forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-07, 05:18:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
661042 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Leki nowej generacji...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Leki nowej generacji...  (Przeczytany 413479 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #460 : 2014-02-07, 11:32:21 »

Większa liczba posiłków to lepiej? Confused
Czemu?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #461 : 2014-02-07, 11:34:21 »

Po to by sprawdzić czy nie lepiej dwa mniejsze od jednego dużego dla kondycji Smile 
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #462 : 2014-02-07, 11:44:27 »

Po to by sprawdzić czy nie lepiej dwa mniejsze od jednego dużego dla kondycji Smile 
Laughing
Gapcio ze mnie.
Admin mówił, że pełnoporcjowy posiłek wysokiej jakości, to im mniejszy objętościowo, tym lepszy Cool
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #463 : 2014-02-07, 12:26:12 »

Ale przecież 10 żółtek i dwa małe ziemniaczki to nie jest duży posiłek... a taki mi wystarcza na cały dzień. Jak dodaję trochę mięsa, tak ok. 150g to wtedy zjadam tylko 6 żółtek sadzonych Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70614


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #464 : 2014-02-07, 12:51:59 »


Serce też jest zaangażowane w proces trawienia. Przy (bardziej po) sporym posiłku ma więcej pracy. Nie wiem czy dobrze pamiętam, że podczas trawienia średnio o 20 % serce musi więcej krwi przepompowywać.
Wcześniej wstawiałam gdzieś cytat o tym, że przy miażdżycy wskazane jest aby zjadać więcej mniejszych posiłków.
Ja raz w tygodniu (jak mam szkołę) smażę sobie na maśle taki omlet z 3 lub 4 żółtek, jednego białka i łyżeczki mąki. Potem kroję go na ósemki i robię "normalne" kanapki z niego. Jak wracam do domu to w ogole jeść mi się nie chce. Tylko kawę pić przy komputerze... Cool
Często jeszcze biorę morele suszone...

Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #465 : 2014-02-07, 13:19:13 »

Ja już nawet próbowałem trzy same żółtka zjeść z jajek na twardo. To jest nie całe 60g a jednak mi nie wchodzą. A na siłę nie chce nic robić bo po co mam jeść jak nie jestem głodny.
Tak się nauczyłem, że jeden posiłek, do syta i starcza Smile Pewnie siedząc wieczorem przed telewizorem lub komputerem po zjedzeniu połowy kolacji to zacząłbym podjadać jakieś orzeszki czy inne nasiona lub owoce... i znając życie znowu bym się najadł i rano znowu kiszka ze śniadania...

Lepiej nic na siłę nie zmieniać. Skoro organizm sam tak tym wszystkim steruje to niech już tak zostanie. Może z czasem samo się zmieni.

Z resztą po jedzeniu staję się senny, brzuch obciążony to i robić się nie chce a to byłoby niebezpieczne w pracy Smile

Ogólnie lubie celebrować jedzenie, bez względu na to co jem, lubie robić to w spokoju, bez nerwów, najlepiej po zakończonej pracy, powoli, wtedy czuję się najedzony, wypoczęty, gotowy do odpoczynku... ogólnie pełna błogość Smile Wtedy całkowicie wygląda poranek i cały dzień, jest ochota do pracy, do wysiłku, nie zaprzątam sobie głowy dziwnymi myślami, chociażby jedzeniem.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70614


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #466 : 2014-02-07, 13:35:32 »



Z resztą po jedzeniu staję się senny, brzuch obciążony to i robić się nie chce a to byłoby niebezpieczne w pracy Smile


Strasznie się bronisz... Confused
To, że jesteś senny i zmęczony po posiłku świadczy właśnie o tym, że jest on zbyt obfity...
Ale już nie nakłaniam... Neutral
Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #467 : 2014-02-07, 13:42:48 »



Z resztą po jedzeniu staję się senny, brzuch obciążony to i robić się nie chce a to byłoby niebezpieczne w pracy Smile


Strasznie się bronisz... Confused
To, że jesteś senny i zmęczony po posiłku świadczy właśnie o tym, że jest on zbyt obfity...
Ale już nie nakłaniam... Neutral


Reniu, to psychika a nie przejedzenie się Smile Psychicznie wszystko puszcza, czuję się zrelaksowany i jest mi dobrze po spełnionym dniu w pracy, wtedy jest dobry czas na sen... i właśnie to robię Smile

Jak można się przejeść tym co jem, przecież to niecałe 1500kcal :Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #468 : 2014-02-07, 13:45:42 »

Kawa i szlugi tłumią zdrowy apetyt Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #469 : 2014-02-07, 13:54:15 »

Też tak słyszałęm... ale żeby tłumiły od 5:45 aż do 18 a nieraz do 19... to chyba jeszcze nie odkryta moc papierosów i kawy. Może amerykańscy naukowcy tym się zajmą Smile

Bo jak wytłumaczyć to, że kawy po 12 już nie piję a w domu jestem przeważnie o 17 a jeść mi się dopiero zaczyna chcieć o 18 lub 19 a czasami nawet i o 20. Więc praktycznie siedzę w domu te 3 godziny i nic nie robię i nie jestem głodny na tyle aby zabrać się za robienie kolacji...

Czasami mam tak, że jeśli nie zjem do 22 bo akurat jestem w pracy to jem dopiero na drugi dzień po pracy i też nie jestem głodny przez ten czas... może to coś ze mną jest nie tak i z moim brzuchem lub coś blokuje dostarczenie myśli o głodzie do mózgu???

Ale ogólnie jest mi z tym dobrze, więc nic nie zmieniam na siłę Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #470 : 2014-02-07, 14:07:24 »

Eee, tam zaraz nie tak Very Happy
Wszystko z Tobą tak.
Znam kilka osób, co jedzą raz dziennie i wrzucają 3000 kcal.
Znam jedną, co je co drugi dzień, przynajmniej tak twierdzi Cool

A kofeina i nikotyna tłumią głód nie tylko doraźnie, czyli dziś.
Stwarzają takie środowisko, że głód jest stłumiony długo.
Spróbuj nie palić i pić tylko wodę przez miesiąc  Laughing

Ty po prostu nie chcesz zmieniać tego, co jest.
To dobrze, albo niedobrze, zależy czy mogłoby być lepiej przy innych ustawieniach, ale tego się nie dowiesz i koło się zamyka.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #471 : 2014-02-07, 16:46:56 »

... ale coś złego się dzieje? zmizerniałeś?
A może ty tymi lekami się najadasz? Wink ))
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #472 : 2014-02-07, 16:48:30 »

Masz rację, tak naprawdę to chyba nie chcę tego zmienić...

Najważniejsze problemy to:
1. Jak już pisałem, lubię jeść jak już jestem po wszystkich "zabiegach", wtedy jest cisza, spokój i czas na relaks taki jak jedzenie Smile
2. Problemy z rana ze zrobieniem sobie coś do jedzenia, nigdy nie wiem czy kuchnia będzie wolna, czy patelnia będzie używana, czy będzie miejsce w kuchni aby się rozłożyć z jedzeniem i tak jak już pisałem, nie mam czasu na takie zabawy bo jak chcę zrobić sobie rano śniadanie a nie mogę  lub muszę czekać i się spóźniam do pracy, to się bardzo denerwuje a to chyba gorsze od niejedzenia.

Resztę dałoby się wyregulować, bo nawet gdybym na kolację zjadł te 1500kcal to zawsze jeszcze 500 można dorzucić na śniadanie Smile
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #473 : 2014-02-07, 16:49:41 »

... ale coś złego się dzieje? zmizerniałeś?
A może ty tymi lekami się najadasz? Wink ))

Ewa, wszystko jest w porządku, tylko lepiej dla organizmu byłoby rozłożyć jedzenie przynajmniej na dwa razy dziennie, wtedy trochę lepiej by się wchłaniało a nie wszystko na raz.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #474 : 2014-02-07, 17:03:15 »

Mówisz? Ja chciałabym być głodna tylko raz dziennie
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #475 : 2014-02-07, 17:08:05 »

Mówisz? Ja chciałabym być głodna tylko raz dziennie

Ja się bardzo cieszę Smile NIe trzeba dwa lub trzy razy dziennie zmywać garów i szykować jedzenia Smile

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #476 : 2014-02-07, 17:09:58 »

Mówisz? Ja chciałabym być głodna tylko raz dziennie
A ja nie, bo lubię jeść Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #477 : 2014-02-07, 17:12:22 »

 Very Happy cały czas jakieś niekonsekwencje - lubisz jeść, a nie jesz; dobrze się czujesz, a bierzesz leki na spróbowanie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70614


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #478 : 2014-02-07, 17:54:33 »

... ale coś złego się dzieje? zmizerniałeś?
A może ty tymi lekami się najadasz? Wink ))

Ewa, wszystko jest w porządku, tylko lepiej dla organizmu byłoby rozłożyć jedzenie przynajmniej na dwa razy dziennie, wtedy trochę lepiej by się wchłaniało a nie wszystko na raz.


Wieczorem mógłyś sobie przygotowac na rano "kanapki"... Razz Chcieć to móc... Very Happy
Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #479 : 2014-02-07, 18:08:20 »

... ale coś złego się dzieje? zmizerniałeś?
A może ty tymi lekami się najadasz? Wink ))

Ewa, wszystko jest w porządku, tylko lepiej dla organizmu byłoby rozłożyć jedzenie przynajmniej na dwa razy dziennie, wtedy trochę lepiej by się wchłaniało a nie wszystko na raz.


Wieczorem mógłyś sobie przygotowac na rano "kanapki"... Razz Chcieć to móc... Very Happy

Nie mam chleba Very Happy

Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.