forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-06, 05:03:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660956 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.  (Przeczytany 80347 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #100 : 2007-10-05, 09:22:28 »

A najnowsze badania zlecone przez producentów kawy mówią, że: "kawa może pokryć dobowe zapotrzebowanie ustrojowe na płyny, a nawet więcej i można jej wypić dowolną ilość, to znaczy taką, póki się nie ma odruchu wymiotnego na zapach kawy"  Wink

A z tym bym się mocno spierała!!!
Co zauwazyłam. Gdy mąż ma nocną zmianę,to wypija samą kawę, żadnej czystej wody!Po kilku dniach ma przekrwione oczy i czasem czuć mu aceton z ust.
Na pewno grozi to zaburzeniami elektrolitycznymi ,odwodnieniem,a to jest niebezpieczne dla zdrowia!
Myślę ,że tymi "naukowcami od kawy" powinien zająć się prokurator.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #101 : 2007-10-05, 09:31:01 »

żadnej czystej wody!Po kilku dniach ma przekrwione oczy i czasem czuć mu aceton z ust.
Na pewno grozi to zaburzeniami elektrolitycznymi ,odwodnieniem,a to jest niebezpieczne dla zdrowia!

Jeśli połączone z wymiotami, to są pewnie objawy przedawkowania wody ognistej, a nie braku czystej wody  Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #102 : 2007-10-05, 09:34:20 »

żadnej czystej wody!Po kilku dniach ma przekrwione oczy i czasem czuć mu aceton z ust.
Na pewno grozi to zaburzeniami elektrolitycznymi ,odwodnieniem,a to jest niebezpieczne dla zdrowia!

Jeśli połączone z wymiotami, to są pewnie objawy przedawkowania wody ognistej, a nie braku czystej wody  Wink

hehehe-nie ma wymiotów . Samą kawą tez się można załatwić,nie potrzebna jest do tego ognista woda  Razz
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #103 : 2007-10-05, 16:41:16 »

Małgo, nieprawda ze kawa jest na liście zalecanych Wink, chciałabyś. Jest na liście dopuszczonych do spożycia, jednak w niewielkich ilociach.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #104 : 2007-10-05, 19:44:43 »

Kawa znajduje się na liście zalecanych na DO.
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałaby aż tak strasznie szkodzić jak brak tłuszczu? Bardzo proszę o odpowiedź lekarko.

U mnie do picia "co jakiś czas"  Smile.

Szkodzi w dol. żołądka.
Dociera jak tłuszcz do wszystkich naczyń...
Metodą logiki medycyny ludowej - co szkodzi na żołądek, szkodzi całemu organizmowi.
Wg med."tej z doświadczeniami sprzed 5000lat" w zdecydowanej wiekszości chorób w leczeniu ich "poprawia się stan żołądka".
Kawa jest też lekiem. Jak nie jest pita nawykowo - codziennie. Należy do marzanowatych, jak Vilcacora, Noni, chinina.
Vilcacora, Noni ma lepsze działanie jak osoba, która zaczyna je zażywać nie piła uprzednio kawy CODZIENNIE.
Jasne jest, że można pić ją słabszą codziennie, nie widać wtedy tak ewidentnej poprawy, z odstawienia jej .
Poprawa zaczyna pojawiać po 2,3 dniach od jej odstawienia gdy pije się większe ilości.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #105 : 2007-10-05, 21:45:30 »

doba 5.

Nic sie nie zmnienilo, tzn czuje sie swietnie. Waga stoi w miejscu.

Cytryne wyrzucilam 2 dni temu. Pora na kawe. I z tym bedzie problem. Pije 1,5-2 litry dziennie od kilku miesiecy. W sumie juz mi nie smakuje. Tylko nie wiem czego jak chce mi sie pic, to parze kawe. I tak caly dzien. Wlasnie zdalam sobie sprawe, ze sie truje  Mad
Tu bedzie potrzebne EFT:) a potem jeszcze fajki... bedzie dobrze  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #106 : 2007-10-05, 22:16:09 »

Może Baśka ... rosół? 10 litrów  Shocked .
Rotacja pr. mlecznych przez 6 tyg utrzymuje  teraz tylko status quo w zakresie wagi. Powoduje, że po 6 tyg (czy zaraz) powrót do mlecznych na codzień skutkuje w ...nabieraniu wody.
Jedynie zmniejszenie T jest w stanie zmnieszyć ilość trójglicerydów w tkance podskórnej.
Udział pr. mlecznych w powstawaniu nadwagi wynosi u Ciebie 1kg. Zawsze coś  Smile .
Mniej T w pożywieniu (zatem mniej kwasów tłuszczowych) powoduje uruchamianie własnego T (trójglicerydów w tk tłuszcowej, które składaja się z kwasów tłuszczowych).
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #107 : 2007-10-05, 22:34:01 »

Kawa znajduje się na liście zalecanych na DO.
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałaby aż tak strasznie szkodzić jak brak tłuszczu? Bardzo proszę o odpowiedź lekarko.

U mnie do picia "co jakiś czas"  Smile.

Szkodzi w dol. żołądka.
Dociera jak tłuszcz do wszystkich naczyń...
Metodą logiki medycyny ludowej - co szkodzi na żołądek, szkodzi całemu organizmowi.
Wg med."tej z doświadczeniami sprzed 5000lat" w zdecydowanej wiekszości chorób w leczeniu ich "poprawia się stan żołądka".
Kawa jest też lekiem. Jak nie jest pita nawykowo - codziennie. Należy do marzanowatych, jak Vilcacora, Noni, chinina.
Vilcacora, Noni ma lepsze działanie jak osoba, która zaczyna je zażywać nie piła uprzednio kawy CODZIENNIE.
Jasne jest, że można pić ją słabszą codziennie, nie widać wtedy tak ewidentnej poprawy, z odstawienia jej .
Poprawa zaczyna pojawiać po 2,3 dniach od jej odstawienia gdy pije się większe ilości.

Przyznam, że spodziewałam się konkretnej odpowiedzi po tak kategorycznym stwierdzeniu, a tu tymczasem bajanie o mądrości ludowej, szkodzeniu (nie wiem jak to rozumieć) w dol. żołądka (dolegliwościach?) i obniżaniu skuteczności działania innych roślin. No to chyba lekko na wyrost to straszenie.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #108 : 2007-10-05, 22:39:21 »

Zmniejsze tluszcz.
Mleczne bede rotowac ciagle. Nawet po 6 tygodniach. Zboza nie tkne.
Kawe zamienie na herbate.

Nie chce mi sie tego mlecznego dnia. Zrobilo mi sie jak z owocami. Jak jem, to mi smakuja, ale nigdy nie mam na nie ochoty, nie kupuje.

Opisze jeszcze obserwacje z przyszlego tygodnia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #109 : 2007-10-05, 22:42:19 »

W łuszcycy, w atopowym zapaleniu skóry, trądziku różowatym, w ch. żołądka i jelit, w astmie, nadcisnieniu, bólach głowy, zawrotach, - zauważyłam.
Gdzie indziej też dochodzą naczynia.
Kto chce niech sprawdza. Każdy ma swoje życie do dyspozycji.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #110 : 2007-10-05, 22:48:52 »

Pamiętaj, że pr. mleczne mają "dział" w zaznaczaniu się miejsc słabszych.
Prowokacją zatem 1-7 dni NON stop jesteśmy jesteśmy w stanie coś wycenerować (SM).
Często jest tak, że nie działa jeden produkt, ale więcej szkodliwości.
T ok 2g/kg należnej wagi ciała WYDAJE się bezpieczny dla osób - by NIE WYWOŁAĆ NAWROTU.
No i częściej 1 rodzaj pr. bogatobiałkowego na dobę.
A jadanie orzechów, sezamu, chałwy codziennie u osób na DO skutkuje wiadomoczym.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #111 : 2007-10-05, 22:53:58 »

Lekarko, nadal nie powiedziałaś na czym polega szkodliwość kawy. Proszę, powiedz mi bo ja pijam kawę, a żeby z niej zrezygnować muszę wiedzieć "dlaczego jest szkodliwa, na czym polega ta szkodliwość".
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #112 : 2007-10-06, 10:31:26 »

Nie wiem jaki czynnik w niej podrażnia naczynia, ktore dochodzą prawie wszedzie.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #113 : 2007-10-06, 10:59:01 »

Dziękuję.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #114 : 2007-10-06, 20:25:50 »

Tak mi się jeszcze nasuwa na myśl...
Bezsenność, nerwica, nie mogą kawy pić matki karmiace, ani dzieci do roku i później, arytmia, drżenie rak. Obserwowałm u siebie NADMIERNE czerwienienie brzegów rany po kawie, która była wypita po silnym białkowym histaminouwalniaczu. Myslisz, że nadżerka na szyjce macicy czy defekt naczyniowy gdzie indziej ma inny mechanizm gojenia? Wszystko trzeba sprawdzać  Smile .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #115 : 2007-10-06, 20:34:05 »

Baśka, od 4 doby zaczynają się ... braki apetytu. Mniejsza ilość optymalnego jedzenia jest w stanie zasycić...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #116 : 2007-10-06, 20:59:30 »

Cytuj z: Lekarka
Mam swiadomość że po wiedzy z zakresu diety skaczę jak pchła po materiale. Bo lubię. Po to by LUDZIE ZACZELI MYŚLEĆ.


Fajnie, ze jesteś otwarta na każdą wiedzę. Widzę, ze czerpiesz z medycyny ludowej różnych narodów. Ciekawią mnie przypadki twoich pacjentów i dociekania. Skoro goscisz tu na forum, mogłabys podzielić się w oddzielnym wątku swoimi doświadczeniami z codziennej pracy.

Ewa a byłaś kiedyś u Pani Ewy na wizycie. Ja po roku pojechałam z mamą i miałam swój zły dzień. Ale jak wracałam to wszystko co zdarzyło się u Pani Ewy w gabinecie przeszło prze mnie jakbym ogłądała film i tak nparawdę chcę jechać ponownie .Dlaczego? Bo za każdym razem jak byłam to byłam z kimś z Bartkiem z mamą ja tylko tak na dokładkę aż w końcu zrozumiałam,że muszę jechać sama .Sama dla siebie. A najchętniej to bym jeździła np. co miesiąc bo za każdym razem lekarka mnie czymś zaskakuje, ja ją pewnie też , z jakiegoś powodu to co zawsze staram się kontrolować, panować w sobie u niej wychodzi mniej lub bardziej widoczne. Wiztya u niej nie jest moją porażką tylko nauką od niej. Obie strony mogą się dale od siebie uczyć wiele rzeczy tylko może o tym nie wiedzą. Pani Ewo-lekarko wie, Pani o czym mówię?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #117 : 2007-10-06, 21:33:33 »

Obie strony mogą się dalej od siebie uczyć wiele rzeczy tylko może o tym nie wiedzą.

Tak wg mnie jest.
Psychologia też to wie  Smile .
Czasem mamy świadomość ... zbyt małą by ...pojąć wszystko.
Wszystko ma służyć rozwojowi jednostki i zatem pozostałych ludzi.
Wzrostowi poczucia bezpieczeństwa, radości, poczucia własnej wartości, miłości do wszystkiego  Shocked, wyrażania siebie (kreacja), rozwojowi intuicji i niemartwienia się co jest dla mnie równoznaczne z zakotwiczeniem we chwili obecnej.  Czasem nam myśli za bardzo zaprzątaja umysł. CZASEM TRZEBA PRZESTAĆ MYŚLEĆ (dla gigi).
I tam takie...
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #118 : 2007-10-07, 20:01:54 »

Lekarko, nadal nie powiedziałaś na czym polega szkodliwość kawy. Proszę, powiedz mi bo ja pijam kawę, a żeby z niej zrezygnować muszę wiedzieć "dlaczego jest szkodliwa, na czym polega ta szkodliwość".

Kawa, od zarania swych dziejw stwarzala pokuse falszowania, badz ulepszania.
Kawowiec jest krzewem, ktory nalezy do rodziny RUBIACEAE, rodzaju COFFEA .Znane jest okolo dziesieciugatunkow rodzaju CAFFEA, ale tylko dwa maja znaczenie gospodarcze ARABIKA I ROBUSTA .

Wraz ze wzrostem spozycia kawy coraz wiecej osob zaczelo odczuwac oznaki niestrawnosci: bole zoladka, pieczenie w przelyku, skurcze jelit, nudnosci, kolki, usisk w okolicy watroby czy woreczka zolciowego.
Jedni ratuja sie medykamentami, inni odstawiaja kawe.
W wyniku badan okazako sie, iz przyczyna tych dolegliwosci sa:
                                                                                    - woski wystepujace na zewnetrznych powierzchniach ziaren,
                                                                                    - substancje powstale w procesie prazenia,
                                                                                    - kwasy garbnikowe.
Ogolnie okresla sie je jako zwiazki drazniace, a wskaznikiem ich stezenia jest zawartosc 5-hydroksytryptamiaow kwasow karboksylowych C-5-HT, pochodnych serotoniny (od samej nazwy mozna juz nabawic sie niestrawnosci ).

W kazdym kilogramie uprazonej kawy znajduje sie srednio od 1000 do 4000 mg zwiazkow C-5-HT-substancji podrazniajacych przewod pokarmowy i wywolujacych, z biegiem lat, wiele dolegliwosci: kolatanie serca, zgage, drzenie rak, zaczerwienienie twarzy, podwyzszony cholesterol.
Dobra kawa z gatunkow podanych wyzej zawiera tylko 400 mg tych substancji.

Wyjsciem jest kupowac KAWE Z GAT: COFFEA ARABICA I COFFEA CANEPHORA .

Osobiscie polecam kawy firmy ASTRA , legendarny smak MOKKI z Jemenu, z nutka slodyczy lagodnej GUATEMALI z prowincji Antiqua lub kawe o zdecydowanym smaku BLUE MOUNTAIN  z Jamajki.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #119 : 2007-10-07, 20:15:23 »

Ogolnie okresla sie je jako zwiazki drazniace, a wskaznikiem ich stezenia jest zawartosc 5-hydroksytryptamiaow kwasow karboksylowych C-5-HT, pochodnych serotoniny (od samej nazwy mozna juz nabawic sie niestrawnosci ).

5-hydroksytryptamina =serotonina czynnik zwrzajacy naczynia krwionosne i stymulator skurczu miesni gladkich.

Moze wiecej na ten temat napisza fachowcy-- Lekarka i Toan.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.