forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 23:57:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Znowu to białko
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Znowu to białko  (Przeczytany 65065 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #60 : 2008-05-07, 09:44:49 »

Myślałam ,że to jest proste pytanie  i jest tylko jedna prosta odpowiedż na nie, wszak wszyscy musimy liczyć te białka codziennie. Masz jednak rację Grizzly, teraz jest mi potrzebna podpowiedż lekarza. Bardzo proszę bea561.

Mania naprawdę pisałem Tobie że na początku musisz liczyc wszystkie składniki,B
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #61 : 2008-05-07, 09:54:01 »

Myślałam ,że to jest proste pytanie  i jest tylko jedna prosta odpowiedż na nie, wszak wszyscy musimy liczyć te białka codziennie. Masz jednak rację Grizzly, teraz jest mi potrzebna podpowiedż lekarza. Bardzo proszę bea561.

Mania   naprawdę pisałem Tobie że na początku musisz liczyc wszystkie składniki,Białka również.Robisz to dla nauki i wprawy,jeżeli
będziesz stosowała się do założeń DO to napewno nie zrobisz błędu,będziesz wiedziała że Białka roślinnego zjesz tyle ile będzie
w Twoim menu Węglowodanów ,a że na DO masz ograniczone Węgle,to napewno tych białek nie będziesz miała zbyt wiele,ale
ile to wprawy w liczeniu przyniesie to każdy kto rozpoczynał dietę Tobie to powie.
Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #62 : 2008-05-07, 14:38:14 »

Myślałam ,że to jest proste pytanie  i jest tylko jedna prosta odpowiedż na nie, wszak wszyscy musimy liczyć te białka codziennie. Masz jednak rację Grizzly, teraz jest mi potrzebna podpowiedż lekarza. Bardzo proszę bea561.

Mania naprawdę pisałem Tobie że na początku musisz liczyc wszystkie składniki,B


Wiem, a ja na to napisałam tylko tyle: są ludzie na tym forum stosujący już  dłużej tą dietę, a jednak jedni z nich liczą te białka roślinne , a inni nie. Spora ilość ogóle woli się nie wypowiadać Confused Sad Może też mają z tym problem  Smile .Jednak część się wypowiedziała i za to im dziękuję.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #63 : 2008-05-07, 15:54:20 »

Pytam z ciekawości,bo nie licze:
Jak policzycie białko zwierzęce ,czyli to pełnowartościowe i to roślinne ,czyli to mniej wartościowe i zsumujecie, to razem  jest np. ogólnie 40g białka.
I nasuwa mi się jedno "ale" :w tych 40 g (przykładowo) będzie 10 g białka mało wartościowego(gorzej przyswajalnego),a tu trza żeby było całe te 40g białka łatwoprzyswajalnego, pełnowartościowego i idąc tym tropem mamy niedobór białka w organizmie.Czy się mylę? Jak to jest ?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #64 : 2008-05-07, 16:42:03 »

Pytam z ciekawości,bo nie licze:
Jak policzycie białko zwierzęce ,czyli to pełnowartościowe i to roślinne ,czyli to mniej wartościowe i zsumujecie, to razem  jest np. ogólnie 40g białka.
I nasuwa mi się jedno "ale" :w tych 40 g (przykładowo) będzie 10 g białka mało wartościowego(gorzej przyswajalnego),a tu trza żeby było całe te 40g białka łatwoprzyswajalnego, pełnowartościowego i idąc tym tropem mamy niedobór białka w organizmie.Czy się mylę? Jak to jest ?

Bingo! Bingo! Bingo!  Cool
I teraz pytanie czy cos to moze oznaczac? Shocked

Zapisane
mania25
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #65 : 2008-05-07, 16:47:02 »

Grizzly, z twoich wypowiedzi wynika że jesteś dobrze wtajemniczony w temat i znasz odpowiedż. Podziel się. Czy za darmo nie chcesz?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #66 : 2008-05-07, 18:15:17 »

I teraz pytanie czy cos to moze oznaczac? Shocked



W związku z tym pytaniem wymyśliłam takie przysłowie, nie jest ono może złozone z kwiecistych słów,ale jest bardzo wymowne  Cool
Użyję może "gwiazdek"  Smile :
"Jeść tyle,żeby się nie zży**ć,a tyle,żeby mieć czym s**ć " .     
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #67 : 2008-05-07, 19:09:38 »

Bingo! Bingo! Bingo!  Cool
I teraz pytanie czy cos to moze oznaczac? Shocked

grizzly rozbrajasz mnie, serio nie wiesz? Shocked
przeczytałeś książki Kwaśniewskiego i nic?
a może jednak faktycznie nie przeczytałeś, może to wszytko jedna wielka ściema tak jak u Edyty?  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #68 : 2008-05-07, 19:19:24 »

Blackend.Nie czaruj ,tylko napisz,czy z brukwi też obliczasz białko i je wliczasz do tego,które masz zjeść na dobe.
Tylko nie ściemniaj,że nie jadasz brukwi i soczewicy ,bo sama widziałam jak kupowałeś w Katowicach na targu ,nie chciałam podchodzić do Ciebie,żeby Cie nie spłoszyć  Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #69 : 2008-05-07, 19:29:45 »

he, he ja wiem, że Ty wiesz, ale grizzly sie wpuścił  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #70 : 2008-05-07, 19:40:20 »

Słowo ,że nie wiem  Smile.
Jak Ty wiesz,to napisz jak to jest z tymi białkami roślinnymi wliczanymi do dziennego spożycia białka  .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #71 : 2008-05-07, 19:54:20 »

he he.Blackend się zmył,bo sam nie wie, hihi ,zapedził się w kozi róg  Laughing
Myślał,że jak poje brukwi ,to pokryje dzienne zapotrzebowanie org. na pełnowartościowe białko  Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #72 : 2008-05-07, 21:12:14 »

Pytam z ciekawości,bo nie licze:
Jak policzycie białko zwierzęce ,czyli to pełnowartościowe i to roślinne ,czyli to mniej wartościowe i zsumujecie, to razem  jest np. ogólnie 40g białka.
I nasuwa mi się jedno "ale" :w tych 40 g (przykładowo) będzie 10 g białka mało wartościowego(gorzej przyswajalnego),a tu trza żeby było całe te 40g białka łatwoprzyswajalnego, pełnowartościowego i idąc tym tropem mamy niedobór białka w organizmie.Czy się mylę? Jak to jest ?

Ciekawe masz spostrzezenia tylko jeżeli można się Ciebie zapytac po co wpychac w siebie te bezwartościowe białka jak możesz zjeśc te najlepsze a ztych 50 gr wegli to nie nazbierasz
takiej ilości białka,która stanowiła by u Ciebie niedobór ,albo nadmiar jednakże wiem że robisz sobie jaja,ale wiedz że na forum wchodzą i tacy co to pierwszy raz czytają takie wiadomości
i nie mogą tego pojąc a my zamiast im pomóc wymądrzamy się ,Bo jezeli nie jest to wymądrzanie ,a tylko żart ,to możesz postawic  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #73 : 2008-05-07, 21:20:24 »

po co wpychac w siebie te bezwartościowe białka jak możesz zjeśc te najlepsze a ztych 50 gr wegli to nie nazbierasz
takiej ilości białka,która stanowiła by u Ciebie niedobór ,albo nadmiar ...
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam...
Skoro twierdzisz,że z tych przykładowo 50g węgli nie nazbiera się jakiejś konkretnej ilości przyswajalnego białka,no to po jakiego wała toto liczyć i wliczać w dzienne spozycie konkretnego zwierzęcego białka?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #74 : 2008-05-07, 21:23:41 »

Pytam z ciekawości,bo nie licze:
Jak policzycie białko zwierzęce ,czyli to pełnowartościowe i to roślinne ,czyli to mniej wartościowe i zsumujecie, to razem  jest np. ogólnie 40g białka.
I nasuwa mi się jedno "ale" :w tych 40 g (przykładowo) będzie 10 g białka mało wartościowego(gorzej przyswajalnego),a tu trza żeby było całe te 40g białka łatwoprzyswajalnego, pełnowartościowego i idąc tym tropem mamy niedobór białka w organizmie.Czy się mylę? Jak to jest ?
Witam
Skad wzielas info, ze roslinne jest mniej przyswajalne?
B to B. Wartosc produktu (wartosciowe) zostala okreslona, wzorcem jest jajo. Nie z powodu przyswajalnosci, ale z powodu zawartosci aminokwasow.
Moze zainteresuje Cie to, szczegolnie 3 slajd
www.elmhurst.edu/~chm/onlcourse/CHM103/Rx25proteinmet.ppt
Jak sadzisz?  Czy Dr Kwasniewski, umiescil na liscie "produktow zalecanych" w DO , ryby, orzechy nasiona itd tylko dla urozmaicenia jadlospisu? Moim zdaniem nie, te produkty zawieraja mikro i makro elementy niezbedne dla prawidlowego dzialania organizmu. Gdyby bylo inaczej to moznaby bylo ulozyc jadlospis skladajacy sie tylko z zoltka, sloniny i smietany. Albo jak juz kiedys pisalem , bulka z kostka masla, lub kasza z kostka smalcu, kawa z lojem i inne dziwne wymysly.
To tyle.
Pozdr
maf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #75 : 2008-05-07, 21:33:33 »


Skad wzielas info, ze roslinne jest mniej przyswajalne?
B to B.
Pozdr
maf

Gdyby tak było,jak piszesz,że B,to B  to przykładowo białko z żółtka traktowane byłoby na równi z białkiem soi ,a nie jest.
Więc jedno białko od drugiego białka może się różnić i to bardzo .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #76 : 2008-05-07, 21:34:59 »

Pięknie zacytowałam  Smile Jestem z siebie dumna  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #77 : 2008-05-07, 21:45:16 »

hehe,a to cytacik z netu:

Cytuj
... białko roślinne, które w najlepiej przyswajalnej formie występuje w soji. ...

No to może i trza to wliczać ...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #78 : 2008-05-07, 22:03:59 »


Jak sadzisz?  Czy Dr Kwasniewski, umiescil na liscie "produktow zalecanych" w DO , ryby, orzechy nasiona itd tylko dla urozmaicenia jadlospisu? Moim zdaniem nie...


No,nie pytałam Go  Smile ,ale właśnie to urozmaicenie jadłospisu gwarantuje pełne pokrycie dziennego zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki pok.  Smile.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Znowu to białko
« Odpowiedz #79 : 2008-05-07, 22:07:55 »


Gdyby tak było,jak piszesz,że B,to B  to przykładowo białko z żółtka traktowane byłoby na równi z białkiem soi ,a nie jest.
Więc jedno białko od drugiego białka może się różnić i to bardzo .

Nie jest, i podkreslam, ze nie z powodu przyswajalnosci tylko zawartosci (aminokwasow).
Ty napisalas "mniej przyswajalne".
Dlatego uwazam, ze kazde B trzeba liczyc (jak ktos chce liczyc).
Wyobrazmy sobie taka sytuacje: osoba(niby na DO) liczy tylko B z jaj, wieprzowiny. Nie liczy B z roslinnych, mimo, ze je jada. Za to nie jada wogole W (byly juz takie posty i deklaracje, "ograniczyc W do zera") . Norma B tak w DO jak i w zaleceniach dietetykow i naukowcow to 1g na kg masy ciala. Ludzie nie stosujacy zadnych diet nie licza tego B. Na DO niektorzy licza i teraz dylemat, licza tylko te z wzorca, czyli najwartosciowsze (z jaj itp), zjadaja go w ilosci niezbednej czyli srednio ok 60g. Zjadaja tez B roslinne ktorego nie licza. zalozmy ze jest to np 50gr nasion slonecznika(bardza wazny skladnik diety, nasiona slonecznika i dyni zawieraja najwiecej magnezu). Nie chce mi sie w tej chwili sprawdzac ile jest tego B roslinnego, ale sadze, ze moze to byc drugie 50g B z roznych produktow roslinnych. Co sie dzieje przy ograniczeniu W ? B zostanie przerobione na W. Widac to w linku ktory podalem w poprzednim poscie.
Pozdr
maf
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.