forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-11, 20:33:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661351 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask  (Przeczytany 56509 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #60 : 2015-07-10, 12:36:48 »

jak dla mnie ,  najpyszniejsza jest cielęca ( nerki również )   i serducho też .   Wieprzowa najtańsza   1,99 - 2,99  . Wołowa trochę twardawa , ale czegoś tam duzo ma   Smile   . A drobiowa -  to jakąś sieczkę sprzedają ,  bryja .   Indycza  ?   - ale tam taka technologia żywienia , że aż strach   Confused


wracając do mixów i masła , dziś w markiecie  pani starsza wybrała mixa łaciatego mimo, że był droższy od masła łaciatego ( było w promocji ) . Więc nie tylko o pieniądz tu chodzi. Ale o ''wiedzę ''  na ten temat  Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #61 : 2015-07-10, 12:42:51 »

Nie chodzi mi o wątróbkę w ogóle, gdyż bardzo ją lubię i uważam za zdrową. Ale akurat z tych fermowych kurczaków - faszerowanych hormonami - to wątpię żeby była wartościowa... Rolling Eyes
No oczywiscie, ze tak, masz 100% racji. Watroba z kurczaka do watroby sklepowego,fermowego kurczaka, ma sie jak watroba zdrowego czlowieka do watroby alkoholika, otluszczonej i z marskoscia. Niby to samo ale nie to samo.
Zwlaszcza, ze te sklepowe, fermowe kurczaki zyja srednio 41 dni i z pewnoscia nie mialy kiedy pozbyc sie zlogow w watrobie i nerkach. Sa pelne trucizn jak oleje rafinowane ze sklepu. Nie wiem czy to czytalas, poczytaj, brr, straszne, pomysl, ze ludzie jedza takie rzeczy Rolling Eyes : http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=243209#243209
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #62 : 2015-07-10, 12:51:18 »


o boziu !    Shocked      Shocked   Shocked   Shocked   Shocked       .  Rockefellerowie byli ( są ) zwolennikami eugeniki    Confused     trza ich ich zrozumieć ?   Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #63 : 2015-07-10, 13:10:19 »

oleje rafinowane ze sklepu.
w strasznym opisie jest: "brunatny olej", potem bielony, to pewnie nie ze słonecznika. Very Happy

http://s2.postimg.org/cb5a4z87d/image.png


Ale oczywiście, skoro wychwalamy w wątku masło,
to należy szybko zmienić temat na
chemiczny, obrzydliwy olej z roślin niejadalnych.

Żeby się razem w mózgach kodowało.
<gdyby Sz. P. P. Macierewicz był fooddystą>
 Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31334


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #64 : 2015-07-10, 13:11:40 »

Jak kupują margarynę to dobrze ,ja tam w koszyk nie zaglądam, co kto kupuje ,ale marketing ma swoją dobra stronę ,dla mnie  ,ich dżwignia handlu ,mój zysk.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #65 : 2015-07-10, 13:14:39 »

masła łaciatego ( było w promocji )
Było jakieś "masło" bez słowa Extra za 3,29zł,
więc wybrałem profilaktycznie masło Łaciate Extra za 3,99.
Dla mnie to przysmak, więc nie naoszczędzam.
 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #66 : 2015-07-10, 13:26:28 »

matka  i  syn  ( ok 25 lat)   , za mną w kolejce do kasy ,  chodzą po markecie i już to ich męczy , ogromnie sapią , upoceni ,  środki czyszczące z wysokiej półki , żywność wręcz przeciwnie .

ludzie niektórzy dziwnie wyglądają  , strasznie niekształtni , niektórzy jak żaby, pełzają , kiedyś tego nie zauważałem , teraz strasznie rzuca się mi w oczy .  więcej widzę .

więc wybrałem profilaktycznie masło Łaciate Extra za 3,99.

masło jest masło , niezależnie czy łaciate czy  w paski , ma mieć 82 - 83 % tłuszczu mlecznego  (  EXTRA )  , już bardziej bym zwracał uwagę czym skarmiane sa krowy ,  Łamaga 3  - w odpowiedniej proporcji wychodzi na zielonkach , czyli głownie w lecie . 



Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #67 : 2015-07-10, 14:31:40 »

Na szczęście bakterie krowie dyktują warunki co i ile będą trawić, więc krówska na samej kukurydzy, czy innych udziwnieniach nie pociągną długo.  Cool
Oczywiście każda krówka wysokowydajna w oborze jest lepiej zbilansowana pod względem potrzeb żywieniowych niż niejeden fanatyk dietetyczny. Wink  Laughing
Bo błędy w żywieniu natychmiast na wydajności mlecznej się odbijają.  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #68 : 2015-07-10, 15:08:05 »

Tak też jest w przypadku człowieka współczesnego,
tylko w tym wypadku mamy do czynienia z chorą gospodarką rynkową,

więc popyt jest wydajnością,
(im więcej kupi tym bardziej wydajny),

wiec żywienie stymuluje się tak by zwiększyć konsumpcję
wszelakich artykułów spożywczych, leczniczych i całej reszty.

Dobrze, że obowiązkowych szczepień prokonsumpcyjnych nie wynaleziono,
tylko jakieś prokonsumpcyjne dodatki paszowe.
Nie wynaleziono...hmm.
 Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #69 : 2015-07-10, 18:06:25 »

matka  i  syn  ( ok 25 lat)   , za mną w kolejce do kasy ,  chodzą po markecie i już to ich męczy , ogromnie sapią , upoceni ,  środki czyszczące z wysokiej półki , żywność wręcz przeciwnie .

ludzie niektórzy dziwnie wyglądają  , strasznie niekształtni , niektórzy jak żaby, pełzają , kiedyś tego nie zauważałem , teraz strasznie rzuca się mi w oczy .  więcej widzę .

więc wybrałem profilaktycznie masło Łaciate Extra za 3,99.

masło jest masło , niezależnie czy łaciate czy  w paski , ma mieć 82 - 83 % tłuszczu mlecznego  (  EXTRA )  , już bardziej bym zwracał uwagę czym skarmiane sa krowy ,  Łamaga 3  - w odpowiedniej proporcji wychodzi na zielonkach , czyli głownie w lecie . 


Trzeba kupować i jeść tylko zdrową żywność... Cool
http://www.fakt.pl/wydarzenia/damon-gameau-jadl-zdrowa-zywnosc-przez-60-dni-i-przytyl-eksperyment,artykuly,504236.html
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #70 : 2015-07-10, 18:26:48 »

To jakaś pomyłka, bo przecież każdy wie, że żywność fit jest git! Wink Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #71 : 2015-07-10, 18:55:57 »

Bo błędy w żywieniu natychmiast na wydajności mlecznej się odbijają.  Confused

No tak,  wiadomo albo zdrowe krowy albo plajta, ew wegetacja .
Odnieśmy to zdanie do ludzi.  Bo błędy w żywieniu natychmiast na wydajności  się odbijają.  W tym wypadku zdanie tez wydaje się prawdziwe. Hodowca -staje na głowie , weterynarz, doradztwo rolnicze itd i upora się z problemem . 
Analogicznie z człowiekiem powinna tak samo wyglądać.   
My jesteśmy krowami , naszym pasterzem  jest wybrany przez nasz rząd , ministerstwo zdrowia, powołany instytut żywienia itd  . Powinno im zależeć abyśmy byli wydajni ( w  każdym możliwym wydaniu tego słowa ) . Dlaczego im nie zależy ? Czy błąd tkwi w tym iż są sami słabo odżywieni ?  Dlaczego nie dbają o swoje stado ? Jeżeli nie,  to dlatego ?  :


więc popyt jest wydajnością,
(im więcej kupi tym bardziej wydajny),

wiec żywienie stymuluje się tak by zwiększyć konsumpcję
wszelakich artykułów spożywczych, leczniczych i całej reszty.

ale nie po to wybraliśmy ich , wyróżniliśmy spośród wielu,  płacimy sowicie ,  aby pracowali ramię, ramię z producentami w/w artykułów.  Zostają mianowani przez nas, i od razu sprzeniewierzają się.  Śmierdzi z daleka .  Przyzwoici ludzie ( pasterze nasi ) ?  Odpowiedzią jest  przysłowie  -  Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one   ?   Czy po prostu wybieramy podstawianych ludzi przez fabrykantów i korporacje ?

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #72 : 2015-07-10, 19:00:57 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #73 : 2015-07-10, 19:01:19 »

To jakaś pomyłka, bo przecież każdy wie, że żywność fit jest git! Wink Very Happy

W Polsce to jeszcze nie jest aż taki hit, jak w Niemczech, Szwajcarii i pewnie we wszystkich bogatszych państwach... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #74 : 2015-07-10, 19:17:22 »


Ano coś mi to takie znajome się wydawało...  Rolling Eyes ale jeśli się dwa razy przeczyta, to się lepiej przyswoi... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #75 : 2015-07-10, 19:18:07 »

Analogicznie z człowiekiem powinna tak samo wyglądać. 

A właśnie, że nie!  Very Happy
U człowieków jest odwrotnie - bo te pijawki w kitlach żyją z chorób, a nie ze zdrowia podopiecznych. Wink  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #76 : 2015-07-10, 19:20:22 »

to dlaczego to ministerstwo przewrotnie nazywa się Ministerstwem Zdrowia ?  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #77 : 2015-07-10, 19:22:59 »

Bo błędy w żywieniu natychmiast na wydajności mlecznej się odbijają.  Confused

No tak,  wiadomo albo zdrowe krowy albo plajta, ew wegetacja .
Odnieśmy to zdanie do ludzi.  Bo błędy w żywieniu natychmiast na wydajności  się odbijają.  W tym wypadku zdanie tez wydaje się prawdziwe. Hodowca -staje na głowie , weterynarz, doradztwo rolnicze itd i upora się z problemem . 
Analogicznie z człowiekiem powinna tak samo wyglądać.   
My jesteśmy krowami , naszym pasterzem  jest wybrany przez nasz rząd , ministerstwo zdrowia, powołany instytut żywienia itd  . Powinno im zależeć abyśmy byli wydajni ( w  każdym możliwym wydaniu tego słowa ) . Dlaczego im nie zależy ? Czy błąd tkwi w tym iż są sami słabo odżywieni ?  Dlaczego nie dbają o swoje stado ? Jeżeli nie,  to dlatego ?  :



Dobrze odżywieni są mało pokorni i myślą samodzielnie... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70680


Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #78 : 2015-07-10, 19:24:17 »

to dlaczego to ministerstwo przewrotnie nazywa się Ministerstwem Zdrowia ?  Smile

Napisz do nich e-maila z tym zapytaniem....ciekawe co by Tobie odpowiedzieli... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Masło wraca drobnymi kroczkami do łask
« Odpowiedz #79 : 2015-07-10, 19:25:27 »

to dlaczego to ministerstwo przewrotnie nazywa się Ministerstwem Zdrowia ?  Smile

A to przez przewrotność.  Cool  Laughing
Tak dbają o zdrowie, że mnożą choroby, bo o robotę trzeba umieć dbać... Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.