustrzegą się przed pomyłką, której ja nie uniknęłam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #52 : 2007-09-02, 17:42:42 »

Kurczę...  Smile raz albo 2 razy zjadłam rybę maślaną i nie dała mi rady...  Very Happy .
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #53 : 2007-09-02, 17:51:37 »

Po prostu nie trafiłaś na oilfish, ja także wcześniej jadałam "maślaną" ale musiała być z grupy jadalnych więc sensacji nie doświadczyłam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #54 : 2007-09-30, 20:26:07 »

o moim "trądziku"...

 W tradziku zwykle trójglicerydy są znacznie większe niz 60mg%.
Tradzik też (przed poznaniem DO) "leczyłam" rotacją pr. mlecznych...Nie wiedziałam wtedy tak dużo...
Problem ujęty na wstepie zlikwidowalabym zamianą pr. mlecznych na smalec/boczek i jadałabym pr. mleczne co 7 dni.
Zatem od rotaci pr. mlecznych poprawi sie stan skory twarzy i cebulek włosowych.
Trojglicerydy to takie tłuszcze, ktore po normalizacji spożycia dobowego W (gdy nie wrócą do normy) można znormalizować jedynie zmniejszajac T.
Trójglicerydy krążace w krwioobiegu i te zdeponowane w tk. tłuszczowej to to samo. Nawet dr JK w nadwadze (czyli za dużo trójglicerydów zdeponowanych) zaleca inne dawki T !
Mniejsza zatem ilość T - mniejsze stolce tłuszczowe.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #55 : 2007-09-30, 22:34:53 »

o moim "trądziku"...

 W tradziku zwykle trójglicerydy są znacznie większe niz 60mg%.
Tradzik też (przed poznaniem DO) "leczyłam" rotacją pr. mlecznych...Nie wiedziałam wtedy tak dużo...
Problem ujęty na wstepie zlikwidowalabym zamianą pr. mlecznych na smalec/boczek i jadałabym pr. mleczne co 7 dni.
Zatem od rotaci pr. mlecznych poprawi sie stan skory twarzy i cebulek włosowych.
Trojglicerydy to takie tłuszcze, ktore po normalizacji spożycia dobowego W (gdy nie wrócą do normy) można znormalizować jedynie zmniejszajac T.
Trójglicerydy krążace w krwioobiegu i te zdeponowane w tk. tłuszczowej to to samo. Nawet dr JK w nadwadze (czyli za dużo trójglicerydów zdeponowanych) zaleca inne dawki T !
Mniejsza zatem ilość T - mniejsze stolce tłuszczowe.

O czym Ty piszesz? Wyciągnęłaś fragment zdania, w którym napisałam o tym, co mi dolegało ZANIM zaczęłam DO, nie mam go już od prawie roku. Gdybyś przed odpisaniem na wyrwany z kontekstu fragment zdania zapoznała się z całym wątkiem, wiedziałabyś skąd wziął się problem, ponieważ zostało to przeze mnie wyjaśnione. O zmniejszaniu ilości tłuszczu nawet byś nie wspomniała. Nie mam trądziku, nie mam nadwagi, pisałam o tym kilkakrotnie, w innym wątku już specjalnie dla Ciebie to powtarzałam. Stosuję się do zaleceń JK zachowując prawidłowe proporcje BTW.

Może warto byłoby stworzyć specjalny wątek, w którym napiszesz, że KAŻDĄ chorobę "leczysz" rotacją mlecznych i/lub plackami ziemniaczanymi i będzie po sprawie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #56 : 2007-10-01, 09:25:01 »

Tak każdą chorobę leczę DO z rotacj,a pr. mlecznych.
Tak najogólniej.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #57 : 2007-10-01, 10:05:09 »

I to skutecznie Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #58 : 2007-10-01, 12:39:23 »

Malgo35, jeżeli ktoś ma w wywiadzie trądzik to dla mnie TRWA w tych szlakach do końca życia. Nawet jak po trądziku nie pozostało już śladu...
Chyba, że zaczyna żyć Świadomie.
Stosuję pewien podział, ktory jest prawie spójny z podziałem dra JK na pastwisko i korytko.
Tak najogólniej:
Pastwisko to nadużywanie szlakiów zbóż i innych bogatowęglowodanowych produktów, a
Korytko to nadużywanie pr. mlecznych i różnej formy mieszania białek.
Ja trądzik, SM typu młodzienczego, rzs typu mlodzieńczego, migreny kwalifikuję jako korytko, a własciwiej jako choroby w któwych jest skłonność do mieszania białek i nadużywania pr. mlecznych.
Jak widzisz jest GENETYCZNA przyczyna dlaczego zastosowalaś DO w formie śmietanowej (będę to  czasem nazywać DO pasterzy, choć nie uwidacznia to GŁÓWNEJ KWESTII).
Mam swiadomość że po wiedzy z zakresu diety skaczę jak pchła po materiale. Bo lubię. Po to by LUDZIE ZACZELI MYŚLEĆ.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #59 : 2007-10-01, 13:14:17 »

Cytuj z: Lekarka
Mam swiadomość że po wiedzy z zakresu diety skaczę jak pchła po materiale. Bo lubię. Po to by LUDZIE ZACZELI MYŚLEĆ.
No nie! Od skakania po prześcieradle więcej sie mysli? Very Happy))) Ja odchodzę wtedy od zmysłow i nie myslę o niczym.Wink
A nie lepiej byłoby ludziom nie mieszać w głowach? Może uzywałabyś w takim razie swojej własnej nomenklatury? I przydałoby sie w podpisie coś zaznaczyć. Ludzie którzy tu wchodzą dostają mętliku. Niektórzy mówią: "Byłem na DO... np. pól roku...." i nie wiadomo, co on tak naprawdę stosował. On sam nie wie.

Fajnie, ze jesteś otwarta na każdą wiedzę. Widzę, ze czerpiesz z medycyny ludowej różnych narodów. Ciekawią mnie przypadki twoich pacjentów i dociekania. Skoro goscisz tu na forum, mogłabys podzielić się w oddzielnym wątku swoimi doświadczeniami z codziennej pracy.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.