forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 01:02:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661468 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.  (Przeczytany 52668 razy)
Jerzy
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #20 : 2010-01-30, 21:44:51 »

Podpowiedź Smile

Mieć długie zęby na coś do zjedzenia - nie mieć ochoty na to Smile wręcz obrzydzenie na ten rodzaj pokarmu.
Wciągać nosem pokarmy - tak lubić coś jeść, wybrany rodzaj pokarmu, że można by go nawet z lubością nosem wciągnąć (smakołyki).
 Smile
Dziękuję za przetłumaczenie tego dziwnego języka. Ja nie znam wszystkich regionalnych wersji języka polskiego i stąd nieporozumienie.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #21 : 2010-01-30, 21:46:10 »

"Opal" Ty świetnie tłumaczysz z polskiego na nasze.. Wink Laughing

200 gr ossobucco,

co to takiego.. Rolling Eyes

To nie po polsku, nie dam rady przetłumaczyć Wink Laughing Laughing
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #22 : 2010-01-30, 21:47:48 »

Dziękuję za przetłumaczenie tego dziwnego języka. Ja nie znam wszystkich regionalnych wersji języka polskiego i stąd nieporozumienie.

Cieszę się, że mogłam pomóc Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #23 : 2010-01-30, 21:49:46 »

No ale już trochę nakierowalaś.. Very Happy "adampio" nie chce zdradzić swojej słodkiej tajemnicy, to poszukamy same. Tylko nie wiem gdzie szukać  Rolling Eyes może w lodówce.. Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #24 : 2010-01-30, 21:54:24 »

Ponownie zaczyna sie smietnik.

Znajac juz podstawy ZO powinienes wiedzec, ze najwazniejsze jest BTW. Nie wazne, co powiedza ludzie z innych "foruf". Powinienes trzymac sie tej zasady. BTW 1:2:O,5 jest dobre dla Ciebie w momencie kiedy chcesz sie odchudzic.

Jezeli chcesz jakies przyklady to podam Ci moje dzisiejsze menu:
snaidanie:
200 ml smietanki i 5 zoltek
lunch:
100 gr smietany i 50 gr "maki" z pestek z dynii
obiad:
200 gr ossobucco, 100 gr ziemniaka i 100 gr buraka

razem 1:3:0,8

Ja zyje na tluszczu ze smietany, masla i jajek

Razem zjadlem dzis okolo 700 gr a kcal okolo 1800. Glod........a co to?




Ossobucco to gicz cielęca? wkleiłam przepis Smile))
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #25 : 2010-01-30, 21:55:21 »

Znalazłam, ale nie w lodówce (Teresa była pierwsza)

http://www.gotujmy.pl/ossobucco-milanese-,przepisy,29883.html
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #26 : 2010-01-30, 22:02:51 »

 wiec drogie Panie, celowo Was przetrzymalem aby zobaczyc jakie jestescie przedsieb......

Dokladnie, osobucco to gorna czesc nogi, nie koniecznie cielecej, moze byc wolowej, pokrojona w kotelety z koscia, tak jak udziec barani kroi sie na kotlety i ma sie w ten spososb kotlety baranie.....zreszta przednie!!! Znam sie troche na tym.Kroilem ich tysiace....no nie setki....tysiecy. Z czegos trza bylo zyc, a  ze zycie bylo do zyci to zyc byla tez do zyci.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #27 : 2010-01-30, 22:07:01 »

Jednym słowem egzamin zdany?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #28 : 2010-01-30, 22:11:52 »

Dokladnie, na 5+ .......no dzis sa chyba juz 12-stki? Bo ja to na trz z + musialem pracowac z potem czola!!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #29 : 2010-01-30, 22:46:24 »

U nas są szóstki najwyższą oceną, a na studiach piątki.  Very Happy A w Danii?
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #30 : 2010-01-30, 22:56:53 »

.....do  13 mozna dojsc. Moja corka miala swiadectwo z tak zwanym paskiem, musielismy byc na odebraniu swiadetwa bo miala 13-ke z 12/26 przedmiotow.
Tylko, ze w pojeciu "!jezyka dunskiego" musiala przeczytac 2...slownie dwie lektury!!!!!w ciagu roku....dwie obowiazkowe lektury....Boze zmiloj sie!!! Ja pamietam 18 takich za.......... typu Chlopi i Krzyzacy jako 2 lektury a pozniej byly inne. Czy to ja jestemk z innej polki?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #31 : 2010-01-30, 23:03:19 »


Jak ja nie cierpiałam lektur szkolnych  Mad taka nuda i często sporo agresji. Podobne były te obowiązkowe ruskie fimy  Mad Teraz dzieciaki maja fajne lektury i filmy nawet mogą sobie wybierać (na miarę swojego wieku). Wycieczki tez mieliśmy tylko do miejsc pamięci narodowej.. Laughing Ale teraz możemy to sobie nadrobić.. Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70701


Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #32 : 2010-01-30, 23:06:57 »

Zapomniałam, że nie jestem na KOCS-u.. Embarassed Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #33 : 2010-01-30, 23:13:51 »

No to ja mam take troche bardziej komunistyczne odzucia jezeli chodzi o "ruski". Moze dlatego, ze mam z tym jezykiem i ludzmi kontakt na co dzien. Oczywiscie pochodze z tej epoki, kiedy sie komunizm z polski wyrzucalo, dlatego nie ma mnie w Polsce....ale, ale ....jak sie obsrwuje sytuacje polityczna w Polsce w dniu dzisiejszym to mozna by sie bylo zastanowic nad takim pytaniem: "Warto bylo poswiecic tylu ludzi by osiagnac to co mamy/cie dzisiaj"?
Nie boje sie powiedziec, ze nie. Nie, nie dlatego, ze mieszkam w Danii. Mieszkalem w Orlowie i tez byli h....e w domu i tez nic nie znalezli. Nie chodzi o to. Chodzi o kierunek polityki dzis. No tak temat nie na dzisiaj i nie wtym temacie.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #34 : 2010-01-31, 00:55:05 »

Dzieki Adampio za odpowiedź. Masz rację trochę z tym śmietnikiem Razz Przez kilka dni zero odzewu, a nagle ktoś zarzucił jakiś inny temat i rozmowa się rozwinęła ... szkoda tylko, że nie w tym kierunku jaki oczekiwałem zakładając ten topic. Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy DO po kilku tygodniach zmienia się proporcję białka ? To jest BTW wygląda 0,8 : 2 : 0,5-0,8 ? Aha i mam drugie pytanie. Czy dawkowanie witaminki C w tabletkach jest dobre ? Czy może lepiej w jakimś innym produkcie ?
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #35 : 2010-01-31, 10:10:39 »

...Mieszkalem w Orlowie...
Tak z ciekawości zapytam o jakie Orłowo chodzi małopolskie, pod Nowym Dworem Gdańskim, Gdynia-Orłowo czy jakieś inne?  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #36 : 2010-01-31, 12:09:02 »

Gdynia Orlowo w czasie studiow i pracy
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #37 : 2010-01-31, 12:47:46 »

Aha, fajnie wiedzieć bo kojarzę trochę te okolice  Smile . Można powiedzieć że mieszkałem rzut beretem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #38 : 2010-01-31, 13:02:22 »

Dzieki Adampio za odpowiedź. Masz rację trochę z tym śmietnikiem Razz Przez kilka dni zero odzewu, a nagle ktoś zarzucił jakiś inny temat i rozmowa się rozwinęła ... szkoda tylko, że nie w tym kierunku jaki oczekiwałem zakładając ten topic. Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy DO po kilku tygodniach zmienia się proporcję białka ? To jest BTW wygląda 0,8 : 2 : 0,5-0,8 ? Aha i mam drugie pytanie. Czy dawkowanie witaminki C w tabletkach jest dobre ? Czy może lepiej w jakimś innym produkcie ?

"bredda" ilosc zjadanego bialka jest albo powinna byc inna kazdego dnia, poniewaz zapotrzebowanie Twojego organizmu jest inne kazdego dnia. Nie popelniaj tego samego bledu, ktory 98% nas popelnilo, czyli ustalilo z gory, ze dzis to zjem 70 gr bialka itd.
Zbilansoj sobie kilka prostych posilkow w proporcjach jakie uwazasz, ze powinnas miec i jedz do syta i tylko wowczas kiedy jestes glodna. Organizm sam wyreguluje ilosc BTW w zaleznosci od jego potrzeb.

Jezeli chodzi o witamine C to uwazam, ze oczywiscie najlepsz jest naturalna, czyli w papryce, porzeczkach itd...ale bedziesz musiala rzeczywiscie zjesc duzo warzyw i owocow aby dostarczyc organizmowi te min 2 gr, ktorych potzrebuje Twoj organizm. Osobiscie popijam wodny roztwor kwasu askorbinowego - czyli wit C w cabletce musujacej. Z tym, ze u mnie nadmiar wyskakuje na twarzy i w okolicach podusznych w formie swedzacych plam i wowczas przestaje na kilka dni, myslac, ze orgasnizm ma dizo wit C.
Zapisane
bredda
Go


Email
Odp: Zrzucenie nadwagi oraz problem z "sinusoidalnym" trzymaniem diety.
« Odpowiedz #39 : 2010-01-31, 14:24:38 »

2 gramy to nie za dużo ? Myślałem, że 300mg jest wystarczającą ilością Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.