forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 08:48:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659802 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nowe jajka !!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowe jajka !!!!  (Przeczytany 28340 razy)
ziutek
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #20 : 2008-12-18, 12:58:17 »

@EDYTA
napisała :
"Kupiłam dzis na targu jajka od faceta bez stempla .Ten pan mówił,ze to sa jajka od niego,ze on chodzi po powietrzu i ,ze te jajka są zdrowe."

Jak facet chodzi po powietrzu to ma jajka świeże i zdrowe,
zdrowsze od tego co nie chodzi po powietrzu, to logiczne

Ja jednak jestem zwolennikiem żeby jajka myć a nie wietrzyć.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #21 : 2008-12-18, 13:14:04 »

Innych nawet nie ruszę. Tylko wiejskie bez stempli.
Od razu widac różnicę ( kolor, zapach, smak).


Jeszcze nie próbowałam. Chodzi mi o to,zeby nie były jakies oszukane,ale moze przesadzam....
50gr kosztowało jedno jajko ,a Ty ile płacisz za jajko?
Podobnie 50, 60g. Wczoraj mi się skończyły ugotowałam takie z warzywniaka, okropne.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #22 : 2008-12-18, 13:34:12 »

Innych nawet nie ruszę. Tylko wiejskie bez stempli.
Od razu widac różnicę ( kolor, zapach, smak).


Jeszcze nie próbowałam. Chodzi mi o to,zeby nie były jakies oszukane,ale moze przesadzam....
50gr kosztowało jedno jajko ,a Ty ile płacisz za jajko?
 

No to ja place taniej za sztuke u rolnika dunskiego!!!!
Takie drogie sa w polsce jajka ?
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #23 : 2008-12-18, 14:06:18 »

ja płacę za jajko podobnie, 50 gr, ale kury latają po polu, łące i są karmione ziarnem własnej produkcji, za jakość trzeba płacić, jak nie mam tych to nie jem wogóle

tu są jajka na zamówienie :

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=510198980

jeżeli ta osoba pisze prawdę to powinny być dobre
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #24 : 2008-12-18, 14:54:14 »

Nie wiem,gdzie posta napisac,bo nie ma watku "Jajka" ,tylko jajka w majonezie,jajka po hiszpansku,jajka na salacie i takie tam.
Wiec o co mi chodzi?
Kupilam dzis na targu jajka od faceta bez stempla .Ten pan mowil,ze to sa jajka od niego,ze on chodzi po powietrzu i ,ze te jajka sa zdrowe.
I co Wy na to?
Jak sa jajka takie powiedzmy ze wsi,to na co zwracac uwage ,zeby wiedziec,ze sa swieze?

Jak rozpoznac jajka wiejskie dobre od jajek fermowych oszukanych i jajek wiejskich zlych (np od kur karmionych czerstwym chlebem i resztkami z obiadu).

Fermowki maja zazwyczaj podobny rozmiar i kolor skorupy.
Wiejskie maja pewien rozrzut jesli idzie o barwe i wielkosc.

Dobre jajo powinno miec twarda skorupke ktora ciezko rozsiekac nozem. skorupki fermowek czesto zamiast pekac przy vtrepanacji "wgniataja sie".

Zoltko prawdziwego jajka jest zazwyczaj zolte. Nie pomaranczowe tylko zolte, slomkowe.
Fermowe maja zazwyczaj pomaranczowe male zoltka, wodniste bialko, nie sa zaplodnione (bez zarodku).
Zoltko powinno miec mocno blonke - fermowe zoltko bywa, ze sie rozlewa przy oddzielaniu.

Mozna rowniez stestowac organoleptycznie. Na surowo czuc czasem w fermowym jaju na przyklad rybi posmak.

Co do swiezosci jaj to bym sie tym nie przejmowal.
Wole zjesc 3 tygodniowe dobre jajo wiejskie niz fermowke zniesiona przed 20 minutami..
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #25 : 2008-12-18, 15:01:12 »

Brzmi to moze troche glupio, ale pokazaly sie na dunskim rynku nowe jajka. Pochodza od kur, ktore sa karmione siemieniem lnu.
Nowe jajka maja tyle Omegii 3, ze zaspokajaja ponad 15 % zalecanego dziennego zapotrzebowania tego kwasu tluszczowego. EU zaleca tylko 2.
Jajka te maja jeszcze jeden szczegolny walor, mianowicie stosunek miedzy kwasami tluszczowymi Omega 3 i Omega 6, ktory jest na poziomie 1:2, gdzie inne jajka maja ten stosunek 1:12. Stosunek 1:2 powinien, z zalozenia, byc stosunkiem optymalnym dla organizmu ludzkiego, w ktorym to Omega 3 jest wykorzystywana w sposob prawidlowy.

I jeszcze jedno wazne spostrzezenie, ze zawartosc Omegii 3 w jajkach jest jednakowa przez caly rok, poniewaz kury sa karmione siemieniem lnu przez caly rok.

Pionierem w tym temacie jest firma belgijska, ktorej jajka sa bardzo popularne na ichniejszym rynku. Belgijske jajka nazywaja sie Oivita.
Dunskie: Hørblomst

Widzialem juz takie jajka Omega-3 u siebie w sklepie. (1zl za szt - chow sciolkowy)
Dla mnie to taki chwyt reklamowy i nic wiecej.
Jak sie te zoltka zjara na patelni to z tego o3 niewiele zostanie.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #26 : 2008-12-18, 17:51:44 »

Jak rozpoznac jajka wiejskie dobre od jajek fermowych oszukanych i jajek wiejskich zlych (np od kur karmionych czerstwym chlebem i resztkami z obiadu).

O to mi konkretnie chodziło.
Cytuj
Dobre jajo powinno miec twarda skorupke

Taki numer ;podeszła do tego pana pani, która kupowała te jajka,on jej włozył do jednorazówki,na te jajka później połozył orzechy laskowe i jeszcze tak potrzasał zeby sie ułozyły  Shocked ta pani mówi do niego;"co pan robi?" ,ja to samo ,a on mówi,ze te jajka mają twardą skorupke i sie nie potłuką ,ona potem sprawdzała czy faktycznie sie nie potłukły i nie potłukły sie! Byłam w  Shocked   .

Teraz sprawdzałam ;zołtko mają zółte ,skorupke twardą,czyli jajka dobre!  Very Happy
Ten pan przyjeżdża raz w tyg. ,wiec bede musiała robic sobie zapasy  Cool

PS.Dzieki!
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #27 : 2008-12-18, 20:03:09 »

he
najmocniejsze skorupy mają jaja perlic
żółtka  pomarańczowe, dobry smak
chowane na  zbożu i cały dzień  buszujące po polach

dobre są też jaja kur liliputów podobnie chowane
mocne i  kolorowe pomarańczowe żółtka
super w smaku

kury towarowe bez dobrej paszy
chowane na zbożu i na pełnym wybiegu
mają żółtka blade mniej smaczne
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #28 : 2008-12-18, 20:07:10 »

Żółtko jak sama nazwa wskazuje powinno być pomarańczowe? bo juz nic z tego nie rozumiem.... Rolling Eyes
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #29 : 2008-12-18, 20:19:46 »

Wypróbowałam zakupione jajeczka wiejskie (pono)  w postaci jajecznicy-pychota!
Skorupki twarde,juz pomyslałam,ze to skamieniałe jaja dinozaurów,ale kolejny cios mieczem z XIV w.  rozbił w końcu skorupke.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #30 : 2008-12-18, 20:38:03 »

Nie wiem dokladnie od jakich czynnikow zalezy kolor zoltka.

Ale z doswiadczenia wiem, ze te wiejskie maja zazwyczaj zoltka slomkowe, zolciutkie. Zdarzaja sie tez pomaranczowe i nie znaczy ze jajko jest oszukane..
W marketowkach nigdy nie widzialem innego zoltka niz pomaranczowe.

Byc moze zalezy to tez od rasy kur. Kupilem ostatnio 20 jaj w sklepie ekologicznym. Taki sklep dla pierdolcow, gdzie wszystko jest 2x drozsze: jajka sa po 1.20 od kur z rodowodem 5 pokolen wstecz Laughing
Kupilem czesc jajek jednej rasy czesc drugiej. Nie pamietam jakie dokladnie to byly rasy.
Jedne mialy wszystkie zoltka slonkowe, drugie bardziej pomaranczowe, ale tez nie tak ciemne jak marketowki.

Moj kolega, ktory dostaje jajka od babci - a wiec z super wiarygodnego zrodla i wie dokladnie co jedza - mowi, ze zoltka sa pomaranczowe. Mimo, ze kury wcinaja robale i trawe, a zboza sa tylko jakimstam dodatkiem.

Jadlem jajka przepiorcze - chyba tak sie nazywa ten ptak. Takie male w ciapki. 6 zoltek z takiego jajeczka wazylo 25g.
zoltka byly jasniutkie slonkowe.

Jak bylem na wsi w lato znalazlem jajo chyba kawki. Zoltko bylo tez slonkowe.

Zauwazylem, ze w lato czesciej zoltka sa jasne, w zime czesciej pomaranczowe. A biore od tych samych osob. To by potwierdzalo hipoteze, ze im wiecej ziaren tym bardziej pomaranczowe. Mozna tez to interpretowac, ze wplyw na to ma slonce.

Kury nie powinny jesc tylko zboz. Lutz pisal o tym w swojej ksiazce: kury jedzace robale i trawe byly w lepszym zdrowiu niz "ziarnowe".
Zapisane
^ToM^
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #31 : 2008-12-18, 21:51:39 »


Jak bylem na wsi w lato znalazlem jajo chyba kawki. Zoltko bylo tez slonkowe.

Zauwazylem, ze w lato czesciej zoltka sa jasne, w zime czesciej pomaranczowe. A biore od tych samych osob. To by potwierdzalo hipoteze, ze im wiecej ziaren tym bardziej pomaranczowe. Mozna tez to interpretowac, ze wplyw na to ma slonce.

Kury nie powinny jesc tylko zboz. Lutz pisal o tym w swojej ksiazce: kury jedzace robale i trawe byly w lepszym zdrowiu niz "ziarnowe".

my hodujemy kilka kur, glownie jedza pszenice, owies, kukurydze, kartofle gotowane zmieszane ze śrutem zbożowym (po prostu wlasnej roboty zmielone zboże). Oczywiscie procz tego wszystkiego caly dzien siedza na łące lub łażą po polu. Zoltka sa zolte, slomkowe. Jak da sie wiecej kukurydzy to sa bardziej pomaranczowe, ale nie w kolorze pomaranczy jak te w marketach, tylko raczej intensywnie zolte. Skorupy twarde, co potwierdzam - ciezko rozbic uderzajac o patelnie;)
Od 10 lat zjadam tego 3-5 dziennie i sa w porzadku. Teraz w okresie zimowym jednak niosą niewiele, bo po pierwsze zimno na dworze a po drugie krotki dzien.
Pozdrawiam
tomek
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Nowe jajka !!!!
« Odpowiedz #32 : 2009-01-04, 19:05:19 »

Nie wiem jakie są jajka u nich stare czy nowe
ale
Brytyjski rząd oficjalnie zainaugurował w piątek akcję, promującą zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, by przeciwdziałać społecznemu i zdrowotnemu problemowi otyłości.



Drugim celem akcji jest skłonienie producentów żywności do redukcji niezdrowych składników.

Wysoki przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Ben Bradshaw powiedział w radiu BBC4, że rząd nie zawaha się przed uchwaleniem odpowiednich przepisów prawnych, jeśli producenci żywności z własnej inicjatywy nie wprowadzą zdrowszych produktów.


"Jeśli obecna akcja zaplanowana na trzy lata nie przyniesie wyników, to nie wykluczamy przyjęcia w przyszłości regulacji prawnej" - podkreślił minister.

Z danych statystycznych wynika, iż 90 proc. dzieci będzie otyłych do 2050 roku, o ile już teraz nie podejmie się żadnych działań. Wczesna otyłość naraża je na zachorowanie na serce, raka i cukrzycę typu 2.

Utrzymanie obecnego trendu narastania zjawiska otyłości pociąga za sobą rosnące koszty dla publicznej służby zdrowia (NHS). W 2050 roku wydatki na leczenie chorób będących następstwem otyłości mogą sięgnąć 50 mld funtów, co stanowi połowę obecnego rocznego budżetu NHS.

W ramach akcji uruchomiona została specjalna gorąca linia, umożliwiająca uzyskanie porad żywieniowych przez telefon, stworzono internetowe strony oraz podjęto kampanię reklamową w telewizji uwypuklającą kontrast między aktywnym fizycznie życiem dzieci i rodzin w przeszłości, a obecnym, stojącym pod znakiem gier komputerowych, telewizji i mikrofalówki. (PAP)

źróło: PAP asw/ yy/

fot.www.jiunlimited.com
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.