forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 11:50:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660311 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  W czym jest białko...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: W czym jest białko...  (Przeczytany 67438 razy)
Zizi
Go


Email
W czym jest białko...
« : 2007-07-21, 00:11:10 »

Zastanawiam się czy nie spożywma za dużo białka gdyżostatnio czasy mam duży problem ze swoją skóra. :/
Srtosuję ŻO od 2 tygodni. Proszę o radę na temat tego jakie produkty najlepiej spożywać żeby nie przesadzic z białkiem.
Dodam,że nie jadam w ogóle produktów mlecznych - nie lubię ich.
Wiem,że nie przesadzam z węglem ,bo jadam je przede wszystkim w postaci pomidorów - jako dodatek do pożywienia. Tłuszcze też raczej sąw normie.

Tylko właśnie mam problem z tymi białkami. :/ Proszę o radę.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #1 : 2007-07-21, 07:42:30 »

Nie musisz się obawiać "przebiałczenia" i związanymi z tym "problemami skórnymi" ponieważ spożycie powyżej 300g białka, a więc np: około dwóch kg schabu dziennie nie powoduje żadnych obiawów skórnych, ani żadnych obiawów "przebiałczenia" - to tylko taka antybiałkowa propaganda tych, co lubią ludzi straszyć.
Problem z Twoją skórą jest spowodowany inną przyczyną.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #2 : 2007-07-21, 10:16:49 »


Wiem,że nie przesadzam z węglem ,bo jadam je przede wszystkim w postaci pomidorów - jako dodatek do pożywienia.


A te pomidory ,to są z własnej uprawy?
Zapisane
Zizi
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #3 : 2007-07-21, 10:19:34 »

Nie pomidory są kupowane na targowisku. Myślisz,że w tym może tkwić jakiś problem?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #4 : 2007-07-21, 10:35:24 »

Sama nie wiem...,ja np. nie kupuję takich z targu,bo moja córka miała po nich takie małe krostki na nogach,z resztą nie tylko po pomidorach.Generalnie po owocach "nie swoich".
Nie wiem jakie Ty masz problemy ze skórą.
Musisz wziąć pod uwagę to,że w takich "nie swoich" pomidorach mogą być jakieś składniki oprysków itp. ,które potem wpływają na skórę.
No,ja tak teoretyzuję...,ale wszystko jest możliwe...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #5 : 2007-07-21, 10:40:26 »

Nie wiem, z czego twoje problemy, ale jedz węgle tez w postaci np. ziemniaków. Mysialabys zjesc górę pomidorów, zeby uzupełnić potrzebne węgle.
Twoja wątroba musi sie napracować, zeby uzupełnic braki. Poza tym siłą rzeczy, jesli zredukowałaś węgle, w proporcjach masz więcej białka, a więc nie jesz już zgodnie z zalecanymi proporcjami.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #6 : 2007-07-21, 11:56:12 »

Nie kaz sie ludziom domyslac i zgadywac lub wrózyc z fusów, tylko powiedz konkretnie co zwykle jadasz.

Poza tym, skoro nie wiesz, gdzie jest bialko (a jest w wiekszosci produktow), to znaczy ze nie liczysz. Na poczatku niestety musisz troche sie wysilic. Czy wolisz, zebysmy my tu na forum poswiecili czas na zgadywanki?
Spojrz na tabele - to podstawa.
Na moj gust ty nie mozesz byc na Żywieniu Optymalnym, skoro nie znasz podstaw Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #7 : 2007-07-21, 12:09:38 »

Juz ci mowie:
Musialabys zjesc jakies 2 kilogramy pomidorów, zeby dostarczyc sobie 50g węgli.
A gdzie jest białko? Wygodniej byloby powiedziec, gdzie jego nie ma Smile

W 100g pomidorow jest 1g bialka, a w 2kg pomidorow 20g bialka
Co poza tym jesz?
Zapisane
Zizi
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #8 : 2007-07-21, 16:06:07 »

Jestem na DO ale na zasadach dr. Ewy Witoszek czyli jem tyle ile mój orgaznizm potrzebuje i go obserwuje.Stosuje również rotacje produktów co 6 dnia zjadam coś złego i patrze jak mój organizm na to reaguje. Dziś,bo to 6 dzień zjadłam Knoppersa i źle się poczułam.  Narazie jestem na początku DO dlatego też tak pytam. Nie karze nikomu nic zgadywać tylko grzecznie spytałam o pomoc i pomyślałam,że w tym miejscu mogę ją uzyskać - i to tyle!

Mój posiłki wyglądają mniej więcej tak:

ŚNIADANIE: smażona kiełbaska na smalcu gęsim z majonez musztarda
jajecznica z boczkiem i cebulką
gotowane 3 jajka na twardo z majonezem
do tego z reguły i  pomidor skrojony z cebulką doprawione to solą i pieprzem bądź teraz świeży ogórek ziolony polny ( z uprawy babci)

OBIAD: zupa warzywna z mrożonych warzyw - tłusta, tłusty rosól z kury z kluskami lanymi z jajek
1-2 ziemniaki bądź w ogóle do tego karp smażony bądż jakaś kostka rybna
schab smażony bez panierki
smażone ważywa mrożone

KOLACJA: nie jem codziennie,ale jeśli już to:
placuszki z jajek, ziemniaków ( na jedno jajko jeden średni ziemniak) ,cebulki i doprawione to solą i pieprzem
pół makreli
pierś z kurczaka
ewentualnie jakaś wędlina
i dodatek to pomidor z cebulką z solą i pieprzem


Z reguły pijam zieloną herbatę z cytryną bądź wodę mineralną.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #9 : 2007-07-21, 16:38:35 »

Witaj Zizi--- lekarka- dr Ewa Witoszek przestrzega takze przed CYTRYNAMI --cytryny tez do rotacji!
Zapisane
Zizi
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #10 : 2007-07-21, 16:41:43 »

Witam! :] Ta herbata zielona o której już wspomniałam jest odrazu z cytryną - ma ją w sobie. Pijam również mięte ( zapomniałam o tym wspomnieć ) Nie pijam praktycznie w ogole normalnej herbaty,bo nie przełknę nie słodzonej,a zioła jak najbardziej bez cukru mi smakują. :]
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #11 : 2007-07-21, 16:44:24 »

Jestem na DO ale na zasadach dr. Ewy Witoszek czyli ...

jesteś na "diecie Witoszek", a nie na Diecie Optymalnej. Laughing Z tego co podajesz wynika, że to jakaś dieta wysokobiałkowa, niskowęglowodanowa, rotowana i z DO nie ma nic wspólnego Confused
Zapisane
Zizi
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #12 : 2007-07-21, 16:50:55 »

Sabino weszłam na to forum aby właśnie zweryfikować to czy dobrze się odżywiam i czy to co jem ma zastosowanie w DO. Twoim zdaniem co powinnam zmienić w sposobie mojego żywienia?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #13 : 2007-07-21, 16:53:24 »

Zizi- mieta tez nie najlepsza wg lekarki --szukaj innych ziolek/nie uzalezniaj sie od jednego produktu.

Sabina-- gdybys przeczytala ksiazke lekarki/Ewy Bednarczyk-Witoszek widzialabys D.O/Z.O. w innym swietle.
Zapisane
Zizi
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #14 : 2007-07-21, 16:56:15 »

Hana czy Twoim zdaniem coś w moim jadłospisie powinnam zmienić? Bo z tego co wynika równieżczytałaś książkę dr. Witoszek. Jestem na początku drogi i jeszcze trochę się gubię. Sad ale nie chce zrezygnować,bo naprawdę czuję się lepiej.

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #15 : 2007-07-21, 16:57:02 »

Sabino weszłam na to forum aby właśnie zweryfikować to czy dobrze się odżywiam i czy to co jem ma zastosowanie w DO. Twoim zdaniem co powinnam zmienić w sposobie mojego żywienia?

..nic nie zmieniaj--sluchaj siebie i obserwuj swoj organizm--najwazniejsze jest zyc w zgodzie Z SAMYM SOBA .
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #16 : 2007-07-21, 17:00:49 »

Hana czy Twoim zdaniem coś w moim jadłospisie powinnam zmienić? Bo z tego co wynika równieżczytałaś książkę dr. Witoszek. Jestem na początku drogi i jeszcze trochę się gubię. Sad ale nie chce zrezygnować,bo naprawdę czuję się lepiej.


[/quote
..i o to chodzi, aby dobrze sie czuc, byc zadowolonym z siebie.
 Jak masz watpliwosci to pytaj.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #17 : 2007-07-21, 19:34:08 »

moim zdaniem za dużo białka...o tym zresztą tez pisze dr Ewa..nie łączyć białka
a w twoim przypadku na śniadanie jajka z boczkiem, obiad ryba/mięso - znowu białko, kolacja znowu białko..zdecydowanie za dużo....ja przy takiej ilości białka z dużym prawdopodobieństwem dostałbym wyprysków na skórze od razu, tak na 99% Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #18 : 2007-07-21, 19:37:52 »

Sabino weszłam na to forum aby właśnie zweryfikować to czy dobrze się odżywiam i czy to co jem ma zastosowanie w DO. Twoim zdaniem co powinnam zmienić w sposobie mojego żywienia?

..nic nie zmieniaj--sluchaj siebie i obserwuj swoj organizm--najwazniejsze jest zyc w zgodzie Z SAMYM SOBA .

To czy zjedzenie w jakiś bezsensowny "zły dzień" jest zgodne z byciem w zgodzie z samym sobą???
Zizi co Tobie właściwie jest ,że wybierasz jakiś "zły dzień" i jesz "coś złego" ,jesz knopersy??? 
Przepraszam, ale dla mnie to jest absurd nad absurdy . Oczywiście mogę się mylić ,ale i napisać swoje zdanie też mogę  Razz .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #19 : 2007-07-21, 19:44:38 »



Mój posiłki wyglądają mniej więcej tak:

ŚNIADANIE: smażona kiełbaska na smalcu gęsim z majonez musztarda
jajecznica z boczkiem i cebulką
gotowane 3 jajka na twardo z majonezem
do tego z reguły i  pomidor skrojony z cebulką doprawione to solą i pieprzem bądź teraz świeży ogórek ziolony polny ( z uprawy babci)

OBIAD: zupa warzywna z mrożonych warzyw - tłusta, tłusty rosól z kury z kluskami lanymi z jajek
1-2 ziemniaki bądź w ogóle do tego karp smażony bądż jakaś kostka rybna
schab smażony bez panierki
smażone ważywa mrożone

KOLACJA: nie jem codziennie,ale jeśli już to:
placuszki z jajek, ziemniaków ( na jedno jajko jeden średni ziemniak) ,cebulki i doprawione to solą i pieprzem
pół makreli
pierś z kurczaka
ewentualnie jakaś wędlina
i dodatek to pomidor z cebulką z solą i pieprzem


Z reguły pijam zieloną herbatę z cytryną bądź wodę mineralną.

Jesteś jakimś sportowcem wyczynowym?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.