forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:56:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  rak piersi
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: rak piersi  (Przeczytany 69638 razy)
dioxide
Go


Email
rak piersi
« : 2007-12-08, 14:32:03 »

Witam wszystkich bardzo goraco!
Jestem tutaj nowa i dopiero uczę sie poruszac po Waszym forum.
Od 1,5 roku jestem po amputacji piersi wraz z węzłami chłonnymi.
Przeszłam chemioterapie i radioterapię,ale nie chce tu narzekać bo
ogólnie to jestem pogodna optymistką.
Mój ojciec od dziewięciu lat jest na DO i mometami doprowadzał
mnie do szału, ja go czymś częstowałam a on"córuś absolutnie to są węglowodany"
Było mi przykro bo całe zycie chwalił moje jedzenie twierdząc,że jest dietetyczne.
Po operacji i przejsciach hormonalnych napuchłam jak balon!!!
Decyzja btyła szybka! Tatuś wprowadził mnie w arkana tego żywienia
i tak się zaczęło...
Od dziesięciu miesięcy jestem na DO i jestem zachwycona!
Efekty były bardzo szybkie.
Mam tylko jedne pytanie?Czy przy moim schorzeniu powinnam unikać jakiś konkretnych produktów?
Pozdrawiam wszystkich goraco
Joanna
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #1 : 2007-12-08, 15:31:19 »

unikać: cukier i rafinowane oleje roślinne ale to już pewnie wiesz, kurczaki z ferm przemysłowych karmione sterydami i antybiotykami, jajka trójki. najlepsze są jaja z pierwszą cyfra 0, baranina też zazwyczaj zdrowsza bo ekologiczniej żywiona niż wieprzowina itp

można dorzucić: imbir (podobno niszczy komórki rakowe) i jak nie oszczędzasz to pnącze wilcacora (nazwa detox+, oczyszcza komórkowo cały organizm)
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #2 : 2007-12-08, 22:21:15 »

Mam tylko jedne pytanie?Czy przy moim schorzeniu powinnam unikać jakiś konkretnych produktów?
Jestem po takiej samej operacji 10 lat temu. Na DO prawie 9 lat.

Powinnaś jeść zgodnie z zasadami DO Jana Kwaśniewskiego. Wszystko jest przemyslane.

Jesli czytasz, że coś jest niejadalne na DO, ale że mozesz jesc czasem, nie jedz. Wybieraj dla siebie tylko najlepsze.
Czyli nie jedz pieczywa, jedz tylko tłuszcze zwierzęce, zrezygnuj całkiem z mleka, a mleczne, jak lubisz, jadaj czasem. Nie jedz białek z jaj. Na ich miejsce warto zjeść inne wartosciowsze białko, czasem nawet ser.
JK pisze, ze jak masz ochote na mleko, lepiej zmieszaj pół na pół wodę ze śmietanką 30%. Po jakimś czasie, zresztą, nie będziesz miała apetytu na mleczne.

Nie karm ewentualnych komórek rakowych. Staraj się jeść cukry tylko w postaci skrobi, a więc najlepiej ziemniaki.

Jedz tłuszcze zwierzęce, a oliwę z oliwek tylko okazyjnie. Inne oleje odstaw całkowicie.

Pamiętaj, ze masz jeść zgodnie z proporcjami. Jęsli zjesz za duzo białka, bedzie ono przerobiona na cukry i ewentualnie na tłuszcze.

Zapisane
dioxide
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #3 : 2007-12-08, 22:46:15 »

Dzięki za odpowiedź.Widzę Ewo,że Ty także zdecydowałaś się na to żywienie rok po operacji,,,
ja podobnie,pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #4 : 2007-12-09, 00:19:35 »

Tak, po operacji szukałam przyczyn swojej choroby. Chciałam się zabezpieczyc przed "powtórką z rozrywki". Wtedy to zainteresowałam sie zywieniem i przeczytałam sporo ksiązek na ten temat. Nigdy wcześniej nie interesowałam sie dietami.
Moja lekarka, narzekała na moje wyniki jeszcze na miesiąc przed wykryciem u mnie raka. Twierdziła, że mam za dużo cholesterolu (ponad 200), choc zauważyła, ze mam duzo HDL (28%). Przez jakiś czas, przestraszona, już po operacji, zaczęłam nawet jeść chudo, zaniechałam jajek. Zawsze skłaniająca sie w kierunku tłuszczu, tym razem pomyślałam sobie:  A może "oni" mają rację?". W tym okresie, kiedy jadłam chudo, po raz pierwszy w zyciu miałam złe wyniki cholesterolu Smile.

Powiedz, czy zanim zachorowałaś, miałaś dużo stresów? Ja tak. Ogromny stres - nieodreagowany i trwający nieprzerwanie przez 2 lata. Do tego, choc jadłam raczej tłusto, nie byłam świadoma swojego żywienia. Jak w pracy były urodziny, oczywiście jadłam ciasta (100 osób w biurze Smile). Miałam też wyrzuty sumienia, ze nie lubie i nie jem owoców i czasem wmuszałam je w siebie.
Zapisane
dioxide
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #5 : 2007-12-09, 00:27:19 »

Żyłam w ogromnum stresie, trwało to około dwóch lat...
Postanowiłam to skończyć! I wtedy własnie gdy sie całkowicie rozluźniłam i próbowałam zacząć zyc na nowo
wymacałam tego cholernego guza.Całe zycie starałam sie jeść chudo a za słodyczami nigdy nie przepadałam więc tu nie mam problemu.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #6 : 2007-12-09, 00:34:53 »

.....Nie karm ewentualnych komórek rakowych......

 Cool Cool Cool

I znowu pozostana pytania bez odpowiedzi ewentualnie (tak nobo tak) Cool Cool Cool Cool

A napisz droga Ewo jak to dzielnie walczysz ze stalym stezeniem glukozy(trucizna!!!!!!! okropna!!!!!!)
a raczej stalych "widelek stezen" zalewajaca(otaczajaca) wszystkie komorki twojego ciala.

Przeciez jestes Ewuniu taka slodka Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #7 : 2007-12-09, 01:41:39 »

Gizzly, tałe to stałe. Gorzej, gdy skacze.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #8 : 2007-12-09, 01:46:13 »

Żyłam w ogromnum stresie, trwało to około dwóch lat...
Postanowiłam to skończyć! I wtedy własnie gdy sie całkowicie rozluźniłam i próbowałam zacząć zyc na nowo
wymacałam tego cholernego guza.Całe zycie starałam sie jeść chudo a za słodyczami nigdy nie przepadałam więc tu nie mam problemu.
No popatrz Smile Ja też, kiedy znalazłam sposób na rozwiązanie swoich problemów, odkryłam guza.
Zapisane
dioxide
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #9 : 2007-12-09, 15:32:13 »

Wyglada na to,że stres ma baedzo duże znaczenie,dopóki w nim żyjesz
organizm nie reaguje,ale później....
Teraz staram się,życ inaczej nie tylko dla ludzi,ale takze dla siebie.
Potrafię się cieszuć każdą minutą a to bardzo wazne...
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #10 : 2016-10-19, 13:35:24 »

Będzie można sobie kupić aparat na allegro z abonamentem ( jak w telefonie  Shocked), aby szybko wykryć zmiany i czem prędzej zaaplikować sobie ''lekarstwo''  polecane przez tabelkę z procedur.

Braster uruchomił sprzedaż urządzenia do badania piersi
http://stooq.pl/n/?f=1114090&c=1&p=4+22

http://stooq.pl/n/?f=1114086&c=1&p=4+22

Cytuj
Oficjalnie uruchomiliśmy dziś własny sklep internetowy, w którym można zakupić urządzenie Braster wraz z abonamentem w trzech wariantach cenowych
Cytuj
Spółka uruchomiła produkcję urządzenia 4 października. Jak wcześniej informowano, planowana sprzedaż to ok. 200 tys. urządzeń w Polsce w ciągu 5 lat.

My chopy dyskryminowani.   Confused Też byśmy chcieli jakiś aparacik na prostatę.  Confused  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #11 : 2016-10-19, 14:02:15 »

I to ma być profilaktyka? Shocked Chyba już nie wiedzą nawet co to słowo oznacza... Confused
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #12 : 2016-10-20, 16:26:02 »

Profilaktyka wykrywania chorób to zupełnie co innego niż profilaktyka zdrowia, dawniej się mówiło - higiena. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #13 : 2016-10-20, 17:47:35 »

Ano dokładnie tak.  Rolling Eyes Very Happy
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: rak piersi
« Odpowiedz #14 : 2016-10-20, 21:12:52 »

To ciekawe, co tam piszą wyżej dziewczyny na temat stresu, bo ostatnio zmarły na raka dwie bliskie mi osoby, obydwie odkryły raka po przejściu długotrwałego stresu. Kiedy już problemy się skończyły, wtedy przypadkowe badania wykazały, że cierpią na nowotwór. Niestety, nie wypróbowały diety optymalnej  Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #15 : 2016-10-20, 21:26:38 »



Braster uruchomił sprzedaż urządzenia do badania piersi
http://stooq.pl/n/?f=1114090&c=1&p=4+22


A jak nie będzie chętnych na zakup, to będą naciskać rząd, aby refundował... Rolling Eyes
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: rak piersi
« Odpowiedz #16 : 2016-10-20, 21:36:00 »

To ciekawe, co tam piszą wyżej dziewczyny na temat stresu, bo ostatnio zmarły na raka dwie bliskie mi osoby, obydwie odkryły raka po przejściu długotrwałego stresu.
To chyba wiedza od tego gościa:
Dr Leonard Coldwell
https://www.youtube.com/watch?v=sl32iCMH-Ok
https://www.youtube.com/watch?v=62IavgfuVrw

Ja stawiam osobiście na bidronkę jako czynnik przyśpieszający   Neutral Wink

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #17 : 2016-10-20, 21:54:55 »

Na pewno, ale też uważam, że tak jak pisze np. Louise L. Hay, rak tworzy się m.in. przez trzymanie urazów psychicznych. To co zaobserwowałam wśród znajomych, a nawet u siostry, to by pasowało. Niewybaczone krzywdy kumulują się w organizmie i są jedną z przyczyn - głównie raka piersi.
Te znajome, które zachorowały na raka, to je mąż porzucił dla innej... Confused
Poza tym człowiek jest jednością duchowo-cielesną. Obie strony współistniejąc, nie wykluczają się, a wzajemnie się warunkują. Dlatego pytanie, która z jej sfer jest pierwsza, a która druga jest źle postawione... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #18 : 2016-10-20, 22:14:41 »

Dezintegracja sklejki psycho-fizo...
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: rak piersi
« Odpowiedz #19 : 2016-10-20, 22:16:58 »

Ale nie tylko...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.274 sekund z 20 zapytaniami.