forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 10:10:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661698 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Cukrzyca
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 176 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cukrzyca  (Przeczytany 1442917 razy)
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1740 : 2011-12-10, 21:37:48 »

A skad o tym moze wiedziec?
Jego zadaniem jest pokazanie, ze niestosujac sie ,do podstawowych zasad DO, bedzie chorowal na cukrzyce. Cel osiagnol i bedzie dalej chorowal az do smierci. O to tu idzie. Zamieszac, wymieszac i mowic, ze "nie dziala". Laughing Ot takie ma zadanie. Very Happy A komu najbardziej zaszkodzil? Sobie samemu, bo tu juz pomocy jest 0/ZERO.

Adampio

To nie ja a niektórzy z Was szkodzą tej diecie. Ja pokazałem tu kilka nieścisłości po to, żeby je wyjaśnić, skorygować, poprawić, uściślić czy pousuwać. Błędy też są rzeczą ludzką, zdarzają się błędy drukarskie, sekretarka źle przepisze, przesunie przecinek, itd. itp. Natomiast niektórzy z Was wykazują tu brak troski o przyszłość tego sposobu odżywiania, poprzez metod "zamiatanie pod dywan", "głupi jesteś i masz wszy", nieodpowiadanie na niektóre pytania, dawanie celowo dwuznacznych odpowiedzi, ignorowanie faktów.

Radziłbym szczerze Adminowi, jeśli sam na to nie ma czasu, niech zaangażuje kogoś kto potrafi jednoznacznie i zwięźle się wypowiadać a przyniesie to na pewno nieoszacowane korzyści samej diecie. W przeciwnym razie ta dieta padnie, a naprawdę szkoda by było bardzo.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1741 : 2011-12-10, 22:12:28 »

Stat Twoja postawa jest roszczeniowa, arogancka i niesprawiedliwa. Dostałeś dosyć informacji w postaci zwrotów, linków do artykułów dr. Kwaśniewskiego o cukrzycy i filmów z wykładami lekarzy optymalnych - też z tematem leczenia cukrzycy Dietą Optymalną. Ty zamiast z nich skorzystać wyszukiwałeś zdania wyrwane z kontekstu z różnych artykułów dr. Kwaśniewskiego przeznaczonych - jedne dla osób zdrowych - inne dla chorych, niektóre dotyczące osób przed przebudową organizmu inne po i starałeś się zaprezentować niespójności a nawet sprzeczności występujące w tych zasadach. Ciągle "udowadniasz", że DO jest "do bani" zamiast rzetelnie się do niej zastosować. Skoro inne diety są lepsze - jak twierdzisz - i "Kwasniewski się myli" to po co Ty jeszcze chcesz się 'tego' trzymać...? Inni "odeszli" to może lepiej nie "ryzykować"? Tutaj już nieraz tacy się "leczyli", którym było coraz 'gorzej' na DO ale trzymali się "tego" za wszelką cenę - psiocząc na dr. Kwasniewskiego, innych forumowiczów i DO... Confused Gdybyś naprawdę chciał poprawnie stosować DO tylko nie potrafił. to byś skorzystał z gotowych jadłospisów...obliczonych, optymalnych...ale Tobie widocznie nie na tym zależy... Confused
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1742 : 2011-12-10, 22:22:23 »

Mariuszu gdzie?jak napisał ze On lubi jadać takie podwieczorki?i dal linki??

No to ja nie jestem jeszcze zaawansowana na DO Laughing i nie mam jak niektórzy umiejętności jasnowidzenia Laughing

Wolalabym otrzymac prosta odpowiedz, bez niepotrzebnych polslowek- zwlaszcza ze jestem w zaawansowanej ciezy wiec nie chce experymentowac - chyba to jest jasne.

A patrzac na scislosc to wczesniej Pani Wanda napisala zeby jadac 300g warzyw dziennie i Admin przyznal jej racje (czego juz wogole nie rozumiem ,ale nie draze tematu), a dalsza czesc watku poszla w kierunku oznaczenia smieci jako niestrawionych czesci bialek???(mimo ze jadamy bialko o najwyzszej przyswajalnosci??-wiec mniemam ze gdy jest go za duzo dla swojego org to wtedy org sobie z nim nie radzi?)
Ja bym wolala zeby ktos mi powiedzial zebym konkretnie zmiejszyla bialko (bo np siedzacy tryb zycia, tluszczu ile chce-zeby nie glodowac i zajesc taki podwieczorek i powinno byc dobrze, ale z wawzywai tez nie przesadzac)

I proste i latwe i kolejne pokolenie zdrowych Polakow rosnie!

A po co taka glupia zabawa w kotka i myszke??

Pisalam juz ze jedni przechodza na DO bo maja taki kaprys zdrowego jedzenia i chodzby cos pomieszali to nic im sie nie stanie a z czasem stosowania organizm pewnie sam sie przyzwyczai do nowej diety i bedzie dawala jasne syg tak jak u Ciebie (wiesz na co masz ochote bo org Ci podpowiada).
Inni przechodza na DO bo maja jakies powazne klopty zdrowotne jak np Stat.
I tu szkoda ze nie ma jednoznacznosci i prostego wytlumaczenia-typu zjedz wiecej masla lub nie pij smietany i zobaczmy jutro co bedzie to bedziemy dzialac dalej...Podobno kazdy z was sie zarzeka ze zasady DO sa proste.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1743 : 2011-12-10, 23:30:28 »

w przeciwienstwie do ciebie cenie sobie takie podejscie do nauczania (sam je stosowalem bedac na diecie Ww jak i teraz) poprzez internet i nietylko. Kazdy czlowiek jest inny i inne sa reakcje jego organizmu. A Ty zachecona otrzymana informacja powinnas zglebic wiedze jezeli widzisz sprzecznosci. Nastepnie wziac odpowiedzialnosc za to co robisz,zdrowie,zycie, aby wiedza nie poszla w las. Nie jak piszesz zakuc zdac zapomniec. Tak rosnie nam 'elita fachowcow' nie potrafiaca samodzielnie myslec nie wspominajac o wyciagnieciu sensownych wnioskow. Lepiej skorzystac z gotowcow choc i to stwarza problemy (ksiazka kucharsja) A wystarczyloby zjadac 50g Ww i odejmowac ewen dodac gdy ...Chyba nie musze pisac kiedy,a moze napisze teraz tak wielu rozumiejacych inaczej jest
tyjesz w dol Ww
chudniesz,ketony w gore reszta do syta zaleznd od ochoty (podobne do tej jaka odczuwalo sie na diecie Ww). Ewentulnie dla 'matematykow' 1:2.5-X:0,5-1,5 X ZALEZNE OD WYSILKU NA WEGLOWODANOWCE BEDA TO Ww i wszystko dzieje sie samo
ilosc wypijanej wody tez podac lub ilosc odziezy wierzchniej w zinie ,lecie ect Cos jeszcze zrobic za ciebie jestem do uslug.
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1744 : 2011-12-11, 02:05:23 »

... wyszukiwałeś zdania wyrwane z kontekstu z różnych artykułów dr. Kwaśniewskiego przeznaczonych - jedne dla osób zdrowych - inne dla chorych, niektóre dotyczące osób przed przebudową organizmu inne po i starałeś się zaprezentować niespójności a nawet sprzeczności występujące w tych zasadach.
Renia, przestań. Ty ciągle szukasz jakichś urojonych wrogów, jak za dawnych czasów - był zwłaszcza taki jeden co zawsze ich szukał. Wytłumaczyłem Ci w poście poprzednim. Nie rozumiesz? Nie mogę się odnieść do tego co piszesz bo nie potrafisz wskazać konkretnie o który post Ci chodzi.

Ciągle "udowadniasz", że DO jest "do bani"
Widzisz? To Ty uznajesz dowód, nie ja. Zdecyduj się wreszcie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1745 : 2011-12-11, 07:50:34 »

OK. Niech inni Cię leczą, tylko ciekawe kto chce brać na siebie odpowiedzialność za takie internetowe leczenie. Nawet miesięcznik "Optymalni" nie bierze, tylko piszą, że od tego jest lekarz, albo ktoś leczy się na własną odpowiedzialność bez lekarza. Tutaj każdy Ci daje inną interpretację artykułów dr. Kwaśniewskiego a Ty "głupiejesz" od tego...
Powinien byc zakaz leczenia przez internet. Potem takie "kwiatki" wychodzą...i czyja wina?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1746 : 2011-12-11, 08:16:45 »

...i czyja wina?

No jak to czyja wina. Jego wina, bo myśleć nie potrafi, a tylko "cytaty" mu w głowie.
Do tego słucha nie tych co trzeba i jeszcze pretensje ma za własną głupotę i dobre rady.
A do kogo ma pretensje? Wiadomo, że nie do siebie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1747 : 2011-12-11, 08:33:07 »

Admin, jeżeli Ty, z taką znajomością biochemii, nie chcesz (bo przekonałeś się już nieraz, że to nie ma sensu) leczyć przez internet, to co dopiero inni mają być kompetentni? Dla "Stata" złamałeś swoją żelazną zasadę nie leczenia 'przez drut' i co z tego wyszło? Nikt inny - tym bardziej - nie powinien przedstawiać swojej interpretacji zasad DO . Najlepsza, niewypaczona nauka jest ze Źródła i to na własną odpowiedzialność...albo u lekarza lub w arkadii...
To nie jest zabawa...chyba , że jest... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1748 : 2011-12-11, 08:44:00 »

Wszystko jest na www.dr-kwasniewski.pl
Kto potrafi z tego skorzystać, ten wygrał, kto nie potrafi, sam sobie winien.
Podstaw diety nie wyjaśniam, bo jest bardzo zrozumiale i prosto wytłumaczona.
Nawet żal mi się zrobiło tego biedaka i chciałem mu pomóc, ale sam się pokarał!
Więcej nie będę.

PS
Jest też bardzo prosta zasada: im więcej ktoś sprzeczności znajduje w Diecie Optymalnej, tym bardziej nie powinien jej stosować.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1749 : 2011-12-11, 08:46:31 »

Do mnie dość często na e-maila piszą osoby chore na chorobę Hashimoto (adres mailowy podałam na Teresy blogu) z prośbą o pomoc. Ja daję im linki umożliwiające zakup książek dr. Kwaśniewskiego, polecam gotowe jadłospisy z nich, oraz daję namiary na lekarzy optymalnych i arkadie. Na tym moja rola się kończy.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1750 : 2011-12-11, 08:48:47 »

I słusznie.
To w zupełności wystarcza.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1751 : 2011-12-11, 08:51:41 »

Jeśli ktoś chce naprawdę być zdrowy, to to wystarcza...no chyba, że ktoś bardzo się stara udowodnić, że "Kwaśniewski się myli" to to może być za mało... Confused
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1752 : 2011-12-11, 10:00:46 »

Jest taka prosta prawda w zyciu
Wierzysz w ludzi,masz miekkie serce musisz miec twardy tylek! Ewentualni darzyc do osiagniecia 'dobrostanu' dla siiebie i swojej rodziny. Co'Jedna gdy micha niepozwala' byc obojetnym? Trzeba miec nadzieje jak Niemen...?!
'Lecz ludzi dobrej woli jest
więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Tym optymistycznym akcentem proponuje zakonczyc szamanstwo przez druta :p Laughing
Zapisane
Stat
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1753 : 2011-12-11, 10:19:42 »

...no chyba, że ktoś bardzo się stara udowodnić, że "Kwaśniewski się myli" to to może być za mało... Confused

Renia czy Ciebie już paranoja jakaś ogarnęła z tym, że wszyscy chcą udowodnić iż dr Kwaśniewski się myli? Takim ciągłym powtarzaniem tego, tylko takie podejrzenia rozsiewasz. Ja miałem zamiar udowodnić właśnie coś zupełnie odwrotnego, a mianowicie to, że cukrzycę da się wyleczyć. Miałem tego pełną nadzieję, nawet przygotowałem program komputerowy, który miał skompletować pełną dokumentację leczenia, którą to chciałem później rozpropagować w internecie. Pomyśl - Czy podejmowałbym się jako królik doświadczalny eksperymentowania na własnym organizmie czegoś w co w ogóle nie wierzę? I nadal wierzę. Myślę tylko, że jest to po prostu trochę trudniejsze niż wydawało mi się na początku, a w związku z tym muszę coś niecoś poprawić. Uważam też, że kontrolę poziomu cukru dzięki tej diecie udaje mi się przeprowadzać skuteczniej niż będąc tylko na tabletkach. Myślę też, że gdybym nie był na diecie nisko-węglowodanowej od dłuższego czasu to prawdopodobnie dziś musiałbym sobie już wstrzykiwać pokaźne dawki insuliny. Wierzę też, że dzięki tej diecie choć nie udało mi się jeszcze całkowicie wyleczyć, to powstrzymałem znacznie wyniszczający postęp choroby. Wierzę, że moja cukrzyca, trwająca od lat jest ciągle dzięki temu jeszcze jakby w fazie początkowej. Ja przecież biorę tylko 1/2 tabletki co parę dni, gdy lekarz przepisał mi 2 tabletki dziennie. Ale cóż, od samego początku widzę tylko nieprzychylność i tego typu paranoiczne podejrzenia. Pomyśl troszkę. Dlaczego miałbym coś niszczyć co jest słuszne i przynosi ludziom ulgę i wyzdrowienie? Chyba, że sama w to nie wierzysz. Musiałbym przecież być diabłem jakimś.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1754 : 2011-12-11, 10:23:42 »

No to po co Tobie interpretacje zasad DO podawane przez innych? Każda inna. Masz gotowe jadłospisy...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1755 : 2011-12-11, 11:39:24 »

Mariuszu pewnie chetnie bym sama popsrawdzala na sobie jak z tymi weglami i ketonami by bylo zgdonie z nauka Dr. ale jestem w  ciazy a problem ketonow pojawil sie nagle...

Elita rosnie na takich kanonach wiedzy jaka jest przekazywana przez wyzej utytuowanych(o czym optymalni to juz chyba najlepiej wiedza)
Ja wspomnialam o przedmiotach typu etyka, statystyka itp
a nie o chemii lekow czy farmakologi czy farmakognozji bo tu musisz wiedziec jak dziala lek itp nie da sie wykluc tego na pamiec pod nazwa ZZZ.
Zle mnie zrozumiales, ale jesli by bylo tych tzw michalkow mniej ktore nie wiem co maja na celu ( bo istnieja w duzej ilosci godzin!)
powoduja jedynie ze czowiek razsadnie myslacy nie moze sie skupic na rzeczach istotnych.
Jak ktos chce sie zaglebic w to co go interesuje idzien na studia doktoranckie (tak tez zrobilam)i tam juz masz to co lubisz to co sie interesuje i skupiasz sie na swoim bez ZZZ bo nie o to przeciez Ci chodzi.

Ale i tak wydaje mnie sie ze lepiej jest komus poradzic jednoznacznie niz wodzic za nos tyle czasu!
Dr. Kwasniewski wyraznie pisze na swojej stronie i nie tylko bo listy tez przeczytalam gdzie byl przyklad takiej kobiety w ciazy o podobnym przypadku i nie pisal -zjedz deser albo wiecej czekolady gorzkiej a wrecz przeciwnie napisal lepiej zjadac weglowodany w postaci skrobi stad poleca jej zjesc dodatkowo ziemniaka!

Wiec nie zarzucaj ze chce gotowca bo czytalam szukalam zrobilam test z ziemniakiem i nie zadzialalwiec sie Was zapytalam.
Ja wlasnie daze do tej wiedzy tak ja Ci pisalam zebym sama wiedziala ze jak mam c.ketonowe to mam zrobic to i to bo nikt nie zna lepiej siebie iz ty sam, wiec wieksza satysfakcje by mi dalo jakbym sama do czegos doszla (no ale ciaza...)

A ze nie jestem "wrozka Antonina" i nie wiem ze jak Admin pisze ja uwielbiam taki deser ze to skierowane do mnie
Po to kazdy ma nicka zeby kierowac wypowiedz do niego a nie wolno wrzucac temat.


ALE ZEBY NA KONIEC BYLO MILO powiedzialam przeciez ze sprobuje i wam powiem, wiec po co ten nieuzasadniony atak, skoro uczen sie zastosuje.
Sam wyprobowales na sobie i wiesz co dziala i dziekuje ze sie ze mna podzeliles ta wiedza ja pewnie tez bym probowala sto rzeczy zanim bym sie zapytala ale nie mam jak bo ciaza.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1756 : 2011-12-11, 12:00:55 »


Renia czy Ciebie już paranoja jakaś ogarnęła z tym, że wszyscy chcą udowodnić iż dr Kwaśniewski się myli?


To nie jest paranoja tylko doświadczenie z tego Forum oraz z innych - jak i z blogów. Wszędzie się tacy znajdą, którym Dieta Optymalna "nie pomaga wręcz szkodzi". Oni "wiedza", że inne diety są lepsze, ale "muszom" stosować DO... Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70744


Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1757 : 2011-12-11, 12:43:16 »

"friga" Żywienie Optymalne składa się z produktów, które na pewno Tobie ani Twojemu dziecku nie zaszkodzą. To nie są jakieś substancje chemiczne o niewiadomym pochodzeniu i składzie, które mogą być niebezpieczne. Nie musisz jeść akurat takich produktów i w takich ilościach jak ktoś Tobie zaleca. Wystarczy, żebyś kierowała się własnym apetytem i jadła produkty zalecane przez Doktora Kwaśniewskiego...korzystaj z Książki Kucharskiej JK.
Tutaj każdy Tobie doradzi inną ilość warzyw i po to Tobie? Każdy jest inny i inne ilości mu służą...Kieruj się smakiem oraz zaleceniami i jadłospisami Doktora...
Zapisane

friga
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1758 : 2011-12-11, 13:13:24 »

Reniu to najchetniej bym nie jadla
A kwasica by trwala w nieskonczonosc
Nie zmuszam sie do niczego, jem na co mam ochote ale duuuzo mniej niz przed ciaza

Wiem ze kazdy doradzi co innego ale ziemnaiki juz wyprobowane nie dzialaja....
Zwieksze umiarkowany wysilek dzienny i zobaczymy+desery ciazowe:)-ostania szansa
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Cukrzyca
« Odpowiedz #1759 : 2011-12-11, 13:56:37 »

U mnie działają ~100-200g ziemniaków w postaci placka ziemniaczanego z żółtkami lub frytki
http://images49.fotosik.pl/1188/b9df54195f745874.jpg
http://images46.fotosik.pl/1173/3e9a6de90c5d4b6e.jpg
No,ale można przecież zjeść jednego ziemniaka. Co ja zrobię,że ziemniaka toleruję lepiej od warzyw  Laughing
Ale ja jadam do syta i nie wiem czy zjadam te 200g ziemniaka w posiłku. Jadam ziemniaki jak mam ochotę aż tyle i tylko tyle.
Zapisane
Strony: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 176 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 16 zapytaniami.