forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:56:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Paradoks tłuszczowy DO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Paradoks tłuszczowy DO  (Przeczytany 55457 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #60 : 2007-09-20, 03:35:16 »

Hana -a teraz jak już schudłas podpijasz  śmietane ?
    U mnie rotowanie nabiału zemściło sie tak ,ze mam takie napady
       ,i nie potrafie sie powstrzymać . Wczoraj zjadłam pół kostki masła,
     tak sobie-  przy dzienniku  a miałam już nic nie jeść Sad
Też wole nabiał niz smalec.,
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #61 : 2007-09-20, 08:19:56 »

Nie wiem jak u Hany,
u mnie od 2 dni  "daniem dnia" są grzyby na masełku  Very Happy .
Duża ilość grzybów i duża ilość masełka  Very Happy  Very Happy  Very Happy .
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #62 : 2007-09-20, 08:37:21 »

A ja dołożyłem do tego śmietane Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #63 : 2007-09-20, 08:55:13 »

Widzę,że niektórych wzięło na grzyby  Smile
Moją córkę tak samo ...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #64 : 2007-09-20, 09:21:56 »

Cytuj
u mnie od 2 dni  "daniem dnia" są grzyby na masełku 

Ty, Lekarko, to dopiero masz zachcianki
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #65 : 2007-09-20, 13:29:34 »

   tak pisala Hana:

Cytuj
Widzisz Ewa, nie tylko mnie szkodzil nadmiar tluszczu, dr J. Kwasniewski jest po mojej stronie---albo ja jestem po stronie dr .

    tak pisala lekarka:

Cytuj
Ketony sa TYLKO pochodną ZA MAŁEJ ilości W w stosunku do B i T.
MIMO TO należy się ustawiać do MAŁEJ ILOŚCI W.

 to moim skromnym zdaniem,nalezy jednak WEGLOWODANY zostawic na 0,8 g/kg masy / h,
a jedynie zmniejszyc bialko albo i tluszcz,to wtedy ketony znikna,
juz J.K.pisal,ze  pojawienie sie ketonow oznacza glodowke dla organizmu Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #66 : 2007-09-20, 13:35:26 »

Kodar, tu niepotrzebnie zacytowałaś Hane, bo dr JK Kwaśniewski nigdy nie mówił, że tłuszcz szkodzi
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #67 : 2007-09-20, 13:42:29 »

 a ja twierdze za Hana,
ze  nadmiar tluszczu  szkodzi,
w postaci  zakwaszania  naszego  organizmu  Confused
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #68 : 2007-09-20, 13:43:37 »

O kurde!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #69 : 2007-09-20, 14:02:43 »

Trzeba sobie przypomniec ,co to jest ten nadmiar.
Otóż nadmiar jest to dostarczenie wiekszej ilości składników pokarmowych niz potrzebuje tego nasz organizm  Very Happy

Musimy się wczuć w nasz organizm ,musimy wiedzieć ile on czego potrzebuje i tego mu dostarczać.Pamiętamy przy tym,że zapotrzebowanie na BTW w jakiś dzień jest różne niż dnia poprzedniego( to jesli chodzi o jeden organizm,a co dopiero o inny). To się zmienia,to jest elastyczne,nie sztywne.
Każdy niedobór jest szkodliwy,ale nadmiar jest bardzo szkodliwy. Obżarstwo jest grzechem  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #70 : 2007-09-20, 15:07:07 »

Cytuj
to moim skromnym zdaniem,nalezy jednak WEGLOWODANY zostawic na 0,8 g/kg masy / h,

                                            weglowodany zostawic do 0,8g/kg masy/dobe
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #71 : 2007-09-20, 15:41:32 »

Hana -a teraz jak już schudłas podpijasz  śmietane ?    U mnie rotowanie nabiału zemściło sie tak ,ze mam takie napady
       ,i nie potrafie sie powstrzymać . Wczoraj zjadłam pół kostki masła,
     tak sobie-  przy dzienniku  a miałam już nic nie jeść Sad
 Też wole nabiał niz smalec.,

Raz w tygodniu w srode, jem lyzeczka, wole geste.

Rudka, i jak sie dzisiaj czujesz, po maslowym wczoraj?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #72 : 2007-09-20, 22:34:19 »

a ja twierdze za Hana,
ze  nadmiar tluszczu  szkodzi,
 w postaci  zakwaszania  naszego  organizmu  Confused

Podnoszę ten post, bo przecież bije z niego sma wiedza Wink  Lekarko, co ty na to?

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #73 : 2007-09-20, 22:43:44 »

Hana,ja sie czuje po dniu serowo- maslowo-smietanowym wrecz fatalnie,
moje bole w klatce  piersiowej  po wypadku rowerowym zaostrzyly sie i  mam wrazenie,
jakby tych dni bezbolowych wogole nie bylo,jakbym  dopiero  co przykrochmalila, Laughing

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #74 : 2007-09-21, 13:59:28 »

A ja nigdy nie robie sobie dnia serowo smietanowo maslowgo Smile)))))
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #75 : 2007-09-21, 14:18:04 »

A ja nigdy nie robie sobie dnia ... Smile)))))


A znasz taki "Dzień-wspomnienie lata" ?  Very Happy
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #76 : 2007-09-21, 17:57:37 »

Witam wszystkich! Od dwóch tygodni siedzę w grzybach i się zamaślakowalam my uwielbiamy maślaczki takie młodziutkie są pyszne i oczywiście na smalczyku, pychotka. Na maśle nie próbowałam ale trzeba będzie spróbowac. Oczywiście inne grzybki te szlachetne też sa wspaniałe tak w ogóle to las jest bogaty w różne ich gatunki , a ja uwielbiam zbierać, czyścić, gotować, marynować itd. Jak tylko się obrobię to zabieram jednego z moich psiórów tego większego i do lasu... to jest chyba jakaś choroba he,he ale w lesie jest przecudnie jesienią można się zrelaksować, a przy tym ta przyjemność zbierania, moja córka ma też tę "chorobę" co ja , także pozdrawiam wszystkich fanów zbierania grzybów.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #77 : 2007-09-21, 18:15:08 »

A ja wybrałem się pięciokrotnie na prawdziwki i podgrzybki, czego efektem jest trzydzieści słoiczków grzybków marynowanych w occie robionych wdług sprawdzonego przepisu podanego w 39-tym numerze Optymalnych i kilka słoi suszonych nóżek prawdziwkowych, podgrzybkowych i grzybów, które z racji "wzrostu" nie nadawały się do marynowania. Będą do bigosu i farszu mięsnego na pierogi w Wigilię!, a marynata do mięs podawanych na zimno.
Dziś dodałem też sporą garść suszonych grzybów do farszu rolady boczkowej i faszerowanej karkówki, pieczonych w piekarniku. Wartość odżywcza grzybów wprawdzie jest znikoma, ale ten niezastąpiony specyficzny aromat i smak... Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #78 : 2007-09-21, 18:16:26 »

    ale wam zazdroszcze,bede  2 tyg.w Polsce ,ale zbierania grzybow nie mam niestety w planie, :lol
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Paradoks tłuszczowy DO
« Odpowiedz #79 : 2007-09-21, 18:23:29 »

Mam tekst do OPTYMALNYCH pod ręką, więc podaję dla zainteresowanych, bo pasuje nawet do "Bajania o "zakwaszeniu" organizmu":

                                                                        Włocławek  15 wrzesień 2002r.
     O occie... i nie tylko – czyli jak z „czarnego łebka” uzyskać substytut borowika szlachetnego.

O occie – ....Spożywanie octu w nadmiarze jest szkodliwe. ( Nowa Encyklopedia Powszechna PWN, W-wa 1997.).
Proszę Państwa, a co spożywane ( lub w inny sposób nadużywane ) w nadmiarze, nie jest szkodliwe? – wdychając czysty tlen, lub zwiększając niefizjologicznie ilość wdechów normalnego powietrza, można sobie zaszkodzić, ale czy to jest  postępowanie Rozumnego Człowieka?
     Ocet jest zwyczajowo 6 lub 10% roztworem kwasu octowego w wodzie. Kwas octowy zaś biochemicznie jest „niższym kwasem tłuszczowym”, choć w tłuszczach naturalnych praktycznie nie występuje ( śladowo w maśle), ale w organizmie spala się do dwutlenku węgla i wody, a co za tym idzie, nie można przypisać temu związkowi, ani właściwości zakwaszających, ani też alkalicznych. Skąd więc tak jednoznacznie brzmiące stwierdzenie w Encyklopedii?, tym bardziej, że kwas octowy ma nieznacznie wyższą stałą dysocjacji, od kwasu węglowego, czyli wody sodowej, którą w powszechnym mniemaniu trudno uznać za kwas, a w nielicznych przypadkach „bąbelki” mogą niektórym co najwyżej „uderzyć do głowy”?.
     Z chwilą gdy nasi przodkowie „zapoznali” się z procesem fermentacji, pojawił się i ocet winny, później spirytusowy, jako przyprawa i naturalny konserwant spożywczy, oraz środek gaszący pragnienie - Ewangelia Św. Mateusza – cyt. „ I zaraz podbiegł jeden z nich, wziął gąbkę, napełnił octem, włożył na trzcinę i dał mu ( Jezusowi ) pić.”
     Czy, więc ocet może być szkodliwy? Tak – gdy popełniając kardynalne błędy żywieniowe, sprzeczne z zasadami Żywienia Optymalnego - „wyhoduje” się sobie chorobę wrzodową żołądka, ale w tym przypadku, paradoks - nawet ukwaszona śmietana może zaszkodzić!.                           

     O grzybach - Podgrzybek brunatny (łac. Xerocomus badius) w okolicy, której mieszkam powszechnie występuje w lasach i gwarowo nazywany jest „czarnym łebkiem”.

     O marynowaniu – Proces moczenia produktów w aromatycznej zalewie, w celu uzyskania oczekiwanych zmian organoleptycznych.

     O efekcie końcowym – czyli jak to zrobić?!

     Dziesięcioprocentowy ocet wlać do naczynia i rozcieńczyć w proporcji: na jedną objętość octu – dwie objętości wody. Tak przygotowaną zalewę postawić na małym ogniu, przykryć pokrywką , aby strata kwasu octowego spowodowana jego parowaniem była minimalna (roztwór powinien „mrugać”, ale nie wrzeć). Do małych słoików typu „twist” wsypać po kilka ziaren: pieprzu czarnego, ziela angielskiego, nieco więcej gorczycy,  1-2 liście laurowe oraz 2-4 szt. marynowanej szalotki, a ilość dodanych składników uzależnić od wielkości słoika oraz upodobania.
 
     Wybrać z grzybów „czarne łebki”, które nadają się do marynowania ( niezbyt duże, o kształtnych, nie uszkodzonych owocnikach ), odkroić u nasady kapeluszy  nóżki, które doskonale nadają się do suszenia. W ten sposób przygotowane kapelusze (bez płukania i czyszczenia), wrzucić na lekko wrzącą wodę i gotować 10 min. W trakcie gotowania łyżką usuwać „szumowinę”.
Następnie kapelusze odcedzić, (wodę brunatnego koloru wylać) ponownie wrzucić grzyby do wrzątku i gotować kolejne 10 min, a szumowinę usuwać jeśli istnieje jeszcze taka potrzeba. Po raz trzeci powtórzyć powyższe czynności. Zdarza się czasem, że mimo trzykrotnego „blanszowania”, pojawia się kapelusz „czarnego łebka”, który w przeciwieństwie do innych grzybków, nie traci zabarwienia. W takim przypadku decyzję, czy „odmieniec” powinien trafić do słoika z marynatą  pozostawiam Państwu.
     Do uprzednio przygotowanych słoików, wrzucać odcedzone grzyby na gorąco, a następnie zalać „mrugającym” octem.
Należy zwrócić uwagę, aby zalewa w całości pokrywała kapelusze. Słoiki zakręcić i odwrócić do góry dnem. W tej pozycji pozostawić do ostygnięcia. Marynata przez około tydzień powinna dojrzewać w temperaturze pokojowej, a następnie słoiki umieścić w chłodnym miejscu. W ten sposób przygotowane grzyby są gotowe do spożycia po około dwóch tygodniach i stanowią  wykwintny (nie kupiony w sklepie) dodatek do mięs.

                                                                                    Tomasz Kwaśniewski

 Very Happy - czytając ten tekst - teraz napisałbym to inaczej, ale nie wiem, czy lepiej.  Rolling Eyes
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.